Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6228
Calódás. Jávai, olaszosan pörkölve, magyarosan aromáját veszítve. Igaz, 5 napja vásároltam a Mistral Rózsakerti kávézójában, kimérve. (Hasonló a Semiramis hálózatához). De már akkor se lehetett friss, hiszen azóta is szigorúan lezárva tartottam, ma megbontottam, megkóstóltam, megbántam. Alig-aroma - pedig a jávai nem ilyen 5 nap után, frissen bontva! Ha friss volt vásárláskor. Ez nagyon nem volt az.
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6227
Például 11 gramra beállítani. vagy akár többre. Lényeg, hogy hosszabb legyen, mint amennyit őrölni szeretne. Így az oldalt lévő kapcsolóval akkor kapcsol ki, amikor akar. (Ha így kívánja valaki használni, de nek akar garanciát vesztve buherálni.)
Előzmény: _MrB_ (6217)
H_G Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6226
Nem lehet oda berakni egyszerűen egy darab hungarocellt v. hasonlót?

Előzmény: zeg4 (6224)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6225
Ellátogattam a barista szakboltba. Nagyon kellemesek a tapasztalataim. Néhány finom kávé (Hausbrandt, Manuel, jófajata Segafredo, Musetti), csészék, tamperek, és: Iberital, mindkét típus, 1000-rel olcsóbban, mint a másik beszerzési helyen. Kedves, türelmes, szakértő kiszolgálás.
zeg4 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6224

Iberital - automata

 

Ma megpróbáltam megfigyelni a lentebb ecsetelt jelenséget (ezt korábban írta már valaki, így én ennek tudatában vettem meg).

Nekem úgy tünt, hogy a fentragadt KV tulajdonképpen betölti a daráló hiányosságát.

Ugyanis nekem úgy tünt, hogy a frissen darálodott KV ezen a fennakadt örleményen csúszik le/ki. Valszeg sodor magával a régiből is és a frissből pedig rakódik le a helyére.

Én is kb. 12-15 mérést végeztem és a mennyiség fix volt.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6223
Persze, így igaz. Csak nem kell túlságosan elkedvetlenedni. Mindenesetre hasznos a bejegyzésed, megkönnyítheti (megnehezítheti) a választástát annak, aki legközelebb kávéőrlőt vásárol majd.
(Olvastam olyat, hogy valami kis hajlított akármivel el lehet távolítani a bennmaradt őrlemény jelentős részét, fölnyúlva a műanyag kiöntőn.)
Előzmény: beeex (6220)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6222
Meglepő, de bejön. Mivel nem a mexokott kommersz kimért valami, de nem is a giccsesen csicsás, hanem egy viccesen humoros megközelítése a KVzásnak. Valami, amitől egyedi, megkülönböztethető, nem 12==1tucat dolog. Pl asszem a 80-20as keveréküknél a pár meg még aranyos is.

Tény, ezt leszámítva a másik bögre, amit a saturn kinálatából megvettem volna, az egy I Love Coffee-s szett volt, 2bögre sokpénzért. Karcsu, vastagfalu porcelán, melyen a KVgőz egy szívet formál.
Előzmény: H_G (6221)
H_G Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6221
A Lucaffe arculat neked tényleg bejön? Őszintén szólva én kiütéseket kapok tőle :)

Előzmény: _MrB_ (6215)
beeex Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6220

 

Persze részben igazad van, 3g nem a világ. De ez, ahogyan ennek a fórum témáinak egy része is a maximalizmusról szól. Hogyan lehet tökéletesközeli kávét csinálni. Hogyan lehet a maximumot kihozni. Ha már elmész frissen pörkölt kávéért, ha már csomó időt fordítasz a daráló kiválasztására, aztán a darálás finomságának beállítására, aztán tampereket keresel és tamperelsz, aztán masinát választasz stb, akkor az is része a folyamatnak, hogy ha őrőlsz, akkor friss őrlésűt igyál.

Olvastam olyan leírást, hogy őrlés után 1 percen belül fel kell használni a kávét, mert az aromák egy része eztán már elszáll belőle. Nem lesz persze az rossz kávé, de bizonyos aromák már nem lesznek benne. Nálam meg akár 8 óra is eltelik 2 főzés között.

 

Akinek van Iberitalja az megteheti  (miután áramtalanította:) ), hogy benyúl a kávékiömlő nyíkláson, és körbe tapogat. Akkor érzi, hogy mekkora nagy tér van ott bent ami tele van megőrölt kávéval. Szerintem ez konstukciós hiba. Nem hatalmas, de biztosan lehetne  ezt ügyesebben megoldani (lásd Krups). Vagy nem kisfogyasztású otthoni felhasznlóknak  tervezték.

 

Előzmény: Törölt nick (6218)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6219
Különös egy eszmefuttatás.
Előzmény: Törölt nick (6218)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6218
"Tüzetesebben megnézve kiderült, hogy miután ledarál egy adagot,úgy 3g benne marad, amit a következő őrlésnél ad ki. "
Én 10,5 gr-ból főzök egy erős szimplát. Naponta kettőt-hármat. Ha annak egynegyede-harmada háromórája áll a darálóban, még mindig százhúszszor jobb, mint ha előre őrölt KV-t vennék, s a felbontás után az 10 napig állna a levegővel telt dobozában, míg el nem fogy.
Miért százhússzor? Ha 10 nap alatt fogy el a doboz őrlemény, akkor átlagosan 5 napig áll benne egy adag kávé. 5 nap=120 óra.
Ezzel szemben az Iberitallal 3 órát áll egyharmad adag kávé. Mondhatjuk: 1 órát áll egy egész adag, átlagolva.
Szemben az előre őrölt 120 órájával.
Ne keseredj el a 3 óra állás/egyharmad adag miatt! Százhússzor jobb ez így!
Szerintem :)
Előzmény: beeex (6196)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6217
Nem rossz alternativa, de biztos az Iberitalt kellene összepiszkolni vele? ~ : DDDD

Amugy miért a 11 gram legyen a beállítás?
meg szerintem nem lehet egy nagy ügy kihagyni a mennyiségállító potmétert, s helyette kapcsolóüzembe tenni a gombot.
Előzmény: Törölt nick (6216)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6216
1./ "Tehát arra jutottam, hogy kikötöm az adagoló automatáját, hogy csak kéziadagolósan működjön. Ismer valaki olyan szakembert, aki ezt meg tudná csinálni?"
Hogyne. Te magad vagy a szakember. Állítsad az adagolót kb. 11 gramra. Aztán amikor őrölsz, a főkapcsolóval állítsad le az őrlést, amikor akarod.
2./ "Vettem egy csomag Omniát, hogy megőrlöm az anyósomnak"
Keeedves anyósodnak csak Omniát? Tsúnya gyerek! Még jó, hogy nem az anyósodat őrlöd meg.
Előzmény: beeex (6196)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6215
Konyhapulton figyel egy Krups 4020 XP, és egy Krups Expert toaster.
1 este erejéig figyelt köztük egy Krups Expert daráló is. De nagyon nem volt jó az őrlemény, amit adni tudott.
Most erős a kisértés, hogy a nappaliban figyeljen egy Krups BeerTender 90es ~ : DDD De osztottamszoroztam, s nemér annyit (65e+a söröshordó bele...) Írtam nekik mailt, hogy várhatóak-e más márkák ilyen hordóban megjelenése is, de még semmi válasz. Ez a két sörfajta meg számomra a ha nem muzsáj, nem iszom.

Viszont sikerült a Saturnban hétvégén kóstolnom Lucaffe-t és nagyon szimpatikus az, amit csinálnak. Részben a KVik is finomak, harmónikusak, részben az arculat, amit csinálnak hozzájuk... Bejött az espressoscsészéjük is... szépek, jó az alakjuk, de a fülük... a fülüket nagyon elbaskurálták. Mondtuk is a bemutatót tartó srácnak...
Előzmény: alexandrosz (6214)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6214
Én nem vagyok Krups-ellenes :) Egy jó darálóra gyúrok, híjják azt bárhogyan...
Előzmény: _MrB_ (6212)
beeex Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6213

Ha jól látom az őrlőszerkezetben a kávé minimális  része marad bent. A kiömlő torok és az őrlők között vagy egy nagyobb zárt tér, és ott húzza meg magát a dara.

_MrB_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6212
Melyik? A Solis 166 formavilágát, kinézetét tekintve teljesen beleillik a Krups Expert sorozatba. Annak ellenére spórolok még ~ : DDDD
Előzmény: alexandrosz (6211)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6211
No, ez érdekes...
Előzmény: beeex (6204)
beeex Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6210
democa=demoka
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6209
Giada white ofkórz :)
Előzmény: yeahhh (6206)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6208
Eeeegy...:-)
Előzmény: _MrB_ (6207)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6207
/me félve kérdezi meg...
Ha jól látom, a fórum bővült elmúlt 1-2 hétben 3-4 Iberital tulajjal?
yeahhh Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6206
A kérdés mán csak az, hogy Giada, vagy Venus ;-) ?
Előzmény: alexandrosz (6202)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6205
Talán a megoldás kulcsa az őrlőszerkezet méretében keresendő. Minnél nagyobb tárcsákkal őrölnek, annál nagyobb a terület, amiben maradhat anyag. Aztán minnél öszetetebb utvonalat jár be a babtól az örleményig a KV, annál több hely lesz, amiben elmarad több-kevesebb belőle. Szerintem természetes, hogy ha babot cserélek, ~ 2-3. örlésre lesz ismét homogén, az új babból származó őrlemény. Főleg ha 1adagos azaz 7gramos adagokat őröl csak az ember.
Előzmény: beeex (6203)
beeex Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6204

Nekem a Solis feltűnően hasonlít a Krupshoz.

Ahogyan az Iberital a Democahoz

Előzmény: alexandrosz (6202)
beeex Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6203

A Krupsban is maradt, de minimális. Nyilván való, hogy nincsen olyan gép amiben ne maradna, de ha a Krups 50Eu-ért megoldotta, hogy minimális legyen a maradék akkor az Iberital 150Eu-ért is megoldhatta volna. Persze a végeredmény nem összehasonlítható.

alexandrosz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6202
Nekem a Solis látatlanban is megfelel, többet egész egyszerűen nem vagyok hajlandó darálóra áldozni. Jó lesz az Isomac-hez :)
Előzmény: yeahhh (6199)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6201
A karba őrlő Iberitalról (magam is ilyet állítottam hadrendbe, a Solist magáévá tette egy ismerős): az időzítő kis állítótekerentyűjét valóban nehéz csavargatni, de hát a beállítást követően nem is kell.  
beeex Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6200
Ja. Eladó a Krups. Olcsón.
yeahhh Creative Commons License 2006.12.12 0 0 6199

Ha a Solist "pofozod" a darálást követően, abból is jön még némi őrlemény - basszus, hát nem kell ütögetni! Próbálgattam a nem karba őrlős Iberitalt, ott is maradt a "lelkében" őrlemény csakúgy, mint a karba őrlős változatnál, ahogy T. Fórumtárs említi. Ám az is tény, hogy 8 egymást követő kísérlet során mindig 7 grammot lökött a házi mérésügyi hivatal által hitelesített edénybe :-)) Nekem ennyi elég is (a gépben maradt mennyiséget nem mértem...)

Persze, végig lehet próbálgatni a versenytársakat, s talán van/lesz olyan dög, ami MINDIG, MARADÉKTALANUL kiadja magából az őrleményt - nosza, rajta...:-) Ha megvan a TÖKÉLETES DARÁLÓ, tessen közkonccsé tenni - pontos ármegjelöléssel :-)))

Előzmény: alexandrosz (6198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!