Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

piddy Creative Commons License 2007.02.16 0 0 29
Azért belinkelem a jelenleg évényes regadórendeletet.
Valaki tudja, hogy milyen költségek jönnek még erre rá?
piddy Creative Commons License 2007.02.15 0 0 28
Ebben most igazad van! Meg kellene néznem, de még nem jött össze rá a pénz...
Előzmény: altefnegy (26)
spooner Creative Commons License 2007.02.14 0 0 27
Ja és mellesleg papíros, műszakival, és elsőre nincs is szétélve... Mit mondjak, már korábban én is gondolkoztam pajeron, hogy kint veszek egyet, de már lassan a fritzek is annyiért adják, mint mi... és azon ohne papír, messze van, és semmivel sincs jobb bőrben...
Előzmény: altefnegy (26)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.14 0 0 26

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1047508&command=ugras&screenwidth=1280

 

Az ilyenek miatt nem értem ezt az importosdit. Nem ismerem a kocsit, s biztos messze nem tökéletes, de ez legalább itt van, és nem 1000 km-re innen.

Előzmény: piddy (21)
spooner Creative Commons License 2007.02.13 0 0 25
Az már nem erre a bolygóra való...:) gyenge diesel+automata, háááááát
Előzmény: altefnegy (24)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.13 0 0 24
Akkor automatikus váltó kell! ;)))
Előzmény: spooner (23)
spooner Creative Commons License 2007.02.13 0 0 23
Diesel ide, nyomaték oda, azért amikor egyesig kell kapcsolni egy meredekebb utcában, azért az elég uborka (88LE)... És dühítő. Minimum TD kell bele, abból is a hathengeres, az már elég jól mozgatja a masinát...:)))
Előzmény: altefnegy (20)
spooner Creative Commons License 2007.02.13 0 0 22
Hát, az az igazság, hogy a terepváltó nem arról híres, hogy tönkremenjen...:) Még sosem kellett szerelnünk. Ha valami először, a diffizár mechanika kopik meg, vagyis a zárral, azok között is az első zár amivel csínyján kell bánni, de azért nem kell simogatni, babusgatni...:) csak oda kell figyelni rá. A féltengelyek bivalyerősek, a kardánok is, a diffivel sem szokott gond lenni. Az igazság, hogy a gyárban már odaméretezték az anyagot, hogy nagy súly, viszonylag erős motorok. Nem olyan a helyzet, mint a 200 LE-s BMW moci beültetve egy UAZ-ba, aminek hajtáslánca 80 LE-re lett tervezve...
Az alkatrészek nem olcsók, de nem is sűrűn kell cserélgetni. A karosszériaelemek árában nem vagyok tájékozott
Előzmény: piddy (21)
piddy Creative Commons License 2007.02.13 0 0 21
Nagyon köszi a sok tapasztalatot.
A terepváltóval és a differenciálművel soha nem volt gond? Nekem mondjuk nem "igazi" terepezésre kellene, csak néha mennék ki vele (de nem versenyezni).
Alkatrészárak? Karosszéria elemek árai?
Köszönöm a segítségedet.
Előzmény: spooner (15)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.13 0 0 20
Az biztos. ;)
Előzmény: spooner (18)
spooner Creative Commons License 2007.02.13 0 0 19
6 hengeres TD, 124-ből építve. A 88 pacis diesel az nagyon öreguras neki...
Előzmény: lexus81 (16)
spooner Creative Commons License 2007.02.13 0 0 18
Nyilván nem fontos, csak hogy jóval egyszerűbb, mint mondjuk egy pajeron:)))
Előzmény: altefnegy (17)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.13 0 0 17
Csak kiegészítek. ;) ('88-tól sem mindegyik G állandó összkerekes, az emelés nem fontos off-roadozáson kívül.)
Előzmény: spooner (15)
lexus81 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 16

Szia!

 

érdekelne melyik motor van benne, a 300-as szívó 88 lóerővel, az úgy tudom a 123-asból való, mi a tpasztalat róla?

Fogyasztás, nyomaték?

én egy osztrák katonai PUCH G-vel szemezek.

 

üdv.

Előzmény: spooner (11)
spooner Creative Commons License 2007.02.12 0 0 15
A G merci igazi hegymászó, a szó szoros értelmében. Nem sok olyan függőleges part van, ahol egy jó gumival szerelve nem boldogul el. Láttam már Off-road versenyen egy ütött-kopott mercivel haveromat, aki a hegyre igyekvő csörlősök sora mellett valami hihetetlen módon ment fel lábon... Aztán fentről nézte még egy kicsit, a többi típussal hogy nem boldogulnak...:)
Nagyon nagy önsúly, vastag alváz, nehéz kasztni, nehéz vastag alkatrészek, ráadásul igen jó anyagból. Ezért is van az, hogy max a karosszérián fogsz találkozni rozsdával, a 20 éves G-ken is alig-alig van rozsda az alvázon. Remek súlyelosztás. Az emeléshez nincs szükség, csak hosszabb tekercsrugókra, és lengésgátlókra. Nem kell máson variálni, mint a szegény Mitsukon, ahol a kasztnit is el kell emelni az alváztól, hogy nagyobb kerék aláférjen. A G-n nincs ilyen gond. És nagyon nagyot lép hála a jó kis tekercsrugóknak.
A régi G-k még kapcsolható 4 kerékhajtásúak, (88-ig onnan állandó összkerekesek) ritka, menet közben kapcsolható szinkronizált felezőváltóval, és persze mechanikus gyári diffizárakkal...
A diesel motorral szerelteket agyonverni is alig lehet, nem sok gyenge pontja van.
A vízre kell odafigyelni, mert az elég hamar melegszik és akkor nagy károkat csinál a hengerfejben. A mély sárral boldogul nehezebben, nem az a habarékkavaró fajta. Ugye képzelj el egy sumo bírkózót. Az sem az a fordulékony fürge fajta... Ha egyszer sárba elakad, vagy egy daru, vagy egy jó csölő szed ki belőle csak.
Volt nekünk Mitsu pajero, meg most G. Nagyon kitapasztalhattuk, hogy melyiknek mi az előnye-hátránya. A mitsunak több a hátránya...
Előzmény: piddy (13)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.12 0 0 14

Hát, nem "ha lehet", hanem mindenképpen. Ha más is vezeti, szerintem ez az alap. ;)

 

Én nem vagyok egy nagy importőr, de számolj már ki nekem egy 300-as G-t, hogy mennyibe lenne, amíg ideér rendszámmal, papírokkal.

 

Tippem nincs, sajnos.

Előzmény: piddy (12)
piddy Creative Commons License 2007.02.12 0 0 13
Minden tapasztalat érdekelne! Előre is köszönöm!
Előzmény: spooner (11)
piddy Creative Commons License 2007.02.12 0 0 12
Jogos, a menetpróba a múlkor elmaradt... de a tulaj azt állította, hogy az ő felesége is jár vele és nagyon élvezi! Ha lehet, megpróbálunk majd még egyet vásárlás elött.

Mobile.de-n vannak kb. ilyen árban autók. Valahogy az a képzet társul bennem a német autóhoz, hogy gondos volt a tulaj és jól karbantartotta. Itthon pedig gyakoribb a hosszú változat, nekem pedig a rövid kellene.

Van esetleg tipped a beszerzésre? Nem sürgős...
Előzmény: altefnegy (10)
spooner Creative Commons License 2007.02.12 0 0 11

A bratyómnak van egy 300 gd rövid hardtop, off-roadra csinálva!

Nagyon nagy vasak, igazi "tigris tankok" a többi mellett. Nagyon jól lehet kihasználni, a gyári 3 diffizárat. Meg 20 éves kor ellenére sincsenek megrohadva.

(nem pajerok), igaz az áruk is messze több... Hát vannak már tapasztalatok vele kapcsolatban, ha érdekel akkor majd dumcsizunk róla...

Előzmény: piddy (2)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.12 0 0 10

Nem pont erre gondoltam, hanem hogy menjen vele! ;) Pont ezért a kispárnás megoldás miatt. Most magadnak veszed, vagy közösnek?

 

A dízel G-k legfőbb típushibája a hanyag tulajdonos lehet.

 

4-6000 Euróért pontosan olyan leharcolt 300-asokat fogsz találni, mint amit a terepesek használnak.

Előzmény: piddy (8)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.12 0 0 9
Elkapkodták. '99-ben már volt három zár, amikor újra lett 500-as.
Előzmény: Yogi (7)
piddy Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8
A G-próba megvolt az asszonnyal (menni azért nem ment vele). Kispárnával éppen kilát majd! ;-)
Jó lenne, ha valaki beszámolna a G-k típushibáiról (ha vannnak egyátalán?), meg amire oda kell figyelni a vásárlásnál.

Szokott baj lenni pl. a differenciálművel/terepváltóval? A motorokról nagyon sok info van közkézen. Alváz mennyire tud rohadni?

Azért nem nézem az off-roados/vadász site-okat, mert szvsz az ilyen üzem meglehetősen megviseli az autókat..., de köszönöm a tippet!


Előzmény: altefnegy (3)
Yogi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 7
Ugyanolyan marhaság, mint a Range Rover Sport.
Előzmény: altefnegy (6)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.11 0 0 6
Különleges kiadás 500 darabban. Ez a gyári megoldás, többek között innen is lehet megismerni. (Meg a kapcsolható összkerekesekben sincs három, csak első, meg hátsó, de hát ez logikus.)
Előzmény: Yogi (5)
Yogi Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5
Én úgy tudtam, hogy gyári a három zár.
Előzmény: altefnegy (4)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.11 0 0 4

Ja, és ha már ránéztem a hasznaltauto.hu-ra:

 

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1030534&command=ugras&screenwidth=1280

 

Hahaha. Illetve brühühü annak, aki elhiszi a 450 LE-t. Persze motorcserével, vagy milliós átalakítással menne.

 

http://www.brabus-online.de/prog07e.htm

 

Itt ugyanis csak 280 LE-ről tudnak. Ugyanis ebben még a W126-os mocija van.

 

(Amúgy tényleg ritka, meg minden, de ezzel a szöveggel, enyiért... :/ )

 

Első diffizár sincs benne gyárilag. Látszik is.

Előzmény: altefnegy (3)
altefnegy Creative Commons License 2007.02.11 0 0 3

Szia!

 

 

Jó választás. Azért én előbb konkrétan végigszámolnám, hogy egy 3000-es dízelmotoros G-re pontosan mennyi költség rakódik, mire hazai rendszámot és vizsgát kaphat. Nehogy többe legyen a leves, mint a hús.

 

Próbálj hazai off-roados körökben (portálokon) nézelődni, kérdezgetni, mert a 20 éves 300GD pont ilyen kategória (meg vadászat).

 

A nejedet pedig előbb vidd el próbakörre egy hazai használtautós hirdetésre, nehogy meglepetés érje.

 

Nincs G-m. Még... ;)

Előzmény: piddy (2)
piddy Creative Commons License 2007.02.11 0 0 2
Szeretnék venni egyet. Persze nem újat - legalább 20 éveset.
A legvalószínűbb, hogy Németországból hozok egy 300GD-t majd. Azért még van egy-két átugorni való léc addig míg meglesz:
- Anyagilag 4-6000 EUR-ra készülök + regadó stb. - kb. 2 millába is belekerülhet
- Mélységében nem értek az autókhoz és elég nagy lutri megvenni egy öreg autót ezért keresek valakit akinek már volt G-je és segítene a vásárlásban.
- az asszonynak is jóvá kell hagyni a tervet, mert ő fogja többet használni - én általában az OFF autómmal vagy motorral járok.

De a topic célja nem az én autóvásárlásom, hanem az emberek összehozása.

Neked van G-d?
Előzmény: spooner (1)
spooner Creative Commons License 2007.02.11 0 0 1
Venni akarsz G-t, vagy csak érdekel, és azért szemezel vele?
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.10 0 0 0
Nagyon helyes, csak így tovább:)

Ha valakit érdekel, akkor ITT van egy első kiadású gyári képeslapcsomag 1979-ből.
A vételár inkább csak nem Mercedes tulajokra vonatkozk, egyébként szívesen cserélném is más Merci anyagra:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!