Keresés

Részletes keresés

JRX Creative Commons License 2010.07.14 0 0 1319

A mountedvolume mappába másoljad a sony meg igo mappát.

 

Nekem gond nélkül üzemelt így, most a content mappát kitettem memkártyára, így is tökéletes, csak így egy kicsit lassabban kapcsol be, ... de én ráérek. :-)

 

A  1274-ben írtakat megcsináltad?

Előzmény: dany27 (1318)
dany27 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 1318
sziasztok!

Nekem is van egy sony nav-u73t típusú navim.
És szeretnék rá iGO-t rakni. Egy féle módszerrel kipróbáltam de így volt egy két gondom.
Ezt csináltam:
-a sony térképét letöröltem(csak a gigás .map kiterjesztésű filet)
-átneveztem a sony mappát valami másra majd csináltam egy sony mappát azon belül pedig egy nav-u mappát majd ebbe bele másoltam az iGO-t és az igo.exe-t átneveztem nav-u.exe-re.

Az eredmény egy gyakorlatilag futó igo de nem indul el mindíg első indításra, ezért szeretném az általatok itt a 1281 HSZben írt módszert kipróbálni csak nem tiszta az hogy miután letörlöm a .map filet hova mit másoljak mert azt írtátok hogy van a PC-men egy sony meg egy igo mappa és azt másoljam valahova, csak ezt nem értem hogy hova.
Lécci valaki írja le h akko most hogy van. Nekem az a legtökéletesebb ha valaki leírni egy struktúrát...
pl így: mountedvolume/.../...

Előre is kössz!

Vagy nektek is van ilyen gond hogy nem indul elsőre? Mert akkor ugyan ott vagyunk...
Habár nem mert nekem az istenért nem akarja megtalálni az iGO a GPS vevőt... :S
f1labor Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1317
Köszönöm.
Odáig eljutottam, hogy a "MENÜ"-re nyomok, de mint említettem nekem nem az a képernyő jött be mint amit petester belinkelt.
De azért szerencsésen megoldódott a dolog. Újra feltettem az egészet, és most már alpból az a képem van, és kiválóan működik. Természetesen onnan ki is lehet kapcsolni.
Köszönöm a segítségeket. :)
üdv.
Előzmény: JRX (1309)
petester Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1316
Időnként nekem is csinálja, de nem minden bekapcsoláskor.
Bár az is igaz, hogy nekem zömmel csak töltőről megy. Ekkor magától kel életre, és menüből lövöm ki. Ha csak így használom, nem nagyon van gondja.
Ha hardveres gombbal keltem életre, akkor szokott nekem is így viselkedni, de akkor sem minden bekapcsoláskor, hanem kb. minden 10. alkalomra.
Ha Te is így cselekszel és a vistauser által közzétett dolgot használod, akkor passzolom a dolgot.
Előzmény: Tshu-hash (1314)
Tshu-hash Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1315
hardvergommbal=hardvergombbal
Előzmény: Tshu-hash (1314)
Tshu-hash Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1314
Nem a hardvergombbal kapcsolom ki, mert arra nem is reagál. A menüből lépek ki, a kép folyamatosan elhalványodik-elcsíkosodik, majd fekete lesz. Ezután, ha a hardvergommbal bekapcsolnám csipog (nem azt a dallamot játssza, amit a normál bekapcsolásnál) egyet és ennyi.
Előzmény: petester (1313)
petester Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1313
Vélhetőleg a hardveres gombbal lövöd ki.
Próbáld meg menüből kikapcsolni és várd meg még magától kialszik a kép (kb. 3 mp.).
Előzmény: Tshu-hash (1311)
petester Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1312
Ott a pont! :)

A látványon kívül semmivel nem jobb a Primo, mint a 8. Cserébe még pozíciót is nehezebben talál. Legalább is bizonytalannak tűnik. Miután megtalálta a pontos helyzetem és 3-nál több holdat fog be, onnantól stabil és megfelelően működik. Viszont hasonlóképpen paraméterezhető, mint a 8, szemben az Amigoval és még a hang is lehetne TTS képes, de még nem sikerült működésre bírnom. Bár nem is nagyon törtem magam eddig.
Előzmény: JRX (1309)
Tshu-hash Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1311
Na, a hang működik, viszont minden kikapcsolás után resetelnem kell, hogy újra be lehessen kapcsolni. Ez normális?
Előzmény: Tshu-hash (1310)
Tshu-hash Creative Commons License 2010.07.13 0 0 1310

Sziasztok!

Tegnap felraktam az iGO8-at egy Sony Nav-U 73TC-re, elindul szépen, viszont egy hang nem sok, annyit sem ad ki. Van valakinek ötlete, hogy ez miért lehet, illetve hibaelhárításra vonatkozó tanácsot is szívesen fogadok.

JRX Creative Commons License 2010.07.12 0 0 1309

Én a helyedben a menü feliratra nyomnék egyet, mivel a petester által linkelt kép tetején az olvasható, hogy menü. :-)

Ma volt a kezemben egy navi, Igo primo volt rajtam tetszett, de én megmaradok a 8-as verziónál.

Előzmény: f1labor (1308)
f1labor Creative Commons License 2010.07.12 0 0 1308
Biztos valamit rosszul csinálok vele, vagy rosszul állítom be, de nekem nem ez a kép hanem amit mellékeltem. :( alap Az általad belinkelt képet hogyan tudnám beállítani ?
Előzmény: petester (1307)
petester Creative Commons License 2010.07.12 0 0 1307
Itt is szintén menüből. :)
Hivatkozott kép bal alsó sarkában lévő piros ikonnal:
link
Előzmény: f1labor (1304)
JRX Creative Commons License 2010.07.12 0 0 1306

Nemtudom miből gondoltad, hogy ezt itt a legjobb megkérdezni. :-)

Google nevű barátod (szinte) mindent tud!

Előzmény: Eny&Reby (1305)
Eny&Reby Creative Commons License 2010.07.12 0 0 1305
Sziasztok!Nekem 1 GB os Micro Sd memóriakártyám van!Amikor a zenéket akatom ráteni a gépről a memóriakártyára akkor nekem is azt írja ki h a lemez írásvédett és szüntessem ezt meg!Ezt hogy csináljam??Nagyon fontos lenne!LÉCCI IRJATOK IDE:eny_reby [at] citromail.hu előre is köszi!
f1labor Creative Commons License 2010.07.11 0 0 1304
Szia ! Szerencsémre (és hála a jó segítőknek) nekem is működik hibátlanul a primo a Sony 73-on. Az én kérdésem annyi lenne, hogy a használat végén hogyan lehet kikapcsolni a kaszüléket ? Mint tudjuk, az iGO8-nál csak menűből lehetett. De a primonál hogyan ? Már csak ez hiányzik a tökéletes működéshez. Előre is köszi a segítséget. üdv.
Előzmény: petester (1290)
Galklan Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1303
Sziasztok!

Segítséget kérnék tőlem okosabbaktól... :)
U73-as navigációnk van, két évig teljesen jól működött, majd kiírta hogy frissítsek szoftvert. Ezek után következett a szervízkulcs akár menet közben is többszöri kikapcsolással és újraindulással. Ez a helyzet csak fokozódott, az iGo-tól sem javult meg. Most ott tart, hogy nem kapcsol be, csak ha ő akar, most például az éjszaka közepén teljesen önállóan. Valakinek esetleg ötlete???
Köszi előre is: G. Attila
petester Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1302
Ez talán működik:
http://anonym.to/?http://rapidshare.com/files/399729822/Vriendelijk.rar.html

És ami a sys.txt-ben van:

[device]
type="asus_R700"

[folders]
app="Mounted VolumeIgo8"
content="Mounted VolumeIgo8content"

[gps]
port="5"
baud="57600"

A típus meghatározása talán nem kell, de működik vele.
Viszont valami miatt az újratervezés nagyon nehezen megy neki, ami miatt képes pillanatnyi elmezavarra, ilyenkor érdemes megállni, de minimum lassítani... :)
Előzmény: Árphiii (1291)
somibb Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1301
Szia! Igen, a TMC nem működik... térképből meg amit letöltöttem vistauserről rájöttem hogy csak a magyarországi részletes, a másik kettő csak egy butított Kelet- és Nyugat Európa térkép. Szintén a vistauserről szedtem le részleteseket, csak az iGo témából, remélem jók lesznek. Köszi a választ!
petester Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1300
TMC nem fog menni. Ugyan azon a porton kommunikál, mint a gps vevő. Egyszerre sajnos nem megy.
A térképben meg segít a google vagy látogass el az igo-s topikba, hátha hivatkozott be valaki. Bár ezeket szokták irtani, már a rapidsharen is... Mikori osztrák térképed van? Ha 2009-es, nem hiszem, hogy olyan ratyi lenne, hogy nem ismerne 2-ből 2 helyet...
Előzmény: somibb (1298)
somibb Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1299
Sziasztok, újabb kérdés: azt jól látom hogy csak a Magyarország térkép részletes? Mert Ausztriában beütöttem két létező címet is, de egyiket sem ismeri... Honnan lehet az iGo-hoz részletes térképeket letölteni?
somibb Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1298
Na sziasztok ezt is megoldottam. Hülye fejjel nem töröltem ki a sony-s Európa térképet... Már csak a TMC-t szeretném megcsinálni és kész, remélem az már zökkenőmentes lesz. Bocsánat a sok hozzászólásért!
somibb Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1297
Vagy még egy dolog ami eszembe jutott: a sony könyvtárat úgy kell felülírni hogy magyarán csak az a pár dolog legyen benne ami a letöltött sony mappában van, vagy ezen a pár dolgon kívül (amit felülír) maradjon benne minden ami eredetileg benne volt?
somibb Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1296
Na máris elakadtam... Az 1281-es hozzászólás alapján próbáltam telepíteni az iGo-t. Nos az első dolog hogy a xxx.map fájl nekem nincs sehol, hiába tettem meg a hozzászólás végén leírt dolgokat. De ennek ellenére elkezdtem a másolást, ki is hagytam content/map mappából a kelet európa térképet, hogy több hely legyen, azonban így sem elég, még a másolás vége előtt megtelt a memória... csak memóriakártyával lehet feltelepíteni? Vagy van még mappa ahol mondjuk országra lebontva lehet térképeket törölgetni? Én vistauser-ről a "Itt egy komplett 8.3 igo sony-ra 2009. novemberi frissítésű Magyarországgal:" felirat után lévő rar fájlt töltöttem le, ugye ezt kell felmásolni? Ismét előre köszönöm a válaszokat!
somibb Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1295
Szia! Köszi szépen a választ, már megoldódott. Ma amikor rádugtam, már meg sem jelent a connecting felirat, csak 4edszeri újraindulás után a service, így már mindent lehetett törölni és újramásolni. Viszont a rossz élmények ellenére megpróbálom az itteni leírások alapján rárakni az iGo-t:)
Előzmény: petester (1293)
petester Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1294
Google a barátod. Nekem is ő segített... ;-)
Én nem gonoszságból írtam ezt, nem tudok most linket küldeni.
Annyi még, hogy nekem a primo mappát és igo exe-t kellett átneveznem iGO8-ra, mert így indult csak el a szoft., a nyolchoz van tanítva a sony, hogy ezt a mappát és exe-t keresse, különben bekapcsolás után azonnal le is áll.
A sys.txt-ben kell csak beírni a portját a gps vevőnek, máskülönben nem fog vevőt és így holdat sem találni, vmint még beírtam a a sys-be a navi mappa és a content mappa elérési útvonalát, mivel változott az exe és a gyári mappa neve is.

Viszont tegnap volt egy kellemetlen élményem vele, a VIII. kerületben az OBSI mellett nem talált rendesen pozíciót és az irányomat se tudta belőni, össze vissza terelt/tervezett. És kerestem a Primoban azt az opciót, ahol kivehetném az automatikus újratervezést, de nem leltem. Vélhetőleg egy skin csere (pl. Gurjon) megoldaná, de nem volt még időm foglalkozni vele.

Viszont maga a program nagyon látványos, tetszik.
Előzmény: Árphiii (1291)
petester Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1293
Amikor bekapcsolod a gépet és rádugod az usb-re, nekem volt olyan, hogy közben elindult a háttérben a szoftver, így nem engedte törölni azokat az állományokat, amiket használ a szoftver.
Nyomj egy resetet neki, és utána bekapcs és úgy usb kapcsolat. Ha ekkor sem megy, nem tudom, mi miatt nem tudsz állományt törölni.
A vista nem akadály, nekem mind XP, mind win7 alatt mennek a dolgok, utóbbihoz és a vistához sem kell már AS, így nem emiatt lesz a gond.
Előzmény: somibb (1292)
somibb Creative Commons License 2010.07.06 0 0 1292
Sziasztok!
Letöltöttem vistauser-ről a térképfrissítést. Ezután megpróbáltam bekapcsolni, de kiírt valami hibaüzenetet, a mounted volume mappában volt vmi baja... jó, leszedtem szintén vistauserről az eredeti mounted volume mappát, hátha attól rendbejön. Amikor megpróbáltam felülírni, a navu mappában lévő navu fájlt nem tudta felülírni. Akkor megpróbáltam törölni, és utána másolni, de úgysem sikerült. Tehát most az a végeredmény hogy mounted volume/sony/navu/navu fájl és ennyi(2.99 MB). Tudom jól elszúrtam, de mielőtt elkezdtem, megpróbáltam a Sony mappát a gépre másolni, de azt sem engedte... (Vista-t használok). Nos az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne úgymond "elölről kezdeni" és vagy az eredeti programot visszavarázsolni (de a frissített térképekkel), vagy az iGo-t rárakni?? A készülék egy u73t. Kicsit sürget az idő, mert pénteken már használnám... Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Árphiii Creative Commons License 2010.07.04 0 0 1291
És honnan lehet letölteni? :-)
petester Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1290
Működik az Igo Primo a 73T-n... :-)
Nincs gond a hanggal, mint az Amigo esetén, hisz kompatibilis a wince 4-el. Valamint elegendőnek tűnik a 64 MB ram és a 300-as processzor sebesség is 3D épületekkel együtt is. ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!