Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 2013.08.22 0 0 10159

Az eső az egy tudományos-fantasztikus dolog.

Nálunk kb. három hónap után, tegnap hajnalban esett valami. Át is nedvesedett a talaj ...vagy 2-3 cm-t. :(((

Előzmény: Törölt nick (10158)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 10158

Itt aztán nincs nedves és sötét. el se múlt a meleg, tegnap ugyan keveset sütött a nap, de a szárított paradicsom mégis száradt, mert meleg volt, felmelegedett a tepsi. Ma meg újra hétágrról süt a nap. Esőt se láttunk, már azt is elfelejtjük, milyen az.

Előzmény: Törölt nick (10155)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 10157

Köszi! Akkor ez marad a nevük! :)

Nálam sem a legjobban teljesítettek, de betudtam annak, hogy nem a legideálisabb körülmények közé kerültek, meg annak, hogy a máshonnan kapott, más tájfajta erdélyi ökörszívek is elég leharcolt képet mutattak. Ennek ellenére szép és bőséges termést adtak, csak olyan tépett, sápadt, vékonyka, sovány.. szal nyeszlett mindegyik erdélyi ökörszívnek a szára, levele, kivétel az Oxheart néven árusított Agrosel-es bugyros, bugyelláris és a coeur de boeuf orange, mely nem is annyira narancs színű, inkább korall színű, viszont szép szív alakú és finom.

Mellesleg mindkét paradicsom finom amit küldtél, úgyhogy jövőre is lesz, fogtam magot.

 

Ilyen a parid termése:

 

 

 

Előzmény: 1házas (10156)
1házas Creative Commons License 2013.08.22 0 0 10156

Szia!

 

Itt válaszolok a kérdésedre, azok ökörszív paradicsomok lesznek, ha viszonylag nagy, rózsaszín és szívalakú termést hozott. Ja és sajnos nálam elég betegesek.

Előzmény: Törölt nick (10155)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 10155

Nálam is kb. 5 perc a mosás, szűrés - fajtánként. :))) De közel 30 volt, és utána még a elmosni az edényeket, elpakolni, szóval úgy rendbe tenni mindent. Ezt bent a konyhában kell, én nem tudok kint az udvaron ilyeneket megcsinálni. Elég nagy rumlival jár, na.

Nem panaszként írtam, csak leírtam min ügyködtem az elmúlt 2 napban és mi aggaszt. :)

Ma is mentem volna már nagyon ki a civilizációból a nagy magyar pusztába, de be van borulva, nem merek elindulni.

Persze a regnap előtt oda vágott, besózott paradicsomom se szárad, a magok se fognak. Minden olyan nedves, sötét, mint egy novemberi nap.

Ez most nem a kedvenc November Rain szám, hanem Egy Augusztusi esős idő.

Előzmény: janijani (10153)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 10154

Köszi!

A Vertimec-kel már szemeztem tegnap, ki is néztem a neten, de nem volt a boltban. Egyelőre marad az, amit lentebb írtam, aztán ha nem bír vele, akkor bekocsikázok a közeli városka gazdaboltjába.

Előzmény: alfi13 (10151)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10153

Nekem is 5 perc a magfogás, fémszűrőben lemosom, egy kis Dithane-s vízben meglötykölöm (csávázás), lecsorgatom. Egy fehér papírra ráírom milyen fajta,ráborítom, késsel széttologatom és megszárítom.

A paprika magot rajtahagyom a csutkán, csávázom, kis papírt szúrok a szárára, ráírom milyen fajta és megszárítom (néhány nap mert a csutkának is ki kell száradni)

 

Előzmény: Törölt nick (10145)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10152

A Flumite 200 nincs is engedélyezve paradicsomra, nemhogy 3 nap volna a várakozási ideje :)

Előzmény: alfi13 (10151)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10151

Szerintem ez atkafertözés ha tudod permetezd le Flumite 200-al a várakozási ideje 3 nap. Vagy Vertemic 1.8-al.

Előzmény: Törölt nick (10112)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10150

Ez még csak a nagyja volt! :) Még van vagy 15 fajta. :LOL: :)))))))))

A koktélokból csak kinyomkodom, oszt, jónapot!  Amiből még nem szedtem, bár nem is érdemes, mert kapható: SM, Roma, Korall, Mano, Schott, Spoon, Tumbling, Blondkopfchen, Red Pear, Yellow Pear, Perun, Orange Strawberry, "Körömnyi" Black Krím, Osu, Helsing.

Asszem ennyi van még hátra.

A golkrone, német koktél és a black krím az előbb került bonckésem alá. Már a pohárban áztatják..

Nyomulok ezerrek, le kell tudni, nehogy elvigye valami kórság. Ha már össze "kódútam", vettem, cseréltem, akkor legyen meg.

Cserére is, meg amúgy is. Nemrég írta zöldség60 fórumtárs, hogy 10 évig is jók.

Ja, és közben még csipegetem a virág-, és fűszernövény magokat is két kuttynak történő labda dobás közben, a poros, most éppen sáros dűlő utakat is meg kék már járni megint, egy kis giz-gazért, magjaiért és lőni néhány szívmelengető fotót az állatkákról a télére meg gyűjteni nekik magokat. Már egy nagy táskányi mogyoró van. Na, de ez már más tészta, ill. téma.

Szal, rajta vagyok az ügyön ezerrel. :D

 

Előzmény: kemorgo (10149)
kemorgo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10149

Hát te tudod, de én biztos, hogy nem egy napra időzítettem volna mind az összes fajtából a magfogást. Pont az említett, csésze, pohár, kistányér, doboz, tető rumli miatt :D :D

Én még az idén csak felzabáltam eddig ami paradicsom megért, még nem bajlódtam a magfogással.

Hamarosan rá kell szánnom magam, már várakozik három mintapéldány az ablakban. Majd ha jó szottyosra érett, majd akkor megcsinálom.

Előzmény: Törölt nick (10144)
kemorgo Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10148

Ha emlékeim nem csalnak, itt a napokban volt ettől nagyobb is, valakit nem érdekel a hírnév, siker, csillogás? :D :D :D

 

Paradicsomszörny született Dormándon

Több, mint 75 dkg és az íze is kiváló: 'Gigazöldségek Magyarországon' sorozatunk második része. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10147

Hát vagy 25-30 féle magnak edényt keresni, fajtánként 2-3-4 pariból kikapirgálni a magot,, vízzel felönteni, feliratozni, másnap-harmadnap lemosni a magokról a lerohadt kocsonyás-hártyás részt, majd 3 alkalommal felönteni vízzel az üveget, a leülepedett magról leönteni a hártyás, maszatos lét és a léha magokat, majd teaszűrőben leöblítem és úgy öntöm ki kistányérra. Így tiszta szemenként pergő magot kapok.

Nem akarok papírra ragadt magokat.

Na, most ezt a macerás tisztítást 25-30 pohárnyi maggal eljátszani, a mosogató fölé görnyedve, nem piskóta. :D

De inkább amiatt aggódom, hogy hogy szárad meg ebben a párás időben. Nehogy megpenészedjen, vagy kicsírázzon. Fűteni nem akarok nekik, de lehet, hogy valami melegítőt teszek alájuk ha már ennyit dolgoztam vele, nem akarom kidobni.

Előzmény: Törölt nick (10145)
CBNora Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10146

Ha nagyon tisztát akarok, pohárba kikanalazom a magos részt, és kb. két napig hagyom erjedni. Utána nagyon könnyű kimosni, lejön a kocsonyás burok a magokról.

De ha nem olyan tiszta, az se baj.

Előzmény: Törölt nick (10145)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10145

mi a macerás rajta? én fémszűrőbe teszem, erős vízsugárral leveretem a húst/nyálkát, kiteszem kispohárba, megszárad, jónapotkívánokkész.

Előzmény: Törölt nick (10144)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10144

Na, végre lerogytam a gép elé. Az idei év az első, hogy magfogásra adtam a fejem és nem gondoltam volna, hogy ilyen macerás. Azt gondotam tegnap, amikor a teljes készlet kb. kétharmadából kiszedtem a magokat, hogy 4-5 évre letudtam a dolgot és cserélni való is lesz bőven.

Hát, ahogy most nagy nehézségek árán kimostam a dzsuvából, azaz a kocsonyás anyagtól és kiborogattam őket kistányérokra, akkor láttam milyen kis kupac. Egy évre lesz talán elég ha osztogatok belőle, akkor ippeg, hogy kitart. Ezért csinálok még. Nem akarok  minden évben szöszölni vele. Mindenhol kistányér, befőttesüveg tető feliratokkal, magokkal és ráadásul nem is szárad, mert esett az éjjel, minden csupa párás, nedves, hideg.

 

Úgyhogy plusz köszi és riszpekt azoknak, akiktől magokat kaptam! Tudom, mi munka van mögötte!

 

Holnap neki esek a koktéloknak. Ma kaptam egy utcabelimtől vagy 20 szem piros koktélt. A menye hozta a magot németből, de annyira finom, hogy csak a GoldKrone veszi fel vele a versenyt. Kiszedtem a magját, de mondta, hogy hagy egy fürtöt nekem teljesen beérni.

A nevét nem tudja, de piros koktélban ilyen jót még nem ettem.

OFF

PS: Van néhány megválaszolatlan mailem, el nem küldött csomagom, ezért aki olvassa: hamarosan írok, küldöm, de sok "dógom vót"! :D

ON

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10142)
gergerg Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10143

A teljesség igénye nélkül:

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10142

Köszönöm a választ! A permetezést választom, mert még október végéig is lehet fagymentes idő, és folytonnövő paradicsomról van szó, mely tele van terméssel.

 

OFF

Kicsit elvoltam, ezért nem válaszoltam. A sok tegnap kiszedett, eddig ázott paradicsom magot mosogáltam, tisztára de majd le szakadt a derekam, ezért pihenésként eldőltem és az új logomat csináltam ( http://scorpy.bplaced.net ) van még mit igazítani, vagyis csak pontosabban a helyre betenni.

ON

Előzmény: beetee (10127)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10141

Ez fajtától is függ, van amelyiket hamar le kell szedni mert ha túlérik lottyadt lesz, van amelyik meg sokáig eláll a szárán jó állapotban.

Előzmény: tomatolover (10139)
janijani Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10140

Ezt én is tapasztalom, hogy a különböző fajták eltérő mértékben atkásak. A legrosszabb 3 tő törpeparadicsom a sor végén, a koktél egyáltalán nem.

De atkás a bokorbab, az uborka és a paprika is.

Megfigyeltem egy atkát, futott a lugasdróton, meglepő sebességre képes. 1 métert kb 5 mp alatt fut.

Előzmény: Törölt nick (10128)
tomatolover Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10139

Van valakinek tapasztalata, hogy mikor optimális levenni a paradicsomot a végleges szín elérése után, mikor a legjobb az íze ?  2-3 nap, 1-2 hét ?

Rhéman Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10138

Nálam is vastag a héja, sok a magja. Íze erősen közepes. Sokkal jobbak is vannak. Nem hiszem, hogy jövőre is lesz.

Van egy másik, szintén zöld zebra néven. Kisebb, és gömbölyű. Kíváncsi vagyok arra, hogy az milyen lesz. 

Előzmény: beetee (10137)
beetee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10137

Tapasztalat?

Nálam nagyon vastag héja nőtt, az íze meg nem jött be, úgyhogy ez a fajta ment...

Előzmény: Rhéman (10134)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10136

A Schott sziv ilyen!

Előzmény: Lora1213 (10132)
Lora1213 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10135

Köszönöm.   Én leragadtam a réznél, és a mankocebnél.

Előzmény: beetee (10133)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10134

 

Green Zebra a tövön, és a mérlegen. 

 

 

     

beetee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10133

Felszívódók:

 

Curzate: 7 nap ÉVI, de van gyógyító hatása is (azt mondják...), 10 l -hez a gazdaboltos ár 322.-

Amistar: 3 nap, 625.-

Ridomil Gold: 7 nap 412.- (30 perc alatt felszívódik, majd csúcs irányában terjed és véd...)

 

egyéb rezek és mankocebes permetek nem felszívódóak: általában 7 nap

Előzmény: Lora1213 (10129)
Lora1213 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10132

  Tumbling Tom Red tűző napon, megégve.

  

Tumblin Tom Red a lugas árnyékában, alul a lyukakon át a talajba gyökerezve.

 

  

Schott szív paradicsomként kaptam ezt a magot.  Csodálkoznék ha az lenne, mindenesetre nagyon szép, ízletes, édes, bőtermő.  A legfinomabb apró paradicsom amivel eddig találkoztam.   Nagyságrenddel jobb mint a híres Tumbling Tom Red.

Lora1213 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10131

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (10130)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 10130

Atkák ellen szerintem a Thiovit most elég és kíméletes, gombabetegségek ellen (külön menetben) most, az esős idő kezdetén érdemes kezdeni egy-két Amistar kezelést. Annak csal 3 napos az évi.-je. Ha valahol nagyon elharapódzik a gomba, ott lehet mondjuk rezet is keverni a koktélba, de annak 7 nap. Bár szerintem az Amistar elég most.

Előzmény: Lora1213 (10129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!