Keresés

Részletes keresés

Talan Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55751
Köszönöm!
Előzmény: Tibet (55750)
Tibet Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55750
5350 méter a nagykör, szerintem ki is van írva
Előzmény: Talan (55748)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55749
Örülök a jó futásoknak, a remek eredményeknek, az először versenyzőknek (Messi, úgy nézel ki a képen, mint akinek meg se kottyant: nemhiába, bringás a múlt:-), a kihagyás után újra futóknak:-)))) Nem vagyok happy Kanga ismétlődő rosszullétének hallatán (ezt alaposan ki kéne vizsgáltatni)
Talan Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55748
Sziasztok!

Biztos kb. 23 helyen található meg a topic-ban, de sajnos lusta vagyok visszaolvasni 55ezer hozzászólást.

Szóval: kb. hány méter a Margitszigeten a sziget-kör?

Köszi előre is az infót!

Üdv

T.

Tibet Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55747
Kedves Futóbolondok!

Sajnos nem volt meg életem első futóversenye:-(

Szombaton a Keleti Bakony 50 km-es túrájának jelentős részét futottam , néhol az emelkedőket is. Az átlag nem óriási, de ez volt a leghosszabb futótúrám 8ó20p bruttó idővel. Megfájdult a vádlim, és nem segített rajta semmi (Dolobene, Fastum, Ben-Gay). Nehéz döntés volt, de úgy gondoltam a lábam többet ér az elveszett nevezési díjnál. Majd legközelebb.

Tibet

futoszunyog Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55746
kanga
A tanácsot fogadd meg. Nem tudom ki adta, de józan embernek tünik! Amúgy tudsz te lassan futni! :)
Félre a tréfával:
Szerintem jól tetted, hogy idejében kiálltál, így megelőzted az esetleges még rosszabb dolgokat. Nyugi! Az eddigi edzésmunkád biztosan nem vész kárba! A téli öt-hat órás edzéseid és az edzőtáborok nyomot hagynak a szervezetedben. így is, úgy is. Érdekes, hogy a hosszútávos ismerőseim közül már többen fejreálltak vas és más ásványianyag hiánya miatt. Vesszőparipám: Táplálkozásra és vitamin+ásványianyagra figyelni! A versenylovak is háromszoros kiegészítést kapnak ezekből az edzés és versenyidőszakban a téli semmittevéssel szemben.
Előzmény: Kanga M. (55739)
miki Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55745
Kanga,
Légyszi vizsgáltasd ki magad, egyáltalán nem normálisak ezek a tünetek. Ha erős futás után ácsorgás közben jönne, azt mondanám, nem gond, de futás közben nem kéne.
Előzmény: Kanga M. (55739)
kivi Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55744
Hűha, itt az idézet nem az lett amit akartam... Mindegy.
Előzmény: kivi (55742)
kivi Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55743
Pár fotó (főleg amit Messi lőtt) látható a http://www.kivisite.hu-n.
kivi Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55742
2004_0330_121031aa.jpg

Jópofa volt a féltávnál a hatalmas kapu, rajta a Matáv Felező Díjcsomagjának reklámja. :-)

Előzmény: amatőr (55737)
DieM Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55741
Elsoszor is gratula minden futonak es szurkolonak!! Orulok, hogy ennyi embernek ilyen jol sikerult a futas... s gondolom meg holnap is lesz par PB beszamolo...:)
Eleinte en attol tartottam, hogy szakado esoben es orkan szeru szelben kell futni a rakparton, de ebbol szerencsere nem lett semmi. Sot az ido kivalo volt!! Nem tudom ezert kinek kene koszonetet mondani, de idealis volt az ido a futasra. :) Thank goodness!
Elso Vivicitam volt, igy elbol PB :) Ezert kulon nem kellett kuszkodnom, de azert amit tudtam azt megtettem: vegul nem lett meg a kituzott 70 percen belul, de mindossze 55 masodperccel maradtam el (atlagpulzus 189, maxpulzus 202). Talan ha szombaton nem javitok fel percet a Hendin, akkor belefertem volna... De ahogy latom lesz ez jobb is a 'Lassu szekcio' peldajat veve alapul...
Tenyleg remek verseny volt!!
DieM
amatőr Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55740
Zolinyo
Kösz a képeket, a célbaérkezés perspektívája külön érdekes!
Előzmény: zolinyo (55700)
Kanga M. Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55739
Messi, Neked mint debütánsnak hatalmas gratula!
A többieknek is, akár futott, gyalogolt, szurkolt, stb!

Mai történetemben szerepváltás volt, valahogy nem stimmelt a dramaturgia. Menet közben átvedlettem futóból szurkolóvá. Három kilométernél ki kellett állnom. Magas volt a pulzusom (180) és megint szédülés, elfeketedés, de az elájulást már nem vártam meg, leálltam. Az alagúton még átfutottam, de inkább kiálltam, gondolván nem kockáztatok.
Mondtam a csemetémnek, hogy innen fusson egyedül.(a terv amúgy az volt 8 kilométerig együtt megyünk.)Ő amúgy szépen teljesítette a távot!
Persze mondhatnók, ez legyen már a legnagyobb tragédia az életemben. Nem akarok ezen sokat molyolni. Most kicsit összakapom magam, és folytatom. Nem megy nekem ez a magaspulzusos dolog, de az ősz óta befektett munkát nem akarom elherdálni.
üdv Nektek és jó pihenést!
k.
ui: Gabi kösz a képet! :)
ui 2: ja, és ezúton köszönöm annak a topiktársnak, aki a stadion füvén, látván elkenődöttségemet, nagyon jó tanácsot adott, mondván, tanuljak meg végre lassan, egyenletesen futni.
Köszi kedves Topiktárs!
(azóta már megtanácskoztam magammal és mással is dolgot(dokival is)

Előzmény: messengerina (55724)
amatőr Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55738
P. S.
A pálya izgalmas volt a sok lejtővel-emelkedővel, Alagúttal, fordítóval: jobb, mint az előző!
amatőr Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55737
Remek kis verseny kerekedett ma! (Egyképernyős hozzászólás szabály kilőve... :) )

Az utolsó 2-3 nap tésztaedzései jókedvre derítettek, ha már a futópróbálkozások kevésbé érték el ezt a hatást. A szombati szigetfutás 5:25-ös tempója kissé közelebb hozta a remélt 5:30-as versenyteljesítést, bár a kétszeres táv még elgondolkoztatott. Szombat délután szellemi keresztedzésként sikerült a lehetetlen: kvalifikálni magam a 27-ek (kvíz)bajnokságára, ez nagy doppingot jelentett. De vasárnap már nem lehetett csak a fejbenfutásra hagyatkozni...
A parkolás épphogy sikeredett: 066-ék pl. jobb helyet találtak.
A szigeten örömmel üdvözöltük egymást régi-régi FB-társakkal: szaborob, nagyon sportos lettél!
-balazs-, minden nyirmogás ellenére egyáltalán nem nézett ki ramatyul a Hajósban, találkoztam egy projektes kollégával, akivel eddig nem is sejtettük egymás futóhobbiját; a nap sütött: szóval csupa ösztönző hatás ért. Leander úgy 10 perccel a rajt előtt már sokadszorra mondta-mutatta, hogy mennyien melegítenek, futkároznak, gimnasztikáznak, esetleg nem kellene-e valami hasonlót nekem is... :)
Ezért a rajthely felé menve toporogtam, kocogtam kissé, találkozva Skóttal, majd a rajtnál összeálltam nemnagyongyorssal és a régi elsőbálozós maratontárssal, Tifussszal. Próbáltam kettőjükkel tartani, de alig 1 km-ig maradtak látótávolságban: gyors volt az ő 5:20-uk. Olyan 5:40-ben telhettek az első kilométerek, aztán jöttek az 5:30-as km-ek, majd az 5:20-asok. A szurkolás remek volt, teljesen más érzés úgy futni, hogy "személyre szólóan" buzdítanak. Lynx lynx, kösz a fordítónál a hajrázást, hogyan ismered meg a FB-kat (mármint személyesen)?
Az alagút hátborzongató volt a tapsolással, hujjogatásokkal: ezt a Nyárbúcsúztatón újból át kell élni! :)
Érdekes volt látni, látszólag mennyire sok, úgymond antifutó alkatú társ nyomta bőven 5:40 alatt az első kilométereken, Spenót is mesélt hasonló élményeiről.
Féltávnál 33 perccel kerek 5:30-as tempóm volt, ekkor gyorsítottam kissé: a következő 4 km kb. 4:45-ben ment. A rakparton feltűnt nemnagyongyors, majd a szembefutók között Tifusssz és Caspi. A fokozatos tempó végül is arra volt elegendő, hogy előzgetve, de kifáradva érjek be a stadionba, a második 6 km-t 29 perc alatt megtéve, összesen 1:01:52 lett.
/Később Lelkiismeret és Leander meggyanúsított, hogy egy felelőtlen kijelentésem miatt nem lett 1 órán belüli a futás, mert valami kockán forgott 1 óra esetén... :) De nem, tényleg messze volt az egyórás álomhatár./

Mindenki remek időket futott, sneci már szinte szárnyal! Hauanita felvetése és Palik nyomán újfent jogos a kérdés: hova tűnt a Lassú Szekció? :)

Amúgy Hauanita és Baloo eredménye előre kiszámíthatóan remek lett, gratulálok! A nyerő képlet adott: alaposan megtervezett és főképp véghezvitt felkészülés, testi adottságok, illetve "többszörösen büntetett" sportelőélet után az eredmény csakis komoly dolog lehet.

Ha már a felkészülésről van szó: a márciusi 76 km-emet ugyan Baloo (is) felülmúlta, de az Europarkkal jó úton járok, legalábbis remélem... :)

Ismételten köszönet a nem futó FB-ok kedvességének, szurkolásának!

Kanga-család: kösz a zenét, és a következő versenyen kollektív részvételetekkel legyen minden együtt (sport, egészség, jókedv)!

szilvi-019 Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55736
Midenkinek aki ma versenyzett nagy gratuláció!!Jó kis verseny lehetett.A beszámolókat olvasgatva akik otthon maradtak, csak irigykedhetnek.Ügyesek voltatok!
amat!Lehet,hogy egyénileg nevezel a 12 órásra?
krisz_ Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55735
„....úgy szét volt szórva, hogy nehéz volt vele szót érteni”
Ez aranyos, teccik! :)))
Hát ami igaz, az igaz, kissé tényleg szétszórt voltam, de mondjuk inkább azt, hogy a viszontlátás öröme okozta mindezt! Asszem elég régen találkoztam ennyi kedves futóval és szurkolóval, mint ma! És mindemellett még én is futottam egy jót. :))
Előzmény: Hauanita (55727)
Lackokoma Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55734
A legközelebbi versenyen szeretnék minnél több FUTÓbolonddal SZEMÉLYESEN találkozni és nem csak itt kommunikálgatni a versenyek edzések eredményeit, tapasztalatait!!!
Lackokoma Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55733
Gratulálok Balázs! Kegyetlenül szaggattad a betont!
Előzmény: -balazs- (55690)
NVik Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55732
Hatalmas fejlődésen mentél keresztül ez bizony nem akármilyen futás volt. Fantasztikusan jól néztetek ki ahogy segítettetek egymásnak Baloo-val :-).
Előzmény: Hauanita (55727)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55731
:)))
Előzmény: sneci (55728)
Lackokoma Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55730
Apropó: km táblák! Nekem a 7-es és a 11-es "maradt ki" az emlékeimből, de a verseny után visszakocogtam 2 barátom buzdítása céljából és nocsak: megvolt a 11-es tábla is nagyhirtelen... Tuti biztosra veszem hogy a 7-es is ott figyelt valahol, csak valószínűleg éppen a pulzusommal bíbelődtem...
Lackokoma Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55729
Apropó: km táblák! Nekem a 7-es és a 11-es "maradt ki" az emlékeimből, de a verseny után visszakocogtam 2 barátom buzdítása céljából és nocsak: megvolt a 11-es tábla is nagyhirtelen... Tuti biztosra veszem hogy a 7-es is ott figyelt valahol, csak valószínűleg éppen a pulzusommal bíbelődtem...
sneci Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55728
Szvsz olyan verseny nem lesz....
méghogy egyedül...
Azt hiszed más nem fog benevezni?:)))
sneci
Előzmény: Hauanita (55727)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55727
Sziasztok!
Én is hazaértem. És én is egyéni csúcsot mentem. És mekkorát!!! Közel 10(!) perccel javítottam meg a tavalyi időmet, a tervezetten is bőven belül voltam. És mindezekért Baloo a „hibás” :-)))) (Na, jó. Valahol a Felkészülési Tanácsadóm is :)

Órán belül szerettem volna futni, de legbelül 59 percen is belül. Csak nem akartam sokat akarni. Mindenesetre 4:50-es kezdőtempót gondoltam ki, és, hogy aztán ebből még lassulhatok. Edzésen legalábbis ez a módszer „vált be”...
Nekem nem volt semmi bajom. Szép volt az idő, ki voltam pihenve, (alig futottam a héten), a 35-ösnek már a nyomát sem éreztem. Annyi volt csak, hogy tegnap csináltam kb. 5 felülést, meg 2 lábemelést, és ettől piszok izomlázam volt a hasamban. Ciki :) Meg szúrt az oldalam bemelegítéskor. Azt, hogy miért kellett már fél 12-kor melegítenem, azt talán FUTURE tudja, de miután 10 prec múlva visszatértem, elzavart még egyszer :)
Krisszel próbálkoztunk is valamit, de ő úgy szét volt szórva, hogy nehéz volt vele szót érteni ;-) Aztán beálltunk a rajtba, egészen előre, az 50perc-1 óra közé. Baloo sehol, pedig azt ígérte nyulaz nekem. Aztán hamar utolért, és megnyugodhattam. Gondoltam én. :)))
Az első kili 4:53 lett, baromira büszke voltam magamra, hogy nem rohantam bele!! :) Aztán haladtunk előre, 4:40-4:50 közötti kilikkel. Olyan féltávnál járhattunk, amikor rájöttem, hogy már a 4:50-es tervnél is 10 mp-cel belül vagyunk, és, hogy kezdek fáradni. Baloo lassított, majd, amikor aszitte, nem veszem észre, újra visszagyorsított. Trükkös. Ekkor kb. 203-205 körül volt a pulzusom, és úgy éreztem féltávnál még nem kéne kiütni magam. Olyan 8-9 környékén valamikor végre sikerült meggyőzni a Baloo-t, hogy tényleg fáradok, ekkor futottunk egy 4:56-os kilit. Közben elkezdett esni az eső, de szóltam Baloonak, hogy állítsa már el. Így is tett :)). A 10 kilis részidőm 47:40 körül volt, ettől megint megijedtem, de onnan meg már nem volt sok vissza, és a vége már egészen jól ment. Még a Margithídra is viszonylag könnyen küzdöttük fel magunkat, és az uccsó „Hajrá Ancsibébi!” után már szinte repültem a célig egy 4:27-es utolsó km-rel :))) Összidő, saját mérés, rattól célig 57:06. (Tavaly 1:06:51 volt) Huh.
Messzemenőkig örülök neki, csak még mindig nehéz elhinni ezt a 4:45-ös átlagot.
A verseny után még Baloo elvitt levezetni, na ilyet se csináltam még. De azért jól esett.

Én is csak azt tudom írni, hogy örülök, hogy ilyen sokatokkal találkoztam, és, hogy mindenkinek ennyire jól ment. Hol a lassú szekció?? :)) A szurkolótábor fantasztikus volt, mint szokott, köszi mindenkinek a bíztatást, király volt!!!
És gratula mindenkinek, a most debütálóknak, egyéni csúcsot futóknak extra gratula!!
Baloonak pedig itt is nagy-nagy köszönet!!! Ez most így nem ment volna nélküle.
És tökjó, hogy mindig van valaki, aki segít az embernek. Én azon gondolkodtam, hogy nagyon sok versenyen kaptam már segítséget, és nagyon sok jó eredményem ennek köszönhető. Csak mi lesz, ha egyszer egyedül kell futnom...?

krisz_ Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55726
Te zöld futónövény! :)))
Korábban kell felkelned neked ahhoz, hogy... Szóval végre beismered! :))))
Előzmény: Spenót (55685)
sneci Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55725
Ne legyél már ilyen szigorú!:)))
Drukkoltunk és kész!:))
sneci
Előzmény: pataporc (55723)
messengerina Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55724
[Táblák]
Én a Midicittán az ötödik km-t jelző táblát nem találtam. Tudtam, hogy kb. hol _kellene_ lennie, de hiába. Így az ötödik-hatodik km-ek ideje egy köridőbe került, de nem probléma.

Ezúton gratulálok minden táv minden teljesítőjének!

Előzmény: sneci (55717)
pataporc Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55723
Igen, miutan nyomatekosan megkertunk ra... sovanka, sovanka... na jo, elhallgattam, johetnek a futok... :)
Előzmény: sneci (55720)
SkóT Creative Commons License 2004.04.04 0 0 55722
Szerencsére a tegnap délutáni gyanús achilles és sarok fájdalmak reggelre nyomtalanul eltűntek. :-)

Köszönet Elm-nek a korai nevezésért, a szukolóknak a dobolásért és a buzdításért.

Mivel nem volt FUNRUN társam, gondoltam walkmannel futok (életemben először), hogy elnyomjam saját hörgéseimet. Ezt csak 10-ig tudtam kivitelezni, ugyanis ott egy oszlop segítségével letörtem a walkman csiptetőjét. :-)

58:39(-x) lett a vége, amit nem FUNRUN stílusban értem el, de igazán nem erőltettem meg magam. Annyira fel voltma spannolva, hogy a mérést kicsit korábban kezdtem meg(talán 1 perccel), ezért nincs rendesen mért időm. Otthon hagytam a pólómat, elhagytam egy flakon vizet stb. Kissé izgultam asszem. :-) Egész végig iszonyú erősnek éreztem magam, de igyekeztem visszafogni a tempót, nehogy elfussam magam. Folyamtosan emelkedő pulzussal futottam és kb. ennyire vagyok most képes, ami a távot illeti.

Nagyon meglepődtem, hogy alig pár lépcsőfutás, kétszer 5 kili és 2 ttúra után ennyire ment a dolog. Sokkal-sokkal rosszabbra számítottam.

Bocs, hogy a végén nem maradtunk beszélgetni, de rohantunk haza Forma-1-et nézni. Ezért többen előre megdorgáltak. :-)

Hazafelé úton kaptam egy üzenetet, miszerint kollégám a Párizs Marathonon 3:07-et futott!!!!!
Gratula neki is és minden résztvevőnek!

Jó volt titeket újra látni, még akkor is, ha az utóbbi időben kicsit kiestem a csapatból.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!