Keresés

Részletes keresés

Fejtágító Creative Commons License 2007.01.20 0 0 61

a bankszámlaszám megadása adatvédelmi kérdés. ebben az adatvédelmi hivatal a kompetens.

 

nekem elvi kifogásom van a dolog bevezetésével szemben. az eddig viszonylag piaci folyamatokba való indokolatlan beavatkozásnak, az ottani piaci helyzet eltorzításának tartom.

a sok terméket (többnyire számla nélkül) értékesítő felhasználóknak komoly konkurrencia a sok kicsi felhasználó. az említett intézkedés egyértelműen az ő lobbijuknak köszönhető. vagyis gyakorlatilag feléjük tesznek kedvező inkézkedést a másik rovására. 

 

Hát,kérem,ez ugye online elektronikus piactér lenne,vagy mi...

 

Ellenpélda a bookline, a groby, a foodexpressz és még sorolhatnám a cégeket, ahol online vásárlás van, de készpénzes fizetési lehetőséggel.

Szerintem, ha kishazánkban normálisabb banki feltételekkel lehetne számlát nyitni és vezetni, nálunk is pillanatok alatt kialakulhatna egy e-bay szerű rendszer.

 

 

Előzmény: MEB (54)
tusi74 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 60
Hello Hummer! Csak 6 %-ot. :)

Úgy van, hogy amikor eléred jutaléban a 2000 Ft-ot, akkor kapsz számlát, és attól függően, hogy milyen módot választottál, ki kell fizetned.
Előzmény: hummer11 (56)
tusi74 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 59
A régiekre is vonatkozik. Mindenkire.
Előzmény: M41 2127 (58)
M41 2127 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 58
Üdv!

Most akkor ezek az új feltételek csak az új regisztráltakra vonatkoznak, vagy a régiekre is??



m.poirot Creative Commons License 2006.12.31 0 0 57
Eladások után jutalékot kell fizetni.Természetesen.
http://www.vatera.hu/info/dijtablazat
Előzmény: hummer11 (56)
hummer11 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 56
HEllo!
Elvileg, ha eladó vagy akkor 2000 Forint felett kell a VAterának adnod 12% az árból. Kérdésem, hogy ezt tényleg ki kell fizetni,vagy nem várják el? Köszönöm!
digicat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 55
Csak te erzed annak.
Ellenorzes utan meg is szuntetheted, mint irod, de nem a szamla a lenyeg, hanem az elado ellenorzese, az pedig mar megtortent.
Ha tudsz egyszerubb modszert, jelezd a Vateranak.

Esetleg te jobbnak tartod, hogy barki arulhat a nevedben?
Előzmény: Törölt nick (52)
MEB Creative Commons License 2006.12.29 0 0 54
Személy szerint engem baromira nem foglalkoztat a dolog.Január 15 után is szeretnék adni-venni a Vaterán,ezért elutaltam a százast.
Plusz pénzembe,időmbe nem került,a netbanking meg azért van,hogy használjam.
A szigorítás célja a csalók kiszűrése lenne.Nyilván a bankos ellenőrzés is kijátszható,de ezzel a mozzanattal legalább megnehezítik a piti sutyerákok dolgát.
Nézegettem a Vatera fórumait is a témával kapcsolatban.Sokan azon is felháborodnak,hogy nekik ugyan nincs bankszámla,de azért árulgatnának...Hát,kérem,ez ugye online elektronikus piactér lenne,vagy mi...
Az ebay-el nem kívánom összehasonlítani,de: ott egyszerűen elképzelhetetlen,hogy az eladónak nincs számlaszáma.Máshogy nem is igen lehetne fizetni -kiv.a személyes átvételt-,utánvét,mint olyan pedig nem létezik. Vagy a közkedvelt PayPal,de az is bankos dologhoz kötött...
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 53
Bocs: van valami összefüggés, hogy december 28.-án írtál az Amosys-es topik(om)ra és az megszűnt? Nem úgy tűnik (rendkíbül szép honlapodról), hogy T elennél Amosys, ezért esetleg épp Amosys lenne a vevőd?

Javaslatom: az online felületen (esetleg új reg-gel) írj az ügyben "e-mail"-t és el fogják venni a két negatívot. És a másik szívja meg, ha kiderül, hogy szemétkedett (illetve nem szívja meg, mert vélhetően álreg volt..).

Üdv!
Maus Robi
Előzmény: zoomedia (49)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 52

Nem tudom, mennyire fogjátok offnak vélni, de nyitottam (ezt a tpikot nem ismervén) egy topikot http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9156004 A Vatera bepróbálkozása? címen, és kaptam egy jelzést, hogy miért nem ide jöttem.

 

Ha úgy gondoljátok, hogy van helye itt e témakör alapos (!) megrágásának, akkor a másik új topikot átmozgattatom ide vagy megszüntettetni kérem.

 

Megértéseteket eőre köszönve az alábiakban a topiknyitót idemásoltam mint felvetést.

 

Üdv mindenkinek itt (a kedvencekben vagytok már ;-D)!

Maus Robi

 

*******************************************************************

 

Hazánk első számú on-line piactere, a Vatera.hu január 15.-ével bankszámla validáláshoz köti az értékesítést. Aki "csak" telefonszámot validál, az meg csak vásárolhat.

 

Eközben (más adat nem lévén) a kézpénzes és utánvétes fizetési módokat nem szüntetik meg.

 

Csak én érzem ezt a módszert felesleges vegzálásnak és jogtalan adatkezelési kísérletnek, vagy más is így van vele?

 

Ráadásul több tekintetben felesleges is a bankszámlákkal bíbelődni, mert (elmondásuk szerint) csaupán egyetlen alkalommal kívánják ezt a validálást megejteni - akkor pedig mi a garancia arra, hoy 2 nap múlva nem szüntetik meg a számlát?!

 

 

Szívesen és tisztelettel veszem a pro és a kontra érveket is.

 

Egyetlenegy határozott kérésem van: kultúrált hangnemet és csak ontopik hozzászólásokat várok - előre közlöm, hogy akik nullázni és fikázni jönnek ide, azokat a többi érdeklődő érdekében módszeresen igyekszem a moderatúrával rendbe szedetni!

 

Amúgy BUÉK 2007!

 

Maus Róbert Péter

MEB Creative Commons License 2006.12.29 0 0 51
Ha emilben keresett meg,akkor egészen biztos,hogy a jogos nyertes volt -akármilyen néven is-,mert csak ő tudhatta meg az emilcímedet az aukciózárás után.
Ilyen amúgy már nekem is volt: nyertesként X.Y. név szerepelt a Vatera értesítőben,aztán a levelet már A.B. írta,végül a cuccot C.D.-nek kellett elküldeni... :)

Egy felhasználó csak egy "érvényes"negatívot adhat,azzal még nem zárhatnak ki. Sőt,negatívot is vagy semlegest csak 7 nappal a zárás után lehet adni (pont emiatt,hogy ne b@szhasson ki az emberrel direkt...)
Vagyis leüthet ugyanazon tag 125 termékedet is,adhat rá 125 negatívat,de abból csak egy "ér". Ugyanúgy,mint a sikeres üzletnél:növeli az eladásaid számát,de pluszot nem ad...
Előzmény: zoomedia (49)
M41 2127 Creative Commons License 2006.12.29 0 0 50
Szerintem is lehet kifogni ritkaságokat.
Én pl. a vasúti kéregjegygyűjteményemet gyarapítottam innen pár régi darabbal! :))
zoomedia Creative Commons License 2006.12.28 0 0 49

Skacok, uj vagyok ezen a topikon...

 

Az esetem egyszerű, nyert valaki egy árut. Nem jelentkezett, viszont keresett egy másik nevű manusz. Azt elhajtottam. Aztán írtam a nyertesnek, hogy mi van nem jelentkezik. MIre vissza irt az elhajtott manusz, hogy mit képzelek ha elhajtottam miért zaklatom. MOndom neki, én nem őt keresem hanem a nyertest, Mire az a válasza ketten használjál a mélt így ő a nyertes, Igen ám, de a vatera más nevet küldött mint regisztrált embert. Nem lett zlet.

 

Felraktam ismét a tekiket mire leütötte villámáron egy első regisztrálós muki, majd mielőtt keresett volna adott két negatívot. Erre a vatera kizárt.

MOst szívtam, mert ugye a vaterának még mélcíme sincs, és nem érdeli hogy most jól kibaszott velem valaki.

 

Járt már valaki így?

MEB Creative Commons License 2006.11.23 0 0 48
Persze,spórolhat vele jutalékot,de akkor nagyobb bevétele sem lesz...
Inkább itt az van,hogy valakivel megegyezik egy árban,és a "vevője" érdekében zárttá teszi,hogy ne más vigye el esetleg.
Előzmény: te_o (47)
te_o Creative Commons License 2006.11.23 0 0 47
Mostanában belefutottam, hogy korábban licitált terméket eladó lezár - elvileg ilyenkor van még 24 órád licitálni - de zárt aukcióvá teszi, amire nem engedélyezi a licitet. Kicsit fura... nyilván jutit lehet spórolni a dologgal.
Goriga Creative Commons License 2006.11.07 0 0 46
No és mi a véleményetek a www.zsibvasar.hu oldalról? Elég kevés cucc van benne... de ingyenes.
zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.10.17 0 0 45
Igaz, lehet jó dolgokat fogni, már nekem is sikerült!
Előzmény: te mondd meg (44)
te mondd meg Creative Commons License 2006.09.11 0 0 44

Nekem be jött az oldal.

Olyan ritkaságokat tudtam megvenni (eredeti magyar rock kazettákat gyűjtök) amiket máshol már nem találtam meg.

zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.08.24 0 0 43
Néha ki lehet fogni 1-1 érdekes dolgot olcsón, de ezerrel nyomulnak a lomisok és hirdetnek mindent, amit a szemétből kiszedtek.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 42
lehet még venni jó cuccokat? Vagy itt is a kinai, másolt, rossz termékek dominálnak?
m.poirot Creative Commons License 2006.08.03 0 0 41
Vateránál érdekes dolgok történnek-ez is megeshetett...
Előzmény: zsánpól bemondó (40)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.08.03 0 0 40
Kellemetlen volt a Vaterának és megkérte az indexet, hogy DEL?
Előzmény: m.poirot (39)
m.poirot Creative Commons License 2006.07.08 0 0 39
hova lett a 32-s,33-s hozzászólás?
zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.07.08 0 0 38
Kösz.
Előzmény: digicat (37)
digicat Creative Commons License 2006.06.13 0 0 37
Nem tudok róla, de az aukció szövege ettől függetlenül bármilyen nyelven lehet, akár magyarul is.
Előzmény: zsánpól bemondó (36)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.06.12 0 0 36
Van már magyar ebay?
Előzmény: digicat (35)
digicat Creative Commons License 2006.06.12 0 0 35
Amíg ott az eBay kár foglalkozni másokkal.
Megint van egy új próbálkozás, a netkofa, de nem jósolok nagy jövőt nekik sem.
zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.06.12 0 0 34
Inkább kell csinálni egy jobbat és azt reklámozni.
Előzmény: Törölt nick (33)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2006.03.07 0 0 31
Egyszer küldi valaki a rendőrséget a Vaterára, akkor rend lesz ott is.
Előzmény: m.poirot (30)
m.poirot Creative Commons License 2006.03.03 0 0 30

Vaterán külön bolt nyílt design ruháknak.MIND HAMIS!!

DE ÉL ÉS VIRUL.

 Vatera fórumán már többször szóvátették a felhasználók,de nem számít-csak a jutalék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!