Keresés

Részletes keresés

kbanna Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1174

Ühüm, nekem is a kinézete tetszik. És a régieknek a füstös színű, barnás vagy kék polcaik...

De a jelek szerint túl van tárgyalva... Köszi, hogy segítesz a döntésben :)

Előzmény: enterprise (1173)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1173

Azokat nemigen dicserik igy nem johet szoba.:)

Bar azok regebben jobban tetszettek mint mas hutok plane belul voltak szinesebbek mint a tobbi...

Előzmény: kbanna (1170)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1172

Az AEG-ben pont az tetszik, hogy nem sablon huto hanem mas mint a tobbi pl a hosszu fogantyu miatt. Meg hat pont ezaltal praktikus is nem kell keresni hol nyisd ki mikor tele a kezed, barhol megfoghatod nyitni.

Igen azt Mi is neztuk, hogy az AEG 44db fene tudja mennyit jelent hallasra....

Meg mondom egy szaki inkabb az LG-t ajanlja hutoben es nem a 3 triumviratus termeket ( AEG, Bosch, Siemens ) Ezeket mosogepben es mosogatogepben ajanlottak, AEG-et is vettunk. :))

Ebben az LG-ben szinten az tetszik mint az AEG-ben, hogy nem sablon kinezetu huto hanem kicsit mas mint a tobbi.

 

Előzmény: kbanna (1169)
bela 48 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1171

Sziasztok! Vettem egy SIEMENS KG39VVW30 kombihűtöt. Működésközben egy zavaro lüktetö hangot hallat és ami ettöl is rosszabb, hogy Kéthetemajdnem hogy fojamatosan megy nem kapcsol ki be. A készülék A++ és SN-T klimaosztáju. Kéthete lett vásárolva és most harcolok a boltal, szervizel mert szerintem nem jó a gépezet. SIMENS hűtőkröl mi avélemény, illetve találkozot e valaki ilyen problémával !!!

kbanna Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1170

Még gorenjék vannak szépek, alul-felül n-frost-osak, vagy csak felül... Nem tud valaki valamit róluk? 

Csak olyan dráááágáááák.... :(

Előzmény: enterprise (1168)
kbanna Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1169

Ha jól érzem, ti már döntöttetek is... Nálam egy picit bezavar, hogy a márkaboltban most az AEG olcsóbb, így kb. 30 ezer ft-ot spórolnánk az LG-vel szemben... És nagyobb is, és ott látom a SN-N-ST-T klímaosztály-bejegyzést.

Csak még nem győztem meg magam a 44 dB és a jócskán magasabbnak tűnő fogyasztás miatt. (És persze ilyen apróságok, hogy legszívesebben sima ajtósat keresnék, nemhogy ekkora fogantyúsat...)

 

De még az is kérdés bennem, hogy nem lett volna jobb a két kompresszoros? A márkaboltos honlapon a bácsi olyan szépen elmagyaráz mindent...

 

A ti LG-tek jó döntés szerintem, nagyobb is a "mienknél".... Ha ráadásul tetszik is, akkor már vághattok is bele. (Nekem nem jön be a külleme:)

 

Sajnos a szép, sima Bosch-ok, Siemens-ek szélesebbek, vagy alacsonyabbak a kelleténél, legtöbbjük nem no frost-os.

 

Az én hűtőm magas, de csak 60 cm széles, belül óriási, szép (üvegborítás vagy fémes, vagy a dizájnos gorenjékhez hasonló), nincs fogantyúja, de könnyen nyitható, sosem kell leengedni, keveset fogyaszt és halk, és nyilván sosem romlik el :) (mit hagytam ki ??? :) )

Előzmény: enterprise (1167)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1168

Meg az LG-t ajanljak az AEG-re azt mondjak mar nem olyan mint regen. a 3 triumviratus a koltseg megtakaritasra gondol mar sajnos...

( bosch, siemens, aeg )  Bar a mosogep 2010es, a mosogatogep 2011-es tipus, es eddig meg semmi baj nagyon jok persze meg nem telt el sok ido....:)

Előzmény: enterprise (1167)
enterprise Creative Commons License 2012.06.26 0 0 1167

Mi is ugyanezt neztuk a fekete/szurkevel egyutt. De nalunk meg a fekete/szurke lesz szerintem. Kicsit legyen mar kulonb kinezete ne legyen atlagos.:) Ja es ugynezki mi is a sima vesszuk es nem a a vizadagolosat. A simanak a normal hutoje netto 270 liter es inkabb ez szamit mint a vizadagolo amibe ugyebar csak sima bubi mentes vizet lehet tenni.

http://www.lg.com/hu/haztartasi-elektronika/hutoszekreny/LG-alulfagyasztos-GB7143A2RZ.jsp

 

Az AEG is tetszik meg hat olyan a mosogep is meg a mosogatogep, de hat ugysem egy helysegben vannak igy mindegy.:)

Meg az AEG-rol nem olvastam semmi tapasztalat leirast, marmint huto ugyeben....

 

Azt hiszem az LG-nek a klima osztalya SN, T,  ha jol emlekszem.....

Előzmény: kbanna (1159)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1166

Elég baj, hogy a gyártók, kereskedők ezt az infót (klímaosztály) elhallgatják. Pedig nem mindegy hogy milyen meleg helyiségbe kerül a hűtő. Most az energiafogyasztással próbálják vonzóvá tenni a hűtőket A, A+, A++, A+++, de ennek a klímabesoroláshoz semmi köze.

 

Előzmény: Törölt nick (1165)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1165

Szerintem a T-nél elírták, nem 32 oC, hanem 43 oC. Nem olvastam végig.

Az alábbi linken már jól írják:

http://www.arukereso.hu/fagyasztoszekreny-c4174/gorenje/fh-331-p49884360/

Előzmény: kbanna (1163)
kbanna Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1164

Nyilván az lehet a jó, ahol mind a négy változatot felsorolják...

Előzmény: Törölt nick (1162)
kbanna Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1163

Úgy értettem, hogy nem találom a hűtők részletes leírásában a klímaosztály jelölést... de aztán az aeg-ét megtaláltam. Viszont most meg jócskán elbizonytalanodtam, van némi ellentmondás az általad pár hozzászólással korábban leírtak és az általad bejelölt link között. (Most meg már nem is keresem, mert úgysem tudom, mit keressek...) :(

 

Ez áll a linkben:

 

Klímaosztály - Normál N-nél a környezeti hőmérsékletnek +16 - +32 C fok, Normál SN -nél +10 - +32 C fok, Szubtrópusi ST-nél: +18 - +38 C fok, Trópusi T kivitelnél: +16 - +32 C fok között kell lennie

 

(A T az kevesebbet bírna?)

 

Ez pedig a számomra logikusabb, általad leírt változat:

 

SN +10 és +32 oC között

N +16 és +32 oC között

ST +18 és +38 oC között

T +18 és +43 oC között

 

Előzmény: Törölt nick (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1162

Kedves Kbanna!

Az alábbi linken is megtalálod a klímakategóriákat:

http://www.bosch-home.com/hu/h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny.html

Előzmény: kbanna (1160)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1161

Kedves Jani!

Az alábbi linken mindenféle alkatrész megtalálható a didergődhöz:

http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=Electrolux+h%FCt%F6gep+alkatr%E9sz&page=8

Remélem megtalálod a Neked valót.

Üdv. Magi

Előzmény: jani2000 (1153)
kbanna Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1160

Nem találom azokat a bizonyos klímakategóriákat...

kbanna Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1159

Azt hiszem, ez lesz: LG GB5240AVCZ - picit olcsóbb, mint a vízadagolós változat, ami szerintem nem kell nekünk. Tény, hogy az AEG S 83600 CMMO nagyobb, és fagyasztója is no frost-os... de vajon hogy hangzik az a 44dB? És nekem a fogantyúja is furcsa, persze kényelmes...

Habé1 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1158

Igazad van de ne feledjünk el számolni se 1 Kw az 50 forint vegyünk egy kombi hűtőt aminek évi 350 Kw a fogyasztása sima A

 

A+       20%-ék spórolás  -  70 Kw/év    3 500 Ft/év

A++    40%-ék spórolás   -140 Kw/év    7 000 Ft/év

A+++  60%-ék spórolás   -210 Kw/év  10 500 Ft/év

 

nézni kell azt is mennyibe kerül mert uyge ha a duplája az ár pl. akkor az életbe nem jön vissza amit az energián spórolok.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1152)
enterprise Creative Commons License 2012.06.24 0 0 1157

Nincs itt egy szaki sem?

Hova tuntek?:)

..janos.. Creative Commons License 2012.06.24 0 0 1156

ááá, alsóbb kategória.

RK4265W

Előzmény: kbanna (1155)
kbanna Creative Commons License 2012.06.23 0 0 1155
Előzmény: ..janos.. (1145)
enterprise Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1154

Igen hallottam errol Eni s. Amit kineztunk ket huto az LG meg az AEG A++ -os es eleg nagy belul. Az a baj, hogy neztunk hasonlot A+++ kategoriaba de az mar eleg horror arban vannak. Jo van olcsobb A+++ de az nem is tud semmit pluszban meg hat kisebbek is.

Előzmény: Törölt nick (1152)
jani2000 Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1153

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőben: Electrolux ENB 3850 hűtőszekrényünk 4 éves. Valószínűleg a vezérlőpanel halt meg benne, mert ki be kapcsolja a motort néhány másodpercenként és villog a kijelzője.

Van esetleg információtok, hogy mennyibe kerülhet egy vezérlő elektronika bele? A szervízdíj állítólag 10.000 Ft körül mozog kiszállással. Előre is köszönöm, ha megosztjátok velem ezt az árinformációt.

J

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1152

Valahol olvastam, hogy 2013-tól már új energiacimkéket ír elő az EU. A Bosch 2011-től már bevezette. Most arra kell figyelni, hogy a legrosszabb kategória az A osztályú, az A+ 20 %-kal kevesebb energiát fogyaszt, az A++ 40 %-kal kevesebbet, és a legjobb pedig A+++ pedig 60 %-kal kevesebb energiát fogyaszt. Ezekre feltétlen figyelni kell vásárlásnál. Gondolom ez az árban is megmutatkozik.

enterprise Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1151

A hutot eleve nem szabad a falig betolni de ezt irjak is szerintem a hasznalatiba...

 

Mi is LG-n gondolkodunk bar meg az AEG jar a fejunkben mivel a mosogatogep es a mosogep is AEG.

 

A mostani hutonk 6oson ( 7 a max )van es kb 13 fok van a huto kozepen ha nyitogatjuk 15. A lakasban 30 fok van. Mondtak, hogy lehet elment a gaz belole vagy a kompresszor nem jo mar, fene tudja...

Mar 2010ben gondolkodtunk a cserejen de akkor meg jol mukodott akkor a hely miatt csereltuk volna le most meg ugynezki muszaj lesz... ( 1996 os,whirlpool, felul van a melyhuto kulon ajtoval nyilik de sajna kicsi. )

Előzmény: Törölt nick (1150)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1150

A lakásban valóban nem valószínű 35-38 oC, de mível a hűtőt a falhoz toljuk, szinte beszorítjuk (ott a kompresszor rengeteg hőt termel) és ezért kb. 6-8 oC-kal melegebb van a hűtő mögöttt. Elképzelhető, hogy a hűtő ezt a hőmérsékletet tekinti a klímabesorolása max. hőmérsékletének és ezért nem hűt rendesen. Ez az LG trópusi típusánál nem fordulhat elő. Nekem 11 éve nagyon bevált. Már megérte az árát.

..janos.. Creative Commons License 2012.06.22 0 0 1149

Ma reggelre leolvadt fazsán 5-ös fokozaton, eddig 6-es fokozaton volt.

RK4265w a típusa

klímaosztály a leírás szerint: N, N, ST

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.21 0 0 1148

2001-ben egy 1 éves Zanussi hűtőt cseréltem le, mert akkor nyáron 38 oC-os meleg napok voltak. A hűtőmben pedig 8-10 oC. 2 kicsi gyerek mellett ez elfogadhatatlan volt. A szerelő azt mondta, hogy nincs ennek a hűtőnek semmi baja, csak nem bírja az ilyen meleg napokat és a hűtő esetleg egy hidegebb helyiségben biztosan elég lett volna, de nálam a konyhában bizony 30 oC fölött volt. Én már azt sem hiszem el, hogy az első két kategória 32 oC-ig garantált, mert nem ezt tapasztaltam. Azt viszont tudom, hogy amikor 2-3 éve itt Bp-en 42 oC volt a külső hőmérséklet a mostani LG hűtőmben akkor is csak +1 oC volt és ezt a belső hőmérsékletet még mindig tartja. Nekem ez a legfontosabb elvárás egy hűtőnél.

enterprise Creative Commons License 2012.06.21 0 0 1147

Ez igy igaz amit irsz de az a kulso homerseklet, egy lakasban nincs 35 meg 38 fok....

Előzmény: Törölt nick (1146)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.21 0 0 1146

Én 2001-ben vettem egy LG Cool Turbó No Frost-os kombinált hűtőt és 11 éve még semmi baja nem volt. Szerelő még nem látta. Ha hűtőt kell venni én mindenképpen a trópusi klímakategóriást javaslom. Ez azt jelenti, hogy ha kint 43 oC van, akkor 43 oC-ig nem változik a hűtőben a belső hőmérséklet. Sokan csak a külsejét és a belső elrendezést nézik, pedig a legfontosabb, hogy milyen klímabesorolása van. Valahogy az eladók erről nem szívesen beszélnek.

Klímabesorolások a következők:

SN +10 és +32 oC között

N +16 és +32 oC között

ST +18 és +38 oC között

T +18 és +43 oC között

A kategóriáknál látszik, hogy az első kettőnél csak 32 oC-ig garantálja a gyártó a didergő belső hőmérsékletét. Ha melegebb van akkor a hűtőben is annyival emelkedik a hőmérséklet. Mivel Magyarországon már gyakran 35 oC fölé megy a hőmérséklet, ezért mindenképpen a Trópusi T kategóriást javaslom. A családban is mindenkinek LG hűtője van és nagyon megbízható márka.

..janos.. Creative Commons License 2012.06.21 0 0 1145

Sziasztok!

 

2 hete vásároltunk új hűtőt, Gorenje kombi hűtő, egy komprsszoros.

Ugye ez elvileg automata leolvasztós.

Amikor megvettük jó meleg volt, bekapcsolás után is soakt nyitogattuk az ajtót, 7 fokozat van rajta.

4-5-ös fokozatban ebben a melegben kevésnek ítéltük meg a hűtését ( vékony dérréteg volt csak rajta hátul)

Ezért feltekertem 6-os fokozatba, most már van rajta fél centis dérréteg kb.

 

Arra gondoltam, hogy visszatkerem 4-5-ös fokozat közé, hogy tudjon olvadni lefele a dér. Gondolom magas fokozatba ilyen időben nem tud annyira olvadni, mert  magasabb fokozatban megy, nem tud olvadni a faláról a dér.

Ha vissaztekerme, akkor elvielg elkezd olvadni nem?

A másik: gondolom hátul egy tányérba foylik a vízi lyenkor le, ahol elpárolog. Olyan nem lehet, hogy a kicsordul a víz és ráfolyik a motorra? Mert az gondot isokozhat.

 

A másik kérdésem is ehhez kapcsolódik:  ha én mégis saját magam szeretném leolvasztani, akkor mi lesz al efolyó vízzel?

Ráfolyik a motorr, vagy esetleg van túlcsordulás ellen elfolyó cső és lefolyik a hűtő alá?

 

Köszi a válszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!