Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2017.10.06 -2 1 17555

"A Vateranak nincs embere minden ilyen sz@rt kivizsgalni, mert nincs ott ora/ekszer/mutargy/sportcikk/software/stb. szakerto."

 

 

Azt ugye érzed, hogy nem érv, hogy "nincs rá embere".

Ha én lopott cuccot veszek tizedáron, akkor a bíróság elítél orgazdaságért, mert tudnom kellett volna, hogy tizedáron nem lehetett frankó.

Tehát nem lehet egy bizonyos szinten alul hülyének lenni, létezik az elvárható gondosság fogalma.

A Vaterán rengeteg hamis termék van. Ez tény.

És az is, hogy a Vatera fütyül rá.

 

Sokkal egyszerűbb lenne a vatera dolga, ha tényleg fel akarnának lépni a hamisítványok ellen; ha valaki nagy tételben pl. Nike cipőt árul, bekérhetnék a bizonyítékot (számla, stb.) hogy a termék valódi.

Vagy ha csak felmerül, hogy hamisítvány lehet.

Na?

Előzmény: Real Putyur (17543)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.10.06 -2 1 17554

Annyi előnye van ennek a topiknak, hogy itt közvetlenül el lehet érni az ügyfélszolgálatot. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.06 -2 3 17553

Igen, írhattál volna Nike sportcipőt is. De azzal is csak a rosszindulatodat bizonyítottad volna, mint az eddigi megszólalásaiddal. Szállj le kérlek arról a nagyon magas lóról, mielőtt leesnél és próbálj meg elindítani egy női Nike sportcipő aukciót. Mit látsz a feltöltési oldalon közvetlenül a márkanév kiválasztása után? Naháááááát, csak nem az eredetiségi nyilatkozatot, amiért most éppen oly szimpatikusan hőzöngtél?

 

Amúgy meg bérkommentelő az öreganyád :) Neked nyilván érthetetlen, hogy van, aki kedveli a Vaterát és a hasonló dupla nullás oldalakhoz képest megbecsüli amit ott kap.

 

Igen, tudjuk. Te, mint az Angol Királyi Család Eredeti Rembrandt Udvari Beszállítója a magad arisztokratikus módján nyilván nagyon szenvedsz ebben a mélyproli oországban és küldetésednek érzed az igazságosztást ebben a sajátos lesajnáló modorban. Nagyon szimpatikus.

 

Azt meg csak barátilag említeném, hogy a folyamatos hőzöngés, acsarkodás utalhat előrehaladott agyér-elmeszesedésre. Érdemes lenne utánanézni, nehogy nagyobb baj legyen.

Előzmény: glashuette (17545)
LadyP Creative Commons License 2017.10.06 -2 4 17552

Látom, hogy a falnak beszélek. Azt kérem ki magamnak, ha valaki valaki egyből elkezd oktatni meg oltogatni, csak mert nem vagyok vele egy állásponton. Nem csípem se az energiavámpírokat, se a tenyérbemászó stílust. Ha neked ez jön be, egészségedre. A csodálatraméltó logikád alapján egyébként azok, akik itt szapulják nonstop az oldalt, a jófogásnak munkálkodnak?

Előzmény: Generic Jingle (17551)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.10.06 -4 2 17551

Én is így csinálnám: "... semmi közöm hozzájuk, de kikérem magamnak, hogy ezt a remek, nagyszerű, példamutató céget így ekézze valaki..." :-)

LadyP Creative Commons License 2017.10.06 -4 4 17550

Nem gondolod vérciki gondolkodásnak, hogy ha valaki nem fröcsög, akkor biztos a Vaterának dolgozik? :DD Mondjuk csak költői kérdés, a bolondok se tudják magukról, hogy azok. Ez a hamis termékeken rugózás meg szintén egy vicc, ennyi erővel be lehet tiltani a facebook adok-veszek csoportokat (börtönbe Zuckerberggel!!!), a jófogást, az aliexpresst, mindent... Nyírjuk ki az online kereskedelmet, hurrá!

Előzmény: Generic Jingle (17548)
nemzep Creative Commons License 2017.10.06 -1 2 17549

Nem dicsérem, de ezt jól csinálják. A provokációra nem reagálok.

Előzmény: Generic Jingle (17548)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.10.06 -4 4 17548

Meg kell dícsérni a céget, látszik, hogy figyelnek arra, hogy milyen kép alakul ki róluk a felhasználók körében, nem véletlen, hogy egy ilyen alig olvasott fórumra is ráküldik legalább két-három munkatársukat. :-)

nemzep Creative Commons License 2017.10.05 -2 2 17547

Volt már mindenféle megoldás. A legokosabb a jelenlegi. Ennél többet nem lehet tenni. A többit intézzék el egymás közt a vásárlók, az eladók, a márkatulajdonosok. Ez már nem a Vatera hatásköre. Nem érdemes vitatkozni, kb évente kíméletlenül felböffenő téma, az unalom elűzését szolgálja, feszültség-keltő és egyben levezető, közben jól lehet anyázni. Más értelme nincs. Okoskodás az egész.

Előzmény: Real Putyur (17546)
Real Putyur Creative Commons License 2017.10.05 -1 2 17546

Edesistenem.

Szerinted ez a bejelolos dolog, ez mukodik...? El fognak riadni a nepperek, ha le kell irni hogy eredeti? Nem.

Naiv vagy.

Előzmény: glashuette (17544)
glashuette Creative Commons License 2017.10.05 -3 1 17545

Írhattam volna Nike sportcipőt is, vagy Aba Novák festményt is, ez a lényegen nem változtat. Ömlik a szemét mindenhonnan, a vatera ezt egyetlen kötelezően bejelölendő menüponttal megállíthatná, de nem akarják megtenni, vajon miért is?

 

Nagyon kell a pénz, a sok kicsi gagyi után a sok 6%, innen fúj a szél. Milyen meglepő....

Előzmény: Real Putyur (17543)
glashuette Creative Commons License 2017.10.05 -3 2 17544

Te nem akarod megérteni.

 

Amihez itt a vatera asszisztál, az bűncselekmény. Ízlelgesd ezt a szót. Napi szinten láthatod a TV-ben, hogy karperecben viszik el azokat a jóembereket, akik hamis árukkal kereskednek.

 

Azt is átbeszéltük már egy párszor, hogy nem kellenek a Vaterára szakértők, hanem kell egy olyan pont hogy "Felelősségem tudatában kijelentem hogy az adott termék eredeti" és ha ezt nem jelölöd be, akkor nem enged tovább a rendszer, és nem tudod feltölteni.

 

Ez nem egy ócskapiac, hanem egy nagyüzemi szinten működtetett vásártér. Hogy ne lenne már felelőssége az üzemeltetőnek? Ugye csak viccelsz?

Előzmény: Real Putyur (17543)
Real Putyur Creative Commons License 2017.10.05 -1 2 17543

Uristen.

Nem hiszem el, hogy ennyire nem erted meg ezt az egeszet.

A Vateranak nincs embere minden ilyen sz@rt kivizsgalni, mert nincs ott ora/ekszer/mutargy/sportcikk/software/stb. szakerto. Bemondasra meg jo hogy nem fognak mindent torolni. Az ecseripiac uzemeltetoje/tulajdonosa sem felel azert, ha utangyartott Szinyei Merset arul valaki. Tudomasul kell venni, hogy a bolhapiac ilyen, se a Vatera, se az ebay, se az ecseri nem biztositek arra, hogy nem vagnak at valamivel. Hamis Nike, gagyirolex, trombitarez aranygyuru - ezek mennek. Aki nem ert hozza, vasaroljon a markaboltban, a Sotheby's-nel, vagy az Eremgyujto Egyesulet nagyarveresen. Ott van garancia, itt nincs. Es ezt tudja is mindenki, kiveve a hulyeket, de azok megerdemlik.

Azert kerik a jogtulajdonostol a bejelentest, mert a kereskedok mast se csinaltak, csak egymast jelentgettek fel (neha alaptalanul). 

 

Annyiszor atbeszeltuk ezt, es meg mindig kepes vagy a hamis Rolexeken rugozni... :-/

Előzmény: glashuette (17541)
nemzep Creative Commons License 2017.10.05 -1 2 17542

Itt is van éppen elég majom...

Előzmény: glashuette (17541)
glashuette Creative Commons License 2017.10.05 -2 4 17541

Egymás szájából veszitek ki a szót "ujjaj" bérkommentelő haveroddal, vagy csak a nick más, a személy ugyanaz?

 

A vatera nevű trágyadomb kitalálta hogy azt a tényt, hogy hamisítvány e valami, csak és kizárólag a jogtulajdonos döntheti el, még akkor is, ha maga az eladó közli ezt a tényt a címben félkövér betűkkel.

 

Nézz itt körül

 

http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=rolex&c=0&ob=2&pt=2&obd=2

 

Fogja szerinted a Rolexet érdekelni, hogy mit csinálnak a szarjankók? Hogy remegve várják a tulajdonosok az átlag 5000 forintért eladott kínai fosok után is a 6 % jutalékot?

 

Miért nem írják ki a majmok nyíltan inkább hogy " MINKET CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A 6 % JUTALÉK ÉRDEKEL, MINDENKI MÁS MAGASRÓL LE VAN TOJVA"

 

Mennyivel elegánsabb lenne...

Előzmény: LadyP (17535)
Real Putyur Creative Commons License 2017.10.05 -1 2 17540

Mihez kepest hamis...?

 

Senki nem allitotta, hogy ez egy Aba Samuel erme.

Aki nem ert hozza, nem is tudja megallapitani, hogy ez hasonlit valamire - sot, igazabol eleg jol kell ismerni a regi magyar penzeket, hogy beazonositsd az "eredetit". (Aki meg ert hozza, az ugyis eszreveszi, hogy gond van vele.)

 

Szerintem a "hamissaghoz" kell az, hogy valaki azt allitsa, hogy ez egy eredeti _valami_.

 

---

 

(Amugy - abszolut zarojelben - mibol latod hogy nem eredeti? Erdekel a tema, kivancsi vagyok, tanulnek.)

Előzmény: W_B (17538)
nemzep Creative Commons License 2017.10.05 -1 2 17539

Én sem értem.

Van neki valami...azt se tudja, hogy mi. Feltette, és licitál rá, aki akar.

Komolyan nem értem...még ha oda lenne is írva, hogy eredeti és hogy Aba Sámuel, a Vatera dolgozónak nem feladata ennek vizsgálata. Majd ha valaki becsapottnak érzi magát, akkor pereskedhet. Már ha annyira hülye, hogy úgy licitálgat valamire, hogy azt se tudja, mi az.

Előzmény: W_B (17538)
W_B Creative Commons License 2017.10.05 -3 0 17538

Hamis!

Ez a baj vele. :)

Nem érted??

Előzmény: Real Putyur (17537)
Real Putyur Creative Commons License 2017.10.05 -1 2 17537

Nem egeszen ertem.

Az van odairva, hogy "Régi Ezüst ? érme"; "A képen látható állapotban!".

 

Hol van itt megemlitve Aba Samuel...?

Nem is utal semmilyen eremre, nem irja hogy ez-meg-az, eredeti.

 

Nem latom a problemat.

Előzmény: W_B (17536)
W_B Creative Commons License 2017.10.05 -2 1 17536

Hamis termékek és a Vatera..

Itt van például egy hamis Aba Sámuel érme.

Ki itt a "jogtulajdonos", akinek jeleznie kellene a hamisítványt.. Aba Sámuel..?

LadyP Creative Commons License 2017.10.05 -2 1 17535

Pontosan! Engem is ez zavar...

Előzmény: Törölt nick (17534)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.05 -2 2 17534

Ebben eddig akár igazad is lehetne. Csak itt néhány besavanyodott ember ezen már bőven túllépett. Nem a valós és jogos problémákat írják le, hanem helyette ilyen-olyan vélt vagy valós agyrémeket felnagyítva, kicsavarva, féligazságokkal és csúsztatással megtoldva. A tárgyilagosság és esetleg egy kevés jóindulat hiányzik.

Előzmény: Generic Jingle (17531)
LadyP Creative Commons License 2017.10.05 0 0 17533

Igen, én kifejezetten szeretek dicsérő szavakkal illetni jó szolgáltatókat - éttermeket, zenészeket, stb. Van, amikor kifejezetten azért keresem meg őket a facebookon, hogy elmondhassam, elégedett vagyok velük. Nem hiszem, hogy UFO lennék attól, hogy kis mosolyt szeretnék csempészni mások napjába. Meg ha mindenről csak a rosszat írnánk, akkor nehéz lenne eldönteni, hogy valójában kik a jók. Képzeld el, hogy pl. egy utazási oldalon keresel jó szállást, de mindenhol csak azt látod, hogy "rossz a kaja", "koszos az ágnyemű", stb - akik meg megérdemelnék a pozitív érzéseket, azokról nem lenne semmi infó. Nem azt mondom, hogy a rosszról hallgatni kell, csak már nagyon fáraszt, hogy bármilyen cikket vagy akármit olvasok, 95%-ban panaszkodással találkozom.

Amúgy meg én szeretem személyesen, értelmesen intézni, ha valamivel gondom van - felkeresem a boltot, telefonálok, stb., és csak végső esetben húzom le nyilvánosan a szolgáltatót (ha azt látom rajtuk, hogy nulla erőfeszítést tesznek annak érdekében, hogy kiengeszteljenek). Szerintem ez így lenne korrekt, hiszen mind emberek vagyunk, tehát hibázhatunk is.

Előzmény: Generic Jingle (17529)
prs Creative Commons License 2017.10.04 -3 0 17532

Józan ésszel én sem értem. :-)

Előzmény: Generic Jingle (17531)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.10.04 -2 2 17531

Nem iróniának szántam, most nem az volt a lényeg, hogy mennyi az annyi, és hogy jó ez így vagy lehetne jobb is, bár ez is megérne egy misét, csupán egy példát akartam írni arra, hogy ami úgy működik jobb esetben, ahogy kellene (pl. másnap ott a levél), rosszabb esetben ahogy azt a szolgáltatást nyújtó fél vállalja (pl. harmadnapra ígéri, de akkor az tényleg legyen ott harmadnapra), akkor azt nem szokás megírni, az nem téma, de nem is kell, hogy az legyen.

 

Józan ésszel nem is értem, miért lenne baj, ha egy ilyen oldalra azok írnak többségben, akiknek kérdésük, panaszuk van. Vagy azt is meg kellene írni a megfelelő helyeken, ha pl. a fogorvosnál nem törik bele a fúró a fogamba, az orvos a valóban rossz fogamat fúrja ki vagy húzza ki, nem a nyelvembe szúrja az érzéstelenítővel a tűt, nem törik össze alattam a szék, stb.?

Előzmény: prs (17530)
prs Creative Commons License 2017.10.04 -2 1 17530

"úgy működik, ahogy kellene, ha pl. a posta pár nap alatt elviszi a levelet A-ból B-be"

 

Ez most irónia? Vagy a szomorú magyar valóságot elfogadtuk, és beletörődtünk, hogy ennek így kellene lennie? Én még emlékszem, amikor tizenéve egy sima levél rendszerint ott volt másnap, és ritkán előfordult, hogy csak harmadnap. De azóta nyilván fejlődött a posta rendszere. ;-)

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Ami elvárt/elvárható, azon nem jellemző, hogy örömködünk.

 

És hogy a szövegértési zavarokat tisztába tegyük: Én nem panaszkodtam, csak kérdeztem, majd a válaszok után tettem szóvá, hogy ez így félreérthető. Amit továbbra is fenntartok.

 

Előzmény: Generic Jingle (17529)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.10.04 -2 2 17529

Nem gondolod, hogy ez a természetes?

 

Vagy te amikor felkelesz, így indul a napod: "jujj, de jót aludtam ebben a kényelmes ágyban, rögtön meg is írom. És ez a párna! Ezt is megírom. Most kimegyek fogat mosni. Hú, ez a fogkrém, de jó, ezt is megírom..."?

 

Azt igen kevesen írják meg, ha valami úgy működik, ahogy kellene, ha pl. a posta pár nap alatt elviszi a levelet A-ból B-be, de ha négy hét múlva érkezik meg egy elsőbbségi küldemény, az emberek többsége biztosan megírja vagy elmeséli.

 

De szólj nyugodtan, ha te eltész ebben a nagy átlagtól.

Előzmény: LadyP (17528)
LadyP Creative Commons License 2017.10.03 -2 4 17528

Hagyd őket, csak a tűzszítást élvezik, ez a hobbijuk. :D Ezt már a facebookon is észrevettem, hogy a legtöbben csak panaszkodni járnak oda (lehúzni 1 csillagosra szolgáltatókat, stb), ha meg épp elégedettek, arról mélyen hallgatnak. Az öröm az jár, ha valami jól működik, az természetes. Ha viszont valami nem tetszik, akkor pusztuljon az egész világ, orrvérzésig le kell járatni mindenkit.

Előzmény: nemzep (17527)
nemzep Creative Commons License 2017.10.03 -5 3 17527

Válaszoltam neked, teljesen normálisan, tényszerűen, bár tőmondatban, de mégsem kifogásolható módon, ennyit:

"Nem kérik el."

 

Mire te reagáltál:

"

Utálok személyeskedni, de kib#&#@ˇ^˘°ul irritál a pökhendi mindenttudnivélő arroganciád...stb."

 

Nem éreztem úgy, hogy bármire is kíváncsi lennél tőlem ezek után. És az is biztos, hogy ebben sem tévedtem.

Igazad meg mégsem volt.

De nem is kell engem megkövetni. Ahhoz kellene minimális intelligencia.

Előzmény: prs (17525)
prs Creative Commons License 2017.10.03 -2 0 17526

Hehe, kíváncsiságból megnéztem az ominózus pontot, ami miatt annak idején a fórumból kizártak és a vateráról is eltiltást kaptam (nem én voltam az egyetlen, aki félreértette, mivel hibás volt a megfogalmazása), és lám, ki van javítva.

 

Szóval mégiscsak igazam volt. :-)

 

(De mégsem kérem a fórumhozzáférésem vissza.)

Előzmény: prs (17525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!