Keresés

Részletes keresés

ezsuzsa1 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11385

Sziszi65!

 Valószínűleg az van, hogy újra behívnak felülvizsgálatra, persze azért kérdezz rá (már csak megnyugtatás végett is). Több ismerősöm járt így, hiába rendelkeztek érvényes orvosszakértői véleménnyel, ismételten menniük kellett felülvizsgálatra amikor meglett a szükséges év.

Előzmény: sziszi65 (11383)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11384

Telefonon hívd fel az ügyintéződet (ha nincs, akkor meg a központot).

Bizonyosodj meg legalább arról, hogy tudnak az ügyedről (remélem van papírod a beadásról).

Minden jót

Előzmény: sziszi65 (11383)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 11383

köszi a válaszokat! barátnőm kapja a rehabot és kórházba megy, de nem dolgozik. Viszont én még mindig nem kaptam választ. Lassan 3 hónapja beküldtem a rehabhoz a nyugdíj újra megállapítási kérelmet, mert meglett az elmúlt 15 évben a 10 év munkaviszonyom. 2016 augusztusáig kaptam meg a B2-t 2013-ban. Decemberben írtam levelet, hogy hol tart az ügyem, válasz semmi...Valaki írta múltkor, hogy ismerőse járt így, meglettek az évek, azután újra behívták a bizottság elé. Szerintetek meddig várjak? Írjak újra levelet?

Előzmény: mithogyan (11382)
mithogyan Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11382

Csak akkor "szünetel" a rehab. ellátás, ha dolgozol mellette és akkor leszel keresőképtelen. A betegnapokra járó táppénz összegével csökkentik a rehab. ellátás összegét. 

Ha nincs munkaviszonyod és úgy kerülsz kórházba ugyanúgy kapod, ahogy eddig.

Előzmény: sziszi65 (11379)
kozer Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11381

Sajnos csak egy ellátás jár.Ezért táppénz alatt a rehabilitációs ellátást nem folyósítják.Annyival viszont tovább jár a rehab. ellátás.

Előzmény: sziszi65 (11379)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11380

Persze hogy felfuggesztik, mert tappenzt kapsz helyette.

Előzmény: sziszi65 (11379)
sziszi65 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11379

segítene valaki sürgősen?  Olvastam, hogy felfüggesztik a rehab járadékot, ha valaki keresőképtelen. Ez mit jelent pontosan? Kórházi tartózkodás keresőképtelenség?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11378

Szia!

 

Nekem nem is egyertelmu a levelbol, hogy most ilyenkor mi tortenik. Tovabbitottak a levelet az nrszh-nak? De akkor miert azt irja, hogy felfuggesztette az eljarast? Ez a francos burokracia, jogi utvesztok. Most ezert nem tudom mitevo legyek. Azt sem tudom, folyik-e tovabb az ugy, vagy megakadt mar az okmanyirodaban. Egyaltalan hogy jon ahhoz egy aktakukac, hogy megakadalyozzon engem a parkolasi kartya igenylesben? Koszonom a tanacsot! Be is adom ujra, meglatjuk mi tortenik.

Előzmény: Ruth22 (11376)
Ruth22 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11377

Kedves Otthonülő,

volt 2,2 is, és a vége 1,8 lett. Tudod a rezsicsökkenést is beleszámították.

Minden jót kívánok: Ruth

Előzmény: otthonülő (11375)
Ruth22 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11376

Kedves Zoli,

Ez már 2012-ben így volt. Nekem 1 évembe telt 2013 márciusban kaptam meg, de akkor még kezdetleges  volt, illetve nem volt kitaposott út. 1925-ös születésűeket is behívtak, mert az unokája használta a parkolókártyát, közben az illető fekvőbeteg volt, a sportkocsiba be se tudott volna ülni, vagy kiszállni belőle.

 

Elküldik a papírokat az NRSZH-hoz, aztán behívnak, kivizsgálnak, - úgy mint a felülvizsgálaton - aztán jön vissza az összes lelet és a végzés, hogy kaphatsz-e parkolásit, és az Önkormányzat Okmányirodája ad. Vagy nem, és akkor nem ad.

Ne fellebbez (más csak 3000, 2 éve 5000 volt), hanem add be újra, az ingyen van.

 

Kellemes Ügyintézést: Ruth

 

Előzmény: Törölt nick (11367)
otthonülő Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11375

1,8 % emelést kapunk, mint az öregségi nyugdíjban élők. 

Nagyon sokáig 2,4 %-ról beszéltek, még Szakértő asszonyunk is. Neki köszönöm a sok hasznos információt, amit önzetlenül adott nekünk!

 

Mindenkinek kívánok egészségben, boldogságban, sikeres ügyintézésekben gazdag boldog új évet!

 

mi lesz velünk Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11374

pimmi!

 

Elnézést kérek  eltévesztettem!

Igen igazad van,nem az egészségkárosodásom 54% ,hanem az egészségi állapotom.

 

Akkor ezek szerint nem az adott év minimálbéréhez számolják az összeget,hanem a nyugdíjemeléshez.

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Előzmény: pimmi (11371)
hagyma boly Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11373

Ha nem változik a kategória akkor marad az összeg is !

 

Ki jogosult rokkantsági ellátásra?

Az a személy, akinek az egészségi állapota a komplex minősítés alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű és aki a kérelem benyújtását megelőző

5 éven belül legalább 1095 napon át,

10 éven belül legalább 2555 napon át vagy

15 éven belül legalább 3650 napon át biztosított volt és

-    keresőtevékenységet nem végez és

-    rendszeres pénzellátásban nem részesül, továbbá

-    akinek az egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyre-állítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és akinek az egészségi állapota 51–60% között van és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján a rehabilitációja nem javasolt (B2 kategória), valamint annak a személynek, akinek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyre-állítható, vagy aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel és a kérelem benyújtásának, vagy a felülvizsgálat időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg.

-    akinek egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt, és egészségi állapota 31-50 % közötti (C2 kategória), valamint annak a személynek az esetében, aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg,

-    aki kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható és egészségi állapota 1-30 % közötti (D kategória),

-    akinek egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes, és egészségi állapota 1-30 % közötti (E kategória).

 

Mi alapján állapítják meg a rokkantsági ellátás összegét?

A jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben (referencia időszak) elért havi átlagjövedelem (legalább 180 nap) alapján.

 

Mi történik abban az esetben, ha az igénylő a kérelem benyújtását megelőző évben nem rendelkezik jövedelemmel?

Ebben az esetben azt vizsgálják, hogy az igénylő közvetlenül a kérelem benyújtását megelőzően rendelkezik-e legalább 180 naptári napi jövedelemmel.

 

Mi alapján állapítják meg a rokkantsági ellátást, ha az igénylő a kérelem benyújtásakor egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel?

Ha a jogosult nem rendelkezik legalább 180 naptári napi jövedelemmel vagy egyáltalán nem rendelkezik jövedelemmel az ellátást a 2012-ben érvényes minimálbér (93.000 Ft) alapján állapítják meg. Ha a jogosult amiatt nem rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, mert a vizsgált időszakban vagy ennek egy részében táppénzben, baleseti táppénzben részesült, ha az számára kedvezőbb, a táppénzt, baleseti táppénzt megelőző 180 naptári napi jövedelmet kell figyelembe venni.

 

Mennyi a rokkantsági ellátás összege?

 

Az ellátás megállapítása során a minimálbérnek a 2012. évre érvényes összegét (93.000 Ft) veszik alapul, erre tekintettel¿

annak a megváltozott munkaképességű személynek, akinek:

-    egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt és akinek az egészségi állapota 51–60% között van és a rehabilitálhatóság szociális szempontú vizsgálata alapján a rehabilitációja nem javasolt (B2 kategória), valamint annak a személynek, akinek a foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 40 százaléka, de legalább a minimálbér 30 százaléka (27.900,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 45 százaléka (41.850,- Ft)

-    annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, akinek egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt, és egészségi állapota 31-50 % közötti (C2 kategória), valamint annak a személynek az esetében, aki tartós foglalkozási rehabilitációt igényel  és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a havi átlagjövedelem 60 százaléka, de legalább a minimálbér 45 százaléka (41.850,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft)

-    annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, aki kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható és egészségi állapota 1-30 % közötti (D kategória) a havi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka (46.500,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft)

-    annak a megváltozott munkaképességű személynek az esetében, aki egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes, és egészségi állapota 1-30 % közötti (E kategória) a havi átlagjövedelem 70 százaléka, de legalább a minimálbér 55 százaléka (51.150,- Ft) és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka (139.500,- Ft).

Emelkedik-e a rokkantsági ellátás összege?

A rokkantsági ellátást a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény nyugdíjemelésre vonatkozó szabályai szerint, azzal megegyező arányban emelik, 2014-ben 2,4%-al.

 

Méltányosságból lehet-e emelni a rokkantsági ellátás összegét?

Nem, a rokkantsági ellátás összegének emelésére még méltányosságból sincs lehetőség.

 

A rokkantsági ellátás mellett lehet-e kereső tevékenységet folytatni?

Igen, azonban az ellátás szűnik, ha a kereső tevékenységből származó jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül  meghaladja a minimálbér 150 százalékát(2014-ben 152.250 Ft). A biztosított egyéni és társas vállalkozó esetén minimálbér alatt a garantált bérminimumot  kell érteni, mely 2014-ben 118.000 Ft.

Mikor szüntetik meg a rokkantsági ellátásra való jogosultságot?

Ha az ellátásban részesülő

- kérte,

- más rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve a keresőképtelenségre tekintettel folyósított táppénzt, baleseti táppénzt,

- egészségi állapotában olyan tartós javulás következett be, amely alapján a jogosultsági feltételek már nem állnak fenn,

- keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát,(a biztosított egyéni és társas vállalkozó esetén minimálbér alatt a garantált bérminimumot  kell érteni)

- foglalkoztatására a foglalkoztatásra irányuló jogviszony létesítéséhez szükséges jognyilatkozat hiányában került sor,

- az értesítési kötelezettségét neki felróható okból nem teljesíti, vagy

- a felülvizsgálat során neki felróható okból nem működik együtt.

 

Hol kell benyújtani a rokkantsági ellátás megállapítására vonatkozó igényt?

Az ellátás megállapítását formanyomtatványon, lakóhely szerint illetékes Kormányhivatal szakigazgatási szervénél, a külföldön élő, tartózkodó kérelmező esetén Budapest Főváros Kormányhivatalának Rehabilitációs Szakigazgatási Szervénél

Jogosult-e utazási kedvezményre a rokkantsági ellátásban részesülő személy?

Utazási kedvezményre jogosult, aki

-    rokkantsági ellátásban részesül, és 2011. december 31-én I., illetve II. csoportos rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, vagy akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 30%-os vagy kisebb mértékű,

-    rokkantsági ellátásban részesül, amennyiben 2011. december 31-ig 57. életévét betöltötte és 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági nyugdíjra vagy rendszeres szociális járadékra volt jogosult.

 

2014. január

Emberi Erőforrások Minisztériuma

Központi Ügyfélszolgálati Iroda

Budapest, V. Szalay u. 10-14.. Telefon: (06-1) 795-3168

www.emmiugyfelszolgalat.gov.hu

               www.csaladitudakozo.kormany.hu

Emberi Erőforrások Minisztériuma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A megváltozott munkaképességűek ellátásai

 

 

A rokkantsági ellátás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011. évi CXCI. törvény

 

 

Előzmény: pimmi (11372)
pimmi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11372

és ha valaki ugyanabban a kategóriában marad, csökkenthetik az összeget, ha igen miért?

pimmi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11371

hát én mostmár nem értem ezeket a kategóriákat, nem ez a B2? :

akinek az egészségi állapota 51–60% között van , legalánnis a

2014. januári adat szerint

Te meg azt írod hogy : 54% egészségkárosodásra B2

most akkor hogy van ez?

Előzmény: mi lesz velünk (11370)
mi lesz velünk Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11370

Üdvözlök Mindenkit !

 

Kérdésem a következő:

2014 - ben I. fokon 54% egészségkárosodásra 41850 ft-ot B2 kategóriát kaptam.

Fellebeztem,de maradt II.fok után is 54% egészségkárosodás B2 kategória ,

de már 42850 ft.

Mi alapján számolják,hogy mennyi az ellátás összege,mert ha jól tudom a minimálbér

30-45 %-a lehet.

Januártól 105.000 lesz a minimálbér. Akkor lehet,hogy 47250 ft-ot kapok majd?

 

 

felhö977 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11369

Ugytudom, csak ha kapsz fogyatekossagit, csak akkor jar! Legalabb is úgy emlékszem tőlem azt kérték! De ez nem 100%

Előzmény: Törölt nick (11367)
pimmi Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11368

köszi, és azt tudja valaki, hogy kb budapesten mekkora a csúszás? az a 2 év amit lejebb írtok az mennyire általános?

Előzmény: ezsuzsa1 (11366)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11367

Sziasztok!

 

Nem tudjatok veletlen mi ez a szigoritas a parkolasi kartyaval megint? Leadtam az okmanyiordaban a kerelmet a papirokkal egyutt es jott egy level, hogy leallitotta az okmanyiroda vezetoje a kerelmet az nrsz donteseig, mivel ez az o jogkoruk. 3000 ft a fellebbezes.  Mert allitolag a mozgaskorlatozottsagom eldontese az nrszh hataskore. De akkor miert az okmanyirodaba kell beadnom a papirokat? Gyogytornan is elokerult a szo rola es meseltek, hogy egy bacsi aki kerekesszekkel jar, az se kapta meg.

Előzmény: ezsuzsa1 (11366)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11366

Különben megvan rá a válasz: azért nem jelentetted be az állapotváltozást, mert vártad hogy behívjanak.  :D

Előzmény: pimmi (11363)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11365

Nyugi, nem fognak ilyet mondani. 

Előzmény: pimmi (11363)
Gellar Creative Commons License 2014.12.30 0 0 11364

Nyugodtan felhívhatja bárki az RSZSZ számát, ha nem találjátok, a helyileg illetékes Nyugdíjbiztosító megadja, egy életszerű kérdésre, pl. hogy el kell utaznom 2-3 hétre, de már 1 év eltelt a tervezett felülvizsgálatom óta, mindig elmondták eddig, hogy éppen hol tartanak a behívásokkal.

A Jászság szívében jelenleg 2013. szeptemberénél.

pimmi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11363

És mi van akkor ha mondjuk mint otthonülő is írta hogy mekkora a késés, és behívnak aztán azt mondják javult x % -ékot, de ezt ugye be kéne jelenteni mert a papiron az van hajavul az állapota be kell jelenteni, nem mondhatják hogy hoppá, miért nem szólt annak ellenére hogy nem hívtuk?              

ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11362

Majd meglátjuk.Jövőre két vizsgálat biztos vár rám, egy bíróság által elrendelt független orvosszakértő, és egy II. fok (özvegyi miatt). Kíváncsian várom, és majd beszámolok róla. Hát nagyon rám férne már egy normális vizsgálat! :) Nem is kérek sokat, csak végre a saját betegségeim vegyék figyelembe és a saját rendeletüket alkalmazzák, ne a szubjektív véleményüket.

Előzmény: felhö977 (11361)
felhö977 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11361

Drága Zsuzsa! Nagyon sajnalom, hogy veled ilyen történt! Én Győrbe járok, nagyon tisztességesen bántak velem! Azt kívánom neked, te is reszesülj ilyen banasmodban! Sok a negatív kritika , fontosnak tartom elmondani, hogy van pozitív tapasztalat is! 

Előzmény: ezsuzsa1 (11357)
otthonülő Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11360

nem rehabos vagyok, hanem rokkant ellátott, régi nevén rokkantnyugdíjas.

jövőre biztos behívnak, gondolom tavasszal.

előtte három évig nem hívtak, pedig akkor is az volt a határozatomon, hogy felülvizsgálatának ideje: 1 év múlva.

 

Előzmény: hazafiúj (11359)
hazafiúj Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11359

Te is rehab. ellátott vagy ?

 

mert ez keménynek tűnik eddig közel 2 év csúszás ha 2015-ben menned kellene.

Előzmény: otthonülő (11356)
tahisi Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11358

Hát igen oda kell menniük a Thököly út Jávor utca sarok. Helló

Előzmény: hazafiúj (11354)
ezsuzsa1 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11357

Kedves felhő977!

Félreértettél, nem a betegséged tartottam szerencsésnek, hanem azt hogy emberségesen bántak veled a felülvizsgálatokon. Abban igazad van, hogy a megfelelő orvosi papírok megléte szükséges, de sajnos némely felülvizsgáló orvosok figyelembe se veszik azokat. Így ezért van hogy néhányan hiába járunk rendszeresen orvoshoz,kezelésekre, hiába van meg a  "papír" mégis aggódunk a felülvizsgálatok előtt. Az én esetemben két éve vizsgálnak olyan betegségre, amim nincs is, mert a kedves orvosok nem veszi a fáradtságot hogy megnézzék a szakorvosok által kiállított papírokat, így esett meg hogy a gyógyíthatatlan betegségből "kigyógyultam". Persze lehetne még hasonló dolgokat mesélni. 

Előzmény: felhö977 (11351)
otthonülő Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11356

szia hazafiúj!

Budapesten (Thököly út) nekem a határozatban leírtak szerint 2013. februárjában kellett volna megjelennem.

Azóta sem hívtak még be. Kapom az eddig megállapított rokkant ellátási pénzösszeget.

 

Előzmény: hazafiúj (11352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!