Keresés

Részletes keresés

5star Creative Commons License 2007.01.06 0 0 6736
Weboldalunkon "Használt gépek" rovatot indítottunk. Ha valakinek használt kávéfőzéssel kapcsolatos eladó gépe van, szívesen feltesszük az oldalra. A megjelenyítés ingyenes.
Érdeklődők, küldjenek e-mailt, rövid ismertetővel, árral és 1 db fotóval (max. 500x500 pix.) elérhetőséggel, amely publikus lesz a weboldalon.Weboldalunkon
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.06 0 0 6735

Hát igen, van benne valami amit mondasz, tényleg kell még hozzá egy kis idő, hogy a korlátaiba ütközzem :) viszont az is tény, hogy ez a szabályzósdi eléggé szakma-közeli :) dolog nálam. Most várok egy kicsit még lehiggadok, aztán meglátjuk... Meg aztán ez a "tuning" dolog is valahol egy kis kikapcsolódás, szórakozás lenne nálam.

 

Viszont ma reggel olyan jó kávé csurgott ki belőle, hogy kénytelen voltam azt mondani, hogy "azannyát" :)

Előzmény: alexandrosz (6734)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.06 0 0 6734

Talán nem leszek sértő, de én bizony hozzá nem nyúlnék - egyelőre - Szilvihez!

Olyan jó gép az...szvsz még a 10%-t sem használod ki a tudásának, nem érne rá az elrontás kicsit később??

:)

Az én első tuningom biztosan egy hőmérő beépítése lenne, de nincs szívem hozzá...még.

 

Kávémanó!

Pl. a Gaggia MDF (is) van fehérben (ne lenne oly' drága..). Tudom, hogy horror tisztán tartani, de mivel minden konyhagépem és a régi kévégépem is fehér volt, tisztában vagyok a feladattal!

 

Előzmény: Vén Resu (6729)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.06 0 0 6733

 

Zsolt, elment a küldemény.

 

 

Előzmény: Zsolti2003 (6732)
Zsolti2003 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6732
Volnál szíves nekem is megküldeni a leírást és a robbantott rajzot?
Előzmény: kávémanó (6676)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6731

Szuper... úgy látom, hogy a 9bar / 93°C hamarosan megoldott probléma lesz (utóbbi saját hatáskörben elintézve)...

Most éppen azt nézegetem, hogy a Rancilio szűrőkből is kétféle típusuk van, nekem pont a normál változatot adták a géphez, de létezik mély is...

Előzmény: yeahhh (6730)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6730
Igen, rendesen be vannak tárazva - mondjuk, például ugyanaz a kettős kifolyó (én is nézegettem ár) szerepel a Rancilio, meg a Gaggia alkatrészek között (finoman fogalmazva is méltányos áron) 
Előzmény: Vén Resu (6729)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6729
És ezek az alkatrészek nagyrészt vannak is nekik raktáron? Láttam ott pl. állítható kettős kifolyót, ami rohadt jó lenne, mert időnként nem azonos mennyiség jön le a két csészébe, meg egy csomó tartalék alkatrészt is. Na majd ha valamikor kilátszok a munkából elnézek arrafelé.
Előzmény: yeahhh (6728)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6728

Tudod, mint a sebészeten: "Doktor Úr, bal láb...mondom, bal!...mondom, LÁÁÁB!!!"

 

De komolyan: érdemes kimenni Expolygonékhoz, mert a tulaj érti a csíziót+roppant segítőkész. Daráló-ügyben ölég sokat fárasztottam, ennek ellenére soha nem volt olyan érzésem, hogy namosmáraztánmajdtelküldahalálba...:-)

Előzmény: Vén Resu (6727)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6727
Hát... ezt a linket nem kellett volna megmutatnod, szegény Silvia már ott reszket a konyhaasztalon, hogy mit fogok vele csinálni :)
Előzmény: yeahhh (6724)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6726
Ejha... ebbe a boltba el kell néznem! Kösz az infót!
Előzmény: yeahhh (6724)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6725
A Gaggiámon es ferde kicsinység - ugyanazon ISO DIGO 9002-es szabvány szerint gályázhatnak :-)) 
Előzmény: gprinz (6723)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6724

Ja, olyan manó-mérő is van Expolygonéknál, kétféle is - de oda van írva, hogy "szerelőknek" :-))):

http://www.expolygon.hu/files/KVA_Szereloknek.php

 

Itten meg a kifolyók: http://www.expolygon.hu/files/KVA_Rancilio.php 

Előzmény: Vén Resu (6721)
gprinz Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6723
Ezt már abból is gondoltam, hogy a kifolyó nem elvágólag áll a karhoz képest. Bár az olaszoknál sohase lehessen tudni...
Előzmény: yeahhh (6722)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6722
Tuti, hogy menetes - néhány oldalon kínálnak is (tán az Eypolígonnál is láttam) az ilyen, szabvány szűrőtartókhoz a gyári dupla helyett egycsöcsű egykifolyós végdarabot.
Előzmény: gprinz (6719)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6721
Kösz, megnézem hogy mennyi a különbség egy "gyári" manométeres és a barkács megoldás között, aztán meglátom.
Előzmény: gprinz (6719)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6720
Az Omronnak vannak nagyon durva (és drága) szabályzói is, pl. fuzzyval támogatott PID kaszkád szabályzásokhoz és más hasonló. Én erre a feladatra az E5GN típust néztem ki, és valószínűleg ezt is fogom beépíteni. Amúgy meg PID szabályzót mindenki gyárt, úgyhogy elég nagy belőlük a választék. Egy biztos, hogy nem olasz lesz, mert a folyamatirányításban és az ipari automatizálásban a "Made In Italy" szitokszónak számít :)
Előzmény: kávémanó (6718)
gprinz Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6719
Igen, lecsavarható (legalábbis az általam látott Gaggia Evolution Espresso esetében) a kifolyó, csak szeret "ráépülni".
Előzmény: Vén Resu (6713)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6718

 

Resu, nézegettem az Omron ajánlatai között a PID-es szabályozókat és volt egy kerekes beállítású és egy digitális kijelzős is, amelyekhez különböző termopárokat, vagy hőérzékelőt lehet kapcsolni. Nem tartod ezt "ágyúval verébre" megoldásnak?

 

Amúgy a szervizekben lehet olyan kart helyettesítő eszközt kapni, amivel a manométer is egybe van építve. Persze nem tudom, hogy mennyibe kerül. Lehet, hogy a szervízből is kölcsönadják, ha jól elbeszélgetsz velük...

Előzmény: Vén Resu (6717)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6717
Nem tennéd meg előtte a tiéddel? Aztán lefényképezhetnéd és berakhatnád ;)
Előzmény: kávémanó (6715)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6716

 

nálam patikatisztaságú a daráló

 

Ez nagyon természetellenes állapot és én csakis természetes körülmények között tudok élni. Ez azt jelenti, hogy engedek az entrópia-növekedés törvényének és csak végszükség esetén avatkozom be. Pl., ha már a tamper megtalálása tovább tart egy félóránál... :-)))

Előzmény: yeahhh (6714)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6715

 

Ha pont középen kettéfűrészeled, akkor a metszet szépen megmutatja, hogy van-e ott menet! :-)

 

 

Előzmény: Vén Resu (6713)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6714
Szokás és technika kérdése: nálam patikatisztaságú a daráló, meg a környezete is - nem utolsó sorban a családi béke érdekében :-)
Előzmény: kávémanó (6712)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6713

Szerintetek a szűrőtartó végéről ezt a kiömlő vackot le lehet csavarni? Kézzel próbáltam, de nem megy, úgyhogy inkább megkérdezem (hátha látott már valaki ilyet szétszedve) mielőtt helyreállíthatatlanul dezintegrálom egy satuval. Azért szedném le, mert egy kis manométert eszkabálnék rá, hogy megmérjem (és ha szükséges beállítsam) a nyomást.

 

kávémanó Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6712

 

Ha lenne fehér I., jó eséllyel indulna, annyi jót mondtatok róla.

 

Fehér kávédaráló! Micsoda perverz gondolat! :-)

 

Ha abban a hitben ringatod magad, hogy egy kávédaráló környezetét tisztán, kávészemcsétől mentesen lehet tartani, akkor ez bizony rettenetesen naív elképzelés! A jó kis sötétbarna, fekete szín prímán jótékony fedést biztosít a látszólagos rend érzetének fenntartásához! :-) Mondjuk, nem tudom, hogy ez megnyugtatja-e a nejedet! :-)))

Előzmény: alexandrosz (6710)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6711

 

mi lesz akkor, ha vákuumos őrült kávét teszek az eszpresszómasinába? Milyen ízre lehet számítani?

 

Nem ennyire rossz a helyzet! A vákuumozott darált kávék között is vannak "espresso" darálású kávék! Komolyan kell venni, hogy milyen célra ajánlják a kávékat és csakis olyat vegyél meg, amit "espresso" gépekhez is ajánlanak. Óriási különbség van a szemcseméretben. Az Omnia csak kegyetlen erős tamperolás mellett használható, ha nem darálsz még rajta egy keveset, 10-15 másodpercet. Viszont a Tchibo új "espresso" kávéja egészen jól használható és nem rossz az íze sem. Becsületes közepes minőség, élvezhető. Lavazza Crema Gusto (kék-piros), egészen jó. Sagefredo Emozione - ha szereted a finom kávé markáns ízét, nagyon fogod kedvelni. Én ezeket próbálgattam, meg voltam velük elégedve. Ami nem jött be nálunk: piros Sagefredo Intermezzó (karaván style), Piazza d Oro (agyonégetve).

 

Egyébként a nagyobb áruházakban vannak kimért szemesek, amiket ott tetszőleges méretre darálnak. Vigyázat, mert ezek is csak 1-2 napig taertják azt a minőséget, amit az ember a finom kávétól elvár. Időben exponenciálisan veszíti el az élvezeti értékét a darálás után!

 

Ajánlom figyelmedbe a kenyai kávékat, a maguk fűszeres, gyümölcsös ízvilágukkal.

 

Az Illy pedig monnyon le, most már végképp elmondhatom... :-)

Előzmény: SiD- (6702)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6710

Ha lenne fehér I., jó eséllyel indulna, annyi jót mondtatok róla.

Tegnap direkt a fehérben kapható darálókat bengésztem, nem túl jó a helyzet...

Előzmény: yeahhh (6707)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6709

Így van, nálam is csak a M. Espresso maradt fenn a rostán - abből van még egy zacsival, el is fogyasztom.

Előzmény: alexandrosz (6708)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6708

De ezek kg-ja annyiba került, mint a géped :)

A sima bóti "jobbak" (sega, piazza, stb.) nagyjából így járnak, legalábbis a Gaggia nem kegyelmez nekik...

Ellenben...Jó lenne venni egy kis Vergnano-t, de amióta felrobbant a kezemben, hanyagolom.

Előzmény: yeahhh (6706)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.05 0 0 6707
A megoldás: Iberital+fehér radiátorzománc ;-)
Előzmény: alexandrosz (6705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!