Keresés

Részletes keresés

Nuska4 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47821
Eicu! Amit leírtál, még olvasni is fájdalmas volt. Remélem, hamar enyhülnek a fájdalmaid, és nemsokára teljesen jól leszel! Szerencsére már túl vagy rajta, és bízom benne, hogy hamarosan meggyógyulsz. Nagy ölelés neked! Pihenjél!
Előzmény: eicu (47808)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47820
Vicuska! Igazán rendes vagy, pedig biztos hogy téged sem vet fel a pénz.

Szóljál, ha kitaláltál valamit.
Előzmény: Vicus_35 (47813)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47819
Köszönöm szirmok, alakulok már:-)))) Ma már varrtam picit:-)))
Előzmény: szirmok (47812)
bkristin Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47818

eicu, reméljük, minél hamarabb rendbejösz!!!! Minden jót!

 

Mártika, gyönyürü a lánc !!!!!

 

Pirike, akkor jó!!!!

 

Gabcika, remélem, Veled is minden rendben!!!

Előzmény: eicu (47808)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47817

Borika drága nagyon köszönöm:)))

 

Előzmény: borcsimama (47732)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47816
Sziasztok!

Bár nem én vagyok a legilletékesebb, de nem kell magatokra venni a Szabó Ildikó megjegyzését. Az a nyalizás meg igazán dúrva volt.

Sajnos nincs időm részt venni a beszélgetésetekben, de ha menet közben tudok, akkor bepillantok. Én mindig kapok új ötleteket, nemcsak kézimunkázásban, hanem egyéb témában is. Arról nem is beszélve, milyen mintagyüjteményt szereztem be, főleg - és ezért külön köszönet - BKRISTIN-nek. Továbbá megismerkedtem Ildikóval ( Sándor3), aki nagyon profi módon megtanított horgolni (ez az, amit azt gondoltam, hogy sosem tanulok meg). Na nem ragozom, igazán jó kis csapat ez, nagyon szines egyéniségekkel, szórt korosztállyal (ez is jó, mert egymást kiegészíti k a kiatalok és az idősebbek), szóval ez úgy jó, ahogy van.


nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47815

Csókolom, sziasztok...

 

Olvasgatok, és levagyok döbbenve.

Tök jól esik az embernek, ha megdicsérik a munkáját, és szerintem nem nyalizás.

Nekem tetszik az is amikor a fözésről beszélünk. Tetszik amikor valaki meg mutat egy mintát, kész darabot, és lehet csodálkozni, és magamba mondani, hogy nekem biztos nem menne, de egyszer bizti megtanulom. Ki ebben jó, ki abban. Én a varrásban:-))))

 

Erzsimama: Azt írtam neked, hogy nem fogok mostanában varrni, hanem horgolni fogok. Hát nem megy:-((( De varrni már megint varrok, egy másik fajta magasság mérőt.

Csak lassabban most..

 

Van egy jó hirem. A dokik tévedtek. Nem tüdőgyuladásom van. Hanem nagyon nagyon erőssen megfáztam . A röngen ki mutatta, hogy a tüdőm tiszta. Mekkora megkönyebbülés ért.  Pedig két doki is mondta.... Na ennyit az orvosokról.

 

Lányok holnap mit föztök?

 

szirmok Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47814

Kedves Eicu!

 

Miközben írtam, látom megjöttél. Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta, a kötéssel ne törödj. Most úgyis esős időszak lesz pár napig, inkább pihenj és kúráld magad.

 

Előzmény: eicu (47808)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47813
Jaj kislányok! Nem is tudom, hol, hogy kezdjem!!!
Tegnap az NLC beléptem egy topikba. Nagyon jó kis társaság. Találkoztam egy férfival , kb 60 éves, szakács és a 3 tüneményes gyermekét egyedül neveli ( 9, 7 és 5 évesek) Eddig csak kölcsönbe volt szgépe, de visszakell adnia. És a körülményei sem rózsásak. Én minden hsz-ét elolvastam és végig bőgtem. Nem panaszkodik, mindig viccelődik, süt, főz, takarit. Le a kalappal előtte.
Azon töröm a fejem, hol kampányoljak. Feltett szándékom, hogy ha addig élek is, de segítek Neki és a gyerekeknek.

Régen a Kiskegyedben volt egy család, mindenkitől 100 Ft-ot kért. Több millió jött össze. Valami ilyenre gondoltam én is.
Nagyon magam alatt lettem ettől a szomorú élettől. Pedig nem mutatja, mégis tuti, hogy k..va nehéz lehet minden nap:(((((
szirmok Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47812

Szép estét Nektek!

 

Survivor hozzászólásával én is egyetértek. Picidnek jobbulást!

Fpárduc, és Nyusztuenka remélem hamar meggyógyultok!

Margitmama, és Jolimama, örülök, hogy már jobbna vagytok.

Eicu, én is gondolok Rád, és kívánom, hogy a Te műtéted is olyan gyorsan gyógyuljon,mint az enyém. Pl én nem gondoltam volna, hogy nem maradt utána fájdalmam.

Vicus, a spotszeletet én is elmentettem /persze a többi finomságot is, amiket szép sorban meg fogok csinálni./, a férjemnek és fiamnak  a kedvenc csokija.

 

horgIca Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47811
Eicu nagyon vigyázz magadra, pihenjél, és az legyen a legnagyobb bajod, hogy csúnyán vagy beragasztva. Utána legyen minden rendben. Szorítok Neked!!
Előzmény: eicu (47808)
reaung Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47810

Szép jó estet mindenkinek!

Én is meg nem olyan régen GYED-en voltam... Vicus 35, Survivor 69 és kedves mindenki, akinek van 1-2-3-??? kicsi gyereke vagy unokája, itt egy roppant egyszerű gyermeksapi, ami most lett kész a fiamnak:

http://www.flickr.com/photos/8836464@N08/2415938995/

Előzmény: Vicus_35 (47791)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47809

Kbetti boldog szülinapot!

 

eicu Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47808

Nuska4 és akik érdeklődtek hogylétem felől!

Meg volt a műtét, jól összekaszabolták a fejem, nem volt kellemes, de amint láthatjátok már itthon vagyok. Csak az a bajom, hogy megint szobafogságon leszek három négy napig, mert olyan kötést tettek az orromra, hogy még az unokám sem szeretném ha így látna. Péntek reggel eltávolítják ezt a fajta kötést és akkor már csak kis tapasz lesz ha minden úgy történik, hogy előre eltervezték.

Most kicsit fájdogálnak a sebek, mert nagyon friss minden. Reménykedem, hogy holnapra egy fokkal jobb lesz.

Addig is mindenkinek minden jót kívánok.

 

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47807

Szép jóestét lányok!

 

Nagyon köszönöm a sok kedves gratulációt meg jókívánságot:))) annyira aranyosak vagytok... jól esett:)))

 

Sokan kedveskedtetek --volt aki többször is...

 

Jolimama nagyon megható volt az üzenet:)

 

Eicu sok szerencsét kívánok neked! remélem, hogy hamar és fájdalommentesen túl leszel a műtéten, és csodállak, hogy még ilyen lelkiállapotban is gondoltál rám...puszi neked és nagy ölelés.

 

Mártika szép a nyaklánc, gratula!

 

Zuzana gyönyörű a sárga blúz, nagyon tetszik.

 

Survivor gyógyuljon meg Csipike minél hamarabb! Nagyon jól szóltál mikor Szabo Ildikónak válaszoltál, egyetértek! Mivel egy ember nemcsak kézimunkából áll,mégha megszállott is , mint én, azért vannak még csodás dolgok az életben, mint nálunk a kis Berci unoka és NAGYON JÓ BESZÉLNI RÓLA!

  És igenis jól esik ha megdícsérnek egy terítőt vagy egy sütit...az a sajtos csiga igen jól nézett ki, én is elmentettem és meg is sütöm hamarosan.

 

Vicuska rendkívül örülök, hogy nem léptél ki egy meggondolatlan pillanatodban:))

 

Jucus jó látni , hogy hímez az unokád, reméljük nem fog elmúlni ...Köszi a sok

gratulációt és a süti receptet:)

 

Köszönet még: Maca, Ibolya, Ráhajtás,Párduc-gyógyulj meg! -Margitmama,Andrea 68,Erzsimami,, Nuska,Rebeka,Horgica, Szmine, szóval mindenkinek:)))

horgIca Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47806
OK, Jolimama, köszi!!
Előzmény: Jolimama (47804)
horgIca Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47805

Kedveseim! én jól érzem magam VELETEK! - igaz, hogy nem mindíg tudok úgy itt lenni ahogy szeretnék, olyan is van, hogy se beszélni se írni nincs kedvem egy-egy húzós műszak után, de igaz barátokat találtam, és tudom, hogy számíthatok Rátok, öszinte segítséget kapok.

Vicuska én is várom, hogy már nyugdíjas legyek, de Ti fiatalok üde szívfoltjai vagytok a fórumnak. Ha nem jut semmi okos eszembe mit főzzek, csendesen keresem a hozzászólásaidat. Petike nagyon aranyos a bicajával. Sport csokit meglepinek megcsinálom a papának.

Krisztinek külön érzéke van ahhoz, hogy olyankor tegye fel az albumokat mikor kezdek leereszteni. A sok jó ötlettől úgy feltudok dobódni, azt sem tudom mit kezdjek el csinálni. De így jó. Én szeretlek Benneteket!!

Előzmény: csirip46 (47799)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47804
Szia Ica, ne fénymásold, nekem van kettő belőle. Az egykből hiányzott pár lap, azt pótoltam, és az eredetit küldöm, ha kéri.
Előzmény: horgIca (47802)
pmárti Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47803

Békés délutánt a kis csapatnak!

Periódikusan megtörténnek a sértődések negyedévente?Csak azt nem tudom miért kell ezt közölni,felbolygatni kedélyeket. Nagyon sok mindent tanultunk, tanulunk egymástól az idősebbek a fiataloktól és fordítva.Már elmúlt januárban 1 éve hogy a topikra találtam, nagyon örültem neki, akkor is sok mindenről volt szó és most is mindenki aki akarja elmondja örömét, bánatát, valahogy jó kiönteni ami bennünk van. Vicuséknak együtt drukkoltunk izgultunk és a többi csemetéért családtagért ha bármi baj volt, vagy örörm- együtt örültünk és ez nem nyalizás, csak az normális emberi érzelmek közlése, ami sajnos kiveszőben van, de a mi topikunk még őrzi! Reménykedjünk hogy így is marad! Ha valaki nem kap választ, akkor kérdezze meg újra, mert van amikor felszínesen olvasunk.

Margitmama! Tudod milyen sokáig nem tudtam a csomókat megcsinálni vagy 4 hónapig a férjem már cikizett vele, és egyszercsak lőn világosság:)))))véletlenül, nem feszítettem meg úgy az újjamat mint ahorgolásnál és a csomócska odament ahova kellett! De hol vagyok én még Juditéktól?:-(((

Erzsimama neked egyenletesebbek a csomóid mint az enyém! VVagy a fonalam nem jó?Bontani azt bizony nagyon nehéz ezt a fajtát, nem olyan mint a horgolásnál, inkább  újat kezdek akkor! Na elég sokat pötyögtem , továbbra is maradjon mindenki ilyennek amilyen eddig volt! Pusz mindenkinek Márti

Lábadozóknak gyors gyógyulást, és vigyázzatok magatokra!!!

horgIca Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47802
Sziasztok! most értem haza, de látom Jolimama megelőztél a zsuzsi füzetével. Én is azt tudom felajánlani, hogy lefénymásolom, és elküldöm, ha így jó, nagyon szívesen.
Előzmény: Jolimama (47782)
Andi171 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47801

Bizony, az én anyukám is rengeteget segített nekünk, nekem és a nagyobbik húgomnak. A főiskolára is csak az ő segítségével tudtam eljárni a két gyerek mellett.

És most, hogy a kisebbik húgom is anyuka lett, és Anya már nincs velünk, húgomnak egyszerre mindent meg kellett tanulni, háztartást vezetni (együtt laktak), és nincs szegénynek olyan, hogy elugrok valahova, addig Anya vigyáz a gyerekre, mint nekünk volt annak idején.

Azért a nagyobbik húgom segít neki, ha tud, bár most éppen az én kisfiamat vitte le egyet a játszótérre, úgyhogy én most kicsit megint tudok "diplomamunkázni". Úgy haladok vele, úgy készül, mint a Luca-széke  :-)

Előzmény: Vicus_35 (47800)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47800
Igen, igen, így igaz:)) Annó, mikor még nagymamám élt, a drága:((, szóval anyú segített neki, mikor már nem úgy mozgott mint aktív korában. És most mikor mi fiatalok következnénk segíteni anyunkat, visszájára fordult, anyák segítik a fiatalságot , mind anyagilag / bár én ezt nem fogadom el, addig nyújtozunk amíg a takaronk ér/, mind egy kis idő felszabadításában / unokázás/
Előzmény: margitmama (47797)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47799
Kriszti. Ez csak azt bizonyitja, hogy "egy húron pendülünk" :-)
Előzmény: bkristin (47796)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47798
Kedves Ildikó.
Jó lett volna ha elolvasod a topik alcimét is, ami igy szól:
"
Kézimunkázók tapasztalatcseréje,és még minta egyéb minden más...baráti kör.....légkör...csak kultúráltan kössünk,és ne egymásba...horgoljunk...de csak halkan..ne zavarjuk az alvókat..))"

Ez a topik nemcsak kézimunkázásról szól, hanem barátságról, törödésről, kis örömein - sajnos bánataink - megosztásáról. Ennyi.
Előzmény: szaboildiko (47768)
margitmama Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47797

Drága Kislányok! Talán második vagyok az ídősek rang létráján a ( 70) évemmel!Tudom a mai élet nagyon rohanós, nehéz a fiataloknak, hisz látom a sajátjaimat. De higgyétek el nekünk sem volt könnyű. Három gyerek, munka ,háztartás és még mosógép sem volt. NEM PANASZ CSAK TÉNY!!! AZTÁN AZ IS IGAZ HOGY NEM MINDENKI EGYFORMA ERŐBEN VAN. Mikor nyugdijas  az ember akkor jó, mert ugye a nyugdijas ráér( de semmire nincs ideje).A sok betegség., de még mindig segitünk, a fiataloknak.Ezért jól esik bizony ha van valahol egy hely, ahol sok szeretetet és figyelmet kapunk és ezt meg is köszönjük. Ez nem nyalizás , csak figyelmesség. És bizony szükségünk van rá ha idős ha fiatal. kicsit hosszú lett de kikivánkozott!!

MINDENKIT PUSZILOK .margitmama.

bkristin Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47796

szaboildiko - Akkor neked nem esett jól, amikor a te terítödet dícsérték meg, meg a munkáidat a képtárban? Vagy már az is nyalizásnak számít? Sokféle ember van, akinek tetszik itt, az ittmarad.

 

 

Szia Pirike, bocsi, nem volt szándékos! :))

Előzmény: szaboildiko (47768)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47795
KRISZTI.Megelőztél.
Előzmény: bkristin (47794)
bkristin Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47794

szaboildiko - Csabamama  - olvasd el a 34895-ös hozzászólásodat ebben a témában. Valahogy üti egymást amit akkor írtál meg amit most. Idézem:

 

"csabamama válasz | megnéz 2007.12.28 09:40:57 © (34895)

Kedves Jolimama! A sok-sok levélolvasgatás közben rájöttem, hogy Te vagy az a kis tyúkanyó - nem bántólag mondom -, aki a kis csibéit összefogja nagyon ügyesen, mert úgy látom igen családias hangulatú ez a topik. Szeretném megkérdezni, hogy mit jelent a "hónap munkái" dolog?"

 

 

 

Kértél tölünk kenyérreceptet, angyalkamintát, sapimintát, szerintem el is küldték neked az illetéskesek, és még azt modod, hogy nem tetszik a légkör itt?

Survivor69 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47793
Ezért jó a körkötőtű;-) Én már csak azzal tudok kötni. Az egyenes nem áll nekem kézre.
Húúúúú assetudom hol vannak az egyenes kötőtűim:-)

Előzmény: Vicus_35 (47791)
Rebeka 55 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47792

CSIPKERÓZSI!

 

Jó egészséget és minden jót a kisbabának!

                                                              Rebeka 55

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!