Keresés

Részletes keresés

Zuzana7346 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47701
Jo estét mindenkinek.

Gratulálok az újdonsult nagymamának, legyen sok orome az unokájaban.

Jolimama nagyon szép a feltett teríto. Hol találom meg a rajzot rola?

Borcsimama a TVN kitoltésen megakadtam. Nem tudom betenni az igazol-
ványhoz szukséges képet. Már mindent kiprobáltam, de nem megy.
A helyi fájl-ba sem tudom,hogy mit kell beírni.
Csutortokon hazajon a lányom, majd segít, ha tovább sem fog menni.
Jolimama Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47700

Jolimama Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47699
Csipkerózsi, szeretettel gratulálok az unokához. Jolimama

Előzmény: csipkerozsi (47667)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47698

Kriszti. Mivel krumpliról volt szó, én arra aszSociáltam.

Előzmény: bkristin (47691)
eicu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47697

Vicus 35! Nagyon szép a kisfiad. Szinte nem hiszem el, hogy már egy éves. Olyan mintha most szurkoltunk volna Nektek, amikor született. Ebből is látszik, hogy mennyire öregszünk.

Szíven ütött a múltkor egy régi hozzászólásod, amire válaszoltam is, de véletlenül a 35 helyett 55 -öt írtam, amikor reagáltam.

Ha megengeded idézem.
"Nem utazok, nem költözök, nincs baj ( kopp-kopp-kopp), tázozásomnak az az oka, hogy: nem kötök, nem horgolok, nem varrok, nem teszek fel mintákat, nem tudok hozzászólni a fórum életéhez, nem tudok talizni menni........és csak suttogva mondom, hozzám sem szól senki, csak nagyon ritkán."

 Én ezt nagyon komolyan vettem és komolyan aggódtam.

 

Sokszor elhangzottt már és én is felteszem most a kérdést: Miért maradnak el a régi topic tagok?

Kellemes szép estét mindenkinek.

 

 

csirip46 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47696

Jucus. Nagyon jól mutat a pillangód. Fincsi a rágcsa. Ki lészen majd próbálva!

 

 

 

 

 

Előzmény: TJucus (47689)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47695

Gyöngyvirág. Amiről beszélt Kriszti, az a KIFLI BURGONYA . Ez a krumpli egyik nagyon finom fajtája. Vékony és egyhén kifli alaku. Piacokon még lehet kapni.

Előzmény: gyöngyvirág2007 (47677)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47694

 

   Csipkerózsi

 

GRATULÁLOK !!!

Előzmény: csipkerozsi (47667)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47693

 

TJucus 

 

Nagyon jól néz ki a sjtos csiga és biztos,hogy nagyon finom is volt.Két kérdésem volna: a tésztába nem kell tojás? a sajtot lereszelted?

 

Panni

Előzmény: TJucus (47689)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47692
bkristin Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47691

Nyuszturenka, drága vagy, egyáltalán nem sürgös, mert igazából nem kéne jobban rontani a szememet, de az a kép nagyon nagyon megtetszett. Keveset xszemezem mostanában... Remélem, hamarosan teljesen jól leszel!!!!

 

fpárduc, és mindenki más, nagyon köszönöm az infókat a krumplival kapcsolatban, azt hittem, csak nálunk vetettek/ vetnek rossz fajta, esetleg beteg krumplit. :(

 

csipkerózsi, nagyon sok szeretettel gratulálok az unokádhoz!!!! Legyen sok sok örömteli pillanatotok!!! Ha az angol szövegre gondolsz, akkor én is szép tavaszt kívánok Neked, ha a kisbabás képre, akkor az még nem esedékes....

   Lányok, kezdek teljesen belezsongni!!!!

 

Aranka, a kifli úgy jön ide, hogy régen sokminden más volt, illetve minden megváltozik.    :) Változott a kifli ára, és a krumpli minösége is.

 

fpárduc Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47690
Sziasztok!!!
Szép estét nektek!
Na reggel elkiabáltam a dolgot, már fájok rendesen, de nem baj, kibírom...

Most hosszú leszek!!!

ANITAZSUZSA!
Látom nektek is van sok-sok rosszcsont kecskétek! Nem tudom hogy vagy vele, de én örülök, hogy egy kicsit megismerhettem ezt az állatfajt is.Nagyon sok öröm van bennük. Már amikor nem tesznek kárt persze!!

IBOLYA!
Irigyellek a kiállításért! Nagyon szép lehetett.
A kipusztult citromon milyen tünetek voltak? Elbarnult szártő, enyhe rothadás?

NYUSZTURENKA!
Gartulálok anyukádhoz, és a képéhez! Gyönyörű!

VICUS!
Boldog szülinapot a fiadnak!! Nagyon aranyos gondolom nem csak a képeken!

BKRISTIN!
Megint elláttál nézegetni valóval.... köszönöm!
A foltok a krumpliban alternáriás betegség, nem tudom pontosan, hogy ki a hibás, de nagyon elcs***ték a növényvédelmét. Bár lehet, hogy egy nagy járvány volt, és arról nem tehetnek a kollégák...

CSIPKERÓZSI!!!
Gratula a "friss" unokához!! Képet! Képet! Képet!!!
Képet szeretnék...

Na tényleg hosszú lettem, legyetek jók, mentem tv-zni, majd aludni.
További szép estét!
Jó éjszakát!
fpárduc
TJucus Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47689

Lányok! Azt hiszem, az előbb elbénáztam. Azt akartam "mondani" látom nagyon megy a sütizés, küldenék szeretettel egy sós roporgtatnivalót, a hét végére sütöttem és nagyon bejött a társaságnak.  Szóval: Sajtos csiga

50 dkg liszt, 25 dkg vaj v. margarin, 1 sütőpor, kb. 2 dl tej. Ezeket összegyúrni és 3 téglalapot nyújtani belőle. Legalábbis hasonlítson hozzá.

Krém: 25 dkg vaj v. margarin 30 dkg trappista sajt 1 kávéskanál pirospaprika, só ízlés szerint. Ezt jó habosra kikeverjük és rákenjük a tésztára. Szorosan feltekerjük, fóliába tesszük és jól kifagyasztjuk. Pár óra, vagy egy éjjel. Utána 4-5 mm-re felszereteljük és kb. 180 fokos sütőben megsütjük. Világosra. isteni finom, ropogós és nagyon tünékeny. Jó étvágyat hozzá!!!!

Mellékelek egy nem igazán jó fotót, de azért valamit visszaad.

Ja, és a lepkém a konyhaablakban.

 

Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47688
Nagyon szivesen. Én még nem próbáltam csak kóstoltam. De úgy akarom megcsinálni, hogy őzgerinc formába és a keksz nem darálva lesz, hanem rétegezve . Remélem bejön a számitásom:)))
Előzmény: Kereszt_szem (47686)
eicu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47687

Szép estét mindenkinek!

Nuska4! és még akik rám gondoltak. Jól vagyok, holnap megint megyek egy kis műtétre. Nem vagyok feldobva. De ha már belevátam végigcsinálom.

Erzsimami! Csuda szép kis "hölgy" az unokád!!!

Most olvasgatok vissza, de nagyon le vagyok maradva.

Szia mindenkinek!

 

 

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47686

 

Vicus 35. 

 

Köszi,hogy elárultad a "Spotszelet" titkát.Gyorsan leirtam a recept gyüjteményembe. Ha tudsz még ilyen -sütés nélkül - készithető finomságokat megtanithatnál rá. 

 

Panni

szirmok Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47685

Szia!

 

Talán nekem egy két szám hiányzik a sorból, megnézem és megírom. Azt ha lehet elkérném. Köszi, Viki

Előzmény: Survivor69 (47683)
Survivor69 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47684
Jaj még akartam valamit!
Az endokrinológiát meg érdemes meglátogatni, mert érdekes dolgok derülhetnek ki.
2005ben elkezdtem úgy érezni, hogy gombóc vana trokomban. A háziorvosom meg is állapította, hogy bizony a pajzsmirigyem a ludas, meg vagyon nagyobbodva.
Végigcsináltam az összes vizsgálatot (nyaki ultrahang, vérvétel, biopszia), aminek is az lett a vége, hogy ugyan a működésével nincs gáz, ámda csupa göb és a bal oldali szépen lenőtt a kulcscsont alá.
Na mehettem elvágatni a nyakam.A bal oldalit szinte teljesen kivágták, azóta szedek hormontablettát. De azon kívül, hogy kordában tartja a hormonszintem, semmi egyéb mellékhatása nincs.
Bocs, hogy rátok zúdítottam, de hátha ösztönző:-)

Puszik!:-)
Survivor69 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47683
Szépjóestét mindenkinek!

Bocsánat, hogy csak így kutyafuttában, de nem sok időm van.
A betegeknek jobbulást, a szülinaposoknak boldog szülinapot, a bébihez gratulálok:-)
Megint sok csodálnivaló született, sosem érlek utól titeket:-)
A kertek miatt meg csak irigykedem.... Jajjjj egyszer majdcsak lesz nekünk is....

Jelentem haladok a pulcsival, már csak 1 ujja, az összeállítás és a körbehorgolás van hátra. A scanneléssel is haladgatok, eddig 25 újság fent van. Ha valakit érdekel, adom a linket is.

Kérdésem is van!
Találta, itthon 12 db ősöreg (1990 környéki) BURDÁT. Esetlen nem tart rájuk valaki igényt? Nagyon szívesen odaadom azt is.
(nemtom mindek vettem meg őket, az életben nem fogok megtanulni varrni:-D )

Puszi Mindenkinek, folytatom a robotot:-)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47682

 

Szia Nyuszturenka ! 

 

Köszi az érdeklődést. Az itt-ott fáj-t leszámitva jól. Évtizedek óta van egy un. "üdülőszoba  bérleményünk"  a soroksári kis Duna parti csónak-házban. Hajdanába nagy hajósok voltunk. Szeretek ott lenni barátok ismerősök között. Természetesen ott is sokat kézimunkázok. Most teljes gőzerővel készitek  egy- Szedit által feltett régi Tündér Ujjakból való rece horgolással készült -teritő keresztszemes himzésén,melyet kissé átalakitottam az eredetihez képest és elég munkás. Ha  elkészül 80 x 80 cm-e lesz,és megfogom mutatni.  

 

Anyukád által készitett tündér-lányt csodálattal néztem, csókold meg a kezét érte. Tudod mennyi gondolat  és szertet van egy ilyen győnyörü munkába belehimezve?

 

Panni

Előzmény: nyuszturenka (47673)
TJucus Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47681
Szép estét kedves Lányok! 3 napot nem jártam erre és nem győzöm visszaolvasni. Hihetetlenek vagytok. Nagyon szorgalmasak voltatok, szépeket alkottatok és finomakat sütöttetek. Gratulálok a friss nagyinak, (bocsánat de neveket még egy darabig nem fogok tudni írni) és a betegeknek mielőbbi gyógyulást. Azért a jókívánságaitok bejöttek nekem is, gyönyörű hétvége volt és a vendégeinkkel szép napot töltöttünk az állatkertben. Csekély fél órás sorbaállás után bejutottunk, de nagyon jó volt.  Igen szépen hozzák rendbe. Már nagyon régen nem jártunk ott, új volt minden. Bár nagy bánatomra a lepkeház nem volt nyitva, pedig nagy lepkerajongó vagyok. Jele a képtáramban. Na kizengedeztem magam, további szép estét mindnyájatoknak és gyors gyógyulást a betegeknek.
nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47680
További szép estét mindenkinek. sziasztok. Holnap jövök remélem. Mennem kell röngenre reggel....
nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47679

Mert mindenkinek meg van a maga kis nyuszturenkája:-))

 

A párom kezdetek óta Nünükének hiv, mióta megismertem. Mikor olyan voltam, mit a béka feneke elanyátlanodva stb... akkor lettem nyüsztürenka:-)))

 

Vicus azért jó hogy eszedbe jutot ez a szó:-)

 

Előzmény: Vicus_35 (47676)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47678
Sosem fogom megfejteni, miért formázza magától a szöveget, amikor egyfromán írom. Bocs, nem akartam ilyen nagyra :(
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47677
Kriszti, szerencsére nem voltam náthás, kopp-kopp, a szüleim betegsége szomorított, ezért nem volt kedvem írni sem. A krumpli itt is nagyon vacak, rengeteget ki kell dobni belőle :( De hogy jön ehhez a gyerekkori kifli ára? :D Sandrika, jó Téged is látni. A doppingszerrel kapcs. szívemből szóltál :)

Viki, Apukádat is Isten éltesse sokáig, majd még írok Neked is, meg én is tartozom még több maillel, de mostanában kevés időm van erre, vagy levelezek, vagy fórumozok, vagy kézimunkázok, néha ezt is kell :)

Csipkerózsi, gratulálok, milyen fiatal nagymama vagy! :)

Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47676
Nyuszturenka: gyógyulj meg hamar:)))
Ma reggel,hamarabb keltem, mint a fiam. Mikor felébredt, bementem Hozzá és mondtam Neki: jó reggelt Nyusztarenkám:)))



Hogy ez hogy jutot eszembe, még most sem tudom!!
Előzmény: nyuszturenka (47672)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47675
Csipkerozsi: gratulálok. Irjál paraméterket is és képet is kérünk:))))
Előzmény: csipkerozsi (47667)
TJucus Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47674
Margitmama drága! Ha bontok, az én kedves párom azt modja, ő már rég kidobta volna a helyemben. És csöndesen csodál a türelmemért.
nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47673

Szia Panni!

 

Hogy vagy? Mi van veled? Mostanában miket varrsz?

Látad anyukám mit varrt?

Előzmény: Kereszt_szem (47671)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.14 0 0 47672

Már tudom melyikre gondoltál..

A kosárra:-))) Ez a netten nincs fent, sajna.. vagy nem tudom. Egy keresztszemes magazinban volt benne tűgobelinre írva. Ha annya azt varrta volna  akkor A4 nagyságú kép lett volna. A snitjét is Győrben egy helyen vállalták fénymásolni. Mert csak ott van olyan nagy fénymásológép. Arra is gondoltam, hogy elküldöm neked postán, de anya oda adta egyik néninek, és még nem kapta vissza. De majd kézbe veszem az ügyet, ha kell neked, és megszerzem, el megyek lefénymásoltatom, és elküldöm postán. De várni kell amig meg nem gyógyulok....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!