Keresés

Részletes keresés

Jón Leifs Creative Commons License 2011.10.18 0 0 38261

Köszönöm szépen. Ezt megtaláltam én is, de 82 dollár az nagyon sok 300 km-re, akkor is, ha nemzetközi... Ez bőven a nyugat-európai árszinten mozog, ami azért a balkánra nem igazán illik. :-)

Előzmény: solozo (38259)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.17 0 0 38260

Bukarestből Szófiába közvetlen busz/vonat emberi áron?

 

 

Busszal érdemes menni, a vonat lassú, koszos, és mindkét országban belföldi utazásra használják. Volt már kecske is a fedélzeten ;-) 

 

Napi járat van. Menetrendre ne számíts a neten, de ha már Bukiban vagy, menj ki a buszpályaudvarra, és megmondják.

 

Ezt szeretjük a Balkánban, nem? :-)

Előzmény: Jón Leifs (38256)
solozo Creative Commons License 2011.10.17 0 0 38259
Előzmény: Jón Leifs (38257)
pamag Creative Commons License 2011.10.17 0 0 38258

A román "MÁV" honlapja ??? Vagy esetleg a bolgáré?

De hogy hogyan hívják és hol található, azt én Budapesten nem tudom... :-(

Előzmény: Jón Leifs (38257)
Jón Leifs Creative Commons License 2011.10.17 0 0 38257

Bukarestből Szófiába közvetlen busz/vonat emberi áron? Sziasztok!

Novemberben mennék Bukarestből Szófiába tömegközlekedéssel, de nem nagyon találok a neten semmi konkrétat. A Wikitravel írja, hogy van elvileg busz meg vasúti összeköttetés a 2 város között, meg oldvastam Bucarest-Ruse-Szófia útvonalat is, de többet (mikor indul, honnan, hol lehet foglalni rá, weboldal stb...) nem ad meg. Nappali járat jobb lenne, de lehet éjszakai is. Az sem baj, ha egy vagy max. 2 helyen át kell szállni.

Ha valakinek van valami ötlete azt nagyon megköszönöm!

Jón Leifs Creative Commons License 2011.10.17 0 0 38256

Bukarestből Szófiába közvetlen busz/vonat emberi áron? Sziasztok!

Novemberben mennék Bukarestből Szófiába tömegközlekedéssel, de nem nagyon találok a neten semmi konkrétat. A Wikitravel írja, hogy van elvileg busz meg vasúti összeköttetés a 2 város között, meg oldvastam Bucarest-Ruse-Szófia útvonalat is, de többet (mikor indul, honnan, hol lehet foglalni rá, weboldal stb...) nem ad meg. Nappali járat jobb lenne, de lehet éjszakai is. Az sem baj, ha egy vagy max. 2 helyen át kell szállni.

Ha valakinek van valami ötlete azt nagyon megköszönöm!

solozo Creative Commons License 2011.10.15 0 0 38255

Erre írj:

rozageo1950@abv.bg

Előzmény: Kyrandia (38254)
Kyrandia Creative Commons License 2011.10.15 0 0 38254

És nem működik az e-mail címük. :(

Előzmény: Kyrandia (38251)
utazo idegen Creative Commons License 2011.10.15 0 0 38253

Szasztok ! Építik Sztara Zagoránál az autópályát

Kyrandia Creative Commons License 2011.10.15 0 0 38251

Köszi, írtam nekik.

Előzmény: solozo (38250)
solozo Creative Commons License 2011.10.15 0 0 38250

Szia, mi itt voltunk, meg voltunk vele elégedve. Egy hétre 2 személyes szoba 150 euró volt augusztusban.

http://www.larosebg.com/

Előzmény: Kyrandia (38249)
Kyrandia Creative Commons License 2011.10.15 0 0 38249

Tudtok ajánlani Sozopolban apartmant vagy egyszerűbb hotelt stúdióval? 2 gyerkőccel mennénk, olyat keresek, ahol van reggelire lehetőség. Köszi!

fruzsi888 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 38248

Sziasztok!

Mindenkinek ajánlom az Aparthotel Rubyt illetva a Hotel Imperialt. Keresve sem találtunk volna jobbat...4en voltunk egy baráti társasággal és nagyon meg voltunk elégedve mind az ellátással,mind a szállással(rubyban nagy apartman). Ha nem lennénk "kalandorok" jövőre is oda utaznánk,de mi szeretünk inkább újabb és újabb helyekre ellátogatni.

A bulizni vágyóknak inkább a centrumhoz közelebbi szállodát javasolnék,mert a Rubyból kellett vagy negyed óra,h busszal bejussunk a központba,de minket ez sem zavart.

Viszont,aki ár-érték arányban jó helyre szeretne menni nyaralni,esetleg nem bánja a nyugalmat és napközben a medencénél ezt megzavaró gyerekzsivajt,szeretne jókat enni(rengeteg zöldség-gyümölcs,saláta,kevesebb húsféle) és tiszta,biztonságos környezetre vágyik,mindig tiszta tengerparttal,ez a szálloda telitalálat lesz!!!

Ha iszogatnál,keresd Jimmit a bárban!De igazából kb 5 leva borravalóért bármelyik srác kedves lesz 1 héten keresztül!!pénz nélkül is,de mi szerettük,h ahogy megláttak minket máris gyártották a JinTonicot!Merthogy azt ittuk mindig...

Hogy valami negatívat is írjak,sok volt a darázs...nagyon... de nem csíptek,csak pofátlanok voltak...

jó szórakozást mindenkinek,bár szerintem ennek a beszámolónak csak jövő nyáron lesz haszna... 

szép napot!!!

 

Vahurka1 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 38247

Oké, várom a javaslatokat.

Mi idén, egy 3,5 éves tündérkével mentünk le autóval - Oroszországot is megjárta immár harmadszor velünk kocsival -, de szeretnénk valami nyüzsgőbb helyre menni, mert egy kis városban lakunk a Duna mentén, fel szeretnénk töltődni.

 

Minden új infót szívesen fogadok! A címem publikus...

 

Üdv, Vahurka1

Előzmény: solozo (38246)
solozo Creative Commons License 2011.10.10 0 0 38246

És sokkal jobb (bolgárosabb) helyekre is eljuthattok.

Előzmény: stevie-w (38245)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.09 0 0 38245

Visszatekintve közel fél év után nagyon jól éreztük magunkat ott, sikerült egy kicsit kizökkenni a mókuskerékből. Vágyunk vissza nem feltétlenül all inclusive-ra

 

 

Miért nem próbáljátok meg egyénileg? Nyilván láttátok, hogy végtelen számú szálláslehetőség van. Ha elszakadtok a Naposparttól, sokkal olcsóbban ki tudtok jönni.

 

Előzmény: Vahurka1 (38243)
GYURMÓKA Creative Commons License 2011.10.09 0 0 38244

Szia !

 

Információim szerint az egyéni utazások-szállásfoglalások - a Neckermannál nagyon hamar, lehet, hogy már november közepén elkezdődnek . (tavaly november vége- dec. elején kezdődött, ilyenkor vannak előfoglalási kedvezmények, ezekkel nagyon jó áron lehet foglalni.) Azt ajánlanám, hogy november közepétől folyamatosan keresd  az irodát, mert pl.  idén kedvenc hotelemre (Nessebar Beach Süd) már az első napokban megindult

a roham, és egy hét után már volt olyan dátum, amelyre minden hely elfogyott.  A Robinson  Tours tavaly valamivel később -december vége -január hónapban  adta meg a

kínálatát . A Neckermann repülős utak az egyéni utazások megjelenése után néhány héttel később kerülnek az irodákba.

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: Vahurka1 (38243)
Vahurka1 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 38243

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy várhatóan mikortól fogják meghírdetni a 2012-es bulgáriai nyaralásokat?

 

Visszatekintve közel fél év után nagyon jól éreztük magunkat ott, sikerült egy kicsit kizökkenni a mókuskerékből. Vágyunk vissza nem feltétlenül all inclusive-ra, a helyi étkeket szívesen megkóstolnám ismét.Igaz a gyros jobban ízlik, mint a kebab...

 

Még van néhány deci a Savoy rumból, ami ismerőseinknek is nagyon elnyerte a tetszését :).

 

Üdv, Vahurka

 

 

 

 

stevie-w Creative Commons License 2011.10.09 0 0 38242

Ha Románián keresztül megyünk nyaralni Bulgáriába, Ruse után haladva a 2-es úton az A2 autópálya irányába, javaslok egy kitérőt, nézzük meg Veliko Tarnovo-t

 

 

VT tényleg Bulgária egyik legérdekesebb városa, és a Szerba felől érkezőknek sem túl nagy kitérő.

 

VT mellett a másik világörökségi (vagy csak közeli?) város Plovdiv.

 

 

 

Előzmény: T-boy01 (38241)
T-boy01 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 38241

http://en.wikipedia.org/wiki/Veliko_Tarnovo

 

Tervezzünk a jövő nyárra! Ha Románián keresztül megyünk nyaralni Bulgáriába, Ruse után haladva a 2-es úton az A2 autópálya irányába, javaslok egy kitérőt, nézzük meg Veliko Tarnovo-t

Előzmény: T-boy01 (38240)
T-boy01 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 38240

www.youtube.com/watch?v=h8wYw-FXAnk

 

őrült elmebeteg Creative Commons License 2011.10.07 0 0 38239

már fel van festve, minden jó rajta, a rávezetők is

 

vagyis már nincs rávezető, mert szerves része a pályának

 

legalább is Belgrád -> Újvidék irányában

Előzmény: stevie-w (38238)
stevie-w Creative Commons License 2011.10.07 0 0 38238

kész a Duna-híd 

 

 

Mondjuk úgy, hogy átadták .-)

 

Én az átadás előtti napon este jöttem ott el, de elég messze állt attól, hogy késznek lehessen nevezni. Nem volt felfestve, és ahogy én láttam, a rávezető szakaszok sem voltak még teljesen megcsinálva.

 

Aztán ha átadják, akkor rögtön le fogják zárni a másik két sávot, mert erősen ráfér a felújítás.

 

De talán a jövő nyári szezonra tényleg kész lesz.

 

Csakúgy mint az a két rövid szakasz, ami még nem volt kész most vasárnap.

Előzmény: őrült elmebeteg (38237)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2011.10.07 0 0 38237

nem tudom mennyire újdonság,

 

kész a Duna-híd 

 

mostmár nagyon kevés szakaszon nincs autópálya

 

 

Dimitrovgrádnál , Pirotig ,vadul épül az autópálya

kertészboy Creative Commons License 2011.10.02 0 0 38236

Ilyet sem láttam még, már most foglalható 2012-re Burgaszi repjegy...

 

http://wizzair.com/flights/Budapest/Bourgas/?language=HU

nessebar Creative Commons License 2011.09.26 0 0 38235

Köszi az infót !

Előzmény: GYURMÓKA (38234)
GYURMÓKA Creative Commons License 2011.09.26 0 0 38234

Szia !

 

Szeptember 3-án, amikor jöttem már hazafelé, elbúcsúzva a személyzettől, azt igérték,

hogy jövőre 2 vadonatúj medencét fognak építeni, és megoldják a tengerpartra a saját lejárót is !

 

Üdv

Gy

Előzmény: nessebar (38233)
nessebar Creative Commons License 2011.09.25 0 0 38233

Szia !

 

Reméljük jövőre újra kinyit / medencével / és újra ott lehetünk .

Előzmény: GYURMÓKA (38231)
stevie-w Creative Commons License 2011.09.25 0 0 38232

Az a baj azzal amit mondasz,hogy nem igazán van oda is és vissza is 2-3nap plussz szabadsága az embernek manapság:(

 

 

Szerintem felesleges plusz 6 nappal számolni, bőven elég plusz kettővel (azaz oda és vissza is egy-egy éjszakai szállás) -- az talán kijön. Ha valaki akarja, persze :-)

 

Én nemcsak mostanában utazom sokat, hanem eleve egy mászkálós családban nőttem fel, és így tizenhuszonév távlatából valahogy sosem a balatoni és tengerparti ejtőzések maradtak meg bennem, hanem az improvizált kirándulásaink.

 

De a szerb-román-bolgár országimázs propagandát itt be is fejezem, egy a lényege a "missziómnak": bármelyik útvonalat választjuk is, bőven van olyan látnivaló, érdekesség, egyedülálló kulturális emlék, ami miatt igenis érdemes megszakítani a valóban fárasztó autós utazást.

 

Aztán ennek ismeretében mindenki úgy szervezi a nyaralását, ahogy tudja, én csak ennyit tudok segíteni :-)

 

 

 

 

 

Előzmény: rage. (38230)
GYURMÓKA Creative Commons License 2011.09.25 0 0 38231

Sziasztok  !

 

Ma este zár be erre a szezonra  a Nessebar Beach hotel

 

Gy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!