Keresés

Részletes keresés

Obnoxiousman Creative Commons License 2018.09.05 -5 0 2576

Sztem Bohol amit keresel, a fehérhomokos tengerpartokat pedig Panglao találod. Itt írtam is róla: https://utazomajom.hu/fulop-szigetek-elmenybeszamolo-bohol/

Így beleteheted Oslobot is, hajóval át lehet menni Panglaorol.

Előzmény: peteyval (2575)
peteyval Creative Commons License 2018.09.05 0 0 2575

Sziasztok,

 

Jövőre tervezünk egy hosszabb utat, aminek része lenne a Fülöp szigetek is. Palawanon már jártunk néhány éve, Puerto Princesa - Sabang - El Nido - Coron útvonalon. Nagyon bejött, ráadásul első ázsiai utam volt és már akkor tudtam, hogy oda még visszatérek. Közben megjártuk Borneot és Indonéziát. Most eljött újra az idő, hogy Fülöp szigeteken kalandozzunk. Előzetes terv szerint jövő november közepén érünk majd Manilába, miután megjártuk Nepált és Indiát. Úgy érzem ezek után ránk fog férni a lazítás. 3-4 hetet töltenénk az országban. Nincs kőbe vésve, de nagyjából ezzel számolunk.

 

A fő szempontok lennének:

- ne legyen zavaróan turistás

- fehér homokos tuti beach (Fülöp szigeteken nem nehéz). Rá vagyunk kattanva ezekre a vízbe benyúló homok padokra, tehát ez előny:)

- olcsó, tengerparti bungalow

- legyen mód az aktív pihenésre: természeti látnivalók, környék felfedezése, akár robogóval.

 

Snorkel, merülés most nem annyira szempont, tekintve hogy utána Raja Ampat a cél és ahogy hallottam Fülöp szigetek nagy részén lepusztították a korallt.

Túrázás Nepál és India után szintén nem prioritás, de ha van olyan amit kifejezetten ajánlotok, akkor meggondolandó.

 

Néhány hely amit néztem:

- Siargao és környező szigetek. Kipróbálni a szörföt.

- Tablas, Romblon, Carabao, Sibuyan, Cresta De Gallo szigetek felfedezése. Itt elég sok mindent lehet csinálni és gyönyörű a képeke, videókon.

- Oslob a cetcápák miatt. Ez nagyon felkapott program. Lehet máshol is cetcápákkal úszni?

 

Ezek egy ideje ismertek már az utazók körében. Mennyire kell turistás hangulatra számítani? Tudtok esetleg javasolni kevésbé ismert helyeket?

 

Utána, ahogy említettem Raja Ampat felé vesszük az irányt. Hogyan a legoptimálisabb megközelíteni Fülöp szigetekről?

Egyenlőre az tűnik járhatónak, hogy Manilából kirepülni valamelyik nagyobb repülési csomópontba (Bali, Szingapúr) és onnan Makassar -> Sorong útvonalon.

 

Köszönöm előre is!

 

Üdv,

Peti

*Iguana* Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2574

"Boracay-t fél évre lezárták, de nem lehet előre megjósolni, hogy valóban fél év lesz-e. "

 

Ezt rendesen sajnálom, szerettem ott lenni.

 

https://phulop.wordpress.com/2015/06/21/boracay/

 

https://phulop.wordpress.com/2015/07/02/meg-mindig-boracay/

 

 

Előzmény: TGaborZ (2567)
egyhapsi Creative Commons License 2018.06.11 0 0 2573

kurvákból Palawan is el van látva bőven?

Előzmény: neomedia (2521)
KelEd Creative Commons License 2018.06.09 0 0 2572

Sziasztok! A Mayon-vulkánt volt aki megmászta? Felengednek oda turistákat? Vagy most is le van zárva elölünk?

Sunlove5 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 2571

A Taal-tó mindenképp tervben van, ha Manilába érkezünk. Köszönöm a tippeket, utánuk nézek :)

Előzmény: TGaborZ (2570)
TGaborZ Creative Commons License 2018.05.23 0 0 2570

Ha Luzon szigetet választod (Manilába repülve), és szeretsz utazni is, ott sem kell unatkoznod! Taal tó és -vulkán, Bagio, Banaue, 100 Szigetek Nemzeti Park, Bolinao... csodálatos helyek, csak időigényes az utazás, viszont az is kaland. :D

Előzmény: Sunlove5 (2569)
Sunlove5 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 2569

Ez megnyugtató, nagyon köszönöm nektek :) Még nincs pontos útiterv, túl sok a sziget és kénytelen leszek szelektálni, de gondolom azért nem nagyon tudok rossz döntést hozni, hiszen a legtöbb hely gyönyörű :)

Mégegyszer nagyon köszönöm.

peterpal15 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 2568

Semmi gond nincs,szerintem nagyszerű hely,és biztonságos,(persze mindenhol lehet problema.)  filippinesen.ha szeretsz búvárkodni nagyon sok hely van ami nagyon jó,igaz búvárkodás nélkűl is.Puertó galera,roxas. Borakayon  a tengerparton tele volt márc 25--ápr 3 ig/amig ott voltam/ zöld moszattal ,igaz fürdőztek azért sokan.csak kicsit csúf:-)

 

Előzmény: Sunlove5 (2566)
TGaborZ Creative Commons License 2018.05.22 0 0 2567

Januárban és most májusban is voltam Cebu-n és Boholon. Nem tűnt veszélyesnek. Ma olvastam egy cikket, hogy a vízminőség Panglaon nem jó.

Boracay-t fél évre lezárták, de nem lehet előre megjósolni, hogy valóban fél év lesz-e. 

 

Az időpont annyiból kedvező, hogy nincs túl meleg, ezen időszakban nem láttam medúzákat, előfordulhat viszont tájfun és sok eső, ami járatkiesésekhez vezethet (hajó és repülő).

Előzmény: Sunlove5 (2566)
Sunlove5 Creative Commons License 2018.05.21 -1 0 2566

Sziasztok,

elkezdtem tervezni az utazást december-januárra a Fülöp-szigetekre, de kicsit elbizonytalanodtam a biztonság miatt. Nem tudom eldönteni, hogy ezt inkább a média nagyítja fel, vagy valós veszélyről van szó. Aki mostanában jártak arra, mit tapasztalt? Elsősorban Manila, Cebu, Bohol, Borocay és Puerto Princessa érdekelne, mert ezek vannak tervben. Illetve ötleteket is szivesen fogadok olyan dolgokról, helyekről, amik nem kifejezetten túristalátványosságok, de szerintetek kihagyhatatlan🙂 Nem tengerparton napozós típusok vagyunk, szóval nyitottak vagyunk🙂 előre is nagyon köszönöm

TGaborZ Creative Commons License 2018.05.15 0 0 2565

..és akár Vietnámban is...

Előzmény: Törölt nick (2564)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.13 0 0 2564

Azért azt tegyük hozzá, hogy ugyanígy előfordul Thaiföldön, Malajziában és Indonéziában is. :(

Előzmény: TGaborZ (2563)
TGaborZ Creative Commons License 2018.05.13 -1 2 2563

!!! Kockamedúza / tengeri darázs veszély

 (Chironex fleckeri)

Szeretném felhívni a Fülöp-szigetekre látogatók figyelmét, elsősorban Bohol, de szerintem bárhol jelenlévő kockamedúza veszélyre. Bohol nyugati partján saját szememmel láttam 3 példányt, egyet sznorkelezés közben. Ezt két napra rá, már búvárruhában visszamentem lefotózni. Megtalálam ugyanott, 20m-re a parttól a 2m mély vízben.

Ma utazom Tubigonból Cebura, amíg vártunk a hajóra, kimentem rákokat lesni és újabb két példány bukkant fel a felszín közelében! 

Figyelmeztetés sehol sincs, kérlek legyetek nagyon óvatosak, ez NEM JÁTÉK, hanem HALÁLOS VESZÉLY! 

 

  

W.L. Creative Commons License 2018.04.02 -2 1 2562

Palawan Balihoz max annyiban hasonlo, hogy mindketto tropusi sziget DK-Azsiaban.

Amugy valoban mig Balira a nyar idealis idojarasilag, Palawan akkor nagyon esos lehet (es nekem, akkor, az is volt). A taj Palawanon is gyonyoru lehet, foleg a kornyezo kis sziklaszigeteken, a strandok akar siman verhetik is Balit, am a Balin annyira valtozatos es lenyugozo kulturat es epiteszeti vagy tortenelmi latnivalokat itt hiaba keresned.

Előzmény: dorikacicc91 (2561)
dorikacicc91 Creative Commons License 2018.04.02 -2 0 2561

Sziasztok!

Kétségbeesetten keresgélem a jó úti célokat nyárra, július elejére, és találtam jó áron repjegyet Puerto Princesába, jó áron egy kis hotelben. Beontrips-szel foglalnék, bár még gondolkodom rajta, mielőtt lefoglalnám felelőtlenül. Mi a véleményetek erről? Tudom a július nem a legjobb hónap az utazásra, de a párommal csak akkor érünk rá :( Ti belevágnátok a helyünkben? Olyan szépek a strandok, és a természeti adottságok lenyűgözőek. Tavaly Balin voltunk, de az most eléggé megdrágult, ezért valami hasonlót kerestünk.... 

Köszönöm, ha válaszoltok! 

TGaborZ Creative Commons License 2018.03.31 0 0 2560

Utánakérdezek majd.

Előzmény: neomedia (2559)
neomedia Creative Commons License 2018.03.29 0 0 2559
Előzmény: TGaborZ (2558)
TGaborZ Creative Commons License 2018.03.29 0 0 2558

Jó ötletet adtál, köszi! Április 19-én, vagy 20-án megyek Boholra, megnézem ezt a variánst is DXB-n keresztül.

Ha valakinek van még ötlete jó árú jegyre, megköszönöm. Vagy ápr. 19-én Bécsből, vagy 20-án Bp-ről,nagyjából... :)

Visszafelé május 10 körül jövök. 

Előzmény: neomedia (2548)
neomedia Creative Commons License 2018.03.27 0 1 2557

"...the decision will be in the hands of President Rodrigo Duterte, who described Boracay as a cesspool in a speech before a business forum in February." 

 

http://cnnphilippines.com/news/2018/03/21/DILG-boracay-closure-April-26.html

 

 

etibi Creative Commons License 2018.03.15 0 0 2556

Már barátkozom a dubai-i városnézéssel, mert ahogy néztem, Manilát simán ki lehet hagyni.

 

Nézegetem, amikre felhívtátok a figyelmemet, úgyhogy a terv változóban:)

 

Azt néztem, hogy simán lehet jó csatlakozással továbbmenni Manilából, pl Dumaguetébe akár 2 órás átszállási idővel, de ahhoz persze egyben kéne megvenni a jegyet DXB-MNL-DGT vonalra, hogy a csomagokkal ne kelljen foglalkozni (mi nem tudunk csak kézivel menni nyaralni, főleg nem 7 kg-ossal).

Ha nem egyben veszem meg, akkor is vannak opciók, van több gép is egy nap, még mindig nem kell Manilában aludni.

Amikor jó áron van a nemzetközi, akkor nincs elég jó áron a belföldi, ugye?

Te külön szoktad megvenni, ezért?

 

 

Előzmény: neomedia (2553)
etibi Creative Commons License 2018.03.11 -2 0 2555

Esetleg valaki nem tudja, honnan lehetne tudni, hogy melyik viszonylatokban van gond a  20kg-s poggyásszal?

Arra gondolok, hogy pl. Siargao-ra hiába veszi meg az ember előre a 20kg-ot, ott a 10 felettit ismét kifizettetik, mert turbó légcsavaros( vagy valami ilyesmi).

Ez még hol történhet meg az ember lányával?

Köszi.

 

etibi Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2554

Tényleg, elírtam, de a lényeg ugyanaz...

Egy irányba még városnézéssé duzzasztom, de 2x nem az igazi.

 

 

Előzmény: neomedia (2553)
neomedia Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2553

szalloda vagy repter (en mostanaban a repteren szoktam aludni) 

wizz dwc-rol ment el

kicsit valtozhat a menetrend, de egyik iranyban sem ertem el soha

Előzmény: etibi (2552)
etibi Creative Commons License 2018.03.11 0 0 2552

Sziasztok,

 

Kicsit belemásztam az átszállásokba, Dubai tekintetében.

A Wizz 21.20-kor érkezik DWC-ba

Cebu 23.15-kor indul CXB-ből

 

Visszafelé Cebu érkezik DXB-be 21.45-kor

Wzz elment DXB-ből 20.20-kor

 

Napi 1-1 járat, csak ott alvással oldható meg.Vagy van erre valami  más 5-let?

Ti hogy szoktátok csinálni?

 

Köszi

 

wanbo Creative Commons License 2018.03.08 -2 0 2551

Anno például Danjugan szigetről olvastam jókat, mint Apo alternatívája (amit tudtommal mára nagyon felkaptak. Ottjártamkor - mármint Apón - főleg búvárok látogatták, akik merülések után vissza is mentek Negrosra, de az utóbbi években ez állítólag változott. Danjugan Sipalaynál van, nem közvetlenül Dumaguete mellett, de talán nem egy óriási táv. Sipalayban még a Sugar beach tűnik ígéretesnek. 
Ha jól emlékszem anno a Thorn Treen olvastam valakiről, aki elég sokat lehúzott az országban és csinált különböző road tripeket robogóval, az ő beszámolóján akadt meg a szemem, azt hiszem. Talán írt más helyekről is (majd megpróbálok rákeresni, hátha megtalálom), de nekem ez a két hely tűnt érdekesnek. 

Előzmény: neomedia (2550)
neomedia Creative Commons License 2018.03.08 0 1 2550

"Dumaguete körül vannak még egyéb jó helyek is."

peldaul? (nem Siquijor erdekel, ezt tervezem)

Előzmény: wanbo (2540)
etibi Creative Commons License 2018.03.08 0 0 2549

Nagyon jó, köszi.

Ez akkor kaja nélkül kézipogyóval (max.7kg), ugyi?

Ezt nem tudjuk utánad csinálni,de törekszünk rá:)

 

 

Előzmény: neomedia (2548)
neomedia Creative Commons License 2018.03.08 0 2 2548

amikor engem erdekel mindig volt a Cebu Pacificnal akcio, nincs benne semmi plusz (nekem nem is kell):

pl. DXB-MNL-DXB (a belfoldiekre gyakrabban van)

Date: 05/26/2015
Base Fare AED 118.00
Web Admin Fee: 20.00
PH Passenger Service Charge: 40.47
PH PSC Value Added Tax: 4.86
Passenger Service Charge: 75.00
Passenger Security & Safety Fee: 5.00
APIS Fee - DXB: 5.00
TOTAL: AED 268.33

Date: Mon 17 Apr 2017
Other Fees: AED 0.00
Other Taxes: AED 0.00
Base Fare: AED 2.00
Passenger Service Charge - AE: AED 75.00
F6: AED 35.00
Passenger Security & Safety Fee: AED 5.00
APIS Fee - DXB (ZR): AED 5.00
Passenger Service Charge (LI): AED 36.56
DPSC Value Added Tax: AED 4.39
Administrative Fee: AED 66.00
Total Amount: AED 228.95

Date: Thu 08 Mar 2018
Base Fare AED 44.00
Other Fees : AED 0.00
Other Taxes : AED 0.00
Passenger Service Charge - AE : AED 75.00
F6 : AED 35.00
Passenger Security & Safety Fee : AED 5.00
APIS Fee - DXB (ZR) : AED 5.00
Passenger Service Charge (LI) : AED 34.75
DPSC Value Added Tax : AED 4.17
Administrative Fee : AED 66.00
Total Amount : AED 268.92

Előzmény: etibi (2546)
wanbo Creative Commons License 2018.03.08 -2 0 2547

A belföldi repülés mindig olcsó, gyakran vannak ehhez hasonló akciók, amikor tényleg néhány ezer forintért lehet repülni. Nekem volt már olyan, hogy júniusban dőlt csak el, hogy július közepén tudok menni és nem volt gond olcsó jegyeket találni (persze némi flexibilitás azért nem árt). 2020-as utazáshoz ne aggódj, 2018 eleje van. 2019 közepén bőven elég lesz megvenni a jegyeket. 

Előzmény: etibi (2546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!