Keresés

Részletes keresés

Elm Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55548
Igen, van egy jo talalos kerdes is, hogy mikor pihen jobban a szervezet, rendes szeken ulessel, vagy torokulesben. Biztos sok szempont van (kinek mi a kenyelmesebb, meg hogy meg van tamasztva a hat, meg mittudomen mi), de a lenyege az volt, hogy a torokulesben sokkal jobban pihen, mert a szivnek kevesebb munkat kell vegeznie, mert a labakban mar nem kell kuzdenie a gravitacioval (illetve igen, csak nem ugy mint allaskor, ugye).
Előzmény: miki (55544)
szilvi-019 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55547
ISTVán!Megfogadtam tegnap a tanácsodat és csak 10 km-t futottam.Ma és holnap pedig pihenni fogok .Lenne egy kérdésem:Nagyon szeretnék indulni a Visegrád-Bp. maratonon.Ha nem fáj a lábam megpróbálhatom szerinted?Ha igen a következő hetekre mekkora távokat javasolsz?Nem akarlak terheli edzéstervek írásával , de mint kezdőnek nagyon jól jönne egy profi tanácsa.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (55463)
csanya. Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55546
Miki

Az én aszonypajtásom teljesen só nélkül főz.
Értsd egyáltalán nem használ sót.
Mióta futok a túrákon már érzem a hiányt.
A Julianus után megsóztam a baconos(sózott)kolbászos(sózott)rántottát.....

csanya

Előzmény: miki (55533)
FUTURE Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55545
Utolsó mondatoddal mélységesen egyetértek. A sópótlás hosszú távokon tényleg igen fontos lehet. Az egészséges életmód hirdetése nagyon szép dolog, de mást és mást jelent egy szívbeteg ember és egy állóképességi sportoló esetében. Biztos, hogy nem véletlen, hogy több órás nyári kimerítő edzések után az ember már a szemeivel felszippantja a sózott levest (vagy ott van ugye a kecske és a só esete is). A "hozzáértők" szeretik összemosni a dolgokat, és szívesen tesznek olyan leegyszerűsítő kijelentéseket, hogy pl. a sózás egészségtelen.
Mindenesetre van egy olyan verzió is, hogy a sportolók Na-hiánya nem igazán jellemző, mert az élelmiszerek tartósítása révén sok nátriumhoz jut a szervezet. Hogy mi a helyes középút egy sportolónál az ételek sózása, a tartósított kajákból való sófelvétel és a sózás teljes elhanyagolása között - na ez lenne itten a kérdés!?

Egyébként egyre elterjedtebb a maratoni futók körében is a különféle összetételű sóitalok fogyasztása. Persze ez a téma főleg a melegben futott maratonok esetében aktuális.

Előzmény: miki (55533)
miki Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55544
Van egy olyan jelenség is, hogy a vádli járás vagy futás közben egyfajta pumpaként viselkedik, így besegít a szívnek. Ha csak ácsorogsz, a teljes terhelés a szívre esik.

Vagy ha ez nem is lenne igaz, az biztos, hogy ácsorgás közben több vér folyik a lábba, így a szívnek erősebben kell dolgozni, hogy a fejbe is jusson.

Ha leguggolsz, főleg, ha lefekszel, drasztikusan csökken a pulzus, akár 20-szal is. Ezért van az ember bajban, mikor egyes edzésmódszerek pulzusmegnyugvással adják meg a résztávok közötti pihenőt. Egészen más idők jönnek ki, ha joggolok, sétálok, leguggolok stb.

Előzmény: kaktusz7 (55542)
_tyúkanyó Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55543
E. Mindell: "Vitamin Biblia" szerint a kén legfőbb természetes forrásai:
sovány marhahús, szárazbab, hal, tojás, káposzta.
Élelmiszer-kiegészitésként nem ismert.
Előzmény: amat (55537)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55542
Én is tapasztaltam egy érdekes jelenséget, aminek nem tudom az okát.
Futás után folyamatosan megy le a pulzusom, akár sétálok, akár megállok. Tegnap sétálással 5 perc múlva már csak 90 volt a pulzusom, viszont amikor megálltam, feljebb ment 93-ra. Ugyanez történt 2 hete, amikor még rosszabb állapotban voltam, sétálással lement 102-re, és amikor megálltam, felment 110-re.
Pedig futás nélkül pont fordítva történik a dolog, a séta megemeli, a megállás leviszi.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55541
Nagyon nem bírok már magammal így mozgás nélkül, ezért eldöntöttem, hogy vasárnap délben tartok egy félórás szolidaritási futást a lakótelep körül, és majd jól elképzelem, hogy vivicittát futok én is, csak más távon és más helyszínen. :)

És egy kérdés, ami a maraton után megint eszembe jutott. Mi az élettani háttere annak, hogy hosszú futások után (28+ km) még órákig hőhullámaim vannak, és forróságot érzek, ha magamhoz nyú ..ööö.. érek? És majdnem mindenhol, de a lábaimon például nem. A múltkor kora délután futottam hosszút, de állítólag még késő este is simán beállhattam volna cserépkályhának. :) Szóval miért van (részletes anatómiai elemzést is szívesen olvasnék), és normális az ilyen?

kaktusz7 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55540
Kénezett borral.
Előzmény: amat (55537)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55539
Szmogfutás a tuti! Friss, finom kén-dioxid!

Egyébként tegnap láttam valakit futni a Budaörsi úti csúcsforgalomban...

Előzmény: amat (55537)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55538
Nekem oké, de miért ilyen sürgős a nevezés? Nem várhatunk még kb. egy hetet, hátha valaki kedvet kapna közben?
amat Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55537
Nekem mindegy mennyit futok, csak ha lehet szeretnék első ember lenni !!

Kedves biológus-kémikus futótársaim, mondja meg nekem valaki mivel vihetnék a szervezetembe ként, vagy szulfátokat ?

Előzmény: amat (55535)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55536
Itt vagyok! Sajnos Ganki nem tud jönni. Ha nem lesz jelentkező, hárman is tudunk váltani?

(Amat, meglehetne az 50-60 köröd:-)

Előzmény: amat (55535)
amat Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55535
Akkor véglegesíteni kellene a dolgot és kellene jelentkezni !?
Előzmény: Törölt nick (55534)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55534
Ha más résztvevők jelentkezését vártam volna, akkor írtam volna külön azoknak a más résztvevőknek, nem itt vetettem volna fel. :) Szóval nem, csak nem vagyok egyfolytában gép előtt, azt' azért nem válaszoltam még. Szívesen váltózom veletek!
Előzmény: amat (55493)
miki Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55533
FUTURE,
Nézegettem ásványvizek összetételét, a nátriumtartalmuk, ami pedig messze a legfontosabb az elektrolitegyensúly szempontjából, gyakorlatilag elhanyagolható.

Normál távokon ez nem gond, nyári edzések után kicsit jobban meg kell sózni az ételt. Maraton után már lehetnek gondok, ha a megivott vízmennyiséggel nincs arányban a sópótlás, 5-6 órás terhelés fölött pedig alapvető fontosságú a só (elsősorban NaCl).

Ezt azért fogadják el nehezen a futók, mert az egészséges életmód propagandája szerint a só egészségtelen.

Előzmény: FUTURE (55531)
FUTURE Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55532
szinomímájaként=szinonimájaként :-)
Előzmény: FUTURE (55531)
FUTURE Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55531
Runp
Elektrolit témakörben egy kicsit össze-vissza fogalmaz a szakirodalom (vagy csak az én felfogóképességemmel van egy kis gond :-). Szerintem maradjunk annyiban, hogy sima csapvíz helyett ásványvizet érdemes inni, ami a szervezet anyagcsere-folyamatait (gondolok itt pl. a szervezet folyadéktereinek anyagcseréjére) tekintve sokkalta előnyösebb.

Egy példa arra, hogy mennyire nem egyértelmű bizonyos szavak használata - még szótárszinten sem. Az egyik szinonimatárban az erő szinomímájaként tüntetik fel az állóképességet. Igaz ugyan, hogy az erő és az állóképesség képzése valamilyen szinten egymástól elválaszthatatlan, ugyanakkor nem tartom szerencsésnek, hogy rokon értelmű szavakként kezelik őket. Persze lehet, hogy velem van a baj.

Előzmény: runp (55497)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55530
Jobbulást!
Éljenek a szurkolók! ViviChino!
Előzmény: Chino-San (55529)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55529
"akkor most küldeném soxeretettel Messengerinának Ákostól az "Alig hitted" c. számot!" (c:§

achillesem javul. van most helyette derékfájásom (idegbecsípődés, vagy valami ilyesmi).
70 éves nyanyókák is megirigyelhetnék a mozgásom. ha van a Vivin járókeretes kategória, arra szívesen neveznék. ))))c:§

Anita!
írj át lécci a szurkoló csapatba! ))c:§

köszi!

Előzmény: messengerina (55501)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55528
:-))
... és minden bolond futót! :-)
Előzmény: futoszunyog (55525)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55527
Viszontkívánjuk!
Előzmény: futoszunyog (55525)
7241gabi Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55526
Hehe, ez jóóóóóóóó:-)))))))
Előzmény: futoszunyog (55525)
futoszunyog Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55525
Ma április elsején, a "bolondok napján", szeretettel köszöntök minden FUTOBOLONDOT!
Robogo Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55524
VIVICITTA nevezés

Egy barátom délután megy csoportos nevezést leadni. Ha valaki még nem nevezett, de szeretne, az dobja meg egy mail-lel (triath@freemail.hu), ha még (viszonylag) kedvezményesen akar nevezni. (Ők a 12-re neveznek, azt hiszem csak arra érvényes.)

_tyúkanyó Creative Commons License 2004.04.01 0 0 55523
OFF
Bennem igen jól aludt(a matektanár), nem vettem észre a két 3-ast...

Ha egyszer végre rendbejövök és eljutok valamelyik versenyre Veletek, addigra már narancspóló nélkül is sárga leszek!
Annnnyira irigy vagyok, hogy itthon ücsörgök, Ti meg ott élvezitek a jobbnál jobb versenyeket és egymás társaságát :o)!

Előzmény: Hauanita (55506)
Lackokoma Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55522
lucanotis,
Köszi a gratulációt! Igen, indulni fogok a Londoni Maratonin. Nem volt egyszerű bekerülni, de sikerült! Te Angolhonban vagy?! Ha igen, találkozhatnánk egy átmozgató erejéig a maraton előtti napon!!
A verseny eredményei megtalálhatók az alábbi helyen: http://www.worthingharriers.co.uk/w202004.htm
(ha valaki 2:20-on belüli maratont akar szakítani akkor itt nyernie kellett...)
Előzmény: lunanoctis (55481)
Lackokoma Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55521
Futoszunyog!
Az utolsó "lassabb" kör főleg a 3. kör végi ügyetlenségemnek köszönhető, mert 16km-nél és 24km-nél volt betervezve egy kis "turbó" (méz+izotóniás cuccos). 16-nál még minden OK volt, de 24-nél elejtettem a flakont ahogy feladta azt életem párja. Sprintelt utánam, de nem ért utol és mivel nem volt még folyadék sem nálam így az egyik frissítőállomáson lassítanom kellett hogy egy kis anyagagot magamhoz tudjak venni. Egyébként nem lesz gond a maratonon, mert egy árnyalattal lassabban fogok kezdeni. De megszívlelem a jótanácsot.
Előzmény: futoszunyog (55477)
SkóT Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55520
Nekem holnap lesz a próba. Szoríjjatok! :-)
Előzmény: amatőr (55519)
amatőr Creative Commons License 2004.03.31 0 0 55519
polszki, ide érződik a fiatalság mindent szétfeszítő ereje! :)

Megvolt a próba 12 km, sőt, plusz 300 méter is.
Kijött a 6 perc/km-es átlag, de messze nem könnyedén.

Előzmény: polszki_HARR-HARR (55515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!