Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 11639
Még jobban örülök.Én is a medika és hibridjeiért rajongok.Ebből amit felsorolsz sok is-
merős van.De konkrétan pld.-ul az általad Bajoura névvel cimkézett azt nem ismerem.
Azt hiszem lenne mit cserélnünk mert nekem is van ami neked nincs ebből a fajta csoportból is meg a többiekből is.
Az Email kapcsolatom nyitott,ott nyugodtan információt cserélhetünk.Az elég bő/de min-
dig változó/ Picasa webalbumomat is mindenkinek elérhetővé tettem.A címet nem ismét-
lem itt olvashatod a személyes adatoknál.Megnéztem nálad nem találtam ilyet.Sajnos
jön a teleltetés,így most ügye nem cserélhetünk oltóágat,de ha van kész növény azt még most is elrendezhetjük.Nem tudom az ország mely részében élsz?Én Szigetváron
és néha felmegyek a Budapesten élő lányomhoz.Ezt azért írom,hogy lássuk milyen lehetőség van a küldésre cserére./nyáron Balatonfenyvesre járok a nyaralónkba/.
a mellékelt képen a teleltetőm ablakai látszanak/még az idei kihordás előtt/és a kert
egy idei részlete ahol vannak most még kb.1hónapig.
Előzmény: Timonil (11638)
Timonil Creative Commons License 2010.09.18 0 0 11638
Medicákból: Cedro, Sarcodactylis (Digitata), Diamante, Etrog, Medica Maxima, Limonmedica, Bajoura.
Citromok: Lunario, Eureka.
Édes: Limetta, Lumia (körte), és a palesztín.
Egy narancs van
és egy Grapefruit
és egy Fortunella Margarita
Ami nagy.

További fajokat szerzek majd be, de ez is sok, mert a medicákból nem egy példány van, és azok a "szerelmeim" :-)))

Előzmény: Törölt nick (11637)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.18 0 0 11637
Örűlök a leirtaidnak.Milyen C.medica vagy ennek rokonai vannak neked?
Előzmény: Timonil (11635)
Timonil Creative Commons License 2010.09.18 0 0 11636
Én is több száz magoncot raktam le kíváncsiságból. Elég gyors növekedésűek, de nem érdemes vele foglalkozni.
Le gyökereztetek tavasszal medicákat, főleg a maximát ami gyors növekedésű, és a Diamante, Lumia (körtecitrom) és tetszés szerint bármi ráoltható:-)
Előzmény: tech-pro (11627)
Timonil Creative Commons License 2010.09.18 0 0 11635
Sziasztok!
Évek óta olvasgatom ezt a fórumot, de igazándiból most szántam rá magam, hogy beregisztráljak.
Már vagy 20 éve tartok citrusokat, de igazából és nagyban 2 éve csinálom. Az idei "nyár" katasztrófa volt annak, aki a szabadban tartotta a citrusait. De nekem egy természetes tény, hogy aki ötnél több növényt tart az épít hozzá fólia sátrat is.
Az idén a növényeim a sátorba voltak, csak néha dobáltam ki őket a napra, mikor lehetett. Természetesen a fólia sátrat a megfelelő mennyiségben árnyékoltam. Az eredménye is meglett, "bolondgomba" módjára nőttek, és rekord termés lesz.
Vannak fajok, amiket nem szeretek :-) Az abszolút kedvenceim a medica fajok, persze tartok édes fajokat is. Narancsot, Grapefruitot, Pomelot is.

Oltásaim túlnyomó része sikeres. Héj alá oltással szoktam oltani, és ék oltással a magas törzsű egyedeket. Poncirus Trifoliátával egyenlőre nem foglalkoztam, mert 300 Ft ért be lehet szerezni 50 cm -es példányokat, ami már oltható is.

Idei teleltetés még összevont lesz, mivel a télikertem még nem az a méretű, ami elbírná a lekülönítést. Mivel ez a hirtelen őszi idő, újra virágzásra hívta a citrusokat, kicsit magasabb hőmérséklettel kell számolni, de ez még a jövő zenéje...

Sok hasznos infót szedtem le én is tőletek, amit biztos nem fogok megtenni:D Ezért is jó ez a fórum.
Sokatokkal mailt is váltottam. Nos ezek után megpróbálom én is megosztani veletek a tapasztalataimat. Én minden egyes lényeges részt feljegyzek, amit utólag kielemzek.

Hála Istennek, sosem vétettem akkora hibát, hogy egy citrusom elpusztult volna, mindig akad egy jó mentő ötlet:-)

A levél sárgulás, és hirtelen elpattanás több okra is visszavezethető.
1. Túlöntözés
2. Szellőzetlen levegő
3. Páratartalom hiánya
4. Vitaminhiány
5. Gombás megbetegedés
-Próbáld meg szép sorjába venni, és kizárni, vagy megerősíteni őket :-)

Előzmény: ukumuku (11632)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11634
:D
Előzmény: Quicktor57 (11630)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11633
Hello!

Nem vagyok én sem profi a témában! Szerintem lehet, hogy túlöntözöd, vagy (saját tapasztalat), ha hideg vízzel locsolod ,akkor is produkál ilyet!
Persze vannak itt nálam tapasztaltabbak, hallgasd meg őket s! Meg képet jó lenne, ha tudnál feltenni.

Üdv
Előzmény: ukumuku (11632)
ukumuku Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11632
Sziasztok segitséget szeretnék kérni az a gondom a citrom fámal hogy a levél vége megbarnul és ahogy hozáérek patan egyet a tövinél és leesik es igy mar 10 levelem leeset aki tud tanácsot adni milehet a gond meköszöném.
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11631
Kedves tech pro!

Én sem vélem felfedezni a pomelo magok csírázásáról és növekedéséről szóló részt. Elég általánosan ír a citrusfélék tartási feltételeiről.
Nekem van 1 pomelom magról és 2 dugványom és elég eltérően fejlődnek. Magról nekem gyorsabb a fejlődés. Ez év májusi és már kb. 20 cm nagy. A dugványok 3 levelet hoztak azóta (gondolom a gyökeresedéssel is magyarázható). A mag csírázásáról nem igazán találtam sem magyar sem angol forrást, ezért bátorkodtam ide írni.
Majd kiderül, de most már 2 hete semmi!
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11630

Szia!

Ez valószínűleg egy komoly, tudományos oldal, mert az én "hortobágyi" angolságommal sehogy sem találom a magoncok, és különösen nem a pomelo magoncok növekedési intenzitását ismertető részt. (Általánosan ír különböző nemes citromok növekedéséről.)

Légy szíves, másold ki számunkra az ezzel foglalkozó részt.

Előzmény: tech-pro (11629)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11629
LEMONS are the fastest growing citrus.......

http://www.plant-care.com/calamondin-citrus.html

Én is ezt tapasztaltam.
Előzmény: gáborke (11626)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11628

Szerintem is, átlagos növekedésben a pomelo a leggyorsabb. A képeken néhány tavaly júniusban elültett magonc látható. (Ezek most 50 cm-esek. Ennél intenzívebb növekedést én még csak néhány meyer citrom magoncnál és egy "bolti" citromnál tapasztaltam.)

 

Pomelo magoncok 2009
Előzmény: gáborke (11626)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11627
Nekem sosem sietett.

Nála csak a narancs lassabb.
Előzmény: gáborke (11626)
gáborke Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11626
Nem. A pomeló a leggyorsabb...
Előzmény: tech-pro (11624)
Ales. Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11625
Köszönjük:)
Előzmény: sakraf84 (11619)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.17 0 0 11624
A citrom magonc nő a leggyorsabban. A pomeló az egyik leglassabb.
Előzmény: sakraf84 (11623)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11623
Olyan sok??!! Vetekszik egy pálma csírázási idejével. A citrommagok 2-3 hét alatt kikeltek kb. 3 hete!
Előzmény: tech-pro (11622)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11622
Szia!

Kb. 6-10 hét.
Előzmény: sakraf84 (11620)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11621
Majd ledobálja, amelyiket nem akarja kinevelni.
Előzmény: Ales. (11618)
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11620
Hello!

Rendeltem Citrus maxima magokat. El is ültettem tőzeges földbe, fóliával lefedtem, néha szellőztetem és spriccelem vízzel. Kb. mikor várható a magok csírázása???
sakraf84 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11619
Gratulálok a növényhez, nagyon szép!!!
Előzmény: Ales. (11618)
Ales. Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11618
Sziasztok!

Chinotto fácskám idén áganként akár 4-5 gyümölcsöt nevel.
Szerintetek kell ritkítani?

Köszi
vadkörte Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11617
:o) Na igen, ezért is nyúltam végül a vegyszerekhez... Idén olyan mértékben elszaporodtak a tetvek a kertben (is), hogy végül actara-val is csak többedszer sikerült leirtanunk.
A kumkvatnál már nem is próbálkoztam mással, egyszerűen már nincs idő kísérletezgetni. Így is csak az imádkozás marad, hogy átteleljen a fűtött szobában.
Előzmény: Arth_ur (11616)
Arth_ur Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11616
"Korábban szentül hittem a bio-kertészetben, hát idén azért felmerültek kétségek bennem..."

A hit az sok megpróbáltatásnál támasz lehet, a gond akkor van, ha megrendül.
Én pl. abban hiszek, hogy mindig gondolkozni kell, és nem vakon hinni. Így vagyok a bio-kertészkedéssel is, mérlegelni kell, hogy elég-e egy enyhe kezelés, vagy valami kemény kell: nem az a szempont, hogy bió, vagy nem bió, hanem hogy a védekezés hatékony legyen, és arányos problémával.
Előzmény: vadkörte (11611)
Sequoia Creative Commons License 2010.09.16 0 0 11615
Én is köszönöm. Nem esett le nekem, hogy a négy megnevezés egyazon növényre vonatkozik. Én a pici indiai savanyú lime-ra vágyom, nem a nagy palesztin (vagy akármilyen) édesre.
Előzmény: oli64t (11606)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.15 0 0 11614
Kiegészítve az előzöeket,ilyen a gyümi,szerintem jellegzetes érett formája:
citrus palestine sweet lime
Előzmény: oli64t (11606)
zümkobold Creative Commons License 2010.09.15 0 0 11613
Szia!

Köszi, probléma esetén élni fogok a tanácskérés lehetőségével.
Előzmény: Törölt nick (11602)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.15 0 0 11612
Nem indokolt a keserűség!A használt citrus ismertetőd nagyon jó!Lányos zavaromban gyorsan megnéztem.Az a nagy büdös helyzet,hogy most is az van amit mindig mondok
"nagy a citrusok nemzetsége"Ha részletesen megnézed az oldalt amit írtál látható:
Indiai lime(Palesztin édes lima),tehát hozzászoló társunknak volt igaza:azaz nem indián,hanem indiai./ezt én nem néztem,mert habár tátom néha a szám a te általad
írt ismertetőn,de inkább a Peter Klock könyvét használom/Na de ez folytatódik tovább is mert írja,hogy fajtái is vannak!!!!Mégpedig:"India","Colombia","Soh Synteng"és Indiá
ban a "Soh zsidó",Palesztinában:"Chiri Dezfoul"
Mi következik ebből:valószínű az én és a te Citrus limettoides növényünk nem egy fajta
azaz nem hogy rosszúl jártál hanem ha tavasszal cserélünk oltó ágat mindketten Jól!
Ebből is látszik milyen bonyolult a citrus nemzetség./miért az alma talán nem?/Mit szólsz?/meg kell jegyeznem az enyém az pont úgy néz ki mint az említett író könyvé-ben a kép/Továbbá mikor az író taglalja a "mézes lima"nevet,használja a tövises hajtás szót.Mostmár csak meg kell várni,hogy nagyobb legyen a gyümi és akkor megpróbálhatjuk fajtára behasonlítani ha benne vagy.
Előzmény: oli64t (11605)
vadkörte Creative Commons License 2010.09.15 0 0 11611
huh, köszi. :o)
Az összes szobanövényemet (is) lepermeteztem a keverékkel (atkák miatt főleg), és most elég siralmas a látvány... Na, látszik, milyen nagy gyakorlatom van az ilyesmiben. :o) (Korábban szentül hittem a bio-kertészetben, hát idén azért felmerültek kétségek bennem...)
sjohn Creative Commons License 2010.09.15 0 0 11610
Keverhető , sőt még gombaölővel is.
Nem kell lemosni semmit , majd idővel eltűnik a foltosság.
Előzmény: vadkörte (11609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!