Keresés

Részletes keresés

kemorgo Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27642

Reménykedünk, egyelőre a pozitív irányba mutatnak a jelek.

Ha nem, akkor maradnak a háziállatkáink, amikkel ugyan nehezen barátkoztunk meg, de mostanra már jól érzik magukat nálunk(reményhal és a szarokrája) :D

 

Köszi az együttérzést, és a hasznos tanácsokat mindannyiatoknak.

Előzmény: Deryan (27639)
hodanyo Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27641

Nagyon örülük neki hogy sikerült a dajkásítás a nyulaidnál!  :)

Előzmény: Gugyerás Tímea (27586)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27640

Sziasztok Nyúltenyésztő Társak.

 

Köszönöm szépen mindenkinek aki segített.

 

Azért elviszem az állatorvosnak megmutatni a baj elkerülése végett.

 

Chezuluval kb 1,5hónapja oltottunk az állatorvos pedig kérhete oltotta be.

Deryan Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27639

Sajnálattal olvastam, hogy az anya végül mégiscsak elpusztult.

Remélem, hogy a kicsik így megosztva azért túlélik más anyák segítségével.

Előzmény: kemorgo (27632)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27638

Ha 2x oltottad, simán előjehtnek rajta a tünetek. A vakcina papírjára rá van (kellene hogy legyen) írva, hogy mellékhatásként a betegség tünetei előjöhetnek. Ekkor nem kell megijedni. A vakcina is myxomat vírust tartalmaz legyengítve. Bár egymás után 2x oltani sztem felesleges, no meg az esetleges következményeknek sem árt utána nézni ilyen esetekre.

Előzmény: Törölt nick (27633)
taked Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27637

Nekem is van egy ilyen nyulam,rendszeresen-már harmadszor így fialt,azzal a különbséggel hogy mindig fele-fele arányban.Az elején én is ki voltam akadva tőle.

Előzmény: grener (27618)
hodanyo Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27636

Íme a 30-35 napos nyuszkók:)

 

Eddig a  3 anyától született 29 nyusziból  27 megmaradt. Már szépen esznek mindent,

remélem a továbbiakban sem lesz velük gondom...

Nagyon meg vagyok elégedve az 1. ellésű anyáimmal!  

 

 

     

 

 

   

 

hodanyo Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27635

Sziasztok!

A párom ügyeskedett egy őskori kétszárnyú szekényből

 

     

 

 

Csinált egy frankó  4 fakkos kinti nyúlketrecet :)

 

 

 

 

Nem csilli-villi de a célnak tökéletesen  megfelel!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sanyinyúl Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27634

Nálam oltás után az egyik anyán rendesen kijött a betegség. Némelyik nyúlon pedig az oltás után kb. 3 héttel a képeiden látható, hasonló hólyagocskák (kifakadva sebek) jelentek meg a fülön. Hál' Istennek mind rendbe jöttek azóta. Mikor oltottátok őket? Lehet, hogy csak oltási reakció... de az is lehet, hogy valami más lesz. 

Előzmény: Törölt nick (27633)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27633

Sziasztok Nyúltenyésztő Társak.

 

SÜRGŐSEN SEGÍTSÉGRE LENNE SZÜKSÉGEM.

 

Ma a reggeli etetésnél a tenyész bakomon észre vettem hogy afülén van egy szemöcshőz hasonló kisebb dudor mint egy kisebb borsó szem egyből a myxóra gondolok nagyon nem szeretném hogy az legyen pedig bevan oltva 2-szer is 1-szer CHEZULU-val közösen és 1-szer állatorvos is beoltotta csináltam is egy pár db képet is.

 

Aki tud kérem segítsen irjon ide a forumra vagy hívjon már fel 06-20-242-8304-es telefonszámon.

 

Előre is nagyon szépen köszönöm.

kemorgo Creative Commons License 2013.06.16 0 0 27632

Az éjszakát átvészelték, a három legnagyobb, amit a másik anya gyerekei közé bekevertem, jól van, megnéztem  a fészket, mindenki él, virul, és tele pocakkal alszik.

 

A maradék hat bent van a törpe anyával, egyelőre úgy tűnik, hogy elfogadta őket, és talán-talán eteti is, mert mind él, és összebújva alszik.

Az este még a fészekbe feküdt be a törpe anya is.

Reménykedek...

Előzmény: Törölt nick (27631)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27631

Szia kemorgo.

 

Igen előfordulhat hogy elfogadja a kicsiket ha az anya jó indulatú mert az anyák átlag 4-5nap alatt apasztanak el én igy tudom de sok sikert egy probát megér vagy sikerül vagy nem.

 

Előzmény: kemorgo (27624)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27630

Szia.

 

Igen létezik ilyen és még pedig galandférgesség a végbelén található babcsíra alakú és fenbendazollal nagyon jól kezelhetó és is leszoktam őket riktkán itatn vele hála istennek nem volt ilyen próblémám ezt neken egy állatorvos mondta.

 

Előzmény: Zsuzsika.... (27629)
Zsuzsika.... Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27629
Sziasztok!

Egy orosz házaspár megnézte a nyulaimat!
És ők mesélték,h a nyulaim lehet azért nem nőnek mert férgesek!
Hallottatok már ilyet?Nyúl férges?
Amúgy mondták szép és jó fajták. Lennének!
Ők is tartanak kint nyulat van nekik 200db!
kemorgo Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27628

Köszönöm!

Sajnos nem fűzök sok reményt az alom felnevelkedéséhez.

 

Mostaniáig még soha nem volt veszteségem, kivéve két aprólékot fialás után.

Ezt is meg kell szokni, az állattartásban benne van a veszteség lehetősége.

Azért szomorú vagyok.

Előzmény: sanyinyúl (27627)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27627

Nagyon szurkolok a piciknek, és sajnálom az anyát! 

Előzmény: kemorgo (27626)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27626

no, áthoztam a törpe anyát, beraktam az apróságokat. Nem bántja őket, már beugrott a fészekbe is, beállt szoptatós pózba, pár másodpercig, hogy sikerült-e, vagy sem, az majd kiderül.

 

Az elpusztult anyát felvágtam, iszonyú levegős volt a gyomrától kezdve végig. Tüdő, máj, epe rendben volt, ezek szerint felfúvódás volt, takarmányozási hiba, túl sok zöldet zabálhatott be. A vékonybele volt véraláfutásos, minden más tök üres, levegős.

 

Ennek örömére ma estére mindenki csak szénát kap.

Előzmény: juhosttt (27625)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27625

Elvileg nem apad el 2 nap alatt a tej, de hogy mennyire sikerül dajkásítani, az már másik probléma.

Előzmény: kemorgo (27624)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27624

dél körül behoztam a mobil ketrecbe, negyed órája még utolsó erejével megpróbált szoptatni, végül kiugrott a ketrecből, és elpusztult.

 

Három kicsit, a legnagyobbakat átraktam a másik anyához, talán sikerül őket felnevelni.

Van egy törpe anya a szomszédban, két napja elpusztultak a kölykei- kutya támadásban- szerintetek lehet még teje?

Próbáljam meg a kicsiket berakni hozzá, aztán lesz, ami lesz?

bence1497 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27623

sziasztok lenne egy kérdésem ma dél felé meg halt egy 3 hetes nyulam csak annyi volt látható rajta hogy borzolt volt a bundája és az egyik szeme össze ragadt meg nem volt annyira mozgékony árpát , füvet ,száraz lucernát konyha maradékot és vad zabot adtam neki és borsónak a héját egyik nap  anyum adott neki kukoricát amit én soha nem szoktam adni nekik a többinek semmi baja nincs csak még egy tesójának borzolt a bundája de ő virgonc mi lehetett a baja ? fel boncoljam hogy meg nézem hogy minden rendbe volt-e benne ?

kemorgo Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27622

Szerintem heroikus küzdelmet folytat, számomra meglepő, hogy a kicsik, még a legkisebb vakarék is él alatta, minden áron, még a saját rovására is szoptat, ezek szerint valamennyi tejet tud még gyártani....

Fogalmam nincs, miből. Minden egyes alkalommal, amikor bejövök tőle, úgy teszem,  hogy mire kimegyek újra, vége.

Megígértem, hogyha ezt túléli, átkereszteljük Viktóriára, és végelgyengülésig lesz helye nálam.

Előzmény: Deryan (27621)
Deryan Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27621

Itt már nem kis baj lehet. De, amint mondod a remény hal meg utoljára.

Talán ha meg tudnád tenni, hogy elkerítve a hűvösben saját igénye szerint nagy mozgása lehet az eddigihez viszonyítva és napközben ott lehetne. Deszka/széna/föld padlón heverészhetne a jelenlegi hőségben.

Az etetést, itatás illetően jó tanácsokat kaptál.

Ne noszogasd, ne kényszerítsd! A símogatás, jobb odafigyelés a bajban sokszor csodákat képes művelni az anyáknál.

 

Ha emlékszel még a kaliforniaiakra. A kormos szájúnak 7 nyuszikája született. Anyának is igen szeleburdi ugra-bugra volt, amíg egy nagy baleset nem érte. A ketrec tetejéről bele fejelt a fémetető szélébe. Megrándult a nyaka és jól bevágta a felső álkapcsát a fémbe. Napokig nem tudott enni rendesen. A kicsik még nem kezdtek el szálazni. Látszott rajtuk, hogy alultápláltak. A nyuszimama mintha érezte volna, hogy nagy a baj és szót kell fogadni. Olyan kezes lett és ragaszkodó, amilyet még egyetlen nyúlnál sem tapasztaltam. Finom, könnyen berágható ennivalókat készítettem neki, amit a ketrec tetejére kapott, hogy a kicsik evés közben ne lökdössék. A kicsik ugyanazt kapták, ha akart velük is ehetett és sokat símogattam.

Pár nap alatt rendbe jött és a kicsik is behozták a lemaradást.

 

Ma már itt tartanak.

 

Betegsége elején egy kicsit is megnyomorított. Kitörte a lábát ugrálás közben, amikor az éhesen követelőzőtt. A kicsi megvan, egy picit visszaesett a fejlődésban, de eleven. 3 lábon szaladgál. Miatta van még bent a lépcső mindig s a háló részükbe is kapnak füvet beakasztva.

Előzmény: kemorgo (27620)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27620

Köszi, zöldet azonnal elhagytam és a tápot is, csak széna és víz van előtte.

Az a gond, hogy egyáltalán nem iszik, tegnap még a tisztát megitta, az almacetes és a jolovitos víz nem kell neki. Ma már a tiszta se fogy.

 

Naponta kétszer kiveszem, egy-egy jó fél órára, masszírozom a hasát, de semmi produktum.

Ma, igaz, ahogy ölbe volt, olyan volt, mintha megindult volna a bélmozgás, kavargott picit a hasa, ahogy alatta tartottam a kezem.

Ha kiteszem, nem akar mozogni, picit noszogatni kell, csak amikor már kényelmetlen a hasa masszírozása, akkor megy arrébb, meg rúgkapál picit.

 

A remény hal meg utoljára, ugye...

Előzmény: juhosttt (27619)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27619

A zöldel azonnal felhagynék. Az almaecetet töményebben adnám, (2dl vízhez 1-2 cl almaecet)

A táp adnám, de több szénát adnék. Nekem növendékek jártak így, igaz én levágtam. A masszást nem hagynám abba, óvatosan lehet maszírozgatni a hasát végig.

Az, hogy a hasát pucérra tépte nem gond, ez természetes dolog.

A jolovit is adnám neki nagyobb adagban, mint egy egészséges állomány esetében.

Én még a helyedben egy kis c vitamint is tennék a vízbe.

Előzmény: kemorgo (27617)
grener Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27618

Szia!

Az anyákat nem magamnak tartottam meg, hanem elvitték őket. A többieket azért nem tartottam meg, mert nincs helyem!  12 anyám és 2 bakom van, a szaporulattal együtt. Jelenleg 145-en vannak, és hétfőn fial még 2 anyám. Meg aztán nem tudtam eldönteni, hogy melyik anyámat cseréljem le, ha a myxoból felgyógyultakkal akarom lecserélni. Még mind jól fial, és jól nevel! Úgy  hogy maradt ez a kényszer megoldás!

 

Más:A legutóbbi fialásnál is, mint általában, párosan fialnak az anyáim. Legutóbb 10 napja. Az egyik időre fialt, a másik viszont csak egyet ugyanaz nap! Ilyen még nem volt.7-10 fiókája szokott lenni. Még jól le is szúrtam, hogy micsoda szégyen, nálunk ilyen nem szokott előfordulni! :-) Másnap reggel nézem, még mindig semmi! Ennyire elhízott volna az anya? Esti etetésnél úgy tűnt, mintha vékonyabb lenne! Nézem a fészket, 9 fióka mocorog benne! Úgyhogy hozta a formáját! Nálatok előfordult már ilyen, hogy 24 óra múlva jött a többi kisnyúl? Egy nap volt csak pároztatva, 2-3x lefordult a bak, akkor miért a születésnél ez a csúszás?

 

Valaki írta , hogy az anyanyúl röfögő hangot ad, ha eszik. Nem egyedi az eset, bár még nálam sem fordult elő...............idáig! Májusban oltottam az anyákat myxo és RHD ellen. Eddig még nem voltak oltva. Két anya lett az oltás után bágyadtabb 1-2 hétig, és az egyik nehezebben szedte a levegőt, és ő is "röfögő" hangot hallat. Most már ritkábban hallom, a szuszogás is megszűnt, és jobban is eszik mindkét anya.Semmi más tünet nem jött ki egyik oltott anyán-bakon sem.

 

 

Előzmény: Dzsin84 (27608)
kemorgo Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27617

Na, most segítségre van szükségem.

 

Egyik anyám harmadik napja nem eszik, és nem iszik. Felpuffadt, csak fekszik. Egy hetes kicsik vannak alatta, még élnek, de nagyon picik. Iszonyatosan megtépte magát, már fialás előtt is, de utána még inkább, teljesen csupasz a hasa. Eszméletlen módon lesoványodott az anya. 

Próbálkoztam a mozgatással, masszázsal, úgy néz ki, nem segít. Ma mikor raktam vissza a helyére, mintha lötyögne a hasában a víz. Kicsit fosos a hátulja, de a tálcán nem láttam híg székletet. Két napja semmilyen sincs.

Rácson van, plusz van neki pihenődeszka, de mindig a rácson intézte a dolgát, alatta tálca, amit naponta ellenőrzök. 

Széna van és víz előtte, de nem nyúlt hozzá. Eddig tápot, szénát, és igény szerint zöldségeket, zöldet kapott. Almaecetes vizet, plusz jolovitot.

Időnként nagyon hideg a füle.

 

Szerintetek neki annyi?

A gyerekeket se tudom dajkásítani, a másik alatt is van tíz.

 

Köszönöm, hogy meghallgattatok.

juhosttt Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27616

Én is használtam darabos (0.5-2 cm2) nagyságú fenyőforgácsot, nem ették meg, gond nem volt belőle, de ekkor a szénát mindenképp rácsra tettem, nem a padlóra, hogy még véletlenül sem egyék fel, de látva, hogy az akácot milyen ügyesen tudják lerágni... A berakott vesszőet szépen lerágják, és minden tüske rajta marad. Az ilyen ágakat meg orchideánál feltudom használni virág ág rögzítőnek.

Előzmény: rampi (27614)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27615

Nálunk csak a csikos forgó fogy nyulaknál. Még akkor is, ha apróbb szemű.

Még szerencse, hogy tavaly megszedtem egy gyönyörű buga fekete forgót. Miután elvetettem, maradt pár szem, gondoltam odaadom a nyulaknak. Még másnap is ott volt a forgó... Még szerencse, hogy az idei forgómennyiségéem közel 1/3-át ez teszi ki, és mégnagyobb szerencse, hogy főként a nyulaknak termelem a forgót.

Galambon az nincs, és sztem nem is lesz, mivel nem értek hozzá egyáltalán. Esetleg dísznek 1-2 db, ha már nagyon jól állok. De abból is valami igényleten "vad" galamb.

Előzmény: lacc74 (27612)
rampi Creative Commons License 2013.06.15 0 0 27614

Kenyér terén maximálisan egyetértek veled!Lehet,hogy szeretik, imádják,de egyáltalán nem tartozik az élesztőgombás trutyi a normális étrendjükbe.Ahogy nagyon sok olyan állatéba se amelyik ennek ellenére örömmel megesziLehet,hogy ártani nem árt,de én úgy gondolom,hogy haszna sincs nagyon.Én,hogy a rágását kielégítse erős,friss akácágat török neki,ezt is örömmel rágja.

 

Építkezésünkről maradt iszonyat sok gyalult fenyőfa forgács.Ezt rakhatom a nyúl alá?Eddig nem mertem a gyanta tartalma miatt,de a takarítás lényegesebben könnyebb lenne ,ha legalább azokon a helyeken ez lehetne ahova sokszor pisil.(nekem telelapos a ketrec alja,nem folyik,gurul le az ürülék)

Előzmény: juhosttt (27596)
lacc74 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 27613

Attól is függ a % milyen ninőségű szemet lehet venni,mert néha elég büdös a zsizsik irtótól.Ilyenkor ímmel-ámmal eszik akkor abból kevesebbet kapnak.A csirkéknek mindegy azok mindent megesznek.

Előzmény: lacc74 (27612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!