Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2010.09.21 0 0 11684
Pl: Dithane.
Előzmény: Törölt nick (11683)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11683
és milyen fajta gombaölőt?lehet használni a két szer mellett?
Előzmény: sjohn (11681)
jaccso Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11682
Köszi a tippet!
Utánanéztem a fajtának, valóban hasonlít rá.
Leginkább kisebb termetű sűrűbb növényeket láttam de elvétve volt az enyémhez is hasonló.
Jelenleg ~80cm magas, újabban 40-50cm -es hajtásokkal próbálkozik, amiket vissza szoktam vágni.
Előzmény: Törölt nick (11678)
sjohn Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11681
Gombaölőt mindenképpen!
Előzmény: Törölt nick (11679)
Timonil Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11680
Én ilyenkor is csak réz alapú szerrel permetezek, pl. NORDOX 75 DF
És ehhez adok felszívódó rovarölőt, szoktam még bele tenni Fe oldatot is.
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11679
hali.most lesz az első teleltetésem :) a fák:citrom,narancs,lipo.teleltetni a lakás olyan helységében tudom,ahol kb 15 fok lesz lehet egy-két fokkal kevesebb,de biztos nem lesz magasabb 15 foknál.a világítást növénylámpával segítenem kell mert eléggé árnyékos a helyiség fekvése.a szellőztetéssel nem lesz gond.a kérdés:jó lesz így a fáknak? és még valami:vettem actara 25 wg-t és sanmite 20 wp-t.elég ezekkel lekezelni a fákat a teleltetés előtt?vagy szerezzek még be valami szert?köszönöm a segítséget!!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11678
én nem vagyok "nagy citrustermesztő" csak 3 darab fám van,de a képen lehet hogy calamondin van.ez csak tipp lehet hülyeséget mondtam.üdv.
Előzmény: jaccso (11677)
jaccso Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11677
Sziasztok!

Korábban már kaptam metszéssel kapcsolatban tanácsot.
Idén virágzott először a fa, féltem hogy nem bírja el a sok gyümölcsöt.
Azóta kezdenek alakulni, de úgy tűnik nem is citromfa, hanem vmi mandarin!?
A képek alapján van tippetek mi ez?

citrus1
citrus2

Egyik rokonunk halt meg és sok évig kísérletezgetett citrusfélékkel.
4 fát hagyott hátra, 3 nagy termőt, 1 kisebbet, és amit én megörököltem.
Fel sem merült bennünk, hogy nem citrom, hétvégén néztem meg jobban...

Köszi : Jaccso
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11676
Ha nem csíramentes laborban csinálod steril körülmények között, akkor a gombaspóra oda tud menni, amikor ráteszed a zacsit. Mert gombaspóra mindig, mindenhol van. Ha pedig lehűl harmatpont alá, akkor észerveszed, hogy a nóduszok kezdenek feketedni.

Igen, a hajtásvéget nem szokás jobb helyeken betenni, mert az gyenguci, és nem bírja a kiképzést.

Igen, akklimatizálni kell, mert különben dehidratál pár óra alatt.

Ha jól be van indulva az alany, akkor 2-3 héten belül kihajt.

Csak akkor tud az alanyra támaszkodni, amikor összekapcsolódtak a szállítószövetek, a zacsi azért kell, hogy az oltócsap kibekkelje, míg ez be nem következik.
Előzmény: Timonil (11675)
Timonil Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11675
Normális körülmények között igen, de jelen esetben NEM. Egy zacskóval lezárt hermetikus párás környezetben esélye sincs a betegségnek. Az oltóágat is nedvesen tartja, de az inkább az alanyra van támaszkodva. Épp ezért szoktam a zacskót a rügy pattanásnál alul megnyitni, és szép fokozatosan eltávolítani. (Kb. 1-2 hónapig van rajta a zacskó, ez attól is függ, hogy az oltóág rügypattanása mikor kezdődik el.)
Még nagyon fontos, hogy "csúcshajtást" nem szabad oltószemként betenni! Mindig a növény egy középső részét. Én 3-4 szemeset teszek bele, ha mind az összes kihajt, még ki tudok vágni belőle, nem szeretem a felnyúlott fákat, mindig sűrű koronát alakítok ki. Anno az első oltásaimnál úgy 10 éve rögtön levettem, és a hirtelen levegőtől még üvegházi körülmények közt is lekókadtak.
Persze, hangsúlyozom: nálam ez működik hosszú évek óta, ez nem kötelező, nem kioktatás! Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Én is tanultam a saját hibáimból. De egy oltás nem a világ vége, 5 perc alatt megvan egy növény.
Előzmény: tech-pro (11672)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11674
Amúgy a többiben igazad van.........
Előzmény: Timonil (11671)
Timonil Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11673
390 Ft ért lehet venni 40 cm es Poncirus Trifókat 1 literesen cserépben egy csomagküldő cégtől. Én az oltóalanyaimat mindig ettől a cégtől hozatom. Szép egyenes szár, és kb. grafitceruza vtg. szár :-) Jelenleg is van raktáron nekik, mert a múlthéten hozattam.
Előzmény: Quicktor57 (11665)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11672
Szia!

"A zacskó azért kerül a fára, mert a pára a legnagyobb ellensége a gombás fertőzéseknek"

NEM!

A zacskó azért kerül rá, hogy ne veszítse el az oltócsap a nedvtartalékait. Amúgy meg a magas páratartalom az egyik okozója a gombásodásnak, a másik pedig, ha harmatpont alá megy a hőmérséklet.
Előzmény: Timonil (11671)
Timonil Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11671
Igen, INCIT 8 porral leecsetelem, mivel serkenti a megeredést. Jól írtam.

MÁS
Nem akartam senkit kioktatni, hisz engem egyáltalán nem érdekel, ki mit olt, és hogyan.
Én csupán felvetettem, hogy nem szoktunk mellékágba oltani, hanem főszárba a törzsbe. A levelek meghagyása alul csak elveszi a kis oltóágacska elől a megeredés lehetőségét. Az oltóvessző felett, azért hagyunk egy ágacskát, hogy húzza a kis növény nedvkeringését, ha nem hagynád meg, ez teljesen leállna, és a kis oltóvessző napok alatt elpusztulna.
A zacskó azért kerül a fára, mert a pára a legnagyobb ellensége a gombás fertőzéseknek. Ezért nem kell fagél, meg viasz. Csak rafia.
Jó szándékból írtam le mindezeket, és nem bántásból. Egy fotó nem bizonyít semmit arról, hogy ki hogyan tud oltani. Azok a növények beszélnek amiket te oltottál, és most valakinél éppen terem:-) Nem akarok bizonyítani senkinek, aki ismer annak jó, aki nem az meg úgy is marad...
Az hogy most írtam csak ide, az nem azt jelenti, hogy kezdő vagyok.
Ha megsértettelek elnézésedet kérem, nem fogom ezután kommentálni az írásaidat ígérem!
Tamás927 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11670

Hello

Tavasszal ha józsinak küldessz oltógallyat nekem is tudál küldenei esetleg dudványnak?

Üdv

Tamás 

Előzmény: calamondin (11658)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11669
Most néztem be a zacsi alá, kezd pöttyösödni az oltócsap, ígérem, lefotózom neked, ha sikeredik.
Előzmény: Quicktor57 (11666)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11668
Érdemes átteleltetni, mert lehet, hogy "alvóoltásként" áttelel, majd jövő tavasszal kihajt.
Előzmény: Quicktor57 (11666)
oli64t Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11667
Szia,
Nagyon jól néz ki az oltásod.
Hát igen én az 50 cm, ceruza vastagságúra gondoltam, mintha ez lett volna a topik társunk levelébe. 20-30cm növényem nekem is van kb. 3mm törzzsel ezen max. párosítással lehetne kísérletezni.
Szerinted ezeket a 20-30cm vadcitromokat kint lehet telelteni?
Azt még nem is újságoltam, hogy amikor az "indiant" vettem akkor kaptam pampelusz és bergamot ágat. A vadcitrom már nehezen adta a héját, de azért megpróbáltam beoltani. Most reménykedem.
A New G-be pedig "vettem 3db "mentsetek" meg növényt (elvileg gömbölyú kumqvat, kukle és Rangpur lima-t (Citrus limonia osbeck). Még 60-70% a gyökérzetének ép volt mindegyiknek.
Előzmény: Quicktor57 (11665)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11666

Kedves Timonil!

 

Köszönöm a kioktatást! Sajnos nekem nincs 98 %-os oltási hatásfokom, de mindenkinek szívesen megmutatom, és részletesen le is írom az általam alkalmazott módszereket. (Igaz most már komolyan gondolkodom azon, hogy inkább törlöm az egész anyagot, és megvárjuk az általad készített részletes citrusoltási ismertetőt, és a 49 db (vagy ennek az egész számú többszöröse) fotót a sikeres oltásaidról. Profitól lehet csak igazából tanulni, nem az ilyen kis "oltogatótól".

Ezt az oltást is azért készítettem így, mert végre lehetőségem volt majdnem minden, számomra számításba jövő módszert egy alanyon kipróbálni. (Úgy gondoltam, a "profiknak" ez egyértelmű lesz.)

Én csak egy kérdést tettem fel azok számára, akik nálam jóval tapasztaltabbak ezen a téren, mégpedig azt, hogy a még zöld, de hajtásnak nem indult oltócsapokat érdemes-e "átteleltetni", vagy inkább vágjam ki tőből. Ezt szerintem nem mutata meg a híres citrus gyűjtő.

Előzmény: Timonil (11649)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11665

Szia!

Nem mulasztottál semmit, mert 2 - 300 Ft-ért 10 - 20 cm-es idei vadcitrom magoncok voltak, mini cserépben. Nem hiszem, hogy erre gondoltál. 50 cm, ceruza vastagságút 20 - 22 cm-es cserépben én is vettem volna ennyiért.

Előzmény: oli64t (11664)
oli64t Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11664
Köszi, de már nincs nyitva.
Sajna elmulasztottam.
Előzmény: tech-pro (11663)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 1 11663
A kiállítás tele volt vele. Volt kéccázé' is.
Előzmény: oli64t (11661)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11662
Mondhatom, gyönyörű.......
Előzmény: Törölt nick (11660)
oli64t Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11661
Szia,
Azt írod "a sebeket lekenjük INCIT 8-cal". Nem Fagél (oltóviasz) jellegű anyagot akartál írni? Nálam a gyökereztető por (INCIT 8) az por alakú. A szlovák videón is az látszik, hogy a kötözött oltványt bekeni.
Én az olvány kötözés után fagéllel szoktam az oltást lekenni.
Más
Hol lehet Poncirus Trifoliata-át (Vadcitrom) 300 pénzé venni (amit oltani is lehet)?
Előzmény: Timonil (11653)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11660
Mint a multkor is írtam:"egyetértek" a szóbanforgó személytől hasonló okokból én é-
vek óta nem veszek növényt.A kiwi eset velem is megtörtént,megfejelve,hogy az átol-
tási "igérvényét"/évek után/is elfeledte.
Előzmény: tech-pro (11657)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 11659
Itt a Józsi.Na látod.A kitartó kemény munka meghozza a "gyümölcsét".És mindjárt je-
lentkeznék is tavaszra egy oltó ágra.Mer úgy látom a Tied szines gyűmölcsű az enyém
meg zöld.Mindjárt ki is próbálom az "oldal bemetszéses"módszert amit a multkor ajánlottál.

Előzmény: calamondin (11658)
calamondin Creative Commons License 2010.09.19 0 0 11658
Józsi és Topik társaim.Nekem is érik a M.australiasica termés,csak "jelentem" idáig nem tudtam feltenni a képet. De "ehhez csak kitartó kemény munka kel"-lett /,hogy sikerüljön..
Előzmény: Törölt nick (11566)
tech-pro Creative Commons License 2010.09.19 0 0 11657
Őőőőő......

Én kiviről beszéltem az előbb, hogy a szóban forgó kertész úrnak sikerült tisztán porzós egyedeket, több mint 10 tövet adni az ismerősömnek, aki a kipusztult szőlő helyére szerette volna ültetni. Az összes tő porzós volt, holott öntermőként árulta.
Előzmény: Törölt nick (11656)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.19 0 0 11656
Csak kapkodom a fejem.calamondin barátom levele gondolom nem nekem hanem
tech-pro barátunknak szól.Az én szerepem egy képfelrakásban/nem sajátom/kimerűl.
Előzmény: calamondin (11654)
delon77 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 11655

Imre!

 

Azért leírhatnád a tapasztalat szerzés miatt az oltásodat részletesen. És ha készültek róla képek, vagy video azt is feltehetnéd ide vagy az oldaladra.

Azért gratula a sok megindult oltásért.

Az én 12 éves narancsom is be lett oltva aug.03.-án és már vagy 30 cm !!!!!!- es hajtások vannak rajta oltóáganként 2-3 db. Augusztus 19 indultak meg a szemek az-az 1 hónapja.  Ezért szerintem ez nem semmi ahhoz képest hogy a narancs a leglassabban fejlődő a citrusok közül

Majd rakok róla fel képet az oltást nem én készítettem, de remélem jövő tavasszal lesz már rendes oltóalanyom hozzá.

 

üdv.: delon

 

Előzmény: Quicktor57 (11648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!