Keresés

Részletes keresés

nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1912

A telek határ rendezéssel (>> magánúttá minősítés) még nincs bajom.

Végül is nekem kell a közös érdekhez igazodni e szempontból...

 

Azzal van bajom, hogy ezt az ingyenesség elvárásával igyekeznek kombinálni.

Úgy, hogy a mérleg másik serpenyőjét ÜRESEN!!! hagyják.

 

Mert, ugye az ingyenességet is bevenné a gyomrom, akkor

HA!!! cserébe tényleg záros időn belül elkészülne az az út...

...az önkori pénzéből. De, nem szokott elkészülni.

 

Sőt, tőlem várná el a közmű áthelyzést is,  ha van és az útba esik éppen.

Mindezt, holmi településrendezési szerződének álcázott, zsarolás keretén belül.

 

Szóval a pofátlanul, féloldalas ügymenet zavar...

Előzmény: KömKel (1911)
KömKel Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1911

Lehet lovagolni a jogszabályokon, de ezt anno nagyon jól kitalálták, hogy önként és dalolva add át a kisajátitásra szánt területet. Ha a helyi épitési szabályzatban oda kijelölnek egy tervezett utat, ami érinti az ingatlant, akkor ott bármit is akarsz tenni, amihez épitési engedély kell, máris kezdheted a telekhatárrendezéssel...

Mi is igy csináltuk anno, amikor épitésügyes voltam.

 

Cseik jól irta, hogy ember legyen a talpán, aki bevállal egy pereskedést az önkormányzattal, ahol utána még élni is szeretne. Garantáltan az utolsó pillanatban fog megkapni minden engedélyt utána, és semmiféle méltányosságra nem számithat semmiben... Van mikor hagyni kell, mert (főként kis településen) nem éri meg vesződni ezzel.

 

(hozzáteszem nagyon nem értek egyet ezzel a gyakorlattal, csak voltam mindkét végén a lőcsnek)

Előzmény: nopánick (1909)
nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1910

ááá ezt 2. pontot elnéztem...ez megengedő.

 

De a továbbiak azért ok, szerintem.

Előzmény: nopánick (1909)
nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1909

...és így folytatja.

 

(2) Az (1) bekezdés szerinti követelményeknél megengedőbb követelményeket a helyi építési szabályzat akkor állapíthat meg, ha

a) azt különleges településrendezési okok vagy a kialakult helyzet indokolja,

 

 

 

Szóval, csak úgy általánosan kizárt ez említett (csak közútról) elrendelés.

 

De,  ha netán mégis, akkor a közig hivataltól kérni kell a kisajátítást és kész.

 

Meg nem tagadhatja, mert

- közérdekből történik (út lesz)

- jelentősen korlátoz Téged, ha nem sajátítja ki  a

 tulajdonodhoz kapcsolódó jogod (építési jog) gyakorlásában

- ingyenes leadásra NEM kötelezhet senkit az állam!!!

 

A fentieknek csak két megoldása van, ha nem akarja az önkori önként kisajátítani.

- bepalizza a polgárt és az önként adja le, ingyen

- kisajátítja a polgár kérésére, piaci áron

Előzmény: cseik (1907)
cseik Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1908

a hész érvénybe lépésétől 2 évig mindenemű értékcsökkenésre/kárra lehet kártalanítást kérni. utána már csak ha törvénytelen volt valami.

 

jogilag még az átmeneti építési tilalom is alapozhat meg kártalanítást. csak hát nagyon szubjektív egy ilyen közig. perben a döntés. meg kinek van kedve, ereje az önkorival pereskedni?

Előzmény: nopánick (1905)
cseik Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1907

benne lehet, mert:

 

111. § (1) Az e rendelet II-III. fejezetében meghatározott településrendezési követelményeknél szigorúbb követelményeket a helyi építési szabályzat megállapíthat.

Előzmény: nopánick (1904)
hitman30 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1906

Kosz az infokat.

 

Ma megyek beszelek egy foldmerovel. Talan van valami remeny..amivel megoldhato a dolog.

 

De en is ugy gondololom hogy mire vegigjatszanank a foldmeros dolgot, 1 csomo penz 2 idoben ugyan ott lennek... Ergo semmi ertelme.

Csak az a felhaborito hogy van olyan idiota aki leul az iroasztalhoz kitalal ilyen hulyeseget es ezzel szivatja a lakokat. Ha lesz idom megkeresem a linket h lehessen nevetni..

 

Amugy visszakeresve az onkormanyzat honlapjan... semmifele infot nem talaltam errol a "kis dontesrol", csak a szabalyozas kimondasarol es pdf-eket a nagyszabasu tervukrol ami szerintem a telepulesunk 30 eves kolcsegvetesebe sem ferne bele...

 

 Elvileg volt  gyülés de erröl semmiféle értesitest nem kaptunk, es nem csak en nem hanem a korulottem lakok sem tudnak semmi ilyesmirol. Ja kerem hogy a neten ki volt hirdetve... persze mindennap az onkormanytatom honlapjat nezegetem, meg valoszinu hogy a 70 80 eves embereke megallas nelkul neteznek..

MEg a helyi ujsagban is ki volt hirdetve amit hol bedobnak hol nem. De megprobalom visszakeresni a neten ha egyaltalan lehetseges..

Na ennyi

 

 

 

nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1905

Most is kérhet, mint írtam, korábban, akkor HA

ellehetetlenült valamely, korábban még megvolt joga!

 

 

Előzmény: cseik (1903)
nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1904

Nem lehet benne szerintem, ... törvénytelen az OTÉK miatt.

Ami az én olvasatomban, nem enged e téren szigorítást.

A telek beépítésének feltételei

33. § Épület csak olyan telken helyezhető el, amelynek

1. megközelíthetősége ... gépjárművel közterületről vagy magánútról közvetlenül...

 

 

 

 

 

Előzmény: cseik (1901)
cseik Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1903

és ha időben kapcsol, akkor kérheti kártérítést, ha kár éri a módosítás miatt.

Előzmény: nopánick (1900)
cseik Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1902

javasolt a menet közbeni tervmódosítás

Előzmény: racsp (1899)
cseik Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1901

feltéve, ha nincsen benne hész-ben, hogy csak közterületről közvetlenül megközelíthető ingatlanra lehet építési negedélyt kiadni...

Előzmény: nopánick (1898)
nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1900

A rendezési terv helyben készül!

 

Az érdeklődő polgár a helyi polgármesteri hivatalban kifüggesztett (közzétett)

íratokból-tervekből értesülhet a telkét érintő tervekről, illetve, a lakossági fórumokból!

(amikre nem szokot elmenni...ugye... és aztán csak néz) és az internetről is.

Tehát csak magát szidhatja, ha meglepi éri...

Előzmény: hitman30 (1894)
racsp Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1899

Sziasztok

 

Lenne egy kérdésem, éppen épülő házban szeretnék módosítani a már elkészült alsó szint bejáratán.

Kell-e ehez tervmódosítás vagy megcsinálhatom. Vagy most az építkezés alatt átépítem és utólag engedélyeztetjük.

A teljes bejáratott monolit födém fedi és még egy kicsit túl is lóg.

Telek beépítési százalékán nem változtat, a homlokzati képen sem változtat, tulajdonképpen csak előrébb jön 2 ablak és 1 bejárat.

Azért is szeretném megcsinálni most, mert valami varázslatos okból kifolyólag nincs bejövő viz becsövezve az alapba és nem szeretném emiatt feltörni, de az igy kialakított kis helyiségbe (ami valószinű wc lesz) most még szépen betudom kötni és lebetonozni.

 

nopánick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1898

Nem kell INGYEN odadnod az önkörinak!

Bár ezt sugallja...

 

De a telket rendezni kel a rendezési terv szerint.

 

Tehát, a meglévő telket két részre bontod.

Ami utca lesz elvben, az a rész kap egy külön helyrajzi számot és "Magánút" megnevezést.

 

A külön részt is használhatod tovább! A kerítést sem kell odébb tenned, egyelőre.

Az önköri, meg majd egyszer eldönti, hogy a kialakított magánutat kisajátítja-e ... valaha is?

Csak a telekkönyvi rendezésre vagy köteles, többre nem.

 

Ezek után a maradék telked, már rendezett

építési teleknek minősül és arra kiadható lesz az engedély!

Előzmény: hitman30 (1894)
Sznhép Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1897

Nálunk is hasonló helyzet volt. Telket vettünk, ahová csak úgy adtak építési engedélyt, ha megcsináljuk a telekmegosztást a majdani utca szélesítés miatt. A földmérőt bíztuk meg az ügyintézéssel május végén. Szeptember elejére kaptuk meg a jogerős határozatot. Nálunk nem került az önkormányzat tulajdonába vagy ilyesmi. Annyi volt, hogy az eredeti telekből kettő lett, új helyrajzi számmal, de mindkettő a mi nevünkön fut tovább. Az egyik a nyúlfarknyi rész, ami a településrendezési terv szerint majdan egyszer utca lesz. A költség, ahogy Kömkel írta, 100 eFt körül volt. A vicc az volt az egészben, hogy minden határozat olyan szövegezésű volt, mintha mi akartuk volna az egész átalakítást és ők nagy kegyesen engedélyt adnak rá. A levágott rész innetől hivatalosan utca, amivel szemben mindeféle jogszabályban meghatározott feladatok vannak. Remélem nem veszik komolyan a paragrafusokban leírtakat. Azt mondták, egyszer majd kisajátítják, de az időpont a ködös jövőbe vész. Azóta január 1-jén a rendezési terv érvényét vesztette, a másik most készül. Úgyhogy ha most kérnénk az engedélyt, akkor nem lenne ilyen macera.

Előzmény: hitman30 (1894)
KömKel Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1896

"Egyedül úgy adnának engedélyt ha főldmérő kiméri bead egy telekmodosítást, az alapján "leadom" papiron a vitatott teruletetet az onkormanyzatnak és majd ha rendezödött a hercehurca újbol meg kell ezt csinalni h visszakapjam ( mar ha jol ertelmeztem)

De ha hulyeseget beszelek akkor bocs."

 

Nem beszélsz hülyeséget, sajnos tényleg igy megy. Költségben ez olyan 100-150e Ft, és persze az ügyintézés ideje.

Jah, és természetesen ez csak "oda", tehát visszafelé is ugyanennyi.

Előzmény: hitman30 (1894)
KömKel Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1895

Engedély nélkül semmiképpen, mert milliós nagyságrendű a büntetés.

 

 

Előzmény: hitman30 (1894)
hitman30 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 1894

Hello.

 

A helyzet az, hogy nem adhatnak ki epitesi engedelyt mert az utcat gyüjtő utcának minősitették papiron. (valamelyik okos miniszteriiumban)

Még 2009-ben. Ami a gyakorlatban azt jelenti hogy a most kb 8 méter széles útból 16 métert kellene csinálni, és igen ha megvalósítanák akkor minden másdik házat bontani kellene..

 

Viszont nekem max a keritésem érintené de lehet h az sem. A csavar az h ezt majd modosítani fogják és az uj eszement terv alapján én már érintve sem leszek a terveken. ( de ez majd legkorabban november kornyeken varhato)

 De amugy sem megvalósítható az eszement elképzelés mert az Isten pénze is kevés lenne egy ilyen kaliberü beruházáshoz. Nem is értem miért kellett...( valakinek biztos jo penzt hozott)

Tető kiemelés: A tető egy részét levesszük emelunk a homlokzaton kb 180 cm ert es arra megy tető. Mindet könnyűszerkezetesen. (kb 2 hetes munka cakkpakk) Éptiési engedély köteles.

 

Egyedül úgy adnának engedélyt ha főldmérő kiméri bead egy telekmodosítást, az alapján "leadom" papiron a vitatott teruletetet az onkormanyzatnak és majd ha rendezödött a hercehurca újbol meg kell ezt csinalni h visszakapjam ( mar ha jol ertelmeztem)

De ha hulyeseget beszelek akkor bocs.

 

Azon gondolokodom hogy ha en tul kepp bele sem esek a meghuzott vonalakba (mivel beljebb van a keritesem mar most is mint a terveken ( akkor mi a gondjuk)

Ez a 21. század... NO komment.

Amugy azt is hozzatettek h a telepulesen tul sok a lako es ezzel probalnak gatat szabni a dolgoknak.. Erre varrjatok gombot.

Most varhatok egy evet arra hogy legyen a gyereknek szobaja...

Vagy bevalallom engedely nelkul. De az eleg necces..

Kiskapu?

 

 

 

Előzmény: nopánick (1893)
nopánick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1893

Mi az, hogy nem adnak ki ...utca bővítés miatt?

 

HA, nincs változttaási tilalom elrendelve, akkor

variálhatsz a házon a rendezési terv határán belül...

 

Vagy az útca szélesítés miatt a házat is bontják?

Mert ha nem akkor (szerintem) csak annyi a korlátozás rád nézve,

hogy a leendő utca széléig terjeszkedhetsz csak...

 

De, addig igen.. és (szerintem) kell adni építési engedélyt rá.

Ha, egyébként MOST (utca bővítés nélkül) megcsinálhatnád, amit akarsz.

 

Mert, hátrányosabb helyzetbe nem kerülhetsz!

HA, mégis, akkor pedig kártérítésre van jogod...

 

Sőt kérheted akár a teljes kisajátítást is, ha jelentősen ellehetetlenül

a korábbi ingatlan használati/bővítési lehetőséged az önkori tervei miatt...

Előzmény: hitman30 (1891)
cseik Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1892

pontosabban mit hívsz tetőtér kiemelésnek? mit csinálnátok?

Előzmény: hitman30 (1891)
hitman30 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 1891

Sziasztok

Nalunk nem adnak ki az utcankra epitesi engedelyt mert papiron szeretnek az utcat boviteni. ( ebbe nem mennék most bele, de a lenyeg hogy nevetseges az egesz)

En egy tetoter kiemelest szeretnek csinalni. Nem nagy dolog. Viszont a buntetest a teto kulso feluletenek meretvaltozasa alapjan szabjak ki, ami az onkormanyzat szerint drasztikusan novekszik.Viszont nekem csokken. Ilyenkor mi van? Mi alapjan buntetnek? Valakinek van otlete?

Vagy esetleg egyebb otlet? Jart mar valaki hasonlo cipoben?

Varom az epito jellegu valaszokat:(

Koszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1890

37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet 1. mellékletében kategorizálják ugye az építési tevékenységeket. Engedély és bejelentés nélkül építhető a kerti építmény. Mögötte van ugyan egy irányadó felsorolás, mely nem tartalmazza az árnyékszéket, de a satöbbivel való zárás arra utal, hogy nem kogens a lista.
Ha nem akarunk elveszni a jogértelmezésben, felfoghatjuk az árnyékszéket egy pihenés célt szolgáló kerti építményként, vagy akár egy 60 m3 -nél kisebb térfogatú ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló elhelyezéséhez szükséges építményként is. :))

Előzmény: a hűtőből? (1889)
a hűtőből? Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1889

Sziasztok!

 

Egy kerti árnyékszéket szeretnénk építeni. Próbálkozok kihámozni a 37/2007-es ÖTM rendeletből, hogy szükséges-e engedélyeztetni, illetve bejelenteni. Laikusként azt gondolom nem kell, meg tudnátok erősíteni ebben?

 

Nagyon köszönöm!

 

dodi

KömKel Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1888

Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor kellene épitési engedély, jobban mondva tervek+bejelentés.

 

De mivel az eredeti állapot lesz visszaállitva, egy normális ács segitségével ez pikkpakk megoldható. Ő kimegy, felméri, megveszi a faanyagot és visszaépiti. Nem kell más szaki (najó, még egy bádogos).

Ha a szomszédok kötözködösek, akkor irjatok egy pár soros bejelentést az éphatóságnak, hogy "XY hrsz-ú ingatlanon a meglévő garázsépület felújitását végzitek ekkor és ekkor."

 

 

Előzmény: kgyebnar (1887)
kgyebnar Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1887

Tiszteletem,

 

Abban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy egy Budapesti családi ház mellett lévő különálló garázs tetőszerkezetének cseréjéhez vajon milyen jellegű engedélyre van szükség ? Öreg, veszélyes tető, repedt, sok helyen korhadt gerendák, stb..., félő hogy a családnak, gyereknek baja esik miatta...ezért kellene hozzányúlni.

Ha jól okoskodom, akkor ennak cseréje  komolyabb szerkezeti változást is jelent (héjazat, tartószerkezet, gerendák, stb), azaz teljes építési engedély köteles? Vajon akkor is az, ha az eredeti terveknek megfelelően lesz helyreállítva?

Ha igen, akkor mi a módja, hogy célszerű elindulni? Érdemes keresni egy építészt? mi fog történni, kijön megnézi, méreget, rajzolt, aztán?

 

sorry a sok szőke kérdésért, picit járatlan vagyok a témában.

 

köszi, Krisz

ivódzsima Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1886

 Kérdésemre hozzáértő csak annyit válaszolt a pontosságra (illetve kérdezett) hogy én mennyit fizetek a GPS-használatáért..? semmit! ....na, ez a különbség...a (nem ólcsó)fizetős pontosabb...

Előzmény: Peter atyuska (1884)
cseik Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1885

gugli a barátunk és Wiki a barátnőnk :)

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/GPS

Peter atyuska Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1884

A műhold két jelet ad egy katonai és egy polgári.

A készülékek belső rendszere tér el egymástól még pluszban, katonai, félkatonai (kijelölt állami intézmények felhasználói), polgári geodéziai rendszerek, egyéb polgári ebben a sorrendben csökkenek a torzítási és jel feldolgozási képességek.

Előzmény: nopánick (1883)
nopánick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1883

Műhold jel csak egyféle van, és újabban(úgy rémlik)

polgári célú  kódból is már csak egy van, az autósnak is

meg a földmérőnek is.....

 

Csak a földmérő kap egy földi referenciát is

non-stop a földmérő hálózatból a pontosításhoz.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kneissl (1882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!