Keresés

Részletes keresés

apache 01 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6427

Sziasztok!

 

Yeahhh !

Bocs az ismételt zavarásért, szeretném megtudni, hogy a 3 vízcsepp alatti gomb csak a kiürült tartály felöntése utáni vízfelpumpálást szolgálja, vagy esteleg van más funkciója is??

Üdv,

apache 01

Előzmény: yeahhh (6412)
H_G Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6426
Egy csészén aztán nincs sok informálódni való SZVSZ... Ha ránézésre tetszik és kézbe fogva jól kiegyensúlyozott, akkor az minden valószínűséggel tényleg egy jó csésze (csak nem oldódik kávéban :)

Előzmény: alexandrosz (6423)
H_G Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6425
Egyébként szép masina a maga automatás módján -- és a rokonai (más típusszámmal) szintén elég jó, 5 meg 4 és fél csillagos értékelést kaptak az Amazonon. (Bár sokkal kevesebb véleményből, mint a Magnifica.)

Előzmény: Törölt nick (6424)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6423

Tegnap én is elsétáltam, mintegy ellenőrizni az MM-et, mert eléggé k. banda :), de most valóban azt árulták, amit meghirdettek.

Igazából a szélsőségek jellemezték a választékot, méregdrága ECM 300-ért, vagy átfolyós dölongi 10ért :)

Ellenben az akciós gépet nem is szagolgatta senki, volt belőle sok (Westend).

Nem volt viszont egyetlen csésze, apró finomság, semmi...ellenben úgy néz ki, idehaza is beszerezhetőek a Gaggia csészék, olcsóbban mintha a netről rendelném.

Kimbo csészék is vannak egyébként, de ezekről nincs sok infóm. Valaki használ ilyen egyszerű kis fehér cup-okat, "kimbo" felirattal?

 

Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6422
Errata: Nem Venezia, hanem Veneto és a MM rehabilitálva, tényleg a De Luxe van a dobozban.
Előzmény: Lokator (6421)
Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6421
Megvettem a Saeco-t a Media Marktban. Az Árkádban van még egy csomó, ha valaki szintén erre pályázik.
Természetesen nem azt árulják mint amit meghirdettek, a sima Via Venezia-t lehet kapni 19900-ért, nem meghirdetett De Luxe-ot. Nem tudom mi a különbség, de gondolom ez sem rossz.

L.
Előzmény: Lokator (6419)
H_G Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6420
"... szal nem az almaim kavefözö gepe a Bosch, hanem egy kenyszermegoldas. Igaza van HG forumozonak."

Miben?? Ne terjeszd, hogy én ajánlottam neked Boscht v. bármilyen német gépet -- majd ha porszívó kell vagy fúró, akkor esetleg.

Előzmény: Törölt nick (6408)
Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6419
Köszönöm! Megyek megvenni. :-)
Előzmény: _MrB_ (6417)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6418
Minden 1xü gépen szabályozható a víz mennyisége. Amég ki nem kapcsolod/el nem fordítod a kapcsolót (Krups), addig megy a víz, ha átkapcsolod, nem megy a víz. ~ : DDD
Előzmény: Lokator (6416)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6417
Ha kinézetre tetszik, szerintem isten is neked találta ki ezt az akciót:
"Media Markt 18-31ig vagy készlet erejéig:
Saeco Via Veneto de Lux (15bar, kuplungos krémességszabályozó karral) 19.990,-
"
Előzmény: Lokator (6416)
Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6416
Sziasztok!

Kávéfőző szeretnék, max 20ezerért.
Mi a véleményetek erről a gépről? Ez kb. 10e HUF. Nyilván nem egy Butterfly, de mennyire gagyi? Ebben az tetszik, hogy szabályozható a víz mennyisége.

Vagy inkább megéri az akciós Saeco Via Veneto ami pont duplájába kerül?
Esetleg van ebben a kategóriában még jobb?

Segítsetek plíz. :-)

Köszi,
L.
apache 01 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6415

Szép és Jó Estét!

 

Köszönöm a gyors és pontos választ. BEPROGRAMOZTAM!!!!!!!!!!!! Úgy van ahogy mondtad a tamperelés  számít, ha állandó a kávéd őrlési finomsága. Fogok szerezni egy állítható nyomatékú tamperelőt;-). és/vagy az évek meg a rutin...

A GAGGIA előtt volt egy KRUPS 4030- om (hogy tört volna le a kezem amikor...), na azt nem ajánlom senkinek, amikor visszavittem az áruházba a vevőszolis lány megjegyezte, hogy 10-ből 5-6- ot visszavisznek 3 napon belül...(no c.)

 

Üdvözlet,

 

apache 01

Magyarország

Előzmény: yeahhh (6412)
beeex Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6414
Jó a topic neve. Ha beütöm a fórum keresőjébe hogy  'kávé' ezt nem adja ki,de ad helyette másokat. Kiváncsi lennék, hogy lehet megtalálni (én véletlenül). Azt kell beütni, hogy kávéológia?
beeex Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6413
Érdekes a fotón a az a két kv-s pohár a gép ferde tetején.....
Előzmény: H_G (6401)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6412

Jó estét!

Nekem ez a verzió van:

 

Szóval, balról jobbra: Főkapcsoló (ki/be); 1 ADAG KV; 2 ADAG KV; VÍZADAGOLÓ gomb; GŐZgomb; MENÜ/KÉZI KVfőzés gomb.

 - Bekapcsolod a gépet, a bemelegedés után először az 1 adagos szűrőt töltöd meg kávéval, felhelyezed csésze alá. A MENÜ gombot nyomva tartod cca. 5 másodpercig, míg az alatta lévvő piros háromszög folyamatosan villogni kezd. Utána megnyomod az 1 ADAG gombot - KV folyik, ha az Általad oprimálisnak tartott mennyiség lecsorgott, újból megnyomod az 1 ADAG gombot, ezzel ez a rész OK.

 - Leveszed a szűrőkart, szűrőcsere, 2 adagos szűrő KVval töltve fel, alá nagyobb csésze (vagy 2 db kicsi :-)  ). Megnyomod a 2 ADAG KV gombot, KV folyik, ha elég, újból megujjazod a 2 ADAG gombot, ez is OK. Megnyomod a MENÜ gombot, ezzel kilépsz a programfunkcióból.

 - Ha legközelebb beüzemeled a gépet, az elvileg emlékezni fog a beprogramozott adagokra, és frankón hozza az 1/2 adagot... Gxyakorlatilag nálam úgy 60%-ban hozta a tuti értékeket, amúgy meg többet pisil...vagy kevesebbet...:-((( Éppen ezért MANUÁL modban használom, ez úgy fest, hogy a KV bekészítését követően megnyomom a MENÜ/KÉZI KVfőzés gombot (KV csorgás induk), s ha lejött a nekem tetsző KVmennyiség, esmét megnyomom (csorgás vége).

 

Asszem, a cucc "agya" qrva kényes az őrlési finomság+tamperolási erő változásaira, oszt ezért hisztizik. Most, hogy már van darálóm, lehet, hogy újra próbálkozom az "idomításával"...lehet...:-))

 

Sok sikert, szólj vissza, mizu a Tiéddel.

Előzmény: apache 01 (6410)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6411

Yeahhh Bácsinak tán ilyenje van, nekem csak GagyiBaby :)

Majd jön és felvilágosít!

Előzmény: apache 01 (6410)
apache 01 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6410

Tiszteletem!
Boldog tulajdonosa lettem egy GAGGIA BABY D- nek, viszont a használati útmutatója egy korábbié. Ha valamelyikőtök rendelkezik egy baby g- vel, vagy szaktudással arra vonatkozólag, hogy miként működik a menü gombal való programozás, akkor kérem homályosítson fel.
Üdvözlettel,

apache 01

yeahhh Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6407

Fyorsan megoldódott a probléma - lehet, hogy ez is Saeco, csak Bosch zászló alatt :-)

Előzmény: Törölt nick (6406)
Emen Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6404

Kösz mki...

Ilyesmire gondoltam,mint amit Mr.B irt..a gyakorlati része..

Elolvastam a honlapjukon a tematikát,öszintén szólva igy sem nagyon tudom,mennyire "csonkolt"...

De felveszem velük a kapcsolatot,megérdeklödöm.

yeahhh Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6403
Az üzlet elérhetőségeinél egyébként ott van a két barista/oktató (Kocsis Gergely; Senkáriuk András) telefonszáma, meg a hölgyé is - lehet támadni! :-)
Előzmény: Emen (6396)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6402
Ja, igen, tegnap éppen K.G. említette a boltban, hogy az idén jelentkezőknek még olcsóbb a tanfolyam (gondolom, jövőre lesz némi áremelés).
Előzmény: Emen (6396)
H_G Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6401
Ha mindenáron automata kell és olcsóbb a Saecónál, akkor DeLonghi Magnifica! Már 419-ért megkapod és a vásárlói értékelése szinte egyhangúlag 5 csillagos, méghozzá nem is kevés, 39 véleményből.
Előzmény: Törölt nick (6390)
H_G Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6400
A Rezső téri boltnak a hímnemű eladója (K. Gergely) történetesen oktató is a barista-tanfolyamon, ráadásul segítőkész fickónak látszik. Ha elmész oda vmi nyugodt időszakban, szerintem hajlandó lesz elbeszélgetni veled a kérdésről!

Én arra tippelnék, hogy tudnak olvasással/filmnézéssel elsajátíthatatlan dolgokat is mutatni. Én is azt hittem, a zömítéssel tökéletesen tisztában vagyok már, mégis meg tudta magyarázni, h. rosszul csinálom (igaz, a gyári hajlékony műanyagtamperral nem is lehetett volna korrektebben).
Előzmény: Emen (6388)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6399
Hát mexerette, vele élt, a szerelem meg vakká tette ~ ; )
Előzmény: H_G (6398)
H_G Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6398
"Ha megreccsent a bizalmad a Saecóban"...

Azért ez a készülék SZVSZ hozta a műfajban elvárható élettartamot. (Hyrrockin viszont nagyon kilóg a topikból azzal, hogy nincs semmi régóta dédelgetett upgrade-elképzelése, amire most boldogan lecsapna :))

Előzmény: yeahhh (6387)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6397
Nincs mit. Közben gondolkodtam... Amit talán ott lehet jól/jobban elsajátítani, az az, hogy élőben látod az ideális örleményt, látod, mit hogy állít, még a filmsorozatban is elég jól elmondja, de az azért más.

Illetve ha jóltippelek, a baristaképzés része, hogy megtanítanak 15-20féle KVvariáns elkészítésére, amiből egy csomót bemutat a baristás sorozat részenként elszórva, párral találkozik az ember neten, ilyen olyan formában, de te az oktatással 1be megkapod, látod, érzed. Azaz tudni fogod, hogy ha a vendéknek lövése sincs, milyen KVt akar az itallapról, de tudja, hogy inkább a savanykás, gyümölcsös ízvilágot, tejjel, kevés habbal... akkor ezen italok személyes ismeretében, s a különböző alapKVk, pörkölésfajták végigkóstolásával IQból tudod mondani, hogy pl egy espresso latte machiato-t francia pörkölésü Kenya arabica KVból. ~ : )

A dolog buktatói:
- nagyon nagyon sok múlik az oktatón. Nem csak azon, hogy mit tud, hanem hogy azt hogy tudja, át tudja-e adni, s mindezt olyan formában, hogy maradandó élmény legyen, ne pedig egy szükségbőlmuszáj.
- sok múlik azon, mennyire komoly a tananyag, szóval egy korrekt olaszrendszerü baristaképzést adnak, vagy csak egy magyarosított csonkolt verziót.
- mennyire van alátámasztva a dolog gépileg, alapanyagilag... Azaz megmutatnak 4féle gépet, 3féle KVval, de azt is csak 1-1 adag erejéig, vagy elédraknak egy tucat (jobb esetben összes ismert vagy ismertebb alap babot, mindenfélefajta pörköléssel)KVbabot, és nincs megkötve a kezed, azaz addig darálod, főzöd ésszerü határokon belül, amég tökéletes nem lesz. Mindezt persze a töröktől kotyogóson, frenchpressen át a 15barostól a karos dugattyús gépekig mindenen kipróbálva...
- a képzés ára, részben hogy van-e rá kereted, megér-e neked annyit a dolog, beleértve a képzés ár/érték arányát is, azaz hogy önmagában lehet megérne a képzés X pénzt, de mivel scak egy csonkolt magyar verziót kapnál, ugy már teljesen feleslegesen fizetnéd ki...

Szóval érdeklődj utánna, kérdezz, de sokat, és mérlegelj. Beleszámítva, hogy talán kezd fellendülni a hazai KVzás ismét, szóval lehet, ha ilyen téren akarsz dolgozni, jól fog jönni egy ilyen papír (bár igényes helyen helyi vizsga a felvétel alapja)...
Előzmény: Emen (6396)
Emen Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6396

Kösz a választ.

 

Előzmény: _MrB_ (6389)
Vén Resu Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6395

Még ehhez az olasz/német dologhoz annyit hozzátennék, hogy én is szívesebben vennék olyan kávéfőzőt, amit az olaszok terveznek és németek vagy japánok gyártanak, mert bizony mediterrán barátaink nem igazán a megbízható és minőségi gyártmányokról híresek.

Az viszont kétségtelen, hogy a kávéhoz, meg sok más finomsághoz is nagyon értenek. Legutóbb az tényleg megdöbbentett, hogy a Bialetti - Szarvasi kotyogók között a lefőzött kávé tekintetében milyen döbbenetes különbség van, pedig mindkettő nagyon egyszerű szerkezet. Ugyanakkor a drága Bialetti Brikka sorjás volt, a kiöntő részén öntési hibák vannak és a biztonsági szelepét is meg kellett reparálni egy kis teflonszalaggal.

 

(mindettől függetlenül én is olasz eszpresszógépet rendeltem, mert itt a végtermék minősége a legfontosabb :)

yeahhh Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6394
Vagy fél évig használtam egy ilyen Saecót a munkahelyemen - persze, vannak újabb modellek is, de azok már kifutnak a keretedből, s nem is biztos, hogy többet tudnak annyival, amennyivel drágábbak. (Mondjuk, a Sirius roppant elegáns az inox "arcával", ráadásul kerámiakéses a darálója; a beépített tejtartályos, liftmechanikás Primea meg...az meg drááÁÁÁga! :-(((   )
Előzmény: Törölt nick (6393)
beeex Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6392

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!