Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55527
Viszontkívánjuk!
Előzmény: futoszunyog (55525)
7241gabi Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55526
Hehe, ez jóóóóóóóó:-)))))))
Előzmény: futoszunyog (55525)
futoszunyog Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55525
Ma április elsején, a "bolondok napján", szeretettel köszöntök minden FUTOBOLONDOT!
Robogo Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55524
VIVICITTA nevezés

Egy barátom délután megy csoportos nevezést leadni. Ha valaki még nem nevezett, de szeretne, az dobja meg egy mail-lel (triath@freemail.hu), ha még (viszonylag) kedvezményesen akar nevezni. (Ők a 12-re neveznek, azt hiszem csak arra érvényes.)

_tyúkanyó Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55523
OFF
Bennem igen jól aludt(a matektanár), nem vettem észre a két 3-ast...

Ha egyszer végre rendbejövök és eljutok valamelyik versenyre Veletek, addigra már narancspóló nélkül is sárga leszek!
Annnnyira irigy vagyok, hogy itthon ücsörgök, Ti meg ott élvezitek a jobbnál jobb versenyeket és egymás társaságát :o)!

Előzmény: Hauanita (55506)
Lackokoma Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55522
lucanotis,
Köszi a gratulációt! Igen, indulni fogok a Londoni Maratonin. Nem volt egyszerű bekerülni, de sikerült! Te Angolhonban vagy?! Ha igen, találkozhatnánk egy átmozgató erejéig a maraton előtti napon!!
A verseny eredményei megtalálhatók az alábbi helyen: http://www.worthingharriers.co.uk/w202004.htm
(ha valaki 2:20-on belüli maratont akar szakítani akkor itt nyernie kellett...)
Előzmény: lunanoctis (55481)
Lackokoma Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55521
Futoszunyog!
Az utolsó "lassabb" kör főleg a 3. kör végi ügyetlenségemnek köszönhető, mert 16km-nél és 24km-nél volt betervezve egy kis "turbó" (méz+izotóniás cuccos). 16-nál még minden OK volt, de 24-nél elejtettem a flakont ahogy feladta azt életem párja. Sprintelt utánam, de nem ért utol és mivel nem volt még folyadék sem nálam így az egyik frissítőállomáson lassítanom kellett hogy egy kis anyagagot magamhoz tudjak venni. Egyébként nem lesz gond a maratonon, mert egy árnyalattal lassabban fogok kezdeni. De megszívlelem a jótanácsot.
Előzmény: futoszunyog (55477)
SkóT Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55520
Nekem holnap lesz a próba. Szoríjjatok! :-)
Előzmény: amatőr (55519)
amatőr Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55519
polszki, ide érződik a fiatalság mindent szétfeszítő ereje! :)

Megvolt a próba 12 km, sőt, plusz 300 méter is.
Kijött a 6 perc/km-es átlag, de messze nem könnyedén.

Előzmény: polszki_HARR-HARR (55515)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55518
Mai edzésemet kevés választja el a gyászkerettől. Talán csak az a tudat, hogy elindultam, és mentem annyit, amennyi jólesett. Felmérgesítettek, s hazafelé eszembe jutott, hogy néhányan az ilyet futással szokták levezetni. Kipróbálhatnám. Ahogy hazaértem, azzal a lendülettel átöltöztem és betoltam a dopping kakaót az arcomba. A hosszabbik úton indultam bemelegíteni, de nem nagyon ment, ugyanúgy, mint a múltkor, semmi ritmus, semmi harmónia, csak lötyögés. A rajthelyre kiérve aztán vettem egy kanyart, és a rövidebb úton hazaindulva elkezdtem a levezetést. Így majdnem három kilométer összejött. :-)))
A Kincsem túrán bemutatott egyórás futásom dacára mélyponton van az edzettségem, és amikor a ház közelében nyújtani kezdtem, megdöbbentő merevséggel találkoztam a vádlimban.
Legközelebb akkor írok edzésről, ha valami sikerről számolhatok be. Addig olvasgatom a régi beszámolóimat. :-)
Hauanita Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55517
Ma végre én is futottam, először a 35-ös óta! :-)
Érdekes mód egy szemernyi izomlázam nem volt, de fájt itt-ott vasárnap este meg hétfőn. Mára viszont minden bajom teljesen elmúlt.

Tudományos alapon egy laza 9km mellett döntöttem (nem tudtam dönteni a 8 és 10 között :), és már megint elkísért a kisebb öcsém (ez nem a maratonra készülő, hanem a másik :). Össz 6 km-t futott velem, 3,5+2,5 megoszlásban, közte pihent egyet. De tökjól ment neki, és bár bevallani nem vallaná meg, de még mintha még élvezte is volna :)) Szal fertőző betegség ez a futás, kezdem azt gondolni, csak hosszú a lappangási ideje :)

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55516
Szilvi
Elnézést, hogy itt kereszttűzbe állítalak, de nagyon egyoldalúnak találom a ma délutáni hozzászólásokat a maraton utáni futással kapcsolatban.
Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy a keresztedzés megfelelő felkészülés és ráhangolódás nélkül alaposan rontott az állapotomon. Persze nem állítom, hogy ez törvényszerűen mindig így kell legyen, de azt igen, hogy egy futásra felkészített szervezetnek (edzésmunkád alapján ez rád is vonatkoztatható) nem kell félni a futástól.
-balázs- megállapításait pedig egy első osztályú versenyző csúcsmaratonjára érzem tökéletesen igaznak, ellenkező esetben - kicsit kihegyezve a dolgot - az ultrafutást (főleg a többnapos szupermaratonokat) be is lehetne tiltani.
Tehát a véleményem továbbra is: amíg jólesik a futás (nem érzed a szervezeted negatív reakcióját), fuss nyugodtan, de mindenképpen kevesebbet fuss ezen a héten az átlagosnál. A leírt futásmennyiséged alapján 40 km környékét gondolnék. Aztán hogy mellette van-e kedved egyéb mozgásra, az teljesen külön téma. Nem beszéllek le róla, de szerintem nagy hiba, ha a futás rovására megy.
polszki_HARR-HARR Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55515
muhahahaaa, retteghettek vasárnap, mert mindenki ott lesz hagyva jól.. ;)))
ismertetőjelek: 1638-as rajtszám, zöld hattrickes polo, hátán Parafenomán SC 93866-os felirattal... ;))))
runp Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55514
Jogos. Megérdemeltem. :)
Előzmény: Hauanita (55506)
nullahatvanhat Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55513
Két fő jelentkezik, maZSola és 066.
Találkozunk vasárnap :)!

Üdv 066

Előzmény: Hauanita (55455)
NVik Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55512
Most nyirmogok egy picit: A váci félmaraton után egyszerűen képtelen vagyok (újra) megtaláni a jó formám. Ma kimentem 17 kilcsit futni és kb. 10 kili után be kellett itkatnom egy kiadós sétát, az 52 perces Vivicittá akkor is meglesz! aggggrrrrrr.... A hegyi edzőtábor nekem nem sokat segített...
amatőr Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55511
Kanga, kösz az érdeklődést.

Bokahelyzet: nem érzek semmi nagyobb bajt. Biztos használt, hogy azonnal leálltam, és hazasétáltam, nem úgy, mint tavaly a NIKE-félmaratonon... Saját kárunkon tanulunk: akkor hülyeség volt továbbmenni, erőltetni. De versenyt nem ad fel az ember... :)

Szóval, ma megpróbálom a Vivicitta hosszát lazán lefutni; szombaton jönnie kell egy szigetfutás idei PB-nek (szerencsére még épp elég ehhez 5:30-ban futni), és vasárnap ismét cél az 5:30-as átlag. Igaz, az Europarkok után veszett hosszúnak tűnik az a 12 km... :)

Előzmény: Kanga M. (55503)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55510
Maratoni futásból, meg az azt követő pihenésről nincs tapasztalatom, és egyes rosszindulatú híresztelésekből azt tudom, hogy egyelőre nem is tervezem a maratont. :-))
Előzmény: Kanga M. (55503)
amatőr Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55509
Baloo, írod:
Ezen a téren én naggyon amatôrnek számítok.
Igen, egyet is értünk Szilvi terhelésével-megóvásával kapcsolatban! :)
Előzmény: Törölt nick (55498)
amat Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55508
Ennyire nem lehet, hogy olvass a gondolataimban !
Lelőted a poént, oda a meglepetés. Ejnye-bejnye !:))

Vasárnap én is találkoztam Sipivel, nekem csak annyit mondott a befutó után, hogy családfa kutatást kéne végeznünk. :))

Előzmény: miki (55502)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55507
Vigyázz figyelünk! :-)

Csak aztán vigyázz, nehogy az árbóc keresztrúdjához köttesd magad! :-)

Előzmény: -balazs- (55505)
Hauanita Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55506
OFF
Egyetlen apró pontosítás (feléledt bennem a matektanár, bocs :))

Az 1-es pont után a 2-es jön. :D

Bocs, runp, remélem, nem haragszol, de nem tudtam kihagyni :) Azért a 4-es pontban jelzett idő jöhet vasárnapra :)

ON

Rájöttem, hogy én nyápic vagyok. De maraton után ki fogom magam pihenni. És a héten se lesz meg a 40 km-em. Azért annyira nem bánom, jó lesz ez így is :))

Előzmény: runp (55497)
-balazs- Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55505
Túl sok időt töltöttem a larzen/ákibá/tapírka trió társaságában mert már alig értem, hogy mi a gond azzal ha valaki három maratont akar lefutni egy hétvége alatt. Valaki mentsen meg, könyörgöm!! :)) De ma erős voltam, a Vivicitta előtt nem vállaltam be egy ötvenest. Bár lehet, hogy az árbóchoz kell köttetnem magam szombat reggel.

Szóval szerintem egy maraton után jó pár hét pihi dukál. Minden ember szervezetét kiüti a maraton és eltart egy darabig amíg az izmok regenerálódnak és a só, vitamin, és egyéb raktárak normál szintre feltöltődnek. Nem kell eröltetni, szerintem a 2 hét lötyögés sem sok a 42 kili után.

Előzmény: Kanga M. (55503)
-balazs- Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55504
majd pihensz egy fél órát és indulhat a harmadik :)
Előzmény: miki (55502)
Kanga M. Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55503
Szilvi, bár nem vagyok én sem futóguru, egyetértek balooval ebben a témában.
Valóban felesleges egy maraton után húsz kilométert futni (hacsak nem akarsz két hét múlva újra maratont futni, de nem akarsz, ugye?
Tényleg, valami off sporttal vezess le. A szakirodalmak is erről regélnek...
kaktusz, mi a véleményed?

Amatőr! Hogy van a bokád?

k.

Előzmény: Törölt nick (55498)
miki Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55502
amat,
Úgyis sok maratont akarsz, benevezel egyéniben és mindjárt lefutsz kettőt :-)
Előzmény: amat (55495)
messengerina Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55501
Üdv. :-)
Próbálkozom némi futással. Ez nálam a "sosem hittem volna" kategória, aztán mégis itt vagyok.
Van hová fejlődnöm, de igyekszem. :-)
Az Achillesed hogy van? Javul már vmennyire?
Előzmény: Chino-San (55447)
Tüdő Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55500
"Lehet, hogy nem is hidegfront volt, hanem délibáb. :-)"
Vagy télibáb?
Előzmény: FUTURE (55492)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55499
runp
Megnyugtattál, hogy mégsem én vagyok teljesen hülye, mert úgy emlékeztem, hogy több cukormolekula a maltodextrin.
Amikor ezt az idézett szöveget megtaláltam, azt gondoltam, hogy öregszem. Pedig nem. :-)
Előzmény: runp (55497)
runp Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55497
Néhány apró pontosítás. (feléledt bennem az olvasószerkesztő, bocs :))

1. 55342 hsz. Kaktusz7: "... Legismertebb képviselőjük a keményítők (maltodextrin), a cellulóz, továbbá az izmokban és a májban található glikogén."
Idézőjelben van ez a szöveg az eredeti hozzászólásban is, de nincs megadva a forrás. Szívesen megnéztem volna, honnan való, mert ez így, ebben a formában azt jelentené, hogy a keményítő = meltodextrin.
Holott a dextrinek részlegesen elhidrolizált keményítők, amik különböző hosszúságú láncokból, változó számú cukormolekulából állnak. Tehát, ha a keményítőt elkezdjük (pl. vmi enzimmel) hidrolizálni, de nem bontjuk le szőlőcukorig, hanem megállunk valahol útközben akkor kapunk dextrineket. A maltodextrinek alapegységei a malátacukor-molekulák (két szőlőcukor-molekula mínusz egy víz).

3. 55352 hsz. Future: "elektrolitokban gazdag ásványvíz"
Az mi??? Sókban gazdag?
Ha már ragaszkodunk az elektrolit fogalomhoz, az ásványvíz maga az elektrolit.

3. 55361 hsz. Miki: "...nem oldat, hanem valamiféle keverék"
Az oldat is keverék.

4. Több hsz-hoz is:
Vasárnap 10-12 fok lesz, és borongós. :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!