Keresés

Részletes keresés

sensitive Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8480
Szia Andi!

Azért olyan nagy bajban szerintem nem leszel, ne parázz!
A hotellel semmi probléma nem volt, csak annyi, hogy a szobák nem kifejezetten 5*-osak. De tegnap tesómnak mutattam a képeket - Ő most jött haza Görögből 3*-os hotelből - és el volt ájulva, hogy ez aztán igen!! :) A szoba a célnak tökéletesen megfelelt, az, hogy ütött - kopott volt sok minden sztem nem fog érdekelni. :)
A vehemens magyarok bizony kiverték a patáliát és kaptak tengerre néző szobát.

Sokkal szebb az sem volt, de tisztább mindenképpen. Egy próbát megér majd esetleg panaszkodni.

Mi a 36-os épületben voltunk - a medencékhez és az étteremhez nagyon kényelmes közelségben. Kerti kilátással. Csak a tenger volt tulajdonképpen messze.
Mindjárt átküldöm a térképet és akkor látod a hotel elrendezését.
Jobb is volt így, mintha valamelyik medencére nézett volna a szobánk.

Az élővilágra külön kíváncsi leszek, hogy mi lesz a Ti véleményetek. Nem akartalak lelombozni, de tavaly mi sokkal szebbet láttunk ennél.
De van aki a Tiran szigetekről is áradozik, nekünk most azt mondták, hogy nem érdemes megnézni, mert csupa szürkeség és hal is alig van.. :) Szóval minden nézőpont kérdése.Nem egy útitársunk mondta, hogy ő is sokkal szebb partokat látott ennél, úgyhogy nem csak mi voltunk ezen a furcsa véleményen.

Tegnap le is csekkoltam a Makadi Palace partján készült képeket - nos ott is sokkal szebb, mert nem csak egy sziklafal van, korallal a tetején - hanem korall szigetecskék. Nem tudom, hogy kell ezt mondani, nem vagyok szakértő. Itt az volt konkrétan, hogy ahol bemész a korall fölött addig van korall.. utána jön a szakadék és a 40 méter mélység. A fényviszonyok sem voltak túl jók - az alját például nem nagyon láttuk. Halak mondjuk ott lent is biztos voltak, de nem láttunk le odáig. Korall sziget pedig nulla, ami felett el lehetne úszni. Csak a szikla hasadék oldalán illetve a tetején van korall.
Ez szép volt, de a nagy hullámok miatt nem lehetett (legalábbis én nem tudtam) elég közel menni hozzá. Szóval halakat lehet látni - egyszer még tűzhalat is láttunk.
És a manta rája felejtette velem a korall szigeteket is. :)
Előzmény: tricsusz (8458)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8479
Én megkaptam szerdán.Indulás:10:45 SSH:15:35 Haza: 16:25 Bud:20:40  Vagyis reggel 8:45-kor találkozunk!!
Előzmény: podani (8478)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8478
Indulásról tudtok már valamit?
Előzmény: stellamy (8477)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8477
Háááát el tudom képzelni!:))
Előzmény: laszgal (8476)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8476
Szerinted? :)))
Előzmény: stellamy (8475)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8475
Mi is????:)))))))))
Előzmény: laszgal (8470)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8473
Itt is találtok egy pár képet.

http://egypt.orbion.cz/hotely/el-faraana-reef/
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8472
Itt találsz még pár képet ;)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=91974711&t=9077345
Előzmény: stellamy (8468)
coralsea Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8471

Ízlések  és igények különbözőek.Tavaly mi is ebben a  szállodában voltunk .Az  "élővilág " nagyon  szép.Mondom  ezt úgy ,hogy  a Sínai Divers-el  voltunk  merülni  is  azaz búvárkodni, merülőhelyen ( több helyen is ) tehát azt gondolom van  viszonyítási alap.A  szállodánál a  korallfal felett is lehet nyugodtan sznorizni bár igaz ,hogy  nagyon  meredek a fal és igen mély a víz.A mi  szobánkban nem  voltak tákolmányok és sem a  törülközőkkel ,sem  mással nem volt probléma.Az  éttermekben sem  volt gubancunk, ettünk -ittunk mindent ami szimpatikusnak tűnt.Hárman megúsztuk a  "fáraó átkát" a negyedik  nem.:-)A 43 as épületben  voltunk a  recepciótól  nem messze,az  épület  a  kertre  nézett amit nem  is  bántunk , mert mi is  jókat  buliztunk  a medencében a 8 hasonszőrű magyarral akik éppen a  szállodában tartózkodtak  és  hát.... nem suttogtunk  :-)

Amikor  mi  voltunk,a  főétteremnél  volt  egy  külön  infó pult felállítva abból  a  célból,hogy  az  a la  carte étterembe  bejelentkezni  szándékozókat kezeljék.

A mi  csoportunkban is  volt kisgyermekes  aki  szobát  cserélt  parti  szobára, mert  sok  lépcső  vezet a partra és  nem szerették  volna  a  babakocsit  cipelni  naponta többször.Szó nélkül  cseréltek  nekik, olyanra ,ami megfelelt, baksis nélkül.A személyzet kedves volt és  kultúrált.Igyekeztünk jól érezni  magunkat, sikerült.Nézőpont kérdése  minden szerintem. A szállodán  kívüli  bazársor  nekünk  nem  sok  élményt  adott, mert pihenni nyaralni,sznorizni,szórakozni  mentünk és nem nagyon  érdekeltek  a  szuvenírek , egyszer elég volt oda is elsétálni nekünk.

Előzmény: tricsusz (8458)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8470
Szerinted nekünk mi látszott ki a vízből? :)))
Előzmény: stellamy (8468)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8469
Hali!

Ha ledobod a földre akkor cserélik.
A kinti türcsit a nagy medencénél lehet cserélni, kapsz a recepción egy papírt avval veheted fel a türcsit a srácnál, este meg leadod a koszosat.
Előzmény: stellamy (8468)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8468
Köszi!! Ez gyönyörű!! Nekünk csak a fenekünk lesz kint a vízből,ahogy a férjemet ismerem!! Nagyon fogjuk élvezni ezt az egy hetet!! Még egy kérdés!! Törülközőt a szobában cserélnek minden nap?? Csak azért,hogy mennyit vigyek!?
Előzmény: laszgal (8465)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8467
Kedden, El Faraana
Előzmény: Badb0y (8462)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8466
Akkor miattatok nem volt már hely?! :PPP Na ezt majd még megbeszéljük :DD
Előzmény: stellamy (8463)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8465
Egy kis ízelítő a hotel partjáról. Rengeteg hajó jön ebbe az öbölbe sznorizni
Előzmény: stellamy (8463)
laszgal Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8464
Na akkor már nem lesztek egyedül. :)
Szuper hely lesz meglátjátok.
Előzmény: stellamy (8463)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8463
Mi  kedden fizettünk be last m.-re,de ebbe a szállodába  utolsó két hely volt!!Kartagonál.Most mi így lm.ban szerettünk volna menni, szerencsénk volt és sokat spóroltunk is:))De ez így nagyon rizikós,mert vagy sikerül,vagy nem,ezt is kipróbáltuk,de azt hiszem maradunk az előfoglalásnál!
Előzmény: podani (8461)
Badb0y Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8462
Köszi :)

Podani, most jöttök vasárnap? Hova?
Előzmény: SzZsuzsi (8460)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8461
Mi meg most kimondottan Sharm-ot akartunk kipróbálni, és azon belül is sznorizni :)
Mondjuk csak azért tudunk menni mert valaki visszamondta tegnap, és lett így szabad repülőjegy :) Last minute-ezni akartunk de majdnem megszívtuk mert nem volt repjegy Egyiptomba.
Előzmény: stellamy (8459)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8460

Szia Badb0y!

 

Mi tavasszal voltunk, igaz Karthagóval a beduin vacsin, ill. a Színes Kanyon szafarin+Dahabban (ez nálunk egy program volt)

Röviden:

Beduin vacsi:szerintünk jó volt egynek (program: tevegelés+naplemente nézés a sivatagban+sisha+ finom teák a beduin sátorban+vacsi. A beduin műsor felejthető volt!)

Dahab (mint írtam, a Színes Kanyon szafarival volt együtt, ami tök jó volt!):  többen voltunk, akiknek Dahab egyáltalán nem tetszett, mivel a merüléshez átöltözni max. törölköző mögött lehet, a merülőhely környéke (értsd: part) finoman szólva is egy szeméttelep...

Mózes hegy: 2008 áprilisában voltunk (bővebb beszámolót ekkor írtam róla) megerőltető, de a látvány mindenért kárpótol!

Szt Katalin: lehet, hogy csak fáradtak voltunk a Mózes hegy megmászása után +nem kaptunk magyar nyelvű id.vezetőt, csak németet (persze mi angolul tudunk), szóval így nem volt túl nagy szám... sok helyre be sem lehet menni (mivel tényleg élnek ott szerzetesek), úgyhogy túl sok látnivaló nem volt.

 

Nyilván a saját vélemény mindig szubjektív, de azért remélem, segítettem picit.

Előzmény: Badb0y (8452)
stellamy Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8459
Hello!! Hurghadát nem lehet megunni:)) Mi vissza is mentünk volna idén másodszor is,de nem volt hely a hotelban,itt pedig még nem voltunk!! Sharmot is szeretnénk látni,érezni!:))Reméljük itt sem fogunk csalódni,bár nem vagyunk túl finnyásak,csak tenger legyen,és ami benne van,napsütés!!:)
Előzmény: podani (8457)
tricsusz Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8458
Sensitive,

Én ezt nem értem. Eddig te vagy az első aki azt írja, hogy nem szép az élővilág. Eddig mindenki el volt ájulva, hogy milyen tuti hely. A holidaycheck.com-on lévő képekből az tűnik ki a partot illetően, hogy végig a hotel partján korallfal van. Ez nem így van? Akkor az csak szikla és semmi más?
Miért van az, hogy akkor amikor lefoglaltam már három napja a hotelt és ki is fizettem akkor jön ez az információ. Én kimondottan az élővilága miatt mennék oda. Teljesen kész vagyok. :o((
Azért nem a Makadi öbölbe (a Grand Makadiba) mentünk megint, hogy máshová is menjünk ne csak oda, más hotelt is lássunk.

Btimko, aki ugye ott volt animátor (remélem jól tudom) azt írta, hogy nagyon szép a tengeri élővilág. Akkor most kinek higgyek?

A szobák berendezése az nekem is feltűnt a képekből, hogy valami kis rattan tákolmányszerűség, de lemondtam a szépségéről a tengeri élővilág miatt. Ha tényleg úgy van ahogy írtad akkor nagy bajban leszek, mert miattam megyünk négyen ide, mert én választottam a hotelt. Ha sem az élővilág sem a hotel nem szép akkor mi a francot csinálok?

Leírnád, hogy melyik étterembe lehet mikor enni és miket (úgy értve, hogy svéd asztalos, vagy gyorsbüfé jellegű). Melyik az a'la carte és mikor jelentkeztetek be hogy kapjatok asztalt? Hol érdemes reggelizni, hol ebédelni, hol vacsizni?
A szobátok hol volt merre nézett? Lehet e medencére nézőszobát kapni, vagy rögtön mindenkit a putribbakba raktak?
Mi konkrétan a Ras Mohamed túra?

Elküldenéd mailben a képeket nekem is? alisma@citromail.hu (Andi vagyok)


Elnézésedet a sok kérdésért, nagyon hálás vagyok előre is a válaszaidért.
Előzmény: sensitive (8453)
podani Creative Commons License 2009.08.13 0 0 8457
Király :) Hurghada-t meguntátok? ;) Voltatok már itt vagy első út ebbe a szállodába?
Előzmény: stellamy (8456)
stellamy Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8456
Szia Podani!!! Mi is megyünk ketten a férjemmel!!:)) Már nem leszünk egyedül!!! De jóóóóóó!!:))
Előzmény: podani (8454)
podani Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8455
Milyen géppel csináltad a képeket?
Előzmény: QQriQ (8281)
podani Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8454
Sziasztok,

Jövő hét kedden megyünk a El Faraana-ba, jön esetleg még valaki innen? Esetleg aki már volt itt mire kell figyelni?
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8453
Szia!
Majd este átküldöm Neked!

A Grand Sharm-nál sztem nem volt túl szép az élővilág, de összehasonlítási alapom csak annyi van, hogy tavaly a Savoy partját élveztük - ami állítólag már a Ras Mohamed része! Ott kb. 100x szebb volt.

De az is igaz, hogy olvastam én is jó véleményeket a Grand Sharm partjáról - bár akik ott voltak majdnem mindannyian azt mondták, hogy ennél még ők is csak szebbet láttak.
Csoporttársunk pedig az egy hét alatt 2x ment a Ras Mohamed túrára.
Előzmény: Badb0y (8452)
Badb0y Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8452
Bejelöltem magunknak pár fakt pprogramot BR-nél, csak véleményre lennék kíváncsi, aki most volt, mit gondol melyikre érdemes, melyikre nem.

- Kairó, tavaly 1 naposon voltunk, volt már valaki 2 naposon ? Milyen az ottani szálloda, mennyi saját tesz-vesz lehetőség van :)

- Mózes hegy: ezt azért néztem, mert ez magában foglalja a Szent Katalin kolostorosat is.

- Abu ghaloum Safari és Dahab: Tetszetős számomra szintén.

- Ras Mohamed: Grand Sharmban leszünk, ott is ha minden igaz szép az élővilág, ezért nem tudom érdemes-e.

- Beduin vacsora: Szintén nem tudom

- Beach Buggy: ide sztem 2szer, tavaly is iszonyat jó volt Badawaya

- Petra: Jó lenne, de 146.000/fő irreális
Badb0y Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8451
Nekem küld, majd felteszem.
Előzmény: sensitive (8450)
sensitive Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8450
Nem tudom, hogy miért lett olvashatatlan. A többit be sem szúrom, aki kéri annak elküldöm a szkennelt olvasható verziót. :) Béna vagyok ehhez. :(
Előzmény: sensitive (8449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!