Keresés

Részletes keresés

BAttila1964 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 3881

Köszi és megtisztelő! ;)

Előzmény: Ali-bá (3880)
Ali-bá Creative Commons License 2017.07.09 0 0 3880

Kb. úgy néz ki majd lombhulláskor a fád, mint a Mozo-é 2:10-nél itt https://www.youtube.com/watch?v=gECNmJO7Wbg&feature=youtu.be

Szerintem ráérsz majd tavasszal metszeni.

Előzmény: BAttila1964 (3879)
BAttila1964 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 3879

Ez egy tavaly tavasszal ültetett Cresthaven, jó irányban haladok a metszéssel?

A vezérágak mennek az "égbe", nem kellene egy kicsit visszavágnom őket? Vagy ráér majd tavasszal? A rajtuk keletkező hajtások is sztahanovisták, őket nem kellene megrendszabályozni egy kicsit? (válogatás, visszametszés, stb.)

tudomka1958 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 3878

megint tanacsot kernek...

oreg oszibarackfaim nagyon gyenge hajtasokat produkalnak ezert azt a tanacsot kaptam(Aliba),hogy drasztikusan metsszem vissza.

a kerdes:most hogy leteremnek johet a zoldmetszes.vagjam-e le most az erosebb agakat vagy majd tavasszal?

valahogy most jobban latszik,hogy melyik ag eletrevalobb...

kerdeznem ugyanezt almara kortere is ha eljon az ideje.

segitsetek a bombazotisztnek...

tudomka1958 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 3877

sokszor a legegyszerűbb dolgok a legbonyolultabbak(nekem...)

valahogy így néz ki  a levélkoszorúra metszés?

egy újszülöttnek minden vicc új...

Mentés

Anvil Bypass Creative Commons License 2017.06.12 -1 0 3876

Neked is, gyorstüzelő!... ;-)

Előzmény: hevezoli64 (3874)
Anvil Bypass Creative Commons License 2017.06.12 -3 0 3875

Először is köszönöm, hogy szívesen segítenél (ha lenne metszési problémám)...

 

Zárásképpen pedig: Volt egy nem használatos ágmetsző szerszámom... Itt, az Indexen is felajánlottam megvételre, néhány olyan topikon, ahol a fórumozók igényt tarthatnak rá... Természetesen nem maradhatott ki a Metszés topik sem, hiszen metsző/ágvágó eszközről van szó...

Az vesse rám az első követ, aki még sosem kommendált metszőollót, ágvágót, fűrészt pl. a munkatársának, kertszomszédjának, ismerősének, miközben metszett(ek)!

 

További jó kertészkedést és fórumozást kívánok mindenkinek!

Előzmény: Ali-bá (3873)
hevezoli64 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 3874

Most már valóban nem veszlek észre, olyan kicsi lettél...:)

Előzmény: Anvil Bypass (3871)
Ali-bá Creative Commons License 2017.06.12 0 2 3873

Ha már megemlítettél - a szöveged nekem se tetszik, (de nem vagyunk egyformák) és az sem, hogy ezen a fórumon nem a metszésről van szó. (Személyes véleményem az, hogy személyes ügyeket egymás között kell elintézni, pl. email-ben, nem nyilvánosan.)

 

További metszési probléma???  Szívesen segítek.

Előzmény: Anvil Bypass (3871)
Anvil Bypass Creative Commons License 2017.06.12 -3 0 3872

Hölgyem! (Vagy uram?) Nem alkottam véleményt a nőkről (mondom ezt Mariskának is)... A felsorolásban megemlítettem, hogy "esetleg nőneműek"...

(Érdekes dolog ez feminizmus: a gyerekek, a fiatalabbak, a fiatalemberek és persze a férfiak is hátrébb valóak...)

Előzmény: Silvan (3865)
Anvil Bypass Creative Commons License 2017.06.12 -3 0 3871

Mariska! Nem volt sem indokolt, sem pedig férfias gesztus "figyelmeztetni", ill. utánam szólni... A láncfűrészes, fűkaszás, kerti gépes paliknak arcizmuk nem rezdült a "portéka-kínálgatásom" közepette, csak ezen a topikon hisztizett és fúj(t) néhány (kétes nemi identitású) kismacska...

Gyakorlatilag elköszöntem az által, hogy jeleztem, megvették az itt is ajánlott ágvágót...

Tudod, mint a filmekben. A főszereplő kilép a kocsma ajtaján, erre az egyik rossz arcú törzsvendég, aki már ugye többször körbevizelte az intézményt, beszól, hogy a jóképű idegen mihez tartsa magát... Mindezt teszi azok után, hogy a pub rangidőse (itt Ali-bá) mintegy kezet nyújtva kis híján "csereüzletet" köt vele(m), majd később teljesen természetes módon megkérdezi, hogy mit metszettem ilyenkor... Na ez az egyenes és férfias gesztus (meg a Kapa bácsié!), nem a másik fajta!...

(A "kicsire nem adunk" úgy értendő, hogy nem lépünk fel senki ellen komoly indok nélkül. Egy igazán "tekintélyes" fórumozó nagyjából észre sem vett volna, hacsak nem tetszik meg neki a "portékám"...)

Előzmény: Mariska néni (3863)
gaszkonyi Creative Commons License 2017.06.12 0 0 3870

Köszönöm Ali-bá!

Előzmény: Ali-bá (3866)
beetee Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3869

Köszi. Akkor ez lesz.

Előzmény: Ali-bá (3868)
Ali-bá Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3868

Az utolsó mondatodban van a megoldás. 

Előzmény: beetee (3867)
beetee Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3867

Megtetszett ez az asztalkorona, és praktikus lenne nálam is egy almánál (Mutsu). Már tavaly kivettem a sudarat és lekötöztem a felső ágakat vízszintesbe. Alakul a dolog... majd a lentebbi ágemeleteket fokozatosan fogom levágni.

 

Azt nem tudom elég lesz-e az "asztallap"-hoz 3 ág a végén, vagy jobb lenne több? Mert talán még eggyel lentebbről fel tudnék irányítani két ágat. Vagy a már most meglévő 3 hajtásait fektessem le?

Előzmény: Ali-bá (3866)
Ali-bá Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3866

Ha magas törzsű fát akarsz belőle nevelni (pl. asztal korona), akkor az alsó ágcsoportot vágd le mielőbb. A felső hajtások egyelőre maradhatnak, majd a téli metszéskor megválogatod.

Ha alacsonyat (pl. olyan katlant, mint a mögötte lévő őszibarack fa), akkor az alsó hajtások felett vágd el.

 

Előzmény: gaszkonyi (3862)
Silvan Creative Commons License 2017.06.11 0 1 3865

Kicsit frusztráltnak tűnsz, talán nem kellene a gondjaidat ide kivetíteni. A nőkről alkotott véleményedért szégyelld magad!

Előzmény: Anvil Bypass (3860)
Mariska néni Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3864

Javítás: a vége: :)))

Előzmény: Mariska néni (3863)
Mariska néni Creative Commons License 2017.06.11 0 1 3863

Az ugye meg sem fordult a fejedben, hogy a portéka-kínálgatásod elég komoly indok „férfiak, épelméjű fiatalemberek” számára is? Úgy értem, hogy amikor már az egyenes (vagyis ugye férfias) figyelmeztetést nem érted meg, mert „kicsire nem adsz”, tegye azt bármennyire tekintélyes fórumtárs. Részvétem a női nemről alkotott véleményedért, de mindenkit olyan nők vesznek körül, amilyeneket megérdemelJ))

Előzmény: Anvil Bypass (3860)
gaszkonyi Creative Commons License 2017.06.11 0 0 3862

Nem a legjobb kép egy fiatal alma fácskáról van szó.. Sajnáltam tavaszon visszavágni a felső hajtásokat..látom már hiba volt.. Hogy vágnátok vissza ?? Bocs tudom vannak itt birtokosok és nagy gazdák de jó lenne egy tanács. Azt gondolom nyernék egy évet ha merném elvágni :) Ha így marad fel megy a felhőbe :)

 

Ali-bá Creative Commons License 2017.06.09 0 0 3861

Nem sok az a vázág, sőt.

Nézd meg a Mozo fáit itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144106200&t=9213987

Láthatod, nála kétszer annyi is van.

 

Azt az elszaladt hajtást én a kétéves rész két harmadánál visszavágnám.

Előzmény: szasza000 (3858)
Anvil Bypass Creative Commons License 2017.06.09 -3 0 3860

Ebben egyetértünk. Komoly indok nélkül mínuszolgatni is inkább csak a fiatalabbak, gyerekek, esetleg nőneműek szoktak; férfiak, épelméjű fiatalemberek nem, "kicsire nem adunk", ahogy mondani szokás.

 

De azért végül elnézést kérek azoktól a hölgyektől (az a néhány mínuszoló), akiknek megsértettem az érzékenységét; a férfiaknak, Ali-bá, Kapa bácsi és még sokan mások, pedig további jó kertészkedést kívánok.

Előzmény: hevezoli64 (3856)
crashpo Creative Commons License 2017.06.07 0 0 3859

Sziasztok!  Kajszi metszés ügyben érdeklődnék: idén nálam a fagy szinte mindent vitt így a meglévő fák termés hiányában nagyon nőnek (pink cot, o.red, Mk stb.) ami kb. 1-1 1/2 m már most, addig rendben hogy a megfelelő szögben állokat meghagyom a feleslegeseket eltávolítom de a meghagyandokat amelyek közül némelyik a végein többszörösen elágazik haggyam nőni még (a létrázás nem zavar) vagy pedig vágjam vissza őket, -amivel az elágazások számát növelném? Nem igazán tudom hogy mit kezdjek vele főleg hogy a meglévő hajtások azonos hossz mellett is különböző vastagságúak. 

szasza000 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 3858

A képek nyilván lemaradtak!

 

szasza000 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 3857

 

Sziasztok!

Az útmutatásotokkal megmetszettem a kis kajszimat. (Koronaformáló metszés) Gondolom, most kellene még egy zöldmetszést csinálnom.
Ehhez kérnék most segítséget. Lehet egy-kettővel több vázágat hagytam, mint kellett volna, bár erről eltérőek voltak a vélemények.
Lefényképeztem minden oldalról. :)
Köszönöm a tanácsokat előre is!

hevezoli64 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 3856

hihi...és én soha nem minuszolok, plusszolok, csak írok....

Előzmény: Mozo66 (3846)
Anvil Bypass Creative Commons License 2017.06.03 -2 0 3855

Dnyeper -> Borüszthenész -> Boristenes -> Boristen -> Borostyán (Hedera Helix)

Előzmény: Anvil Bypass (3851)
motrosok Creative Commons License 2017.06.03 0 0 3854

Köszönöm! Megteszem!

Előzmény: alfi13 (3853)
alfi13 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 3853

Igen vághatod. Ha a fölkopaszodott hosszú ág tövében van egy hajtás akkor arra vágd vissza ha nincs tőből levághatod.

Előzmény: motrosok (3852)
motrosok Creative Commons License 2017.06.02 0 0 3852

Szép estét mindenkinek!

Van néhány meggy fám. A hozzá nem értésem miatt kialakult az a bizonyos ostor ág rendszer.

A kérdésem az lenne hogy nagyon ártanék nekik ha most beáldozva azt a pici kis termést ami

mutatkozik visszametszeném de úgy rendesen?

Azt gondolom hogy a friss hajtások jobban megerősödnének és szebb lenne a jövő!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!