Keresés

Részletes keresés

beeex Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6540
ípfgjzjff: íze
beeex Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6539

Ma kibontottam egy Saeco Gold (100%arab)szemes kávét.

Az Illy-hez képest nagyobb szemű és fényesebb, olajosabb. Az ízze ahogy kollega az előbb az Illy-nél megjegyezte testes és finom, de semmi különös. Ő is a frissen pörkölthöz hasonlítja,  és én is ismételten megerősítem magamat, hogy a csomagolt és a frissen pörkölt két külön világ. Mint a friss, és a szárított bazsalikom.

kávémanó Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6538

 

" Nálam 27 mp volt az ideális, akkor gyümölcsös, rendkívül gazdag ízvilágot adott. de már 22 mp-nél, vagy 32 mp-nél biztosan nem volt jó. "

 

Jó, hogy mondod, mert az első kicsit lassabban jött le, a második pedig gyorsabban - talán pont azoknál a határértékeknél, amit megadtál.

 

Elkísérletezgetem vele még egy kicsit.

Előzmény: Törölt nick (6536)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6537
Well, ebben lehet valami, de ez általában igaz az őrölt kávékra...A Piazza D.-t sem lehet úgy tömöríteni, hogy abból igazi eszpresszó készüljön. A kis béna darálómmal ellenben már meglepően finom alapanyagot gyártok a szemes segából. A Baby-ről pedig továbbra is csak jót mondhatok, eddig sem ittam rossz kávét, de ez egy egész más világ...
Előzmény: _MrB_ (6529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6536
Mennyi idő alatt folyt ki? Én azt tapasztaltam, hogy az Illy a legmacerásabb kávé: rendkívül érzékeny a kifolyás idejére. Nálam 27 mp volt az ideális, akkor gyümölcsös, rendkívül gazdag ízvilágot adott. de már 22 mp-nél, vagy 32 mp-nél biztosan nem volt jó. Előre őrölt változat esetében a tampereléssel lehet csak korrigálni.
Előzmény: kávémanó (6531)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6535
Kávéja válogatja. Nagyon nem konstans a túlságosan olajos felszínű babnál, pl. túlégetett Semiramis termék. Az olajtól egymáshoz tapadnak a szemek. Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb kávébabnál az őrlemény mennyisége 10 esetből kilencszer 0.1-0.3 gram eltéréssel azonos.
Előzmény: kávémanó (6532)
H_G Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6534
A kotyogó és a French press szemcseméretben kompatibilisek, az eszpresszóval persze már nagyon nem, szóval aki arra próbál használni kotyogóhoz daráltat, az önmagát hibáztassa, ne Segáékat...

Előzmény: kávémanó (6532)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6533

De az ellenkezőéjért se itélkezzen felettem más!

 

Dehogynem! Az ünnep az ünnep, az illem meg illem! Aki nem akar ünnepelni, jókívánságokat hallgatni, menjen remetének! Kávét ott is lehet inni! :-)))

Előzmény: zeg4 (6484)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6532

 

Igen, az előre őrölt piros segát szidtuk, de nem biztos, hogy a KV minősége miatt.

 

H_G jelezte, hogy french press főzőben jól szerepel, de espresso-ban élvezhetetlen Olyan ízt produkál, mint egy rosszul lefőzött Karaván kávé. Nálam is van egy zacsival megbontva, egyszer főztem belőle és várom, hogy kire sózhatom rá. Majd elviszem az anyósomnak... :-)

 

DE! Nagyon érdekes volt a Sagefredo Emozione (fekete zacskós őrölt)! Először túl kávéízűnek tartottam, ha lehet ilyet mondani. Másodszori főzésre már megbarátkoztam a tömény kávéízzel és rengeteg más aromát is felfedeztem benne. A végére már kifejezetten megkedveltem és később, ha már kifogyott a készletem, visszatérek még rá, most már szemesben.

 

Apropó szemes! Szóval, ez az időkapcsoló sem olyan jó, mint elméletben. Nem konstans a kávé beomlésének sebessége a daráló fogai közé, így az egy nyomásra kijövő kávé mennyisége sem állandó. Emiatt azt csinálom, hogy a szükségesnél nagyobb adagot állítok be és a végén leállítom a főkapcsolóval, ha kell. (Iberital)

Előzmény: _MrB_ (6529)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6531

 

Kedves Topic-társak! Végre kibonthattam a piros cimkés Illy kávémat! Nagy volt a rákészülés és ennek megfelelő mértékű volt az első csalódás is. Remekül sziszegett nyitás közben, kellemes volt az illat is nyitás után. A látvány azonban már nem volt annyira kedvező. Az őrlése szerintem kissé dúrva a szokásos espresso finomsághoz képest. Ráadásul észrevehetően egyenetlen kissé a szemcseméret. A kávé színe sötét, talán túlságosan is sötét.

 

Az íze nem rossz, élvezhető, kellemesen kerek, DE SEMMI KÜLÖNÖS, KÜLÖNLEGES nincs benne. A Semiramis-nál vásárolt francia pörkölésű Guetamala Amate jóval aromásabb, kellemesebb, különlegersebb volt az Illy-nél.

 

Az Illy sötét színű kávét adott, kb. 1.5-2 mm vastag krémmel a tetején. Az ízét most is érzem, fél órával a fogyasztás után. A kávéval keveredett keserű csokoládé ízét juttatja eszembe.

 

Lehet, hogy a darált kávé mégsem az igazi, védőgáz ide, vagy oda?

kávémanó Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6530

Boldog új évet szerettem volna kívánni, de valami miatt nem jött át a szöveg. Talán a földrengés okozhatta! :-)))

 

BUÉK!

Előzmény: Törölt nick (6528)
_MrB_ Creative Commons License 2007.01.02 0 0 6529
BUÉK mindenkibe.

Igen, az előre őrölt piros segát szidtuk, de nem biztos, hogy a KV minősége miatt. Ha visszaolvasol, jellemző probléma az volt vele, hogy túl durvára van őrölve. S ez okozta a legtöbb problémát, azaz nem lehet annyira erősen tamperelni, hogy érdemi espresso legyen a vége.... aztán kitudja.
Előzmény: alexandrosz (6525)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.01 0 0 6528
Nem vagy Te egy szószátyár.
Előzmény: kávémanó (6527)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.01 0 0 6527

beeex Creative Commons License 2007.01.01 0 0 6526

 Kávészagú (Boccs. Illatú!!) újévet mindenkinek!!

 

- Igen. A használati leírás szerint a piccolában az egyik kapcsoló jelzi a nyomás értéket, a prof.ban meg a mutató, ott ezért van 1db kapcs.

 

- Az utóbbi 4 napban a sűrű vendégjárásnak hála rágyúrhattam a technikámra, és vagy 100 adag lefőzése után valami már dereng, hogyan is kell használni. Az kezdetek szélsőségesen hektikus minősége mára már kiegyenlítettebb, nagyon rosszat már nem főzök... és volt 3!!:) valóban pompás főzet is

 

Előzmény: H_G (6517)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.01 0 0 6525

BUÉK!

Hangzottak itt el kritikák, igaz az őrölt változatról, nem is egyszer.

Mondjuk, az jogosnak tűnik, eléggé ingadozó a minősége.

Újévi első kávém is kiválóra (és jó erősre) sikeredett, ennél sose' legyen rosszabb az elkövetkezendő 12 hónapban!

Előzmény: H_G (6521)
zeg4 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 6524
BÚÉK:-)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.31 0 0 6523

Szilveszter előtti dopping (ilyen későn amúgy már nem iszom kávét: 

 

az alapanyag: Molinari Espresso (80/20% arabica/robusta aránnyal)

 

a végeredmény: biz'Isten 30 másodperces KV (35 ml), eszetlen szép cremával - méltó évzárás :-)) Gaggia 4ever (jövőre majd Isomac :-)   )

 

BÚÉK minden Tisztelt KVfórumosnak!!!

 

Előzmény: alexandrosz (6520)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.31 0 0 6522
Akkor tényleg jó az a Gaggia! Igazi jó kávéból még finomabbat tudsz majd főzni. (Ezzel nem akarom lebecsülni az általad említettet, de pl. Segafredo-ból az Extra Strong azt hiszem még finomabb. Azért csak hiszem, mert bár van belőle itthon, majd csak egy-két nap műlva bontom meg.) Most a Manuel Sublime-t iszogatom - hát az valami csudajó. 90% fölötti arabica, mégis igen komoly crema üli meg, zamata fenséges.
BUÉK minden kávészopogatónak!
Előzmény: alexandrosz (6520)
H_G Creative Commons License 2006.12.31 0 0 6521
Miért, kritizálta valaki? Nekem mindig úgy tűnt, az a legjobb Segafredo French pressbe -- eszpresszónak viszont tényleg jobb vmivel az E. Casa.
Előzmény: alexandrosz (6520)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.31 0 0 6520

No, ez a másik...a sima piros Segafredo-ból (szemes Intermezzo).

Volt és van kevés egy Piazza d'Oro is itthon, de valahogy...az íze nem rossz, de pl. crema tekintetében eléggé nagy a lemaradása.

Én azt hiszem, ha szuper darálóm lesz, alapkávénak akkor is az Intermezzo fog maradni. Kritikák ide vagy oda, ez egy jó kávé...

Előzmény: Törölt nick (6519)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.31 0 0 6519
Mindez milyen kávéból?
Előzmény: alexandrosz (6518)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.31 0 0 6518

BabyGaggia tapasztalatok part 2.:

Továbbra is rendkívül elégedett vagyok a masinával! A szánalmas és mák aprítására használt daráló okozta őrleménnyel is "csodás" kávét készít, tegnap olyan méreg_olasz_eszpresszót hoztam össze, hogy a feleségem majdnem belehalt :)

Vastag crema, remek illat és szinte állandó, kiszámítható minőség...nekem ez a fontos, nem pedig 3 naponta egy remekmű :)

H_G Creative Commons License 2006.12.30 0 0 6517
Kicsit meglepett, h. csak egy van -- képekről eddig mindig úgy tűnt, h. csak a régi Europiccolákon van egy kapcsoló, az újabbakon már elég régóta 2 részre van osztva és az egyik pirosan világít, a másik zölden. Lehet, h. ezen azért van csak zöld, mert eleve a Pro modell, nyomáskijelzővel? (És ezek szerint a piros fény a megfelelő gőznyomást jelezné a többin, de ez csak spekuláció.) Mindenesetre a burkolathoz nem igazítják ezeket, uolyanok a rézborításún, mint a krómozotton és a fekete alapún.
Előzmény: beeex (6514)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.30 0 0 6516
Közben itt 1részt osztozva beeex örömében, és megbotránkozva a kapcsolón (mellyel remélem nem rontottam beeex érzéseit), el is felejtettem, hogy tegnap bevásárlás közben megpihentünk a budaörsi Tesco-ban lévő KVzóban (ami bent a vásárlótérben van), és viszonylag pozitiv élménnyel távoztunk. Jópár féle KVjuk van, de kevés olasz pörkölésü. Első nekifutásra két espresso machiato-t próbáltunk, asszonykám francia (vagy bécsi?) Mexiko-t, én egy olasz Java-t.
Ami meglepő volt, hogy a hölgyek szemmel láthatólag értettek ahhoz, amit csináltak. Az espresso machiato valóban az volt, amit kértünk. espresso egy foltnyi tejhabbal. A negatívum sajna az volt, hogy a Java már nem volt a helyzet magaslatán, elég halovány íze volt... Viszont asszonykám Mexikoja nagyon ottvolt a szeren. Csodás csészekészletek vannak, teakompozíciók, van csokival burkolt KV is, kicsit drágán, olyan félmaréknyi csokis KVszemért majd 600 pénz... (ok, a nekem tetsző csészeszett is 7e volt, 1 pár csésze, díszdobozban..)
Az üzemeltető... na azt elfelejtettem, de valami első magyar kávétársaságos volt a csésze, amiben felszolgáltak... ~ : (
beeex Creative Commons License 2006.12.30 0 0 6515
1. tapasztalat: amiről azt hittem eddig, hogy húú de finomra daráltam, arról most kiderült, hogy semmi, sokkal finomabra kell darálni. 
beeex Creative Commons License 2006.12.30 0 0 6514

De ledes. Ha bekapcsolom világoszölden világít. Szépnek nem mondanám.

Asszem kávémérgezésem van, annyit főztem le ma este.

Előzmény: Törölt nick (6513)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.29 0 0 6513
Nem led-es kapcsoló ez? Lehet, hogy szépen világít pl. amikor felmelegedett a víz. Nem feltétlenül csúnya az!
Előzmény: _MrB_ (6512)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.29 0 0 6512
Minimum egy fémszinü billenőkapcsoló, vagy hasonló apróság. 1xüen nem értem, hogy kerül egy tiszta rézszín cuccosba egy zöld 20forintos műanyag kapcsoló ~ : (
Előzmény: H_G (6511)
H_G Creative Commons License 2006.12.29 0 0 6511
Miért, milyen kellene rá szerinted?
Előzmény: _MrB_ (6508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!