Keresés

Részletes keresés

Wifidog Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2892

még 1 kérdés lehet?mi a külömbség az admin és a root között mert adminnal belépve nem enged átírni dolgokat míg root al elvileg igen és a eredeti firmwareban nem lehet változtatni admint rootra " a többiben" meg lehet és ott vannak,hogy másoljunk be ezt azt root alá stb...de nem tudom mi a kulöbség

Előzmény: Wifidog (2891)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2891

még egy kérdés ez a GPL source code of RT-N16, firmware version 1.0.1.9 188.93 (MBytes)

ez mi lenne,hogy lesz ebből 9Mb os firmware :(

ezt kelelne bele szerkeszteni abba a fájlba


Másik megoldás, egyszerűbb, átláthatóbb felületet ad (legalábbis számomra), ráadásul több szolgáltatása is van (peer lista például). Ez az rtorrent WebUI.
Ekőször is töltsük le a csomagot innen. Ha nem jönne le, akkor feltettem saját szerverre is: letöltés.
Csomagoljuk ki a lighttpd root-ja alá mundjuk az rtorrent könyvtárba, aztán szerkesszük meg a config.php-t.
Nálam most ez így néz ki (vagy töltsd le: config):

 

< ?php
 
// configuration parameters
 
$uploads = './torrents';
$uploads_mode = 0777;
$settings = './settings';
 
$scgi_port = 5000;
$scgi_host = "127.0.0.1";
//$scgi_port = 0;
//$scgi_host = "unix:///tmp/rpc.socket";
 
// For web->rtorrent link through unix domain socket
// (scgi_local in rtorrent conf file), change variables
// above to something like this:
//
// $scgi_port = 0;
// $scgi_host = "unix:///tmp/rpc.socket";
?>

Előzmény: Wifidog (2890)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2890

.rtorrent valami RC kiterjesztésű fájl

ez van benne

 

check_hash = no és ebböl kellene check_hash = yes

 

 

 

 

 

 

 

# Maximum and minimum number of peers to per torrent
min_peers = 10
max_peers = 50

# Global upload and download rate in KB. "0" for unlimited
#download_rate = 0
#upload_rate = 0


directory=/shares/dmathined/Download/InComplete/
session=/shares/dmathined/Download/config/

on_finished = move_complete,"execute=mv,$d.get_base_path=,/shares/dmathined/Download/Complete/ ;d.set_directory=/shares/dmathined/Download/Complete/"

check_hash = no
encoding_list = UTF-8
use_udp_trackers = yes
umask = 0000
peer_exchange = yes

port_range = 10001-10050
dht = on
dht_port = 10000


Előzmény: locsemege (2889)
locsemege Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2889

Textfile? Sokféleképpen. Például egy szövegszerkesztővel. De lehet sed vagy awk parancsokkal is, ha jól meg tudod fogalmazni egy regexp-ben, mit is szeretnél. Látni kellene, mit is akarsz. Ha mondjuk a végéhez fűzni egy újabb sort, akár így is:

 

echo 'Ezt fűzöm a file-hoz' >>ehhez.txt

 

Előzmény: Wifidog (2887)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2888

Megnéznéd nekem kolléga?

Mármint azt,hogy az SSID nélküli hálózatokat is megjeleníti-e az 5210G.

EGy sima USB adapter nem jeleníti meg.Bár itt mivel csak a  MAC alapján is lehet csatlakozni,elvileg meg kellene hogy jelenítse.

Előzmény: Wifidog (2887)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2887

hogy lehet egy fájt tartalmát modosítani van egy fájlom nem tudom hol mert még nincs rádugva hdd addig is csak ott van valahol és egy no -t át kelelene írni yes re.
már mappát tudtam csinaálni :) haladok vele :) mkdir -p :)

Előzmény: locsemege (2884)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2886

:)

Előzmény: locsemege (2884)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2885

Még lenne egy kérdésem az 5210G-vel kapcsolatban,mert valószínű ma én is megrendelem.

Az SSID nélküli hálózatokat megjeleníti-e?

Előzmény: Wifidog (2883)
locsemege Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2884

Az, hogy milyen az interface, grafikus, karakteres, soros portos terminálos, vagy egy ethernet csatlakozó az interface-e, teljesen lényegtelen abból a szempontból, amit írtam. ;)

 

Előzmény: Wifidog (2882)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2883

most nézegettem,hogy sima 1 wan portos router ből is lehet sual wan os routert :(((((((((

jó lenen megtanuli ezt "programozgatni"

Wifidog Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2882

:) nem állítotam be semmit hála az égnek grafikus kivitelű volt:)

rendes teljes értékü redszert lehet ugy telepíteni de nem tudom a program nevét :(

Előzmény: locsemege (2881)
locsemege Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2881

A virtualizáció az egy más dolog. Ha így nézzük, akár azt is mondhatnánk, ugyanabba a dobozba beépíthetünk két gépet, az egyiken Windows fut, a másikon Linux. Nyilván natív megoldásról beszéltem, amikor az illető alkalmazás hívja az alatta lévő operációs rendszer illetve library-k függvényeit.

 

Az, hogy neked lefagyott a gép, jó eséllyel a hozzánemértés miatt van. Bármelyik rendszert lehet úgy konfigurálni, hogy az labilis legyen. Gondolom, azt vártad, hogy feltelepíted, aztán működik. Ez így persze hülyeség. Először dokumentációt olvasunk, megnézzük, milyen nehézségekre számíthatunk. Vagy ha nem, akkor a problémák megjelenésekor elkezdünk kutakodni, s megoldani a problémát.

 

Mondok egy egyszerű példát. Ha a bootmanager-ben a kernelparaméterek között root filesystemnek hülyeséged adsz meg, lesz egy vaskos kernel panic-od, mivel gyökér filerendszer nélkül a kernel még a saját moduljait sem tudja betölteni, hiszen nincs honnan. Szóval butaságot csinálni nem túl nehéz. A Linux stabilan, megbízhatóan teszi a dolgát hozzáértő kezekben. Persze nem hibátlan, mint minden, amit ember csinált.

 

Előzmény: Wifidog (2878)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2880

nem igazán nagyon sokat végig próbáltam...fele virusos volt..másik fele semm valaó volt semmire!linuxra meg szerintem a sajátossága miatt van annyi...

Vége megletem a megfeleő embert aki segít :) ezekben kell malyd át pötyögni valamit.

# Maximum and minimum number of peers to per torrent
min_peers = 10
max_peers = 50

# Global upload and download rate in KB. "0" for unlimited
#download_rate = 0
#upload_rate = 0


directory=/shares/dmathined/Download/InComplete/
session=/shares/dmathined/Download/config/

on_finished = move_complete,"execute=mv,$d.get_base_path=,/shares/dmathined/Download/Complete/ ;d.set_directory=/shares/dmathined/Download/Complete/"

check_hash = no
encoding_list = UTF-8
use_udp_trackers = yes
umask = 0000
peer_exchange = yes

port_range = 10001-10050
dht = on
dht_port = 10000

Előzmény: kacagógerle (2879)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2879

Win-re nincs olyan progi ami megmutatja az SSID-t?

Előzmény: locsemege (2877)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2878

de van rá program,hogy a linuxot feltudja telepíteni windowsra virtuálisan xp-n server 2003 is futtatunk ill XP-be XP-t stb a végén már elég bonyolult lett...
de ha eddig windows os volt már nem nagyon szokja meg az ember :(
és minden a linux felé tolodott már el
én is feltelepítettem még anno és mindíg lefagyott 2-3 kattintás után ésakkor elvette a kedven:(

Előzmény: locsemege (2877)
locsemege Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2877

Linuxos programot nem lehet Windows-on futtatni, és persze fordítva sem, hiszen egészen mások a két operációs rendszer függvényei, azok paraméterezései, mások a függvénykönyvtárak.

Linuxon például az alkalmazásaid a saját monitorodat meghajtó X-szervert is hálózati protokollon át éri el, míg Windows-on nem tudom, hogyan van, de ott nem X11-et használnak. Amúgy ezáltal meg lehet azt csinálni Linuxon, hogy egy távoli számítógépen indítasz el egy alkalmazást, a távoli gépen fut, de az alkalmazás ablaka a Te monitorodon van, magadnál tudod kezelni. Ez nem ugyanaz, mint a VNC, hiszen nem a távoli gép desktop-ját veszed át. A távoli gépet használó ember ezt észre sem veszi a saját monitorán.

De rengeteg különbség van a két oprendszer között. Az ne zavarjon meg, hogy vannak multiplatform alkalmazások, mint például a Firefox. A Firefox-ot lefordították Windows-ra is, Linuxra is. De csak az adott oprendszerhez valót lehet futtatni, keresztbe nem.

Vagy ott vannak a script-ek. Windows-on nem tudsz bash script-et futtatni, Linuxon meg nem fog menni a windows-os batch file. (bash != batch)

Előzmény: kacagógerle (2874)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2876

:( NEM KAPTAM VÁLASZT AZ EMAILRA :( A NAS OKROL IS INFORMÁLODTAM ÉS MINDEGYIKNÉL PANASZKODNAK,HOGY EZ ÉS AZ NEM JÓ.....ÉS MOST DÖNTSEM EL,HOGY HÉNYLEG NEM JÓ VAGY CSAK NEM ÁLLÍTOTTAK BE JÓL VLAMIT HOZZÁ...

Wifidog Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2875

nem:D ha csak nem telepítel windows alá linuxot

és az a linux az ördög találmánya :)

Előzmény: kacagógerle (2874)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2874

Akkor ezeket a programokat XP-n nem is lehet használni?

Előzmény: locsemege (2872)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2873



Még ezen a csúcs sebességen is teljesít :D kértem segítséget az rtorrent telepítésében remélem tud majd valaki segíteni...megvannak,hogy miket kelelene bepötyögni,de ez akkor is sok

locsemege Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2872

Linuxon futtatási jog van, nem a file nevétől - *.com, *.exe, *.bat - futtatható egy file, hanem attól, hogy az illető felhasználónak van execute joga.

Előzmény: kacagógerle (2869)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2871

van valahol egy sor ami megszabja,hogy csak 6db torrent lehet egyszerre aktiv de nem lelem sehol:(

Wifidog Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2870

/tmp/harddisk/part0

a lemez elérési helye linux alatt,hogy lehet rá telepíteni valamit is

 

 

 

 

 

 

lehet linuxos progit töltöttél le

Előzmény: kacagógerle (2869)
kacagógerle Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2869

Letöltöttem a programokat,de ezeket hogyan lehet használni?
Nincs benne se exe fájl,se valami más indító.El sem tudom indítani egyiket sem.:-(

Előzmény: vanchu (2855)
Wifidog Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2868

hogyan lehet linuxos firmware routerre torrent klienst telepíteni vagyis levan írva h hogyan kell,de ki igazodik el azon...miert nem csinalnak olyan firmwaret ami be már megírták a parancsokat...:(

vanchu Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2867

"WPA2 mellé gondoltam"

 

Szerintem:

 

0. Titkosítás nélküli MAC filterezett hálózat erősen kerülendő, a jóhiszemű wardrivingolót is szopatja.

1. Jóhiszemű júzer nem fog nekimenni a titkosított hálózatnak.

2. VÉLETLENÜL nem lehet feltörni még a WEP-et se.

 

A fentiekből következik, hogy a betörő explicit feltörési kísérlettel, megfelelő szoftver alkalmazásokkal felszerelkezve vág neki a történetnek.

 

Jelen körülmények között polcról levehető eszközök ellen se véd:

SSID broadcast kikapcsolása

SSID átírása

MAC filter

DHCP kikapcsolása

Default IP címtartomány variálás

 

WEP mondjuk opciós, ha a kulccsere be van kapcsolva, akkor azért már érteni is kell hozzá.

 

Vegyük észre, hogy aki átjut a WPA/WPA2 authentikációján, azt nem fogja olyasmi megállítani, ami némi googlizás után nulla hozzáértéssel is (next-next-ok) feltörhető.

 

Innentől kezdve az ilyen cuccokkal (mint pl az SSID kikapcsolása) csak extra munkát csinál magának az ember. Persze aki szeret sportból szopni (aka játszani az ilyesmikkel) az felőlem csinálja, de amikor a haver laptopja nem működik, mert izé (elgépelt default gateway, SSID, jelszó, akármi), még ezt is be kell írni, meg a default gatewayt is, meg bocs, még fel kell hogy vegyelek a listába, mi is a MAC címed, ööö hol lehet megnézni...

 

A biztonság mindig a használhatóság rovására megy, és jelen esetben ezekkel a technikákkal (a játékon kívül) nulla nyereség jön. Ellenben a szopószorzót növeli.

Előzmény: Doky586 (2857)
vanchu Creative Commons License 2010.11.16 0 0 2866

Ez ebben a formában butaság. Ha 1 db "a" betű a jelszavad, és brute-forece-al (vagy szótárral) megtörik, az nem a titkosítás hibája.

 

Jelen körülmények között a WEP törhető. A WPA/WPA2 nem.

 

Normális jelszó mellett még a pre-shared key változatát (WPA-PSK) sem fogják tudni megtörni még évek alatt se.

 

WPA2 meg mittudomén, matematikaliag erősebb, de van még sok cucc, ami nem tudja, vegyesen meg nem lehet használni.

Előzmény: Wifidog (2858)
Doky586 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2865

pontosabban 255.255.255.255 -el. bocs.

Előzmény: Doky586 (2863)
Doky586 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2864

Igen erre céloztam:

"Ha csak dhcp-vel tud csatlakozni az feltünőbb: mert szerepel egy idegen a dhcp-listában - nem kell logot bújni."

Előzmény: Wifidog (2861)
Doky586 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2863

"és a dhcp melett is belehet lépni statikus cimmel ami még csak nem is mutat a  DHCP listán mivel nem a router osztotta ki!"

Ezt mondtam én is.. sőt többre is céloztam:  

"A dhcp tartományon belül nem tud fix-ip vel csatlakozni (de azon kívül igen)."  :-))

 

Szerintem azért nem ment nálad mert nem állítottad be az alhálózati maszkot megfelelően..

a fotó szerint (2862) így el se hagyta a PC-det az ipcsomag. Próbálkozz pl 255.255.0.0 -val..

 

Előzmény: Wifidog (2860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!