Keresés

Részletes keresés

Hauanita Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55970
No, én délelőtt abszolváltam az 5:25-ben futandó 20 kilcsit. Valahogy aztán tesóm mégiscsak kikísért a nyíregyházi erdőbe, így legalább kivételesen terepen futhattam. Jó volt a tudat, hogy nem verem szét a sípcsontomat az aszfalton 2 héttel a maraton előtt. Amúgy terep baromi jól futható volt, bár itt is esett az eső éjszaka, nagy sár nem volt. A távolságról pontos adataim nem voltak, de 1,8km-sre becsültem egy kört, de aztán nemhogycsak az első körben, de végig a tervezett időn belül értem körbe, úgyhogy passz. Majd egyszer le kéne mérni... A tempót aztán "pulzusalapon" próbáltam belőni, a szokásos "tudományos" módszerekkel, olyan 180-190 közé saccoltam az 5:25-ös tempóhoz. Az közben feltűnt, hogy krepp-papírok lógtak a fákról, és egy fán egy "2 km", kicsit később a másikon "3 km" állt. Az első körben még nem számítottam a hármasra, a másodikban elkavartam (tiszta labirintus ez az erdő nekem, na ezért nem leszek én soha tájfutó), a harmadikban ugye koncentráltam, hogy ne kavarjak el + tartsam a tempót, majd a 4. körben jött a felismerés, hogy "lehetséges, hogy a két jelzés között 1 km van". Néztem az időt: 5:30. Király :). Aztán végül 5:20-5:30 között sok mindent mértem ott, nem egyszer 5:24-5:26 között. :)))))

Összesen olyan 1:47:xx óráig futottam, remélem, azért megvolt a közel 20 kilcsi. Olyan félidőben felmerült ugyan, hogy ebben a tempóban akarok végigmenni a maratonon???, de aztán a végén sem voltam semmivel sem rosszabbul. Hát, meglátjuk, meddig fog menni...

Milanfan!
Ki van táblázva, sőt a felénél ott virít a "Matáv Felező díjcsomag" reklámja. Tavaly elég pontos volt.

rendes fiú Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55969
Köszi, Mosolygós 79 és a többiek...
Hm. űKaptam ötletet: "Javasolnám a visszaolvasásos módszert is. :)" Háááát, tudjátok, 55871 hozzászólás egy cseppet sok - de igyekszem... Node most akkor megyek futni... :)

Húsvéti nyúlfutás.
Sajnos öt hónapot kihagytam, s nem megy úgy, ahogy kellene...:(

milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55968
Még egy kérdés jutott eszembe, lehet, hogy ez egyértelmű egy futónak, de mivel nekem ez lesz az első versenyem komolyan nem tudom: Ki lesznek-e táblázva a kilóméterek?

Előzmény: Hauanita (55951)
SkóT Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55967
WOW! Ez számomra pont aktuális! Köszi!
Előzmény: kaktusz7 (55966)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55966
Tegnap vettem a Hervisben tök jó minőségű elasztikus, combközépig érő futósortot leárazva 2.500 Ft-ért. Chee-Dah márkájú. Láttam a Balázs által említett Asics-eket is.
krisz_ Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55965
"Láttam, hogy Kaposvár a központ"
Nézd meg a FUTÓbolondok SE címét! :))))))

Igazából valóban kisebbségben vagyunk, de létezik az ún. kaposvári szekció! :))

Előzmény: Törölt nick (55962)
polszki_HARR-HARR Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55964
ahoj! megyek futni normafához, ha vki majd fut arra integessen ám! ;)
amatőr Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55963
Szia rendes fiú!

Kaposvár mellett Bp. is erős helyet foglal el a FB-logisztikában... :)
Ami az alap 70-80 km-es heteidet illeti, ez eleve nagyon kemény, és ezt még fokozni is akarod. Hm. Akkor te a FB-ok között is a Gyors Szekcióba fogsz tartozni! :)
Elm az úgymond hivatalos FB-oldal mellett készített egy tematikus FB-oldalt , ott olvashatók a Bolondságok rész alatt a FB-felvételi tesztek.

FB-dá válás? Te már az vagy alapból, ami meg a FB-topic tagságot illeti, tényleg csak olvasni és írni kell... :)
Plusz a nagyobb versenyek előtt FB-tésztapartin találkozhatunk; van narancsmez, amit lehet újbólrendelni, ha összejön mondjuk úgy 20 újabb FB, és akad egy lelkes szervező, aki vállalja az Elasticnál a mezcsináltatás nyűgeit.

iSTVán készített egy gyakori kérdések, ill. FB-témák tematikát is.

Hajrá! :)

Előzmény: rendes fiú (55961)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55962
Szia!
Két feltétele van annak, hogy valaki Futóbolond legyen: 1. fusson néha, 2. írjon ide bizonyos (értsd: akármilyen) időközönként, leginkább a futásról, illetve a kapcsolódó témákról. Nehéz feladat mindkettő, de én bízom benne, hogy sikerülni fog Neked is. :)

"Láttam, hogy Kaposvár a központ"
:) Ez így talán kicsit erős megfogalmazás...

"Ha valami okosat tudtok, mondjátok"
Ööö, izé... már egy pár éve ezen vagyunk. Javasolnám a visszaolvasásos módszert is. :)

Előzmény: rendes fiú (55961)
rendes fiú Creative Commons License 2004.04.11 0 0 55961
Sziasztok!

Huszonhat éves vagyok, s egy ideje futóbolondnak érzem magamat, de mindez még csak álca... Mindenesetre a csömöri lovasok néha már előre röhögnek, mikor az esőben megjelenek szürke gatyáim egyikében és zavartan tovaplaccsogok a határban... Szóval mindezidáig egyedül futottam, immár évek óta. Félmaraton a kedvenc távom, ilyeneket szoktam itthon is futni - de arra gondoltam, hogy most már hivatalosan is Futóbolonddá kellene válnom... Mit kellene tennem ennek érdekében? Szeretnék végre futókkal futni, mert az őzeket meg a nyulakat már lefutottam egy párszor, s erősen megsértődtek... :)

Láttam, hogy Kaposvár a központ, de az ország egész területére hatással van a csapat. Ez mit jelent?

No, most már nem kérdezősködöm tovább... Ha valami okosat tudtok, mondjátok; köszi!

krisz_ Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55960
Remélem holnap sehol nem fog esni az eső! :))
Vártam addig, amíg kicsit csendesedik, aztán elindultam, így most már magam mögött tudhatok egy kellemes-beszélgetős 11 kilit. A futás végére még valami napféleséget is felfedezni véltünk az ég alján. Bár mire hazaértem, újra rákezdett az eső.
dCi Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55959
1. Mátrafüred - Kékes ;(Mátra)
2. Szentendre (Dömörkapu) - Pilisszentlászló ;(Visegrádi hg)
3. Pécs: Alagút - Állatkert - TV torony ;(Mecsek)
4. Szokolya - Királyrét - Magas Tax ;(Börzsöny)
5. Esztergom - Dobogókő ;(Visegrádi hg)
6. Miskolc (Hámor) - Bánkút ;(Bükk)
Előzmény: amat (55941)
amat Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55958
Én holnapra 25 km-t terveztem, de nincs hozzá kedvem. Átírtam magamban ezt, inkább 15-t teljesítek, max. 20-t, ha valami nagyon szép dolog alakul ki. Reggel sonka :), hajrá !
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55957
Itt is, egy kicsit :-)
Nekem az alig-esős futásban az elindulás a legnehezebb, ezért aztán a tegnapi film mozgósító hatása is :-)) Így aztán az ellesett stílusban, nagy lendülettel futottam le az első 100 métert, aztán azt hittem, visszavettem a tempóból.
Persze vissza is egy kicsit, de még mindig sokkal jobban pörögtem, mint az előző napokban.
Most már pár hete nyugtom volt juhészék kutyáitól, nemhogy üldözéses jeleneteket nem rendeztek, de még a megszokott ugatást is kukorékolás váltotta. A felmerülő verziók közül az "idegen nyelv tanulása" nem tűnt túl valószínűnek, ezért arra gondoltam, a tavasz elérkeztével megszaporodott a munkájuk.
Ma ennek igen ékes cáfolatát adták, sőt a télen megszokott védvonalaikat is átlépve vettek üldözőbe. Szerencsére a távolság így is elég tetemes maradt, s mivel egy kis fartlek jelleget is belevittem, hamar kikerültem a látókörükből.
Hogy ennek a számlájára írandó-e, nem tudom, de kicsit húzódott pár lépésnél a bal vádlim, így lehet, hogy a körülmények balszerencsés összejátszása (eső is, láb is) ürügyén a holnapi napot kihagyom, és megelégszem egy 44 km-es héttel. Két hét múlva úgyis bepótolhatom... :-)
kivi Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55956
Örülhetsz, már itt is esik. :-)
Előzmény: krisz_ (55949)
sneci Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55954
Bár nem tudom mit jelent a Fernwarmelauf, de nem titok.
sneci
Előzmény: NVik (55953)
NVik Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55953
sneci mit látok Fernwarmelauf a bécsi maratonon :-). Remélem nem volt titok :-).
Előzmény: sneci (55952)
sneci Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55952
El is felejtettem az egyik futó útvonalamat említeni, ami gyakorlatilag 10,5 km emelkedő. Ez az Őrmező-Erzsébet kilátó oda. Vissza gyakorlatilag lejtő:))) és összesen egy félmarcsi.
És kedvet is kaptam hozzá, igaz most csak az első 6,5km-t futottam oda, majd vissza!:))
sneci
Előzmény: amat (55946)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55951
Ja, azt írni is akartam, hogy jelen pillanatban le van zára az alsó rakpart, mert fenn van a Tisza, szóval tényleg kérdéses az útvonal.
Előzmény: milanfan1899 (55950)
milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55950
Nem vagyok szegedi, a várost sem ismerem, de a lejtőnek már előre is örülök, bár nem tudom ugyanaz lesz-e az útvonal, mint tavaly.

Köszi az infót, sok sikert a maratonodhoz.

Előzmény: Hauanita (55944)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55949
Amúgy meg szomorú vagyok az idő miatt. Itt esik!! Tesóm most ért haza Bp-ről, és azt mondta, hogy ott már megint nem esik. Mindig csak nálunk esik? Ez nem éééér!!!
FélOff: ma van a somogyszili duatlon. Elindultam volna rajta, ha.... azonban ilyen esőben nagy hülyeség lett volna. A nők már beértek, és mindjárt rajtolnak a férfiak... Én inkább okosan itthon ülök! :))
Előzmény: krisz_ (55948)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55948
Fuss föl egymás után 10-szer (itt Kaposváron) a Kálvária utcán! :))))
Előzmény: amat (55941)
NVik Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55947
Köszi amat azért fogok pihenni is, 5 hét mulva lesz a maraton ami azért elég sok, két hét mulva futok egy harmincast az lesz a piramis csúcsa onnantól kezdve egyre könnyebbek lesznek az edzések. A verseny előtt lesz két könnyített hét remélem elég lesz, a harmicas és a verseny között pedig 3 hét.
Előzmény: amat (55946)
amat Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55946
Az pont jó egy átmozgatásnak, nem kell mindent csontra futni. Én is indultam Kaposváron (3,2 km) és a hangulat meg a tömeg és egy laza örömfutás megalapozta a másnapomat (pécs maraton). Én egy helyi versenyt biztos nem hagynék ki, csak akkor, ha egy napra esne a két verseny és az fontosabb lenne.

Mindenkinek: Köszönöm az emelkedőket.

Nvik: Lehet, hogy érdemes lenne egy kicsit pihenősre venni a figurát, csak egy vélemény. Ön dönt........... !

Előzmény: Hauanita (55944)
NVik Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55945
Nekem ez a hét már a maratoni felkészülés jegyében telt bezsákoltam újabb 80 kilométert. A mai hegyre futással kombinált 20 kilométer meglepően jól ment ma futottam a legjobb időmet 1:34.
Amatőr nem éri ám állandóan a "kisebbet" heccelni :-), meg, hogy Anita 2* annyit edz mint te stb. Azt rakd helyre magadban, hogy SkóT fele annyit sem futott idén mint te és mégis eltiport a Vivin... :-)))).
Hauanita Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55944
Ja, én indultam tavaly, nagyon élveztem. Sajnálom is kicsit, hogy idén nem "indulhatok", de életem első maratonja előtti napon nem volna logikus egy csontra 3,8km.

Mivel Szegeden van a dolog, nagy emelkedőkre ne számíts. Ha ismered Szegedet (netalán szegedi volnál?), akkor annyit, hogy a pálya lement a szegedi alsó-rakpartra, na ott volt egy jóóó kis lejtő, majd, amikor feljött a rakpart végén a Tisza Lajos körútra, ott emelkedett kicsit.

Amúgy a hangulat király volt, sokan voltak viszonylag, bár sok kicsi, kisiskolás, akik a rajtban jó előre helyezkedtek, de 300m-nél már ki voltak fulladva, mikor előzgettem őket. De mindenképp érdemes elmenni, szóval jó szórakozást hozzá!!!

Amatőr!
Teljesen korrekt volt a Vivicittád, csak akkor minek a sok nyirmogás? (állítólag én is mindig nyirmogok, de ebben Te magasan versz :))) Mindjárt itt a nyári szünet, aztán edzhetsz eleget, sok sikert a nagy célok megvalósításához!!! :)

Előzmény: milanfan1899 (55939)
sneci Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55943
Gyöngyös->Mátrafüred ~7km ->+Mátraháza~8km + Kékestető ~3,6km.
sneci
Előzmény: amat (55941)
milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55942
Mátrafüred - Mátraháza - Déli sípálya - Kékes-tető

11,6 km, 671 m-es szintkülönbség.

Előzmény: amat (55941)
amat Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55941
Emberkék ! Tud valaki olyan helyet Magyarországon, ahol 8-10 km-s futható emelkedő létezik?
amat Creative Commons License 2004.04.10 0 0 55940
Hajrá ! Túl nagy emelkedők biztos nincsenek. :)
Előzmény: milanfan1899 (55939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!