Keresés

Részletes keresés

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.04.16 0 0 47887
Szia Reaung! Nagyon tartalmas az oldal, amit betettél, gyönyörű fonalak és kézimunkák. Rendeltél már innen fonalat?
Előzmény: reaung (47883)
borcsimama Creative Commons License 2008.04.16 0 0 47886

Nuska4

 

Hozzászólásoddal teljesen egyetértek. Így igaz, nagyon sok mindent köszönhetek én is a topik családnak. Többek között itt tanultam meg, hogyan kell a számítógéppel dolgozni. Akkortájt fizettünk elő az internetre, azt sem tudtam, hogy eszik vagy isszák, először csak játszottam a számítógépen. Ma már ott tartok, hogy sok mindent tudok, és vannak már olyan dolgok is, amit a gyerekeimnek én mutathatok meg.

 

Köszönöm a topik családunknak, hogy ennyi segítőkész ember van itt együtt. Ne haragudjatok, hogy még ezt hozzátettem, de gondolom nagyon sokan vagyunk így, akiknek ez is segítség volt, lesz.

 

Köszönet érte: Borcsi

Előzmény: Nuska4 (47862)
csirip46 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 47885

Szépséges Reggelt és Napocskát Mindenkinek.

Még csak részletekben olvastalak Benneteket vissza, de sietve válaszolok:

Nyuszturenka. A félpálcát ugy kell horgolni, hogy ráhajtasz -- leszursz -- és egyszerre, mintha rövidpálca lenne lehorgolod. Felrakok egy jó kis videot. Itt meglátod, hogy hogyan horgolják a szirmokat. A lényeg itt van, a többi csak variáció:

 

http://www.youtube.com/watch?v=O0Lg_SZB2SY&feature=related  

 

Oldalt több hasonló videot is lehet látni és sok segitséget kapni. A horgolótűt forditva tartják, de ez ne zavarjon, a lényeg, a lényeg.

k-betti Creative Commons License 2008.04.16 0 0 47884
Drága Jolimami!

Nagyon megleptél a lovas köszöntővel! És még azt is tudtad, hogy az izabella fakó színű paci a kedvencem, mert azt szerkesztetted be középre! Egyenesen rámnéz :) Igazán egyedi, köszönöm szépen!

Köszönöm továbbá mindenkinek, aki köszöntőt küldött szülinapom alkalmából! (Látom, a wiw-re is jött, de egyelőre ott még nem tudok válaszolni, mert megint valami baj van a postaszolgáltatással.)

Majd a Népligetben találkozunk! (Mostanában keveset vagyok fórumközelben (és számítógépközelben is, de a talira mindenképpen eljövök. Ha minden jól megy, hozok valakit bemutatni Nektek :)
Előzmény: Jolimama (47700)
reaung Creative Commons License 2008.04.16 0 0 47883

Sziasztok!

Itt található sok minta és leírás több nyelven:

http://www.garnstudio.com/index_lang.php

Nyugodt álmokat mindenkinek :-)

Annamária36 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47882

Sziasztok! Előre jelzem hosszú leszek.

 

Ha már mindenki elmeséli mi történik körülötte meg Szirmok is keresett...... Mostanában azért nem írok mert nagyon belebolondultam a varrásba. Az meg annyira nem idevaló de amott (szomszédban) se nagyon mutogatom mert annyit még nem tudok.

Az új munkahely eddig jó de rendszerint Pénteken tudom meg,hogy kövekező héten milyen műszakos leszek. Így most (amíg várjuk az új szigetünket) elég össze-vissza az élet,általában a kisgyerekesekhez igazodunk. /kecske is jóllakik,káposzta is megmarad/

Itthon hétvégén Erzsimami tiramisuját készítem majd el 17.életévét betöltő kisfiamnak. Aminek a receptjét itt is megköszönöm! Eszti lányomnak meg várjuk az értesítőt,hogy melyik iskolába veszik fel (8. osztály után).

Magamról még annyit,hogy a hétvégi ebéddel sikeresen megettem az egyik (szerencsére hátsó) fogamat. Bejelentkeztem fogorvoshoz,május 14.-re kaptam időpontot. Itt mindenki fogdokihoz jár?????????? Őrület,még szerencse,hogy nem fáj.  :o/

Ja igen és az anyáknapja!  Szívet hajócskázok,még nem szép de nem is gondoltam,hogy az első az lesz. Ha elkész  amit oda is adok,azt még be akarom keretezni,hogy ne piszkolódjon. Remélem anyukám is örülni fog neki nem tudja,hogy kapni fog ilyen ajándékot mert rendszerint virágot adunk. Azt azért majd mutatom.

 És mindennap olvasom a fórumot csak nincs erőm hozzászólni.De ne változtassunk rajta ez így jó ahogy van.

Bubuka54 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47881
Sziasztok! Én is hazaérkeztem, a gyerekeknél voltam, egész nap velük voltam, mert lányom elment de. kozmetikushoz és fodrászhoz, délután meg egy előadásra, majd vásárolni, mert holnap elmennek egy pár napra pihenni. A picik nagyon aranyosak voltak, jól elvoltunk. Amikor indultam haza, a pici még sirt is, hogy mama maradjon itt, a nagyobbik meg közölte, hogy"elromlott a zár az ajtón, nem lehet kinyitni",persze csak azért, hogy maradjak. Ők is nagyon élvezték velem a napot.
Hazafelé elkapott egy olyan zivatar, hogy csak lépésben tudtunk jönni, mert semmit nem lehetett látni az esőtől, a kocsi ablaktörlője csak disznek volt
Mindenkinek nagyon kellemes és nyugodalmas jó éjszakát kivánok.
Előzmény: bkristin (47879)
ANHIka Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47880

Kedves Csipkerózsi gratulálok az unokádhoz nagyon sok örömöd legyen benne.

K-betti boldog szülinapot

Eicu túl vagy a műtéten sies meggyógyulni várlak!

Sajnos csak most tudtam géphez ülni nyúgdíjas vagyok és kell főznöm,és sok mást is ha nem vagyok 35 éves akkor is!A másik mindenkinek jól esne a dícséret de sok kézimunkázó munkáját,bízony senki nem dícséri,sőt észre se veszi
bkristin Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47879

Jutka, utolsó mondatodra reagálva: igaz, de akkor nem tudná kifejezni az ember az egyetnemértését.

 

 

Szép álmokat!

Előzmény: LRJudit (47866)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47878

 

JUDIT    Remélem  izleni fog mindenesetre nálunk nagy sikere van és ugye elmondod hogy milyennek találtad.  

Panni

Előzmény: LRJudit (47866)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47877

 

Nyuszturenka! 

 

Kedves vagy,hogy gondoltál rám a mintával,de én nem ilyeneket varrok.Nézzed meg a képtáramat és akkor láthatod,hogy recehorgolásu teritők mintái a fóbiám.Különben ha nem lennék ilyen béna a technikához nekem megvan az összes Modern Keresztöltés és még egy rakat egyéb hasonló mintákat tartalmazó német és olasz lap, de egyenlőre nem tudom feltenni a gépre ,pedig minden eszközzel rendelkezem. 

 

Remélem egyszer csak menni fog,bár ugy érzem,hogy a kézimunkázásba jobb vagyok.  

 

Félpálca: beleböksz a szembe,áthuzod a fonalat,és azonnal az áthuzott szálat áthuzod a tűn lévő szemen. Kimarad a rövidpálcánál az amikor az áthuzott szálad és a tün lévö szemed után ujra fonálért nyulsz és azt huzod át a két  hurkon.  

 

Panni

Előzmény: nyuszturenka (47854)
Vicus_35 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47876
Jaj de jó!! Akkor csinálunk mini talit.
Azért gyere sűrűbben, én sem kézimunkázok:)))
Előzmény: wattacukor (47874)
szirmok Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47875

Sziasztok!

 

Hát én még itt vagyok! Vmartina és Annamari rég hallottam felőletek!

Igaz Annamari szivecskéit láttam, de kimaradt a hozzászólásomból. Nagyon szépek én is csak dísznek használnám.

Milyen az új munkahelyed?

Rozi, nem jó még otthon a géped? Hogy vagy?

wattacukor Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47874
Sziasztok! Figyelem a topikot mondhatni folyamatosan, de írni... hát nem írok. Sajna nem vagyok elég aktív kézimunkailag. Szeretek idejonni, olvasni amiket írtok, az albumokat is meg szoktam nézni és nagyon tetszenek amiket alkottok!!! Ez a topik a kedvencem. :)
Vicus: én lakom Egertől nem messze. :)
Előzmény: Vicus_35 (47658)
olimama65 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47873
Juditkám! Köszönöm, puszi!!!!!!!!!!!4
Előzmény: LRJudit (47870)
olimama65 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47872
Látom már mindenki elpihen. Jó éjszakát Kívánok én is Mindenkinek! 
TJucus Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47871

Párducka! Próbáld meg kenegetni ha még nem próbáltad, Fastum, Perskindol v. ehhez hasonló kencékkel. Jó lehet. Ha nem okvetlen menj el, egy kis elektrosokk meg masszázs az biztosan jót tesz. Nekem segített az is még aktív koromban.

Más!! bocsi, de nem tudom ki volt, keresett bikinifelső mintát, ha jól emlékszem. Én most találtam kettőt, ideteszem, hátha még aktuális. Remélem olvasható. Szép jó éjszakát mindenkinek!

Előzmény: fpárduc (47860)
LRJudit Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47870

Olimama!

A téglalapok jobb felső sarkában "ismerősnek jelöl".

Előzmény: olimama65 (47868)
LRJudit Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47869

Nyuszturenka!

Azt én úgy horgolnám, hogy kétráhajtásos pácából lehorgolnék 1 ráhajtást, majd a maradékot egyszerre.

Az ötös pálcacsoportban van

1 kétráhajtásos

1 olyan amit írtam

1 egyráhajtásos

1 félpálca

1 rövidpálca

A lényeg, hogy más-más hosszúságú a pálca, ettől lesz szép kerekecske a szirmocska. Holnap Csirip hozzáteszi a magáét, ilyenkor Ő már nincs fent a neten.

Sziasztok, békés jóéjszakát!

olimama65 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47868
Jolimama! Ne tarts nagyon butának, de rákattintottam az ismerőseidre, de halvány fogalmam sincs, hogy hova kell kattintani ahhoz, hogy ők az én ismerőseim is legyenek. Légyszíves írd meg!
Előzmény: Jolimama (47842)
olimama65 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47867

Nuska4!

Ezer hála és köszönet azért, amit írtál, hogy ilyen szépen összefoglaltad a mondanivalódat, ami 100 %-ig igaz. Én sem vagyok régen itt, az unokáim szerint internet-guru lettem, mert többet jövök én föl, mint ők. Tudom, hogy az én horgolásaimtól sokkal szebbek, értékesebbek, remekművek vannak fenn, de nagy sikernek könyvelem el azt, hogy megtanultam a képtárat létrehozni, a képeket felrakni, amit csakis a topiknak köszönhetek.

Ezért amíg élek hálás leszek a topiktársaknak, azoknak, akik bíztattak, mert bíztak bennem. Köszönet érte!!!!! 

Előzmény: Nuska4 (47862)
LRJudit Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47866

Olimama!

Helyes a bőgés!

Kereszt_szem!

Köszönöm! Ez lesz pénteken az ebédünk.

Nyuszturenka!

Mindjárt megnézem.

Jucus!

De igen! Hihi!

És a sajtosod nagyon hamar el fog készülni.

Szirmok!

Nem felejtettem el semmit!

A magaméval és másokéval együtt, laza 30 gombóc horgolócérnát vettem ma.

És még a zsenília fonalat, amit nagyon régen szerettem volna. Ja, a zseníliával együtt még +7 kisgombócot. Idánál szépel külön volt téve, amit nektek már félretett.

Nuska!

Valóban szép volt.

Megjegyzem, ha nem válaszol senki egy ilyen hsz-re, nincs vihar!

Előzmény: olimama65 (47838)
Andi171 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47865
Nuska, ezt szépen összefoglaltad! Pont így van, szerintem is.
Előzmény: Nuska4 (47862)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47864
Nagyon okosan szóltál. Puszillak
Előzmény: Nuska4 (47862)
horgIca Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47863

Nuska, imádlak!! a könnyeim jöttek ki míg végigolvastalak, de megérte.

Ezer puszi Neked és a gyerekeknek.

Előzmény: Nuska4 (47862)
Nuska4 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47862

Ildikó hsz-éhez szeretnék szólni. Hosszú leszek, de le kell írnom, ne haragudjatok.

A mai világban az emberek egyre közömbösebbek egymás iránt. Nem tudnak a másik örömének örülni, eyüttérezni vele, átérezni a másik problémáját, gondját, baját. Emiatt, ha valaki örül a másik sikerének, megdicséri a munkáját máris nyalizásnak tűnhet. Ildikó!  Nem szabad félreértened ezt a topicot! Gondold el, hogy milyen topic lenne ez, ha csak bemutatnánk a készített darabokat, feltennénk mellé a leírást és a mintát és kész, ennyi. Senki nem tudna a másikról semmit.

Én még csak pár hónapja tanultam meg horgolni. Soha nem fogom elfelejteni, hogy szivecskét akartam horgolni, de sehogysem sikerült. A lányok annyira akartak segíteni, hogy sorra mindenki meghorgolta a szivecskét. Küldték a @-eket szinte lépésenként, hogy hogyan tovább. És meghorgoltam!!! Bár, akkor azt gondoltam hogy nem is én csináltam. Ha akkor nem segítenek, ma nem vagyok már itt és horgolni se tanulok meg. Azóta már szalagosakat is tudok.

Milyen lenne ez a topic, ha nem izgulhatnánk a műtét előtt állókért, betegekért, kisbaba,- kisunoka születéséért, vizsgázókért, párkeresőkért, ellopott autókért, ha nem örülhetnénk a szépséges kerteknek, virágoknak, állatkáknak, szülinapoknak, a finom főztöknek, recepteknek, feltett albumoknak, egymás családjainak, a terítők bontásainak, (főleg, ha a papa is besegít), az újonnan érkezőknek, vagy éppen előkerülőknek, sikeres unokák, gyerekek szerepléseinek, díjainak, munkáinak, jó fonalvásárlásnak, a sok jótanácsnak, segítőszándéknak, együttérzésnek, erőadásnak, meggyógyulásoknak, jó sétának melynek eredménye egy-egy újság beszkennelve a képtárba, régi, de újból kapható bonbonok, csokik bemutatásának, növények betegségeinek, neveinek megfejtésének........ Azt hiszem, nagyon kevés dolgot írtam le erről a topicról, mennyi, de mennyi mindent lehetne. Ezért jó itt. Lehet, hogy van, akihez keveset szólnak, hozzám se szólnak mindig, de akkor írok én, szólok én. Nem érzem, hogy ne szeretnének itt, pedig nagyon új vagyok, nem is ismernek, azt se tudják ki vagyok, honnét vagyok. Nem baj nekik az se, hogy kövér vagyok, még ebben is segíteni akarnak.

A dicséret, buzdítás mindenkinek nagyon fontos. Megdicsérjük egymás alkotásait, mert valóban szépek, sok munka van bennük, és ez ösztönzőleg hat mindenkire. Van, hogy nem annyira tetszik egy munka, de mégis megdicsérjük azt. Nem nyalizásból, nem képmutatásból, csupán egy dolog miatt: mert jó ÖRÖMÖT szerezni másoknak. Ha tudom, hogy elég egy ember öröméhez annyi, ha egy jó szót mondok, akkor miért ne tegyem meg???

Ildikó! Szerintem, téged is szívesen lát, látott itt mindenki, sajnálom, ha te nem így érzed, nem így látod.

Bocsánat mindenkitől, ennyire hosszúra azért én sem gondoltam.

 

nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47861

Kedveskéim.. Köszönöm, hogy itt lehettem. Holnapra kiszerkesztem a képet pontosra, jól láthatora, és akkor eltudjátok nekem mondani mi a tény állás, de most lelépek mert kezdek fázni, ne hogy baj legyen.

 

Puszi mindenkinek. Jóéjszakát....

fpárduc Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47860
TJUcus! lehet hogy az egér a ludas, meg a fénymásolásnál vettem észre, hogy az készíti ki a bal vállam. Na a majdnem két hónapos folyamatos fénymásolás nem tett neki jó, sztem most jött ki rajta.
Nem baj, majd elmúlik, ha meg nem, akkor elmegyek dokihoz vele.
a meleg segít neki...Majd melengetem. Megyek is pihizni, aludni. Holnap megint jövök.
:D
További szép estét mindenkinek!
fpárduc
Előzmény: TJucus (47855)
olimama65 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47859

Na visszajöttem és olvastam! Elég nagy a lista, amit kiírtam, ezért bocsi, hogyha hosszú leszek.

Erzsimami! A Rákóczi-túróst én is sokszor sütöm, remek sütemény, sok van belőle és nagyon szeretjük.

Ibolya 58! Irigyellek a virágkiállításért, nagyon szép élmény lehetett.

Magdi 68! Nagyon jók az edényfogóid. Valamikor az ősszel vettem egy újságot, azt hiszem háztartási kiegészítők a címe, tele van különböző állatfigurás edényfogóval, majd én is sort kerítek a horgolásukra.

Nyuszturenka! Anyukád képe csodás, én azt már a szemem miatt nem tudnám csinálni. A kezemre vigyázok, most a bokám fáj, mert legalább ötvenszer megjártam ma a virágok kihordása miatt a 7 lépcsőfokot, ami a lakásba vezet.

Vicuska! Csodásak a képeid, a tortát szívesen megkóstoltam volna. Maradj csak meg nekünk, én is kövér vagyok, ez ne zavarjon, majd lemegy.

Jolimama! Köszönöm, majd megnézem. Nem nagyon merek senkit sem megjelölni, nehogy baj legyen belőle. Azok, akik nekem az iwiw-en fent vannak, azok biztos nem fognak érte megharagudni. A terítőd csodás, a feltett képeket még nem tudtam végignézni, de igyekszem. Holnap munka után, majd megnézegetem.

bkristin! Te állandóan elcsábitod az ember gyerekét. Még csak kettőt tudtam megnézni alaposan, majd a többit később, felírtam a hsz-ét.

TJucus: A sajtos csigádat azt hiszem a hét végén megsütöm, ugyanis a menyem szülinapja lesz és szeretik a ropogtatni valót, viszek belőle nekik is. Az unokád meg tündéri, ahogy varr.

Sandrika! hát csodásak azok a kislányok, ahogy nagy odafigyeléssel horgolnak!

Bubuka54! A somlói receptjét is eltettem a többi közé. Azt is meg fogom csinálni. Köszike érte!

Zuzana7346! Nagyon szép lett az a sárga pulcsi.

Survivor69! Jobbulást kívánok nektek, vigyázz a picurkára nagyon, neked pedig kitartást a sok munkához.

Eicu! Jobbulást kívánok, jó az optimizmus, hogy minden nappal jobb lesz. Lehet, hogy hamarosan elfelejted azt, hogy műtöttek. Vigyázz magadra.

horgIca! Vigyázz Te is a szemedre. A neon helyett nem lehetne egy halogén lámpát betenni, mert attól nem fáj a szemed. Én is az alatt horgolok.

Ha valakit kihagytam, bocsika, de így is hosszú lett.

nyuszturenka Creative Commons License 2008.04.15 0 0 47858
Jolimama én elkönyveltem, ha eljöttök hozzám akkor mindent megkérdezek megmutatom, mit nem értek stb... Lesz mit tanitanotok:-))) Köszönöm kedveségedet.
Előzmény: Jolimama (47853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!