Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6811
tök komolyan gondolta... engem is idegesít... na nem az, hogy itt lassan mindenkinek az van, hanem hogy nekem nem ~ : )
Előzmény: cumpika (6810)
cumpika Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6810
Ezt most komolyan gondoltad???
Előzmény: alexandrosz (6805)
yeahhh Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6809

...aa stílus nem változott...ha nincs téma, kreáljunk:"...valahogy lelkileg nagyon megvisel, hogy mindig ilyen csodás csillogó gépekről megy a szó és én nem tudok dicsekedni csak azzal, hogy finom a kávém."

 

Ez nem kevés, hiszen mindenki KVfórumos erre törekszik. Neked sikerült, örülök. Tényleg van, hogy csodás, csillogó gépek vannak terítéken, de hát mindenki arról ír, amije van - ír, de nem dicsekszik, legalábbis itt nem, emlékeim szerint.

 

A Saeco-fóbiád meg nem tudom, honnan van, mer' a kutya sem fikázta: a maguk kategóriájában a karosak, meg az ótomaták is jól muzsikálnak - amíg Saeco Gran Cremát használtam (annak a doboza kartonból készült, a készülékház műanyag volt :-)  ), arról írtam, de nem kértem időpontot a pszichológusomtól, ha jobb, mívesebb, drágább KVgépekről folyt a szó...

Előzmény: kávémanó (6803)
zeg4 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6808

Így van Nekem is Saeco MC-om van, súlyosbítva egy Iberital darálóval:-)

 

Nálam úgy kezdődött az egész, hogy megelégeltem a kotyogót (a szarvasi- féle sosem izlett). Éreztem eljött a váltás ideje:-). 25-30e Ft szántam első körben a dologra, oszt elkezdtem túrni a netet (ide is így tévedtem) és járni a boltokat.

Az gyorsan világossá vált, hogy a fenti kategóriából (akciók nélkül) a Krups jöhet szóba. Ami mellesleg szimpatikus is volt és az állt befutó helyen.

Aztán a különböző helyekre küldött levelek közül a Saeco-tól kapott válasz állított a nagy döntés elé: akkor ez a készülék akciós volt 62e helyett 45e. Ami jól hangzik, na de másfélszer több, mint a rászánt keret.

 

Döntöttem és nem bántam meg! S ekkor még abszurd, pajzán gondolatnak tartottam, ha valaki 35e-ért vásárol magának darálót:-))))). De beláttam a dolgot, ez kb. olyan mint amikor valaki vesz egy drága minőségi erősítőt a házimozirendszerébe, majd az 5.1-es hangfal szettet 20e-ből szeretné kihozni. Persze tudom az ember anyagi lehetőségei határokat szabnak, néha kompromisszumokat kell kötni.....

Egy hónapig gyűrtem az ipart a meglévő darálóval, majd szóltam a családnak, hogy kezdjenek el gyűjteni, jön a szn., Karácsony:-).

Megfogatták a kérésemet (ezúton is köszönet Anyósomnak, Ő volt a főszponzor):-).

Arra persze most nem tudnék válaszolni, hogy ha nincs az akció, akkor most mivel főzném a KV-t.

Előzmény: H_G (6806)
H_G Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6807
Vagy ha már hasonlat, a fegyver-témában jobban otthon vagy... Egy pisztolyt visszavihetsz, ha egy napi (v. akár két hónapi) gyakorlás után még mindig nem találod el a céltábla közepét?

H_G Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6806
6195, 4998, 2786 -- ezekben ajánlgattam kül. érdeklődőknek pont ezt a Saecót. (Persze Cappucchino írásmóddal nehezebb megtalálni.) Zeg4-nek is ilyen van és digiteye korábbi gépe is egy Magic volt. Nem elég elismerés? Talán rosszat akarunk magunknak + az idetévedőknek?

"Na igen, ha úgy tekintünk rá, mint egy művészeti alkotásra, mint egy képre, egy szoborra, egy jó filmre,"

A hangszer sokkal jobb hasonlat. (Van is a Pavoninak egy Stradivari nevű, hegedűre emlékeztető modellje, egyébként nem fogyhat vmi jól és szerintem is rettenető ronda.) Egy technikai jellegű feladatot tölt be, de mert emberi erővel működik, egyáltalán nem független az eredmény a kezelő ügyességétől-gyakorlotságától.

Előzmény: kávémanó (6803)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6805

Sok szép szó, sok igaz szó...de mi a francért van neked is Iberital-od, kezd idegesíteni a sok italo-spanyol darálótulajdonos!

:)

Előzmény: kávémanó (6803)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6804

de valahogy lelkileg nagyon megvisel, hogy mindig ilyen csodás csillogó gépekről megy a szó

 

Erre csak egy gyógyír van, azonnal be kell szerezned egy E61-es hőcserélős gépet ;)

Előzmény: kávémanó (6803)
kávémanó Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6803

 

Na, látom, sikerült felpezsdítenem a fórum hangulatát! :-)

 

Nekem Saeco Magic Cappucchino-m van, kézivezérlésű, Iberital darálóval. Azt kell mondjam, hogy nagyon meg vagyok vele elégedve, de valahogy lelkileg nagyon megvisel, hogy mindig ilyen csodás csillogó gépekről megy a szó és én nem tudok dicsekedni csak azzal, hogy finom a kávém. Műanyag a doboza, csak 2 kapcsológomb van rajta. Még szerencse, hogy adták hozzá azt a kapucsínó készítő szerkentyűt, de azzal is hiába akartam villantani, hogy milyen jól működik, hiába írtam le részletesen milyen klassz kemény mikrostruktúrájú habot csinál, nem dícsértétek, csak nagyokat hallgatott mindenki. Hiába, egy Saeco-sat nem szabad dícsérni, mi is lenne a világból! :-)))

 

Egyébként értem én, hogy mit mondtok és igazatok is van, de azért engedtesséh meg nekem mégis egy kis tamáskodás. Nem kiforrott vélemény ez, inkább csak az érzéseim megfogalmazása, töprengés. H_G, idézted azt a szakértőt, aki azt mondta, egy Pavoni-hoz kevés 6 hónap. Na igen, ha úgy tekintünk rá, mint egy művészeti alkotásra, mint egy képre, egy szoborra, egy jó filmre, hogy akárhányszor elővesszük mindig más, mindig mást mond, mindig mást jelent, mindig mást veszel észre rajta, benne. Elrévülök és áhitattal húzom le a gép karját és elábrándozok, hogy most vajon milyen lesz a kávém. Ugyanakkor a materialista felem meg azt kérdezi, milyen gép az, ami mindig mást csinál? Én beadom neki az utasítást, betáplálom a vizet, a kávét és még konzekvens is akarok lenni az előzőekhez, a tegnapi finom kávéhoz, erre a GÉP, kiad nekem valamit, amit ő gondol. Hát gép az ilyen? :-)))

beeex Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6802
Én meg gyermekkoromban cikóriába áztatott háztartási kekszen éltem
Előzmény: alexandrosz (6801)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6801
Hirtelen mindenki milyen szerény lett :)
Előzmény: H_G (6794)
_MrB_ Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6800
Kapható a Corában is.
Előzmény: H_G (6795)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6799
Sehol sem vagy, én az első munkahelyemen Karavánt ittam :)))
Előzmény: H_G (6798)
H_G Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6798
De főzni jó sok Omniát főztem közben kotyogóban (a szüleimnek), nem tudom, ez enyhítő körülmény-e vagy súlyosbító...
Előzmény: Vén Resu (6796)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6797
Metro M3, szemes, 1/2 kg, ~1400Ft.
Előzmény: H_G (6795)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6796
Felvilágosulatlan koromban én is azt ittam :)))
Előzmény: H_G (6794)
H_G Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6795
Azt hol veszed és milyen alakban?
Előzmény: Vén Resu (6793)
H_G Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6794
Én meg Nescafé Braserót :)

Előzmény: beeex (6791)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6793
A Segafredo Selezione Orot kóstolta már valaki?
_MrB_ Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6792
Most épp Sega KVt iszom, Krupsből kicsapolva ~ : P
Előzmény: beeex (6790)
beeex Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6791
Amúgy meg 30 évig kotyogós, Szarvasi presszó, meg egyébb olcsó pressófőzőt nyúztam, és áztatott francia kávét ittam. Nem nézek le senkit.
beeex Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6790
- Bocs. Azt hittem 100-tól vannak. Én ezeket láttam az EW-ben. HiTec csilivili gépek.
- Használt piccolát az ebayon kapsz 35ért.
- Úrsten!!! Te Kruuupsos kávét iszol???? :)
Előzmény: _MrB_ (6788)
Vén Resu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6789

Szerencsére talán engem sem néz le senki miatta.

 

Tudod MrB, bizonyos szempontból én három kategóriába sorolom az embereket. Van akinek adok a véleményére, van akinek meghallgatom a véleményét, a maradék pedig kinyal...ja. Az irigy/lenézős emberek általában az utóbbi kategóriát gyarapítják.

Előzmény: _MrB_ (6788)
_MrB_ Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6788
Alap Saeco 20e volt. De 35eből bármikor meg lehetett venni.
Én kivételesen fogjuk rá nem dicsértem. Tény, nem tetszik. Nem az én világom. Annak ellenére remélem nem néztem le senkit, mert Saecot vett. Cserébe elvártam, s elvárom, engem se nézzenek le a Krups miatt. Szerencsére talán engem sem néz le senki miatta. ~ : )
Előzmény: beeex (6787)
beeex Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6787
ja és "Amolyan átverés, sokpénzűeknek". Sztem egy alap Saeco annyi mint egy alap Pavoni, és egy drága Saeco sokkal drágább mint egy Pavoni. Átverés sokpénzüeknek?
Előzmény: kávémanó (6778)
beeex Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6786

 Én kb végig olvastam a fórumot és sehol nem láttam, hogy a Saecot valaki szidta volna. Valszeg azért esik kevés szó róla, mert teszi a dolgát mit kell. Mivel otomata, nehéz is lenne naponta arról írni, hogy ma milyen kávét főzött mivel az a minimum, hogy jót, és ugyan olyat. Ezért otomata és Saeco.

 Én szeretek bizonyos kütyüket és szeretek velük foglalkozni. Felhúzós (olcsó) órám van. Csöves erősítőm, aminél 30 percet várni kell bekapcsolás után.

Mindennek két oldala van a tevékenység és a végeremény. Hány ember dekantálja a bort mielőtt kitölti? 1%? Akit nem érdekel a tevékenység az ne vegyen karosat. Szerintem emberek döntően (én is) azt várja el a legtöbb masinától ami körülveszi, hogy tegye a dolgát ne is tudjon róla, hogy azt hogyan teszi. Én utálom a kopjútert, telepítem és használom. Ismerek olyat, aki naponta állítgatja, optimalizálja, spec izéket tölt rá majd lefagy, újra telepít stb. többet ápolgatja, mint amennyit használja. Én nem akarom tudni, hogy működik a komjúterem, és hogyan tudnám kicsit gyorsabbá  vagy biztonságosabbá tenni. 

De van pár dolog, amiivel szívesen foglalkozom. Mióta megvan a Pavonim, szívesen felkelek 10 percel korábban, mert ennyi plusz kell, hogy minden műveletet elvégezzek, hogy a kv nekem jó legyen. De biztosan 10ből 9 ezt nem tené meg.  

 

A Saeco minden híradás szerint egy kíváló kv főző gép.

cumpika Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6785
Azért túlozni sem kell,századmásodperceket nem mér itt senki.
A szépet szeretni miért baj?/rózsafa tömködő/Ennél sokkal nagyobb "hülyeségre"is elkölt az ember 4 ezer Ft.-ot
Előzmény: alexandrosz (6779)
H_G Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6784
Akkor már tudjuk is, hogy rendezheted asszonykád viszonyát a Babyvel, kérj kölcsön pár napra egy Pavonit :))
Előzmény: alexandrosz (6783)
alexandrosz Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6783

Így van, semmi baj nem volt a Saeco-val, nagyon szerettem. Teljesen ki- és megismertem, magam végeztem a karbantartást, egyenletes minőséget produkált és! Életem Párja néha még most is visszasírja, ha neki kell a Baby-t működésre, kávéra bírnia :)

 

Előzmény: H_G (6780)
cumpika Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6782
Tényleg sok igazságot mondasz most.
De.... Még nem olvastam itt senkitől olyat,hogy lesajnálja a Saecosokat.
Egyébkén,véleményem szerint az espresso ott kezdődik,hogy Gaggia,Saeco.
Nem feltétlenül sorrendben.
Mindkettőnek voltak-vannak félresikerült gépei.
Előzmény: kávémanó (6778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!