Keresés

Részletes keresés

sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8449
Na mégegyszer:






Előzmény: sensitive (8448)
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8448
Fakultatív programok a BestReisen szervezésében:
Előzmény: sensitive (8447)
sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8447
Mi a BestReisen-nel voltunk. Az idegenvezetőnek érdekes stílusa volt...

A fakultatívok árait tudom Neked írni, amiket kérdeztél:

Beduin vacsora, teve szafari 60/30 USD (felnőtt/gyerek)
-csillagnézéssel 70USD

Ras Mohamed hajókirándulás 49/25 USD + 5 USD

Színes kanyon 65/33 USD

Hajókirándulások:
Tiran 49/25 USD
Tengeralattjáró 65/33 USD
Naplemente hajóval 100/50 USD

Petra hajóval 275 USD + 45 illeték

És ezek a SARKON lévő helyi bandával:
Ras Mohamed félnapos - a Mangroves erdő felől busszal megközelítve 25 Euro + 5 Euro

Színes kanyon és Dahab 40 Euro (ebéd és egy üdiítő)

Hajóval Ras Mohammed v. Tiran 25 Euro + 5 Euro belépési díj
Ebéd és italok benne az árban

Üvegfenekű hajó 2 órás program 15/10 Euro

Deduin vacsora 20 Euro.

A félnapos Ras Mohamedes kiránduláson egyik útitársunk kétszer is volt velük, annyira tetszett neki.


Megpróbálom feltenni a Best fakultatívjait és a szálloda térképét, tájékoztatóját az éttermekről. Ha nem sikerül akkor e-mail-ben szívesen elküldöm, akinek szüksége van rá.



Előzmény: Gabika581113 (8433)
sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8446
Nekünk ez a nyaralás csak a fürdőzésről és a pihenésről szólt.
Éppen ezért nagy izgalommal vártuk a tengerpartot. Sajnos a tavalyi évhez képest kicsit csalódás volt. (Savoy partja)

Itt csak egy sziklafal van, ott lehet halakat nézegetni. Nagyon mély. Nem lehet lelátni az aljára és nincsenek korallszigetek se, amik felett lehetne úszkálni.

Ráadásul elég szeles volt az idő és nagyok voltak a hullámok. Délelőtt volt a legnagyobb a hullámzás, olyankor alig volt halacska. Délután volt jobb a helyzet, de leginkább 5 óra körül. A vízalatti fényképezőgép nem került ki a bőröndből, pedig tavaly vagy négy tekercset előttünk. :( De ennek ellenére azért én élveztem ezt a látványt is, amit itt kaptunk.
Egyszer még óriási manta ráját is láttunk - és két bohóc halat is! (Tavaly egyikhez sem volt szerencsénk - úgyhogy minden rosszban volt valami jó!)

Szerettünk volna elmenni egy hajós kirándulásra, de párom nem érezte magát annyira jól, hogy bevállaljuk.


A hotel közvetlen közelében semmi nincs, viszont ha balra indul az ember akkor rövid időn belül elér egy üzletsorhoz. A sarkon rögtön egy helyi kirándulásokat szervező iroda van - utána pár gyenge super market, szuvenyíres és egy pharmacy.
Ezen az úton tovább sétálva, kb. még 10-15 percet egy nagy térre érünk, ahol a helyiek plazma tévéken sporteseményeket néznek és vízipipáznak - a tér másik oldalán pedig van egy új építésű bevásárló kp. szerűség - mini naama bay. Ennek az aljában volt pár már működő üzlet - itt vettük meg az összes szuvenyírt.

A bank lehet még fontos .. ez pedig először balra indulva, majd a szabad strand táblánál jobbra fordulva érhetjük el.. Itt is kb. 5 perces séta tovább lefele és majdnem a patikával szemben kell befordulni - talán az első utca jobbra - valami SHORE ... szálloda van kitáblázva.
Előzmény: tricsusz (8434)
laszgal Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8445
Ment még 1x
Előzmény: stellamy (8443)
sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8444
Sziasztok!

Először is - még ha negatívumot írok is a szállodáról azt azért így az elején elmondanám, hogy a nyaralás klassz volt - jól éreztük magunkat. Kibírtam volna két hétig simán.

Ha igazán szép hotelre számítasz, akkor biztosan csalódni fogsz. Nem tudom, amit említesz Makadi = a Makadi Palace hotellel? Az tuti, hogy ez nem olyan jó - egy kedves házaspártól tudom, hogy az sokkal jobb volt - legközelebb oda terveznek visszamenni. Nem sok 5*-os hotellel tudom összehasonlítani a Grand Sharm-ot, de az biztos, hogy nem volt 5*-os. Talán olyan 3*-ot adnék neki. Úgy gondolom, hogy a kert, a medencék emelik a szálloda csillagjainak számát. A szoba nagyon nagyon egyszerű, teljesen megfelelt azoknak a képeknek, amiket a tripadvisoron lehetett látni. Egy kicsit koszoska is volt. :) Élelmes magyarok nagy hangon panaszkodtak, hogy hol van ez az 5*-hoz és kaptak valamivel szebb, kevésbé koszos szobát. A mi szobánkkal nem voltak túl nagy gondok és amúgy sem vagyunk ilyen vehemensek.
Az első strandtörölközőnk például még lukas is volt, de csak nevettünk rajta. Elég elhasználtnak tűnik amúgy minden. Viszont a takarító fiú mindig ott volt, de nem vitte túlzásba a dolgokat. De a törölközőket például mindig kicserélte, ha kértük.

Pár honfitárs panaszkodott az idegenvezetőnek a szoba miatt, mire a válasza az volt, hogy minél kevesebbet kell a szobában tartózkodni. :)
Ezt nagyon könnyű volt megvalósítani. A szobában a legzavaróbb a hangos, állandóan zúgó légkondi volt. Viszont jöttek lelkesen szerelni este 11-kor. Nem nagyon sikerült nekik, de két nap múlva éjjel negyed kettőkor is eszükbe jutott ellenőrizni, hogy minden rendben van-e vele.. :)

A sok lépcsőt leszámítva a hotel elrendezése szerintem nagyon klassz. A sok medence szuper, mindenhol útközben lehet inni - a megadott időpontokban enni. Napágyakkal sem volt probléma, nem kellett korán reggel stipistopizni. 10-11 óra körül volt már nehezebb jó helyen lévőt találni, de akkor sem volt lehetetlen.

A kajával a páromnak lett problémája. A második estén bejelentkeztünk a Fusion étterembe és utána éjszaka sajnos alul-felül gondja volt. Másnap doki, infúzió, majd diéta - így szegény nem nagyon tudta élvezni az all inclusive örömeit. :( Én ettem (húson, nyers zöldségeken kívül) sok mindent és semmi bajom nem volt. Mondjuk utána nem is mentünk a la carte étterembe. Az Olive-t szerettük volna kipróbálni, de zárva volt.
Délután leginkább a Carabbian étteremben szerettünk enni - és persze a palacsintázóban. De van lehetőség hot dog, hamburger evészetre is. A nagy melegben tényleg hiába igyekeztem, nem nagyon tudtam túl sok mindent megkóstolni. A kaja sokféle volt - és például ellentétben a Savoy-jal itt tényleg minden este volt sültkrumpli. :) Sőt!!! Vegetáriánus corner is volt - így okom nem lehet a panaszra. :)

Minden este volt program. Énekes két helyen is, fiatalabbaknak az Animation Bar-ban, idősebbeknek a Terasz Bár-ban. Az Animation bar-ban 10 után különböző programok voltak. Vasárnap volt ha jól emlékszem a hastáncos és a nubian show. Ezt érdemes megnézni, de nekünk tetszett a kareoke est és a magic show is. Az utolsó estén russian show volt, na ezt kihagytuk. :)
Az oroszokra szoktak panaszkodni helyenként, hát mi inkább saját honfitársainkra tudnánk inkább. Nagyon tapintatlanok tudunk lenni. :(

folyt.köv.




Előzmény: tricsusz (8434)
stellamy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8443
Szia!! Csak egy bizalmas üzenetről szóló levelet kaptam!!:)) Mégegyszer küldd el légyszi!!
Előzmény: laszgal (8442)
laszgal Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8442
Küldtem emilt...
Előzmény: stellamy (8441)
stellamy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8441

Köszi szépen!!! Ha van valakinek friss infója szivesen venném!! Hurghadán már voltunk kétszer Makadi öbölben,de itt még nem!! Tanácsot is várok,hova érdemes elmenni SSH-n!!!

Előzmény: laszgal (8440)
laszgal Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8440

Hali!

Nem kell vinned, jó bele minden.

Előzmény: stellamy (8439)
stellamy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8439
Sziasztok!!! El Faraanásoktól kérdezem,európai dugó van,vagy vigyünk itthonról??? Köszi!!!
makadi94 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8438

Bocsánat, most látom lehet linkelni is...

Akkor így:  Grand Sharm képek.

 

Előzmény: makadi94 (8437)
makadi94 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8437

Sziasztok!

 

Idén nagyon népszerűnek tűnik a Grand Sharm.

Sokan képeket szeretnének látni, itt vannak idei friss képek: 

 

http://www.artyphotos.hu/egypt_rep,sharm.html

sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8436
Szia!

Sajnos már hazajöttünk. A héten írok beszámolót ígérem - csak még kipakolni se sikerült. :) Legszívesebben indulnánk is már vissza.
Előzmény: tricsusz (8435)
tricsusz Creative Commons License 2009.08.10 0 0 8435
Visszaolvastam,
Élménybeszámolót kérnénk az alábbi nagyon kedves fórumozóktól, mert beszámolót igértek ha hazaérkeztek:
Barca82 júli 12-től, Bandito5 és Matka81 júli 26-tól (ha két hétre mentek akkor még nem jöttek vissza, így bocsi), sensitive júli 30 körül indult, bár még ott van ha két hétre mentek ők is. Ha tévednék elnézést az érintettektől.

Köszi előre is a beszámolókat!
Előzmény: tricsusz (8434)
tricsusz Creative Commons License 2009.08.10 0 0 8434
Sziasztok,

Nincs valami nagy nyuzsi a topicban.

Mi ha minden igaz 30-án indulunk a Grand Sharmba. Tehát Edit biztos fogunk találkozni ha ti is eljöttök a 31-ei szokásos 2. napi utazásiirodás tájékoztatásra.
Az öcsémékkel fogunk együtt menni négyen. Nézegetjük a képeket a hotelről és meg vannak ijedve, hogy nem jól választottunk. Tavaly a Hurghadai Makady Bay-en lévő Grand Makadiban voltunk (mi másodjára) és az nagyon szuper hotel volt. A képek alapján ez hotel is hasonló, de nem annyira igényesen szép. Nehéz, ha már valaki volt egy igazán szép hotelben és akarva akaratlanul is mindig ahhoz hasonlítja a következőt.

Nem jött még mostanában vissza onnan senki? Pedig ha jól emlékszem többen is odakészültek.
Előzmény: Gabika581113 (8433)
Gabika581113 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 8433
Sziasztok.
23-án megyünk a Grand Sharmba 2 hétre. Szeretnék infót a kirándulások kinti arcairól. A beduin est,a Ras Mohamed, a Színes kanyon és a hajókirándulás érdekelne. A Medinának magas árai vannak forintban, a katalógusban. A Karthágós euró árak jóval alacsonyabbak. Néhány régebbi élmény:3 éve voltunk a 15 napos hajóúton. Nem volt olyan fárasztó, mint gondoltam. Pihentünk a hajó előtt és után is. Kairóban akkor kevesen voltak,lehetett rendesen fényképezni. Szakkarát és egyebeket egy fogadott taxissal oldottuk meg. Nagyon rendben volt. A hajóút tetszett. Minden fontos dolgot megnéztünk. Akit egy picit is érdekel az egyiptomi múlt,feltétlenül menjen el. Nem volt tömény,a hajón is lehetett fürdeni, pihenni. Tavaly Tabán voltunk a Morgonában.10 euróért a földszinti füves résznél kaptunk nagyon jó szobát. Szép volt, jó volt. A kaja viszont hetenként ismétlődött, de soha nem maradtunk éhesek.Voltak oroszok is,szerencsére itt nem sok gond volt velük.A környéken este nincs élet,pihenős hely.Elmentünk Petrába és Jeruzsálembe.A Holt-tenger csúcs!Az 1 napos Kairó villanást mutat csak,sokan voltak(nem úgy mint 3 éve).Azért érdemes elmenni.Ezek a kirándulások fárasztóak, de másnap lehet ejtőzni. A Színes kanyon nagy kaland,sportcipő kell.Nagy pocakkal és 120-as csípővel ne induljatok el,mert beszorultok.Idén is elmegyünk.Na és a Mózes-hegy!Csak edzetteknek való, nem csúszós cipőben.50 évesen felmásztam,de tevét is lehet fogadni,80 LE!Ha világosban látom hova kell menni,lehet, nem indulok el.A lefelé jövet is fárasztó a meredek úton és akkor már hőség van.Iszonyú sokan voltak a csúcson,idős zarándokok is felmásztak.Sajnos itt nem tudtak viselkedni az olaszok és spanyolok.Ordibáltak,tolongtak a szakadék szélén.Azért nagyon megérte,kár lett volna kihagyni.Mindenki gondolja meg,nehogy rosszul legyen.Volt olyan aki az idegenvezetést fikázta,nekünk nem volt gond.A tabai részen is nagyon szép volt a tenger alatti világ.Remélem a Grandban is nagyon jó lesz.Ilyen flancos szállodában még nem voltunk.Az az igazság, hogy mi mindenhol jól éreztük magunkat a világban,átléptünk az apró hibákon.Tiszteletben kell tartani a tőlünk eltérő életstílust,kultúrát,akkor nincs baj.Erre nem árt kicsit felkészülni.könyvből,utifilmből.A vendégtársak tudnak csak bosszantani, ha nem tudnak viselkedni.Azt hiszik övéké minden és ki kell inni a szálloda vodkakészletét.Sajnálatraméltók.3 éve nincs gyomorproblémánk sehol.Egyiptomban az Antiuál is jó megelőzésére is jó.Minden előttünk,velünk és utánunk is élménydús úszkálást kívánunk.A Grandról és a kirándulásokról minden infót szívesen olvasnánk.
Üdv,Edit
Cathyca82 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 8432

Szia Timi!

 

Nem, nem késő a válaszod, köszönöm szépen :))) , sokat segítettél!

Huhh, azért ez fura, hogy nincs bolt a közelben, és igen, pont a FP-s ellátás miatt kérdeztem, mert azért minden italt megvenni hoteláron /gondolok itt leginkább az ásv.vízre fogmosáshoz/ azért az húzós. Akkor ez a hotel kilőve, legalább AI-s lenne, de nem... Pedig tényleg jónak tűnt, ezt az apró bibit leszámítva!

 

Köszi mégegyszer!!! :)

 

Üdv, Kata

Előzmény: btimko (8428)
kriszta770606 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 8431
sziasztok
Tudja valaki ,hogy mennyiért lehet kocsit bérelni és hogy mik a feltételek.Valamint,hogy át-e lehet menni Izraelbe???
szentesiné Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8430
Kartago Tours utalvány 150000 Ft-os ,eladó(év végéig jó)
szandra941001@fibermail.hu
30/5366350
btimko Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8429
Szia Kémény :)

A "szemuveges nezelodes" is jo buli, csak a hotelt kell jol kivalasztani hozza. Ha az megse olyan jo, akkor lehet kirandulni hajoval, mint tudod, vagy talalsz egyeb fizetos strandokat a varosban.

A capakat altalaban meghatarozott merulohelyeken lehet latni, de vannak pl ugynevezett "konnyebb merulohelyek" is, ahol nem valoszinu az elofordulasuk. Nem mintha eroltetni akarnam a buvarkodast, de ahogyan egy baratom ma megjegyezte a merules utan hatan a felszerelessel es arcan a lelkesedessel: kar ugy hazamenni, hogy ezt nem probaltad :)

A tenger ma 29 fokos volt...es a viz alatt meg csak le se egsz
Előzmény: Chimney (8415)
btimko Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8428
Szia Kata!

Bocs, sajnos nem mindig jutok nethez. Ha meg nem keso az informaciom, megkerdeztem neked a Sol Sharmot az illetekestol. Tenyleg nincs semmi a kozeleben, bolt legalabbis nincs, gyogyszertar pedig a kovetkezo hotelban van. A belvarostol - Naama Baytol - messze van, kb 15-20 perc taxival. A tengerhez is busszal kell lemenni a nagy tavolsagok miatt. A part szep korallos, legalabb is ha abbol indulok ki hogy Sharks Bay-ben van. Amugy nem rossz hotel, de csak felpanziora lehet befizetni.

Udv: Timi
Előzmény: Cathyca82 (8374)
Chimney Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8427

Ja, aztán kifogok egy agresszívabb típust és odajön,hogy lejátszuk:-)

Köszönöm a linkeket csodaszépek.

Előzmény: dandika70 (8426)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8426

Ha elég morcosan nézel a tigriscápa is elszelel. :)

De komolyan, régóta járunk Egyiptomba, a párom búvárkodik, a baráti körünkben is nagyon sokan Vörös-tenger fan-ok, de nem hallottam még komolyabb találkozásról.

Chimney

Itt a C-Fun linkje: http://www.cfundivers.com/index1.htm

Szerintem felesleges itt befizetned. Mi úgy szoktunk menni, hogy előző héten írok a Dénesnek egy mail-t. Mikor megérkezünk elküldöm neki sms-be a szálloda nevét és a szobaszámot. Másnap reggel már jönnek is értünk. Azt nem mondtam még, hogy reggel kisbusszal érted mennek, délután pedig vissza is szállítanak a szállodához. A hajón van kaja, üdítő és víz. A sznorisok is kapnak egy vezetőt. Sőt, ha valaki  fél, de szeretné kipróbálni, akkor külön  megy vele egy segítő.

 

Egy ismerősünk csinálja a http://divecenter.hu/ weblapot. Érdemes megnézni. A búvártúrákra szoktak menni fotósok is. Nagyon szuper képeket készítenek. Érdemes megnézni.

Előzmény: ropacsek (8422)
laszgal Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8425
Itt találsz egy pár infót!

http://sharmfun.uw.hu/
Előzmény: Chimney (8423)
szankabanka Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8424
Szia!

Azt meg tudod mondani (vagy valaki esetleg), hogy az utazási irodánál érdemes befizetni a Ras Mohamed kirándulásra, vagy inkább a helyszínen kell keresni egy szervezőt?

Köszi
Előzmény: dandika70 (8421)
Chimney Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8423

Köszi:-) minden érdekel.

Esetleg egy link a búvárirodához? Reggel óta olvasgatom a fórumokat.....seggbe fog rúgni a főnököm, még nem dolgoztam semmit:-)

Előzmény: dandika70 (8421)
ropacsek Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8422
"Ha össze is futnál véletlenül egy cápával, nem fognak érdeklődni irántad. Félnek tőled."

Ezt a tigriscápa is tudja?:) Bocs:)

Előzmény: dandika70 (8421)
dandika70 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8421

Chimney

A part mentén is fantasztikus az élővilág, de ha igazán szép dologokat akarsz látni, menj el egy hajókirándulásra. A C-Fun-nál dolgoznak magyar srácok. Dénest tudom ajánlani. Nagyon klassz helyekre visznek ki. Sznorizhatsz, de ha meggondolod magad levisznek intro merülésre is. A cápáktól nem kell tartanod. Ha össze is futnál véletlenül egy cápával,  nem fognak érdeklődni irántad. Félnek tőled. Sznorival szinte nulla esélyed van összefutni velük, a búvár meg félelmetes számukra.

 

Dénes elérhetőségei: don_hablo@hotmail.com, +201/631-61-931.

 

Ha írsz neki, biztos eloszlatja félelmedet.  Ha érdekel még valami, szívesen mesélek.

 

Előzmény: Chimney (8415)
firpo1 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 8420

 

Napfény..! Ez csak egyszer volt szerencsére!!

Bár a hajó forgalom elég nagynak tünt a távolban..ha egyszer  megborul ott egy komolyabb hajó akkor oda az egész korallzátony...bár remélem tankereket nem engednek errefelé... 

Előzmény: Napfény1 (8414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!