Keresés

Részletes keresés

laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8470
Szerinted nekünk mi látszott ki a vízből? :)))
Előzmény: stellamy (8468)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8469
Hali!

Ha ledobod a földre akkor cserélik.
A kinti türcsit a nagy medencénél lehet cserélni, kapsz a recepción egy papírt avval veheted fel a türcsit a srácnál, este meg leadod a koszosat.
Előzmény: stellamy (8468)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8468
Köszi!! Ez gyönyörű!! Nekünk csak a fenekünk lesz kint a vízből,ahogy a férjemet ismerem!! Nagyon fogjuk élvezni ezt az egy hetet!! Még egy kérdés!! Törülközőt a szobában cserélnek minden nap?? Csak azért,hogy mennyit vigyek!?
Előzmény: laszgal (8465)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8467
Kedden, El Faraana
Előzmény: Badb0y (8462)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8466
Akkor miattatok nem volt már hely?! :PPP Na ezt majd még megbeszéljük :DD
Előzmény: stellamy (8463)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8465
Egy kis ízelítő a hotel partjáról. Rengeteg hajó jön ebbe az öbölbe sznorizni
Előzmény: stellamy (8463)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8464
Na akkor már nem lesztek egyedül. :)
Szuper hely lesz meglátjátok.
Előzmény: stellamy (8463)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8463
Mi  kedden fizettünk be last m.-re,de ebbe a szállodába  utolsó két hely volt!!Kartagonál.Most mi így lm.ban szerettünk volna menni, szerencsénk volt és sokat spóroltunk is:))De ez így nagyon rizikós,mert vagy sikerül,vagy nem,ezt is kipróbáltuk,de azt hiszem maradunk az előfoglalásnál!
Előzmény: podani (8461)
Badb0y Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8462
Köszi :)

Podani, most jöttök vasárnap? Hova?
Előzmény: SzZsuzsi (8460)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8461
Mi meg most kimondottan Sharm-ot akartunk kipróbálni, és azon belül is sznorizni :)
Mondjuk csak azért tudunk menni mert valaki visszamondta tegnap, és lett így szabad repülőjegy :) Last minute-ezni akartunk de majdnem megszívtuk mert nem volt repjegy Egyiptomba.
Előzmény: stellamy (8459)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8460

Szia Badb0y!

 

Mi tavasszal voltunk, igaz Karthagóval a beduin vacsin, ill. a Színes Kanyon szafarin+Dahabban (ez nálunk egy program volt)

Röviden:

Beduin vacsi:szerintünk jó volt egynek (program: tevegelés+naplemente nézés a sivatagban+sisha+ finom teák a beduin sátorban+vacsi. A beduin műsor felejthető volt!)

Dahab (mint írtam, a Színes Kanyon szafarival volt együtt, ami tök jó volt!):  többen voltunk, akiknek Dahab egyáltalán nem tetszett, mivel a merüléshez átöltözni max. törölköző mögött lehet, a merülőhely környéke (értsd: part) finoman szólva is egy szeméttelep...

Mózes hegy: 2008 áprilisában voltunk (bővebb beszámolót ekkor írtam róla) megerőltető, de a látvány mindenért kárpótol!

Szt Katalin: lehet, hogy csak fáradtak voltunk a Mózes hegy megmászása után +nem kaptunk magyar nyelvű id.vezetőt, csak németet (persze mi angolul tudunk), szóval így nem volt túl nagy szám... sok helyre be sem lehet menni (mivel tényleg élnek ott szerzetesek), úgyhogy túl sok látnivaló nem volt.

 

Nyilván a saját vélemény mindig szubjektív, de azért remélem, segítettem picit.

Előzmény: Badb0y (8452)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8459
Hello!! Hurghadát nem lehet megunni:)) Mi vissza is mentünk volna idén másodszor is,de nem volt hely a hotelban,itt pedig még nem voltunk!! Sharmot is szeretnénk látni,érezni!:))Reméljük itt sem fogunk csalódni,bár nem vagyunk túl finnyásak,csak tenger legyen,és ami benne van,napsütés!!:)
Előzmény: podani (8457)
tricsusz Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8458
Sensitive,

Én ezt nem értem. Eddig te vagy az első aki azt írja, hogy nem szép az élővilág. Eddig mindenki el volt ájulva, hogy milyen tuti hely. A holidaycheck.com-on lévő képekből az tűnik ki a partot illetően, hogy végig a hotel partján korallfal van. Ez nem így van? Akkor az csak szikla és semmi más?
Miért van az, hogy akkor amikor lefoglaltam már három napja a hotelt és ki is fizettem akkor jön ez az információ. Én kimondottan az élővilága miatt mennék oda. Teljesen kész vagyok. :o((
Azért nem a Makadi öbölbe (a Grand Makadiba) mentünk megint, hogy máshová is menjünk ne csak oda, más hotelt is lássunk.

Btimko, aki ugye ott volt animátor (remélem jól tudom) azt írta, hogy nagyon szép a tengeri élővilág. Akkor most kinek higgyek?

A szobák berendezése az nekem is feltűnt a képekből, hogy valami kis rattan tákolmányszerűség, de lemondtam a szépségéről a tengeri élővilág miatt. Ha tényleg úgy van ahogy írtad akkor nagy bajban leszek, mert miattam megyünk négyen ide, mert én választottam a hotelt. Ha sem az élővilág sem a hotel nem szép akkor mi a francot csinálok?

Leírnád, hogy melyik étterembe lehet mikor enni és miket (úgy értve, hogy svéd asztalos, vagy gyorsbüfé jellegű). Melyik az a'la carte és mikor jelentkeztetek be hogy kapjatok asztalt? Hol érdemes reggelizni, hol ebédelni, hol vacsizni?
A szobátok hol volt merre nézett? Lehet e medencére nézőszobát kapni, vagy rögtön mindenkit a putribbakba raktak?
Mi konkrétan a Ras Mohamed túra?

Elküldenéd mailben a képeket nekem is? alisma@citromail.hu (Andi vagyok)


Elnézésedet a sok kérdésért, nagyon hálás vagyok előre is a válaszaidért.
Előzmény: sensitive (8453)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8457
Király :) Hurghada-t meguntátok? ;) Voltatok már itt vagy első út ebbe a szállodába?
Előzmény: stellamy (8456)
stellamy Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8456
Szia Podani!!! Mi is megyünk ketten a férjemmel!!:)) Már nem leszünk egyedül!!! De jóóóóóó!!:))
Előzmény: podani (8454)
podani Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8455
Milyen géppel csináltad a képeket?
Előzmény: QQriQ (8281)
podani Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8454
Sziasztok,

Jövő hét kedden megyünk a El Faraana-ba, jön esetleg még valaki innen? Esetleg aki már volt itt mire kell figyelni?
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8453
Szia!
Majd este átküldöm Neked!

A Grand Sharm-nál sztem nem volt túl szép az élővilág, de összehasonlítási alapom csak annyi van, hogy tavaly a Savoy partját élveztük - ami állítólag már a Ras Mohamed része! Ott kb. 100x szebb volt.

De az is igaz, hogy olvastam én is jó véleményeket a Grand Sharm partjáról - bár akik ott voltak majdnem mindannyian azt mondták, hogy ennél még ők is csak szebbet láttak.
Csoporttársunk pedig az egy hét alatt 2x ment a Ras Mohamed túrára.
Előzmény: Badb0y (8452)
Badb0y Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8452
Bejelöltem magunknak pár fakt pprogramot BR-nél, csak véleményre lennék kíváncsi, aki most volt, mit gondol melyikre érdemes, melyikre nem.

- Kairó, tavaly 1 naposon voltunk, volt már valaki 2 naposon ? Milyen az ottani szálloda, mennyi saját tesz-vesz lehetőség van :)

- Mózes hegy: ezt azért néztem, mert ez magában foglalja a Szent Katalin kolostorosat is.

- Abu ghaloum Safari és Dahab: Tetszetős számomra szintén.

- Ras Mohamed: Grand Sharmban leszünk, ott is ha minden igaz szép az élővilág, ezért nem tudom érdemes-e.

- Beduin vacsora: Szintén nem tudom

- Beach Buggy: ide sztem 2szer, tavaly is iszonyat jó volt Badawaya

- Petra: Jó lenne, de 146.000/fő irreális
Badb0y Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8451
Nekem küld, majd felteszem.
Előzmény: sensitive (8450)
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8450
Nem tudom, hogy miért lett olvashatatlan. A többit be sem szúrom, aki kéri annak elküldöm a szkennelt olvasható verziót. :) Béna vagyok ehhez. :(
Előzmény: sensitive (8449)
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8449
Na mégegyszer:






Előzmény: sensitive (8448)
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8448
Fakultatív programok a BestReisen szervezésében:
Előzmény: sensitive (8447)
sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8447
Mi a BestReisen-nel voltunk. Az idegenvezetőnek érdekes stílusa volt...

A fakultatívok árait tudom Neked írni, amiket kérdeztél:

Beduin vacsora, teve szafari 60/30 USD (felnőtt/gyerek)
-csillagnézéssel 70USD

Ras Mohamed hajókirándulás 49/25 USD + 5 USD

Színes kanyon 65/33 USD

Hajókirándulások:
Tiran 49/25 USD
Tengeralattjáró 65/33 USD
Naplemente hajóval 100/50 USD

Petra hajóval 275 USD + 45 illeték

És ezek a SARKON lévő helyi bandával:
Ras Mohamed félnapos - a Mangroves erdő felől busszal megközelítve 25 Euro + 5 Euro

Színes kanyon és Dahab 40 Euro (ebéd és egy üdiítő)

Hajóval Ras Mohammed v. Tiran 25 Euro + 5 Euro belépési díj
Ebéd és italok benne az árban

Üvegfenekű hajó 2 órás program 15/10 Euro

Deduin vacsora 20 Euro.

A félnapos Ras Mohamedes kiránduláson egyik útitársunk kétszer is volt velük, annyira tetszett neki.


Megpróbálom feltenni a Best fakultatívjait és a szálloda térképét, tájékoztatóját az éttermekről. Ha nem sikerül akkor e-mail-ben szívesen elküldöm, akinek szüksége van rá.



Előzmény: Gabika581113 (8433)
sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8446
Nekünk ez a nyaralás csak a fürdőzésről és a pihenésről szólt.
Éppen ezért nagy izgalommal vártuk a tengerpartot. Sajnos a tavalyi évhez képest kicsit csalódás volt. (Savoy partja)

Itt csak egy sziklafal van, ott lehet halakat nézegetni. Nagyon mély. Nem lehet lelátni az aljára és nincsenek korallszigetek se, amik felett lehetne úszkálni.

Ráadásul elég szeles volt az idő és nagyok voltak a hullámok. Délelőtt volt a legnagyobb a hullámzás, olyankor alig volt halacska. Délután volt jobb a helyzet, de leginkább 5 óra körül. A vízalatti fényképezőgép nem került ki a bőröndből, pedig tavaly vagy négy tekercset előttünk. :( De ennek ellenére azért én élveztem ezt a látványt is, amit itt kaptunk.
Egyszer még óriási manta ráját is láttunk - és két bohóc halat is! (Tavaly egyikhez sem volt szerencsénk - úgyhogy minden rosszban volt valami jó!)

Szerettünk volna elmenni egy hajós kirándulásra, de párom nem érezte magát annyira jól, hogy bevállaljuk.


A hotel közvetlen közelében semmi nincs, viszont ha balra indul az ember akkor rövid időn belül elér egy üzletsorhoz. A sarkon rögtön egy helyi kirándulásokat szervező iroda van - utána pár gyenge super market, szuvenyíres és egy pharmacy.
Ezen az úton tovább sétálva, kb. még 10-15 percet egy nagy térre érünk, ahol a helyiek plazma tévéken sporteseményeket néznek és vízipipáznak - a tér másik oldalán pedig van egy új építésű bevásárló kp. szerűség - mini naama bay. Ennek az aljában volt pár már működő üzlet - itt vettük meg az összes szuvenyírt.

A bank lehet még fontos .. ez pedig először balra indulva, majd a szabad strand táblánál jobbra fordulva érhetjük el.. Itt is kb. 5 perces séta tovább lefele és majdnem a patikával szemben kell befordulni - talán az első utca jobbra - valami SHORE ... szálloda van kitáblázva.
Előzmény: tricsusz (8434)
laszgal Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8445
Ment még 1x
Előzmény: stellamy (8443)
sensitive Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8444
Sziasztok!

Először is - még ha negatívumot írok is a szállodáról azt azért így az elején elmondanám, hogy a nyaralás klassz volt - jól éreztük magunkat. Kibírtam volna két hétig simán.

Ha igazán szép hotelre számítasz, akkor biztosan csalódni fogsz. Nem tudom, amit említesz Makadi = a Makadi Palace hotellel? Az tuti, hogy ez nem olyan jó - egy kedves házaspártól tudom, hogy az sokkal jobb volt - legközelebb oda terveznek visszamenni. Nem sok 5*-os hotellel tudom összehasonlítani a Grand Sharm-ot, de az biztos, hogy nem volt 5*-os. Talán olyan 3*-ot adnék neki. Úgy gondolom, hogy a kert, a medencék emelik a szálloda csillagjainak számát. A szoba nagyon nagyon egyszerű, teljesen megfelelt azoknak a képeknek, amiket a tripadvisoron lehetett látni. Egy kicsit koszoska is volt. :) Élelmes magyarok nagy hangon panaszkodtak, hogy hol van ez az 5*-hoz és kaptak valamivel szebb, kevésbé koszos szobát. A mi szobánkkal nem voltak túl nagy gondok és amúgy sem vagyunk ilyen vehemensek.
Az első strandtörölközőnk például még lukas is volt, de csak nevettünk rajta. Elég elhasználtnak tűnik amúgy minden. Viszont a takarító fiú mindig ott volt, de nem vitte túlzásba a dolgokat. De a törölközőket például mindig kicserélte, ha kértük.

Pár honfitárs panaszkodott az idegenvezetőnek a szoba miatt, mire a válasza az volt, hogy minél kevesebbet kell a szobában tartózkodni. :)
Ezt nagyon könnyű volt megvalósítani. A szobában a legzavaróbb a hangos, állandóan zúgó légkondi volt. Viszont jöttek lelkesen szerelni este 11-kor. Nem nagyon sikerült nekik, de két nap múlva éjjel negyed kettőkor is eszükbe jutott ellenőrizni, hogy minden rendben van-e vele.. :)

A sok lépcsőt leszámítva a hotel elrendezése szerintem nagyon klassz. A sok medence szuper, mindenhol útközben lehet inni - a megadott időpontokban enni. Napágyakkal sem volt probléma, nem kellett korán reggel stipistopizni. 10-11 óra körül volt már nehezebb jó helyen lévőt találni, de akkor sem volt lehetetlen.

A kajával a páromnak lett problémája. A második estén bejelentkeztünk a Fusion étterembe és utána éjszaka sajnos alul-felül gondja volt. Másnap doki, infúzió, majd diéta - így szegény nem nagyon tudta élvezni az all inclusive örömeit. :( Én ettem (húson, nyers zöldségeken kívül) sok mindent és semmi bajom nem volt. Mondjuk utána nem is mentünk a la carte étterembe. Az Olive-t szerettük volna kipróbálni, de zárva volt.
Délután leginkább a Carabbian étteremben szerettünk enni - és persze a palacsintázóban. De van lehetőség hot dog, hamburger evészetre is. A nagy melegben tényleg hiába igyekeztem, nem nagyon tudtam túl sok mindent megkóstolni. A kaja sokféle volt - és például ellentétben a Savoy-jal itt tényleg minden este volt sültkrumpli. :) Sőt!!! Vegetáriánus corner is volt - így okom nem lehet a panaszra. :)

Minden este volt program. Énekes két helyen is, fiatalabbaknak az Animation Bar-ban, idősebbeknek a Terasz Bár-ban. Az Animation bar-ban 10 után különböző programok voltak. Vasárnap volt ha jól emlékszem a hastáncos és a nubian show. Ezt érdemes megnézni, de nekünk tetszett a kareoke est és a magic show is. Az utolsó estén russian show volt, na ezt kihagytuk. :)
Az oroszokra szoktak panaszkodni helyenként, hát mi inkább saját honfitársainkra tudnánk inkább. Nagyon tapintatlanok tudunk lenni. :(

folyt.köv.




Előzmény: tricsusz (8434)
stellamy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8443
Szia!! Csak egy bizalmas üzenetről szóló levelet kaptam!!:)) Mégegyszer küldd el légyszi!!
Előzmény: laszgal (8442)
laszgal Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8442
Küldtem emilt...
Előzmény: stellamy (8441)
stellamy Creative Commons License 2009.08.11 0 0 8441

Köszi szépen!!! Ha van valakinek friss infója szivesen venném!! Hurghadán már voltunk kétszer Makadi öbölben,de itt még nem!! Tanácsot is várok,hova érdemes elmenni SSH-n!!!

Előzmény: laszgal (8440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!