Keresés

Részletes keresés

Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10237

Stílus, stílus...

Előzmény: Törölt nick (10236)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10236

Hát akkor érdekes egybeesések vannak itten kérem...

 

Éppen előtte írtam arról, hogy az szemetesre hordott, ősszel elégetett növényi részeken gazon és paradicsom szárakon kinőtt egy csomó paradicsom.. és mit ád Isten, percekre rá jön a posztod a felelőtlen, nem gondolkodó emberekről, akik elégetik a növényket, ahelyett, hogy komposztálnák, és figyelembe vennék a természet körforgását.

Érdekes....... nem is tudom miért vettem magamra....

 

Na, téptem innen.

Előzmény: gergerg (10235)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10235

Most csak 10 hozzászólást kell visszaolvasnod hogy lásd ki kezdett személyeskedni. Szerinted te vagy az egyetlen aki gazt éget? Szerinted egyenesen téged támad aki a gazégetést nem támogatja? Olvasd már el mit írok és fejezd már be ezt a mindenki ingjét magára vevő mentalitást! Azt írtam, hogy nem értjük a természet működését, de beleavatkozunk, majd csodálkozunk. Te azt sem tudtad mi az az index fórum mikor ugyan ezeket már leírtam nem is egyszer, szerinted akkor is téged akartalak piszkálni? Tényleg hanyagoljuk a beszélgetést szerintem, mert te minden szavaból kihúzol egy támadást.

 A tegnap hallott vicc jut eszembe mikor találkozik a mazohista és a szadista.

 

Mazohista: - Üssél meg!
Szadista: - Neeeeeeeeeem!

Előzmény: Törölt nick (10231)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10234

A darazsak ellen a legjobb védekezés, ha ott hagyja őket és nem piszkálja, mert az egyik által kibocsátott feromontól a többi is bevadul.

Jobb az elején elhúzni, míg az egész raj be nem indul.

Így hát. Kellemes további zsongást.

 

Én meg Hamvas Bélával együtt:  "A kertet választom és a könyvtárszobát, a hallgatag sétákat, a szótlan imát és a csendes üldögélést. Miért? Mert így lemérhetetlenül többet kapok abból, amire szükségem van. A magányban élt élet a nyilvánosnál határtalanul gazdagabb. Életemben magamnak akarok élni, nem pedig a nyilvánosságnak. "  Bizony, ez  Arany napokból való..  - és egy aranyat érő bölcsesség..

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10233

"A harmadik szomszédunk, akinek 40 kaptárja volt, be is fejezte, mert eszméletlen jó lelkű ember, és nem vitte r a lelkiismerete"

 

 

esküdj....:(

Előzmény: Törölt nick (10226)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10232

bocsánat, mindig elfelejtem

;)

Előzmény: gergerg (10224)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10231

Valóban nem az én hozzászólásaimra reagálsz, csak éppen az általam boncolgatott témákhoz szólsz hozzá, próbálod meg őket cáfolni, nevetségessé tenni, leszólni (gaz égetés) stb, stb, stb.. Attól, hogy csak "úgy" írsz, világos kinek szól, kiről szól.

Ezt az 1 hetes ciklust meg ne erőltesd már annyira mindenhol, mert már annyiszor mondtad, hogy a végén elhiszik. A politikusok is így szokták. Úgy állítotadd be a moderátori feljelentésedben is, hogy 1 hét nyugi után mindig rám jön a hoppáré...

Kértelek már ott is, itt is: NE SZEMÉLYESKEDJ. Szállj le más emberek minősítéséről, elemezgetéséről. Foglalkozz a témával, s ne velem, az egészségi állapotommal és egyebekkel. Ez a topik a paradicsom barátai nevet viseli és nem Vajákos/Rózsakunyhó személyisége, vagy ellenségei címet.

Köszi.

Előzmény: gergerg (10229)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10230

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126641815&t=9096652

 

  Egyik sem hangzatos nevű, ugyanis nem attól jóízű.

Előzmény: Törölt nick (10227)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10229

Nézd, azt hittem ha nem neked címzem a hozzászólásokat, észreveszed hogy nem veled akarok beszélgetni, mert a stílusodhoz semmi kedvem, és már érződik hogy letelt az 1 hét, és a kedvesebbik Vajákos kezdi elveszíteni a hatalmát. De nem vetted észre, ezért most szólok, nem neked, és nem róllad írok. Már csak azért sem mert nem tudom eldönteni hogy most bekapcsoltál vagy ki. Szóval megkérlek hogy a hozzászólásaimmal ne érezd találva magad, mert nem neked szánom őket. Ha mégis úgy érzed, és esetleg bántónak érzed, elnézésed kérem, nem ez a szándékom. A méhekkel kapcsolatban ha már ennyire bele szeretnél folyni csak annyit mondok neked, sokszor hangoztattad hogy itt a fórumon nem fogadják el a te véleményed mert az más. Kérdezem én miért fogadja el bárki a véleményed, ha te sem fogadod el másokét? 25%, az minden 4. szem. Ez kevés? Nekem nem. Nekem nem mindegy hogy 300 tő paradicsomot locsolok este, vagy 400-at ugyanannyi termésért, épp ezért nem söpröm le az asztalról az olyan ötleteket, amik ezzel az igérettel kecsegtetnek. Akinek 4 töve van, annak a táblázat alapján kb 0,002 méhet kellene tartania, neki nyilván fölösleges. Részemről nincs harag, de ha harapós kedvedben vagy, inkább mellőzzük a beszélgetést.

Előzmény: Törölt nick (10225)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10228

Csak rajban támadó poszt lódarazsakról tudnék, de sajnos itt nincs avatar. :(

Előzmény: Törölt nick (10222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10227

Nosza, mégsem csak a piros és gömbölyű paradicsom a jó...

 

Előzmény: gergerg (10221)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10226

Szó se róla, mi is a falu szélén vagyunk. De Csömörön pl. a falu közepén lakott a máhász, hátul a méhei. Ha 2 méter magad a választó palánk, akor csak 1 méterre kell lennie bármilyen kerítésről, a szomszéd nem szólhat bele - persze nem jó mindenáron megmérgesíteni a viszonyt. :) Itt nálunk a méhész szomszédunk lábszomszédjába odaköltözött egy fószer, aki mindig száguldozik a földúton a dzsipjével és minden szombaton dajdajoznak, na az méhallergiás, megpróbálta elérni, hogy szüntessék be. A harmadik szomszédunk, akinek 40 kaptárja volt, be is fejezte, mert eszméletlen jó lelkű ember, és nem vitte r a lelkiismerete; de a második szomszéd bácsi megtartotta a méheit, sőt 30-ra duzzasztotta őket. :) Nekem sajnos egyáltalán nincs helyem méhészkedni. Annyi szent, hogy a szomszédunk eddig mindig el tudta adni a mézét, sőt, gyakran más őrbottyáni ismerős méhésztől is vesz, hogy a saját vásárlóit ki tudja elégíteni. De igaz is, itt akácerdő és selyemfűmező mellett lakunk, szinte bűn volna nem kihasználni. :)

Előzmény: gergerg (10220)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10225

Mellesleg magad hoztál saját magad magcáfolására adatokat: azt, hogy 5-25 százalék múlik a posztméheken....

Nem hinném, hogy márciusban, amikor zárva vannak a fóliák a hideg miatt, meg egyébként is márciusban röködnének már a méhek, vagy áprilisban, amikor már röpködnek és tele a határ és a kiskertek virággal, akkor majd a szellőztetés miatt a fólia ajtaján röpködnek ki-be virágporért, mikor terített mező várja őket. Na, mindegy.

 

Én bizony a beteg faágakat és őszre többnyire gombás, beteg, vírusos növényeket elégetem és nem hagyomn áttelelni bennük a kórokozókat és nyűveket... A nyári zöld és fűnyesedék megy komposztnak, de a gombás, tetves, atkás, beteg, sárga levél és szár megy a tűzbe. De te csak takargasd is be őket, és tavasszal szórd szét, hadd terjedjen. Annál több permetszer kell majd megint, amitől pusztul a sok méh, pillangó rovar, és ami ezeket megeszi: madár.

 

Előzmény: gergerg (10213)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10224

Igazán megtanulhatnád már hogy a dolgokat úgy kell leírni, hogy mindenki ércse! :-)

Előzmény: Törölt nick (10222)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10223

:-)

Előzmény: Törölt nick (10222)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10222

tegyetek már be egy képet a poszTméhről, lécci:)

gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10221

Tudjátok miért szeretem a mini sárga paradicsomot? Mert az nem savas, így gyomorpanaszokkal küszködők is ehetik. Most reggelikor végigettem a fajtáimat, és azt kell hogy mondjam, hogy jövőre sokkal többet fogok ültetni ebből a sárgából, mert az elmúlt pár év alatt úgy rá kapott a család, hogy mindenki ezt akarja enni. Ehhez nem kell savlekötőt enni. A Scott lugas is, kevésbé savas, de azért mégsem olyan édes mint a mini sárga. Csak azért írtam le ezt az észrevételt mert látom többeknek is érzékeny a gyomra, nekik igazi kincsek lehetnek ezek a fajták.

gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10220

A mi  családunk generációkon keresztül foglalkozott méhekkel, nem kis mennyiségben, gyerekkoromban is sok volt még, de én már nem folytattam. Megváltozott a világ, itthon nem tarthatnám őket mert ahhoz túlságosan bennt lakom, kint meg megint nem tarthatom őket mert nincs időm az őrzésükre. És mézet is kevesebbet esznek az emberek mint rég. A sógoromnak még van pár család, de ő egy faluszélli házban tartja, felügyelet alatt. Jó egy ilyen szomszéd. Bár én nem nagyon értek ezekhez.

Előzmény: Törölt nick (10215)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10219

Hát ez eléggé attól függ, milyen koktél. Pl. a Perun sárga érzékeny, a vele árult piros kicsi is érzékeny, és már próbáltam vagy 10 egyéb koktélfajtát, de egyik sem nőtt ilyen brutálgyorsan és ilyen magasra, mint ez. Kétszer olyan magas, mint mellette az ugyanakkor, szabad földbe vetett Lugas F1. Mindjárt 3 méter, pedig a tavaszi hidegben semmit nem nőtt és le volt maradva mindenhez képest. Egy fürtön 30-50 bogyó is van és igen ízletes. Szóval kíváncsian várom, milyen lesz, ha sikerül palántáznom.

Előzmény: Lactarius Curtis (10217)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10218

Azt hiszem, többet tudok ezekről a dolgokról, mint te. Sok-sok könyvet kiolvastam, sok szakmai videót megnéztem a télen és végignéztem egy sikeres, korábban agromónus, zöldsétermesztési ágazatvezető, majd gazda januártól novemberig tartó munkáját a gyepkockás palántázástól a sok teheratónyi termés betakarításig, úgy kint a szántóföldön, mint a fólia sátraiban és közben igen sokat mesélt a paprika, paradicsom és dinnye termesztéséről. Valahogy neki, a profinak jobban hiszek, mert láttam az eredményt is, mint egy amatőrnek, aki fórumokon kér tanácsot.

 

"Aki nem akar olvasni, mert nem birja az idegrencere a posztméheket, az ne olvasson."

 

Nem az idegrendszere nem bírja, hanem a gyomra nem veszi már be... - ezért a kikapcs.

 

Előzmény: gergerg (10213)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10217

Koktélt szinte nem is kell permetezni, és kinő magától is, elég igénytelen növény.

Előzmény: Törölt nick (10210)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10216

                                          MINI (kicsi)              MIDI (közepes)                LARGE (nagy) 

Élettartam                     6-8 hét                     7-8 hét                      10-12 hét

Méhek mennyisége          15-30 db                    30-40 db                    40-50 db

Ajánlott terület             600-700 m2                       900-1000 m2            1000-14000m2



Előzmény: gergerg (10213)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10215

Nem tudom, szerintem nekem elegendő a szomszéd méhész bácsi a maga 30 kaptárjával. :) Ha nem kötődik egy virág, az tuti mástól van. Méhész bácsit mindenhova!

Előzmény: gergerg (10213)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10214

Pláne kihúzza, szinte gyorsabban nő, mint ahogy fertőződni képes :DDD

Előzmény: CBNora (10211)
gergerg Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10213

Aki nem hisz a posztméhekben, az gondolom a gombaölőben sem hisz, meg az trágyázásban sem, elvégre ezek nélkül is terem paradicsom. :-)

 

  A helyzet jelenleg úgy áll, hogy halvány lila gőzünk sincs a természetes körforgásról. Nem tudjuk mi mivel függ össze, csak ötletelünk, és közben lelakjuk a földet. Csak egyszerű példákat mondva, trend a gazt kikapálni, összegyüjteni, elégetni, holott a természet úgy találta ki, hogy az ott szárad el, ott bomlik le, ott eszi meg a giliszta, attól szaporodnak a talajlakó baktériumok, attól lesz a talaj jól szellőző, jó vízmegkötő, stb. És csak a gazt húztuk ki. Mi van akkor a műtrágyákkal amit megint ötletszerűen használva megint felborítjuk az egyensújt, és mi van a gombaölőkkel, amik a hasznos gombákat is viszik, és mi van a rovarölőkkel ami a regadozó rovarokat is viszik amik ha élve maradnának megoldanák a problémánkat, majd madarak táplálékai lennének stb. stb.....

Szóval ha nem tudunk semmit, honnan tudhatnánk hogy a nyitott ajtajú fóliasátrunkba mi repül be, vagy ki. Mellesleg az egyik szomszédom, kb 6., tart posztméheket a kertben, ami annyit jelent hogy biztosít nekik helyet, megfelelő helyet. Olyan szelídek hogy rárepülnek a tenyerére. Neki nincs porzási problémája, mindig minden dugig van terméssel.

 Aki nem akar olvasni, mert nem birja az idegrencere a posztméheket, az ne olvasson.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10212

"5-25%-os termésnövekedést jelenthet"

 

Aha, szal akkor a fennmaradó 95-75 százalékot még sem a posztméhek végzik..... hanem maguk a növények....

 

Nem hiszem, hogy egy kiskert tulajdonosnak a 10 tő fólisá parija 2-25 százalékos termésnövelése miatt megérné posztméheket vásárolni.

Teremne 2-3 kilóval több parija...

 

 

 

Előzmény: gergerg (10206)
CBNora Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10211

Nekem is úgy tűnt, hogy elég strapabíró fajta. A fitoftóra sem szokta hamar elvinni. Ha meg is támadja, elég sokáig kihúzza fertőzötten is.

Előzmény: Törölt nick (10210)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10210

A tőled kapott koktélpari elképesztő. Ha kicsit közelebb vetettem volna őket, mint 50 centi (jövőre ez 40 lesz), akkor már egy komplett bogyózuhatag lenne, egy méterig pirosan, majd' három méter magasan. :DDD Sőt, jövőre megpróbálom palántázni, és eleve egy 5 méter magas állványzathoz teszem. Kemény lesz. :) Ja, és az atka sem találta meg, hiába van (volt) a közelében atkás növény is; a lombozata teljesen egészséges annak ellenére, hogy idén még mindig csak 2 rezet kapott, azt is tavasszal.

Előzmény: CBNora (10208)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10209

Neked van a fóliádban posztméh? TINTUSNAK van? B743-nak?

Mégis korán, gyönyörű parijaik voltak. Gondolom nem ők porozták be fülpiszkálóval.... Se nem fogdostak össze méhet, vagy vettek egy kaptárnyit, vagy posztméhet.

 

Asszem visszatérek az általad előbb dicsőített, majd ugyanott leszólt új gomra való kattintásra és egy csomó probléma ismét megszűnik. :)

Jó találmány az a kikapcs funkció.

Előzmény: gergerg (10206)
CBNora Creative Commons License 2013.08.24 0 0 10208

Némelyik tő nálam is szárad, atkás. Viszont ahogy Crystalheart is írta, nem mindegyik fajta egyformán érintett, és több helyen vann paradicsom, ugyanaz a fajta is van, ahol még jobban bírja.

Én is egy olyan szomszéd vagyok, aki nem veszi komolyan a védekezést (bár itt a környéken a többiek is, a szomszéd paradicsomja pl. már sokkal ramatyabb). Mondjuk Thiovittal tényleg lehetne, az megfontolandó, de olyat semmiképpen nem fújnék ki, aminek van várakozási ideje. Olyan jó a kerti munkák közben időnként eszegetni a paradicsom tövekről! Lehet, hogy pár tő hamarosan tönkre fog menni, de a zöme szerintem bírni fogja a fagyokig, ha nem viszi el a fitoftóra. De mivel némelyik fajta annak is elég jól ellenáll, szerintem annyi biztosan lesz, hogy tudjunk eleget enni.

Persze ha eladásra is termelnék, nyilván másképp állnék hozzá.

Előzmény: paradisso (10192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!