Keresés

Részletes keresés

miki Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55838
Akibacsi,

Itt van még egy alternatíva:

Pontos feljegyzések szólnak arról, hogyan frissített Madame Ada Anderson, aki az 1870!-es években olyan ultramaratoni gyaloglóteljesítményeket vitt végbe, mint pl. 2700 kör a negyedmérföldes atlétikai pályán (~1080 km) 2700 negyedóra (~28 nap alatt)!

Véletlenszerűen kiragadott időintervallum:

7:46 - dió; 8:08 - portói (vörös) bor; 8:22 - vörösbor; 8:51 - 4 osztriga és vörösbor; 9:09 - marhahúsleves és kenyér; 9:21 - vörösbor; 9:38 - kinin és tea; 9:38 - vörösbor; 10:38 - vöröshagymás zsemle; 10:51 - vörösbor; 11:08 - vörösbor; 11:29 - 4 osztriga és vörösbor stb.

Ritkábban megjelent még a menün pezsgő, sör, magnézium, ananász, burgonya.

Sosem jelent meg víz :-) és egyszerű cukrok.

Lassú Nyíl,
Ha nincs ellenedre, felrakom a Te receptedet is, akkor mindenki választhat ízlés szerint.

Előzmény: akibacsi (55833)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55837
Jó a rigmus:-)))
Előzmény: akibacsi (55833)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55836
Nagy érdeklődéssel olvastam a sópótlásról szóló témát, mert aki ismer, az tudja, hogy nálam csak a Szinva patakzik jobban, de az is csak tavaszi áradás idején. Éppen ezért én is szoktam sókotyvalékot magamba szippantani, hasonlót ahhoz, mint amit Miki lapján olvastam: azt hiszem, ugyanazokból az anyagokból, de picit eltérő arányban (az alábbi mennyiség kb. épp belefér az 50 grammos Nescafe-s üvegbe):

Acydum Ascorbicum 30 g
Natrium Chloratum 12 g
Kalium Chloratum 12 g
Natrium Dihydrogenphosphorisum 120 g
Magnézium citricum 6 g

Ennek a receptnek a közzétételével nem vitát akarok kezdeni az anyagokról és grammmokról; egyszerűen ez is csak egy variáció, amit valahol/valaki (egy orvos) jónak mondott, és ezek a dolgok sajnos nem egyértelműek a todomány mai állása szerint. Többet azért nem szoktam készíttetni egyszerre, mert én is azt tapasztalom, hogy egy idő után még a leggondosabb tárolás mellett is elszíneződik.

Előzmény: miki (55831)
-balazs- Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55835
Az én jeladóm is hasonló furcsa viselkedési formát mutat ezeken a környékeken. Én az sejtem, hogy magasfeszültségű kábelek mennek a sziget alatt és azok zavarják be a jeladót.
Előzmény: NVik (55834)
NVik Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55834
A külső körön legalább 3 helyen megbolondul az én pulzusmérőm ezek egyike a Sportuszoda környéke aztán a Árpád-híd felé futva a szálloda stb.., egyszóval amit tapasztalsz "normális". Nálam a 220 körüli érékre szeret beállni ilyenkor :-).
Előzmény: Orbital (55826)
akibacsi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55833
Sóbrigád, itt akibacsi, vétel! :-)
Kinyomtattam a csodaszer-receptet, holnap szeretnék kevertetni a light-ból egy adagnyit, és óvatosan adagolva a közelgő nagy futásokon sópótolni vele. Bár inkább csak léleknyugtató célzattal (haladjon ön is a korral, fusson miki sópótlóval) azt hiszem maradok inkább a sós ropi, szotyi és egyéb emberi léptékű szereknél.
Előzmény: miki (55831)
miki Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55832
Orbital,
Nekem ritkán előfordul, hogy rosszul érintkezik a jeladó, akkor mutathat hülyeségeket. Vagy elálmodoztál valami izgalmasról, pl. hogy éppen a New York Marathon célegyenesében futsz :-).

Az én elképzeléseim szerint még jobban járnál, ha alacsonyabb intenzitásnál maradnál legalább addig, amíg nincs meg 2-3 hónap rendszeres, sérülés és kimerültség nélküli edzésmunka. Javasolt célpulzus 140-150, még ha le is hagy minden kutyasétáltató és járókeretes néni. Persze felrázás és technikaképpen futhatsz bele lendületes, de nem sprint 100 métereket. Az lenne a cél, hogy alacsony pulzussal egyre gyorsabban haladj.

Abból is látszik, hogy nem kis terhelés volt az edzésed, hogy a levezetésnél sem igen akart lecsökkenni a pulzusod. Oxigénadósságot gyűjtöttél össze.

Ha ez megvan, jöhetne 1-2 hónap gyorsítás, mondjuk az őszi versenyszezonra.

Előzmény: Orbital (55826)
miki Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55831
Látom lassan összeáll a sóbrigád :-)

Balázs, nem ínyenckedünk, tűrünk. Ha belecsavarsz 1-2 citromot, finom limonádéíze van. Másik megoldás, amit larzen mond, cukor nélkül, akkor bármibe keverheted. Pár óra futás után ízleni fog. Amíg nem ízlik, talán nem is szükséges.

Felmerültek viszont aggályok a futás közbeni nagy mennyiségű cukorfogyasztással kapcsolatban.

Cukros formájában viszont ideális nagy megpróbáltatások utáni regenerálódásra. Nagyon erősen az a véleményem, hogy engem ez tartott futóképes állapotban a Pro Pátrián mindhárom napon. Esténként a cukros változatból készült limonádét ittam literszámra.

Ha végképp nem tudsz vele megbarátkozni, tedd a cukormentes változatot kapszulába, csak vigyázz, mert úgy könnyű túladagolni és akkor tudod, mi lesz :-). Ínyencek cukor nélkül vízbe keverik és úgy fogyasztják, a vissza a természethez mozgalom kedvelői az egyszerű konyhasós vizet is élvezettel szürcsölik.

A cukormentest légnedvességtől elzárva kell tárolni, mert megromlik.

Előzmény: -balazs- (55825)
runp Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55830
Tájfutók segítség! :)
Sztem a BSI honlapján a Normafa hegyi félmaraton útvonalleírása meg a mellékelt térkép némileg eltérnek. Vagy nem tudok térképet olvasni?

Egyáltalán, mi az a Csillebérci Szabadidő Központ? Nem az Úttörőtábor?
És ha igen, akkor az van az út bal (a városból kifele menet) oldalán is? (Ott van a rajt, meg a cél.)

tapirka1014 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55829
Balázs,
én már most hétvégén is ezt a keveréket ittam, meg is lett az eredménye :-)

Az én titkos receptem:
7 dl vízbe 2 evőkanál sókeverék, 1,5 kanál Powerbar narancsos por. Összekever, vízzel hígít.

Ez amúgy éppen az a mennyiség, amit egy Plusszos dobozba bele lehet lapátolni, és menet közben ebből készíteni az utánpótlást.

Egy kicsit még így is érezni a sós ízt, de az édes majdnem teljesen elnyomja.

Larzen,
hivatkozást lekövettem :-)

Előzmény: -balazs- (55825)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55828
szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett. (buzi index! ha most sem megy át akkor hagyom a nyúlba. elég nehéz így kifejteni bármilyen témában is a véleményem, ha az index sz@r@xik.)

pont most próbáltak téged rábeszélni a gyorsabbra, egyébként. (c:§
mondjuk te hajlassz is rá és valószínűleg az adottságaid is megvannak hozzá.

de például nem kéne ilyesmikkel piszkálni a másikat: "Különös tekintettel, mivel már vagy két-három éve mondtam, döntsd el, kosaraznifocizni vagy futni akarsz!" (idézet snecitől)

már' mér kéne döntenie bárkinek is?? csinálja mindegyiket, ahogy lyoolesik, ahogy ő fontosnak-hasznosnak-pihentetőnek érzi. figyeljen oda, hogy ne terhelje túl magát, de nem kell választania kizárólagosan egyiket.

az meg, hogy nem írunk mostanában egyrészt (részemről) abból fakad, hogy már több mint egy hónapja sérült vagyok)c:§, másrészt meg én nem tartom szükségesnek, hogy minden edzésem után részletesen beírjam, hogy mit futottam és hogy esett, meg ilyenek. arra ott az edzésnapló. (c:§ (igen, van nekem is olyanom, csak mostanság sajna picinyt üres.)c:§)

tőlem persze mások nyugodtan beírhatják az ilyesmit is, meg bármit ami a topikhoz, a topiktársakhoz kapcsolódik.

na píísz meg ilyenek. (c:§

Előzmény: Hauanita (55823)
larzen Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55827
Én a szőlőcukor nélküli verziót kevertettem ki. Nagyságrendekkel olcsóbb és Isostarral higítva iható ízű.
A cukros verzióba talán citromlevet kellene megpróbálni.

Tapírka!
Emlékszel, beszélgettünk a dehidratációról. Én azt mondtam, hogy 3%-os tömegveszteség felett veszélyes lehet. Ld.: az előzményből az idézetet.

Előzmény: -balazs- (55825)
Orbital Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55826
Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni.
Ma használtam először (kölcsön) pulzusmérő órát a futáshoz, számomra igen érdekes pulzus értékeket mértem. Eleddig úgy mértem futás közben a pulzusomat, hogy belegyalogoltam, torkon ragadtam magam, majd 15 mp-ig számláltam eremnek verését. Ezt minden futás közben, kb. féltávnál megteszem. Nekem erős tempó esetén is (5:0X/km) max. 165-168-at mértem ilyen módszerrel, lassú tempónál (5:4X/km) 145-150-et, edzetlenség, hosszab kihagyás esetén 155-160.
Most, hogy rajtam volt a csodaműszer, a következőket mértem:

bemelegítés: 1,80 km avg 152 (6:17/km)
edzés: 5,35 km avg 168 (5:27/km)
levezetés: 1,80 km avg 158 (6:15/km)

Hogy nagyjából belőjem a max pulzusomat, futottam 3x200 m-t kb., mindezt a levezetés előtt, közvetlenül a szigetkör után,igyekezve minél gyorsabban futni: a max pulzus 192 lett.
Ébredési pulzusom 58-60.

Edzés alatt többször, minden magyarázható ok nélkül, villámgyorsan fölment a pulzusom 175-182 környékére. Egyáltalán nem váltottam iramot, és magas feszültségű villanyvezetéket sem láttam (Margitsziget, külső kör).

A nyugalmi pulzust is figyelembevevő százalékos módszer szerint az edzés alatti 168-as avg 83%-os edzés intenzitásnak felel meg. Ez már elvileg az anaerob küszöb fölött van. Ennek ellenére a futott tempót nem éreztem megterhelőnek, igaz, a táv sem volt hosszú.
Vajon mit mértem volna a vivicittán, a nekem tényleg komoly 5:04/km tempó mellett?

Akinek van kedve hozzá, az elemezgesse, hátha rá lehet jönni, hogy mi miért van.

Köszönöm: Orbital

-balazs- Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55825
Elmentem gyógyszertárba kikevertettem Miki frissítő sóoldat keverékét. Kicsit meglepődtem az árán. 1 kilót 2197 forintért csináltak meg. Brrr. Ebből 8ö8.5 forint volt az összeállítási díj. Azta.

Gyorsan ki is próbáltam. Hát, finomnak nem finom. Miki, lehet ennek az ízét valahogy feltúningolni? Van ilyen tapasztalatod? Kis tokaji aszút bele vagy kólával higítani? Bármi? Hétvégén már ki is próbálom a csodaszert. :)

tapirka1014 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55824
Csanyától kapott információk alapján:

A Polar S410 és S510 modellek kifutóban vannak, a körúti Overland boltban nagyon olcsón lehet megvenni őket.

S410 - 46.000
S510 - 49.000

Talán van leárazva A és M széria is.

Aki pulzusmérőre hajt, most menjen, itt az alkalom.

Hauanita Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55823
Chino!
Asszem az, hogy a topik ilyenné változott, valahol rajtatok is múlik. Ha azok, akik "csak" szórakozásból, örömből, szintentartás, kondijavítás kedvéért, társaságért futnak, nem írnak a topikra, akkor nyilván csak azok maradnak, akik "teljesítménycentrikusak". Nekem iszonyúan hiányoznak pl. aagica és a Te beszámolóid, és azt gondolom, hogy nagyon sokan vagyunk még akik osztjuk sneci véleményét. És indulni is mindenki onnan indul. A kevés és lassú futásról. És szerintem senki nem gondolja, hogy ha valaki onnan nem "lép tovább", az kevesebb. Szerintem itt senki senkit nem beszél rá a többre, gyorsabbra. Sőt.
Előzmény: Chino-San (55817)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55822
Sneci, ez kétharmad képernyő volt!
Előzmény: sneci (55820)
NVik Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55821
Ma jelentkeztem a bécsi maratonra május 16-án szétszaggatom az aszfaltot :-), nincs kegyelem! A jelentkezők listáját nézegetve felfedeztem Csaszit is... :-).
sneci Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55820
Chino-San válasz erre | adatok | e-mail 2004-04-06 14:13:23 (55720
re

Élvezetesebb?
Lehet.... nagyon szerettem focizni, tudom milyen könnyen meg lehet közben sérülni.
Mióta muszájból elkezdtem futni, pont a sérülések elkerülése miatt mellőzök minden más futással járó sportot, nem engedhetem meg magamnak, hogy "ilyen meggondolatlanság" miatt kelljen (esetleg) hónapokat kihagynom. (Persze így is össze tud jönni a dolog).
Eredménycentrikusság.
Nem tudom.... bennem biztos van egy hajtóerő, ami arra késztet, hogy megpróbáljam magamból a maximumot kihozni. De ez nem jelenti azt, hogy annak a teljesitményét ne értékelném, aki "csak fut". És valahol náluk is van egy kis "versenyszellem", lásd a hendit, ahol nagyon sokan azon vannak, hogy pár másodpercet tudjanak javítani az előzőhöz képest. És ez lehet akár 35 perc is. Ha egy ilyen futó célul tűzi maga elé, hogy megpróbálja majd 34:30 alatt lefutni, az a szememben ugyanolyan nagy teljesítmény, mintha valaki 21 percről javít 20 percre.
Nah, a végén kihozod belőlem a sok szót!:)))
sneci

Repi Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55819
Kösz az érdeklődést!
A viviről a Hosszútávú OB (tájfutás) miatt voltam távol. Tavaly még nem mertem rajta indulni, úgy gondoltam nem tudok még eleget.(Most sem, de hát egyszer el kell kezdeni).

Futás szempontjából úgy érzem, egy kicsit le vagyok eresztve, bár az eddigi versenyek nem ezt igazolják. Az idei kezdés nehezen ment. Tavasszal a tájfutásé a fő szerep, s készülök a futóévem kezdésére, a Bükki Hegyimaratonra. Remélem addigra összeszedem magam.

A topicot olvasom, többé-kevésbé naprakész vagyok belőle, s örülök a sok jó eredménynek!

Előzmény: -balazs- (55783)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55818
Én 1folytában csak hümmögök, ilyeneket, hogy "ez az", meg hogy "csak így tovább":-))) Komolyan: örülök, hogy ilyen rendszeresen és okosan csinálod.
Előzmény: Hauanita (55816)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55817
(nem enged válaszerrézni)

sneci! (re: 55708)

de valszeg lyooval élvezetesebb. (c:§

nem mindenkinek ugyanaz a célja a futással és nem biztos, hogy "bele kell hajszolni" olyasmibe, ami nem a szíve csücske.
van aki csak szintentartásból, kondíciónövelésből, hobbiból fut. csak valahogy mostanában ez (is) túl teljesítménycentrikus lett.

(ez nem konkrétan neked szól. csak azért írtam le, hogy ne mindenki magából induljon ki, amikor a másik teljesítményét nézi. tökmás motivációja is lehet valakinek és ezt érdemes figyelembe venni, tiszteletben tartani. nem kell mindenáron rábeszélni a többre/gyorsabbra.)

Hauanita Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55816
Amatőr!
Érdekes kérdéseket boncolgatsz, mostanában engem is foglalkoztat a kérdés. De újat írni nem tudok. Továbbra is iszonyúan élvezem, hogy futok, hogy gyorsulok, de nem szeretném, ha ennél jobban elszállna velem a ló. Tavaly kb. 40-es heteket futottam (úgy nyártól), most maratonra készülvén 62km volt a max, és azt gondolom, idén mennyiségileg nem is lenne szerencsés ennek fölé menni. A 62-es héten pl. "jelzett" a lábam, de azóta úgy tűnik rendben, de azért ez óvatosságra int. Nem akarok egy erőltetett fejlődés érdekében lesérülni, és kihagyni hónapokat, féléveket. Szóval továbbra is ésszel kéne...

Hogy hova tudok fejlődni, na az érdekel engem mostanában, de hát majd meglátjuk, de mint jeleztem, idővel.

Pulzusos felmérés, terheléses teszt. Nem akarok negatív lenni a dologgal kapcsolatban, tudom, hogy itt van, akinek bejöttek Györe tanácsai. Nekem vmi olyan volt a táblázatban, amit átküldött, hogy futhatnék 12 km-t 90 perc alatt. Nem írnék véleményt, legyen elég annyi, hogy figyelem a pulzusomat, lassan kezdem megtanulni, mit milyen pulzussal bírok, mikor nem esik már jól a futás (bár olyan meg nem nagyon van mostanság :)

Együtt futás. Nekem fejben nagy löket, ha nem egyedül futok. Bár a "nagy eredményeimet" (már magamhoz képest) mindig segítséggel értem el (Almádiban többen voltatok körülöttem, NIKE-n iSTVán, vele többször is futottam jót, most Baloo). Sztem tudok én egyedül is futni, és úgy érzem az 59 percen belüli idő talán most is összejött volna, de 57 biztos nem. És amúgy tavaly a Jabilon is futottam tökegyedül 14 kilit 5:10-ben, ami akkor gyorsnak számított.
Mindegy, lényeg, hogy jól esik a segítség, a társaság és a maxot segít kihozni belőlem...

Maraton. A tempót kitaláltam (asszem, elindulok 5:25-ben, remélem, minél tovább bírom), a többi meg majd alakul.

Előzmény: amatőr (55812)
sneci Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55815
Egész délelőtt azon filozgattam, hogy lassan ki kéne járni a szigetre..........
... normális edzést tartani, mert itthon csak tötyörészek. Ha van kedvem futok egy kicsit, ha nincs akkor nem. Pl résztávozás idén még csak kétszer volt, az is februárban. Csodálom, hogy egyáltalán összejött márciusban 169 km....
.....erre hív a csaszkal, hogy nincs kedvem kimenni résztávozni?
Gyorsan úgy döntöttem, hogy van, és így végre a nagyokkal fogok edzeni egy kicsit!:))
sneci
Tibet Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55814
és még nem is említetted a kerékpárt :-)

Sérülés esetén sokszor uszást ajánlanak, na de hol. Anno megegyeztem az orvossal, hogy futás / túra helyezz kerékpározhatok, ha már úszni nem akarok.

Előzmény: ultrafutó (55809)
amat Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55813
Sziasztok emberkék !
Délelőtt futottam egy kicsit elméletben és arra a következtetésre jutottam, hogy legközelebbi alkalom, hogy én viszonylag gyorsan akarjak futni az a NIKE félmarcsi lesz. Szóval van még időm bőven gyorsulni, épp ezért mostanábban inkább a lassú, kellemes futásokat fogom gyakorolni. Tehát ma edzésen két dolgot tudtam gyakorolni, az egyik a kellemes futás, nem figyeltem az órát csak beálltam arra a tempóra, amikor úgy éreztem, hogy képes lennék a világból is kifutni. Ez a tempó nagyon közeli a pécsi maratonon futott tempóhoz. A másik dolog amit gyakoroltam az a t.ö.k.i.g ázás. Nagyon jól volt futni, így tervezett 10 helyett 13,4 bemelegítés levezetés kb. 15 km volt a mai adag.
amatőr Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55812
Hiver - Hauanita
Nagggyon jó ez az összehasonlító eredménylista! :)

De tényleg, minden felesleges és más szakállára történő kijelentgetések-vállalások nélkül elmondható, hogy Hauanita jelentős fejlődésre képes: tervszerűen tud készülni és teljesíteni, ideális hosszútávfutó alkat. Ha akarja, még mostanában, bőven nagymama kora előtt lehet ebből 1:3...-as..., 3:3...-as félmaraton-maraton.

Anita!
(A puzusos felmérés végül is megerősített és adott terhelés-tanácsokat, ugye?)

Persze az, hogy milyen energiákat és mennyi időt akarsz és tudsz fordítani a futásra, az sok mindenen múlik: a lehetőség mindenesetre adott, hogy belátható időn belül tovább gyorsulva -a hétköznapi futókat mintegy elhagyva- tovább lépj egy-két szinttel.

Az érdekes dolog, amit a társsal való futásról írtál: ugye, tényleg nem mentél még soha egyedül versenyen, mindig volt melletted valaki FB-ismerős, azonos iramban. Ha így fejlődsz, lassan igen kicsire szűkül azon személyek köre, akik képesek lesznek kísérni... :)
Biztos teljesen más, megnyugtató érzés társsal futni versenyen: de -úgymond- egyedül is ki kell próbálni majd egyszer, nem? Persze, ez attól függ, hogy kell-e egyáltalán ez a fajta "egyedül csináltam meg!" érzés, jelentene-e neked valami "többletet" a tudat, hogy "magadra utaltként" mentél a mezőnyben. Mert a teljesítmény, így vagy úgy, mindenképp a tiéd! :)

A Visegrád-Bp.-et hogyan tervezed (tempó, féltáv, partner, frissítés stb.)?

Előzmény: Hiver (55796)
ROHAN_ó Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55811
NVik! Az igazság odaát van! :-)))

Nagy-nagy gratula a hétvégi csodálatos eredményekhez! Mindenki nagyot futott! Öröm volt olvasni.
Sajnos nekem az ágyat kellett nyomni, felpocolt lábakkal. A vivit megelőző próbafutás siralmas eredménnyel járt. :-(((
R_ó@nemfuthat.hu

Előzmény: NVik (55810)
NVik Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55810
Baloo én 40 métert mértem szerintem az igazság valahol 30 és 40 között lehet. Habár ha valaki pl. 10* megáll cipőfűzőt kötni... :-). Én mentem le-föl a lépcsőházban és meglepően érzékenynek és pontosnak találtam a saját órámat.

Igen elég nagy darab a 720-as de a többi sem pici ezzel meg kell barátkozni.

Előzmény: Törölt nick (55808)
ultrafutó Creative Commons License 2004.04.06 0 0 55809
A kocafutó is lehet Futóbolond.
Az ultrafutó is lehet Futóbolond.

Sőt: Az ultrafutó is lehet kocafutó és a kocafutóból is lehet ultrafutó.

Én nem gondolom, hogy a különböző irányzatok elharapódzása káros lenne. Engem például a túrafutók ragadtak magukkal és a hétvégén már megint azt vettem észre, hogy a Vivicitta helyett térképpel a kezemben jelzéseket kergetek a Pilisben. Azelőtt ilyesmi nem fordult velem elő, csak mióta K100 beszámolókat olvasok a topikban. Nos ismét bebizonyosodott, hogy a túrafutók között kocafutónak számítok, ezzel együtt azt hiszem odaállok a Kinizsire.

ultrafutó@kocatúrafutó.hu

Előzmény: _tyúkanyó (55806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!