Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 368
Én kb másfél hete indítottam el a számlanyitást, aznap be is vittem a kinyomtatott doksit a helyi irodába másnap mikor meg lett a számlaszám ráutaltam a számlanyitási díjat. Azóta nagy csend. Most mi a további folyamat és kb mennyi idő míg teljesértékű lesz a számlaszám?
erzsi18 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 367

Köszi a tippet. Eleve így akartam küldeni: GVH, PSZÁF, FVF, APEH

 

Valaki csak foglalkozik vele.

 

Nekem 4 borítékot megér.

 

:-)))

Előzmény: John Zero (366)
John Zero Creative Commons License 2009.08.13 0 0 366
APEH-et akkor érdekli a dolog, ha van benne nekik jó pénz. Érdekességképpen engem szivatott egy parkolási társaság (ezután meg nem akartak számlát adni), bejelentést tettem az APEH-nél, kb. 1-1.5 év alatt futott le az ügy, és a vége egy nesze semmi fogd meg jól levél, hogy adótitok miatt még azt se tudhatom meg, hogy mi lett.

A GVH-ban lehet bízni szerintem, ők valahogy még tökös gyerekek, állítólag ez egy szerencsés együttállás az országban, nincsenek kézivezérlés alatt.

A PSZÁF... amióta megverték és lecserélték a főnököt, mintha kicsit politikai kézivezérlés alatt lenne. A politikusok és a bankok pedig nem állnak messze egymástól, összeköti őket a pénz. És a kör bezárult.
Előzmény: erzsi18 (365)
erzsi18 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 365

Várjuk meg a végét.

Sok hiba volt itt.

És szept 1 től szigoubb a dolog.

Lesz itt APEH bejelentés is!

PSZÁF és GVH is!

Előzmény: John Zero (358)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.13 0 0 364

"Tehát mikor még nincs VIP/Kamathozó/stb. számlád az AXA-nál, akkor kapsz e-mail-es formában egy számlaszámot, "

Köszönöm a választ. A morgolódásom talán nem volt érthető: nekem nem küldtek e-mailen számlaszámot, pedig a hirdetményükben ez szerepel, pont ezt találtam kicsit furcsának.

De ha te kaptál, akkor talán tényleg valami műszaki gubanc miatt nem küldtek most... csak az ember már állandóan a legrosszabbra gondol ezekkel a bankokkal kapcsolatban.

Előzmény: silent_killer (363)
silent_killer Creative Commons License 2009.08.13 0 0 363
Nekem már van bankszámlán az AXA-nél, ezért én is "így" jártam, de tudtam mert előtte a telefonos ezt elmondta nekem. Tehát mikor még nincs VIP/Kamathozó/stb. számlád az AXA-nál, akkor kapsz e-mail-es formában egy számlaszámot, ami után kapod a szerződést, amivel be kell menned egy ügyfélszolgálatra, személyes azonosításra... stb. Ezt minden ügyfélnek el kell játszania.

Nekem kettő kamathozóm van, a másodiknál egyszerűbben ment, a számlaigénylőt bevittem egy ügyfélszolgálatra, 2-3 nap múlva (egy telefonos ügyfélszolgálatos aktiválás után) tejesen működött a számlám.

Ha már van számlád az AXA-nál, akkor igényelsz VIP-et on-line, 24h-n belül visszahivnak és már él is a számlád, mert telefonon megmondják neked azt a számlaszámot amiről napokon belül megkapod a számla szerződést. Nekem is így volt, de miután visszahívtak már működött a VIP-en, SMS-ben lekértem az adatait illetve az iBanq-ban is látom, de nem műkdödik mert a VIP-hez nincs se kártya, se iBanq.

Ez a VIP Nov.1-től normál (KamatHozó) számlaként működik majd tovább, tudsz majd hozzá iBanq-ot és kártyát is rendelni. Ha nem kell, akkor 500Ft-ért megszüntetheted.
Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 362

A VIP betéti számlával kapcsolatban azt nem túl bizalomgerjesztőnek találom, hogy a hirdetményükben szereplő feltételek egyike nem igaz.

Ez:

"Hogyan nyithatok VIP betétszámlát?

Online
Kattinson ide a számlanyitás elkezdéséhez . Amennyiben a VIP betétszámlát online igényli, a betétszámla számát 24 órán belül, e-mailben küldjük meg Önnek. Ezt követően a számla jóváírások fogadására azonnal alkalmas. A befizetések a jóváírás napjától kezdődően kamatoznak. Annak érdekében, hogy a számlája fölött teljes jogú rendelkezővé váljon (pl. betétszámlájáról át tudjon utalni pénzt egy másik bankszámlára), kérjük, fáradjon be bármelyik Ügyfélcentrumunkba vagy értékesítési hálózatunk, az AXA Személyes Pénzügyek bármely irodájába, személyes azonosítás céljából. Az irodák listáját itt találja. "

 

Tudniillik nem küldenek e-mailben 24 órán belül számlaszámot.

Amikor emiatt felhívtam az ügyfélszolgálatot, akkor össze-vissza motyogott az ürge valami technikai hibáról, meg a pénzmosásról szóló törvényről. csak akkor minek hirdetik? És akkor hogyan higgyen az ember a hirdetmény többi részében? (pl. hogy a kamatot valóban naponta, lekötés nélkül számolják el, vagy hogy ne adj' isten a tőkével sem lesz semmi baj).

Van valakinek ilyen tapasztalata?

 

John Zero Creative Commons License 2009.08.11 0 0 361
Nem olyan sok idő Excellel, sőt.
http://www.exceluser.com/tools/termloans.htm

Persze ez csak fix kamatra és árfolyamra működik..
Előzmény: Hitelbörze (360)
Hitelbörze Creative Commons License 2009.08.11 0 0 360

Ez te is ki kitudod számolni, de elég sok ideig tart. Ha mondjuk 20 évre vetted fel, akkor - ha pontos akarsz lenni - 240 hónapra ki kell számolnod, de legalább éves bontásra.

Meg a kamatperiodusok miatt nem tudod, mikor mennyivel fogják változtatni a kamatot.

Előzmény: gss (359)
gss Creative Commons License 2009.08.03 0 0 359

lenne egy kérdésem azokhoz akik hitelt vettek fel az axától:

 

a törlesztörészlet töke- ill kamat arányát  (%-ban) tudják elöre az egész futamidöre levetitve?

 

Nekem nem tudnak(akarnak) adni ilyan táblázatot.

...tudom,tudom,ezt a hitel felvétele elött kellett volna kérnem.

John Zero Creative Commons License 2009.08.01 0 0 358
"PSZÁF segítségével"

Hehehehehe...
És te még hiszel a mesékben?

Olvasd vissza a híreket, hogy a PSZÁF ki mellé állt az elmúlt 1-2 évben, a bankok vagy a károsultak mellé?

Szóval a PSZÁF tuti nem fog büntetni.
Előzmény: erzsi18 (357)
erzsi18 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 357

Ha valakit érdekel. Már a polgári peren van az Axás ügy.

Már az Axát is értesítettük róla.

Kezdődik a muri.

Ja meg megvárjuk a szept.1-e és a GVH és PSZÁF segítségével is futunk egy kört!

Hátha jól megbüntetik öket.

A segít a pernél.

 

 

Lényeg: Nem válaszolták meg a reklamációt. elbeszélnek mellette.

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.24 0 0 356
Az ibanq explicit csak MS JVM-mel megy.
A telefonban azt mondták, hogy w7 még nincs, így ne is várjak semmit.
A levélre meg nem válaszoltak.
Előzmény: karoly.ignac (355)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.07.24 0 0 355

Nincs iBanq-om.

 

Ha működik a SUN Java VM-el az iBanq, akkor megérne egy próbát, hogy leszedd a Microszoft Java virtuális gépét, és felrakd a SUN JVM-et.

 

Azt javaslom, kérdezd meg telefonon.

 

KI

 

 

Előzmény: Törölt nick (354)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.23 0 0 354
Sziasztok!

Ibanq ügyben lenn kérdésem, hátha tudja valaki...
Múlt hónap végétől a Microsoft megszüntette a Microsoft JVM mindennemű supportját, támogatását. Win 7 alatt kifejzetten az 'ismert kompatibilitási probléma' fogad.

Lehet W7-re telepíteni?

Köszi!
karoly.ignac Creative Commons License 2009.07.15 0 0 353

A VIP az betéti számla, nem folyószámla, innen nem lehet közműveket fizetni, pénzt "elkártyázni", ez pénztárolásra való.

 

A telefonos operátorkonstrukciójuk, pedig meglepően jó, és biztonságosnak is érzem, biztonságosabb mint az E-bank, főleg, hogy te is készíthetsz hangfelvételt :)

 

Nah, nem akarok itt AXA ügynöknek tünni, de ez a VIP számla ez tényleg, jó cucc, ha arra akarod használni, amire való.:

 

a, pénzt tárolni rajta, amíg nem találsz neki jobb helyet (Tipikusan 5M alatt)

b, pénzt kamatoztatni, igazi reálkamattal (5M - 30M)

 

A "hol van most a legjobb betéti kamat" topicban ilyesmivel foglalkozunk.

 

üdv

KI

Előzmény: silent_killer (351)
eznemmentseg Creative Commons License 2009.07.11 0 0 352
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (350)
silent_killer Creative Commons License 2009.07.11 0 0 351
Megkérdeztem az AXA ügyfélszolgálatot erről a VIP Megtakaritási számláról (~13% látra szóló kamat) de csak telefonos operátoron keresztül működtethető, tehát nincs iBanq, hanem a telefonról tudsz egyenleget kérdezni és netán utalni is. Bár kecsegtető az ajánlat, én egyáltalán nem szeretnénk a pénzügyeimről csevegni egy Mr./Mrs. Operátorral, manapság erre ott van az internet.
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 350

felül a menüsorban van egy célszámlák rész, arra kattintasz

ott az új-ra és már mehet is

Előzmény: eznemmentseg (349)
eznemmentseg Creative Commons License 2009.07.10 0 0 349

Sziasztok!

 

Egy kérdés: ibanq-ban hogyan tudom elmenteni a sokat használt számlaszámokat a kedvencek közé? Már lassan fél éve használom, de még nem jöttem rá.

Csacsatb Creative Commons License 2009.07.09 0 0 348
Jogos, az Axa weblapja is ezt írja: "A pénzmosásról szóló törvény értelmében bankszámla nyitáshoz elengedhetetlenül szükséges, hogy a Bank a bankszámla felett rendelkezőket, így a számla tulajdonosát és a bankkártyabirtokosokat is, személyes találkozás során, a pénzmosási törvény elvárásaival megegyezően azonosítsa."
Előzmény: Ata samurai (347)
Ata samurai Creative Commons License 2009.07.09 0 0 347
Ez már régen volt. :(
Most már be kell menni. Új törvényre hivatkozva.
Előzmény: Csacsatb (341)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 346
Ezt nem tudom megerositeni, viszont miota mar nem Ella, azota egy fos. Ezt igen.
Előzmény: kano27 (345)
kano27 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 345
Egyébként roppant érdekes ez nekem, hogy amíg ELLA volt addig ugyan ez a fo* iBank jó volt, mióta AXA lett senkinek sem tetszik.
Előzmény: zümmmi (343)
kano27 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 344
Egy normál(GIRO-n keresztüli) utalás átfutása kb 1 nap. Ha gyors mindkét bank akkor másnap reggelre rajta van a fogadó bankos számládon az összeg, ha délelőtt utaltál.
Előzmény: zümmmi (343)
zümmmi Creative Commons License 2009.07.09 0 0 343
én úgy tudom semennyire, mert nincs időkorlátjuk...
viszont az axával tele van a hócipőm - még ebben a 40 fokban is :)
amikor már arról cikkeznek, hogy jöhet a napon belüli utalás ( http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/07/01/hamarosan_johet_a_napon_beluli_utalas/ ) addig ők még a napost se tudják tartani. számtalan esetben van olyan, hogy utalok az axás számlámra és csak 2-3 nap múlva látom rajta az összeget, visszamenőleges dátummal!!!
az ibankos programjuk meg egy szütyök, alig jó valamire.
Előzmény: erzsi18 (296)
kristofkata Creative Commons License 2009.06.29 0 0 342

Szia!

 

Tudom, kicsit késve válaszolok, de a jövőre való tekintettel - mert állítólag lesz kamattámogatás... szóval a hitel támogatásokat a kormány központilag szabályozza, vagyis minden banknál azonos a menete ill. a támogatás mértéke. Itt egy dolgot kell csak vizsgálni, hogy ha többféle támogatás típus van - jelen kérdésnél pl. kiegészítő kamattámogatás és jelzáloglevél alapú kamattámogatás -, akkor az adott ügyletre és az adott banknál melyik igényelhető és milyen kondiciókkal.

(Egyébként az AXA-nál sokat számít, hogy milyen az ügyintéző ill. a fiókvezető.)

Előzmény: Dent1 (337)
Csacsatb Creative Commons License 2009.06.29 0 0 341
Szia!
Én nyitottam online számát. Mindent kipostáznak, nem kell sehova bemenned, de néhány hét átfutásra számíts, mert be kell küldened a számlanyitási kérelmet és vissza kell postáznod a személyes jelszavakat tartalmazó nyomtatványt.
Kicsit macerásabb, mert be kell küldeni a személyi igazolványod fénymásolatát - tanúkkal hitelesítve, és levelezni kell egy keveset, de cserébe nem kell bemenned sehova.
A bankkártyát postán küldik ki, telefonon kell aktiválni, illetve a netbank-os kulcsodat is a telefonos ügyfélszolgálaton tudod hitelesíteni.
Előzmény: Bz81 (339)
John Zero Creative Commons License 2009.06.29 0 0 340
Bz81:
Kb. 1-2 hét volt, de én nem kértem bankkártyát, csak iBanq-ot, mert nekem csak megtakarításra kell.
Egyszer be kell menjél egy képviseletre, partnerükhöz, hogy azonosítsd magad (megnézzék a személyidet élőben). Ezután még egy kör visszapostázni az azonosító adatokat (jelszóhoz).
Előzmény: Bz81 (339)
Bz81 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 339
Sziasztok!

Kötött már valaki online számlanyitást az AXA-nal. Én is úgy döntök lassan nyitok egy számlát mert kedvezőnek találom a kamatozást. Valakinek valami tapasztalat az online kötéssel? Mennyi idő alatt van meg a bankszámla, kipostázzák a bankkártyát is vagy azért be kell majd menni a bankba??Kell egyáltalán valamit azért személyesen is intézni? Üdv mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!