Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1917
vannak jó páran, akik bérletet váltanak a rigóba, olyan is van, aki önkritikát nem ismerve tíznél is többször volt már vizsgázni... nekik értelemszerűen a tudásuk hagy maga után kívánnivalót :D

cuebic, te egy tudatos vizsgázó vagy, sok sikert kívánok neked az életben (rigóval vagy anélkül :D)!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1916
[Egyébként ugyanebben a korszakban egy fiú évfolyamtársamnak szinte bérlete volt a Rigóba :)))]
Előzmény: Törölt nick (1915)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1915
Szegény kislány jó tizenéve bukott meg. Persze a szóbeli sokszor azóta is szubjektív, én például a BGF német szakmai szóbelijén majdnem 100%-kal mentem át mert kedves voltam, szépen felöltöztem és udvariasan köszöntem az idős hölgyeknek. Más nem járt ilyen szerencsével.

Hogy miért nem találnak más vizsgát? Jó kérdés. Van egyébként olyan is, aki még a Google-t sem ismeri, nem is kevesen. Engem egyébként életemben egy nyelvvizsgán húztak meg, a Goethe-n, ahova csak "backup" jelleggel mentem el, mert mindenképpen kellett a német szakmai, így ami éppen akkor volt, arra jelentkeztem. Mit ne mondja, sokan dicsérték, milyen színvonalas az a vizsga, hát nekem nem úgy tűnt. :)
Előzmény: Törölt nick (1912)
ada1014 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1914
Köszi microlas a gyors választ! Már nagyon türelmetlen vagyok:)
Egyébként magáról a vizsgáról nekem csak pozitív élményeim vannak; felkészültem és így nem is volt gond. Még a számomra legnehezebb részét is sikeresen vettem a vizsgának, pedig nem vagyok zseni. Ezért csodálkozom mindig az olyan történeteken, amikor arról hallani, hogy milyen szemetek a rigó utcánál. Az én esetemben nagyon korrektek voltak, a szóbeli előtt az írásbelin is, ill. pár éve is, mikor másik nyelvből voltam náluk vizsgázni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1913
annyit hadd tegyek még hozzá - csak mert élvezem, amikor értelmes emberekkel vitatkozhatok -, hogy az információhiányos érveddel nem teljesen értek egyet. ha valóban "tömeges" a bukás, akkor az emberek nem kezdenek el reflexből más hely után nézni, hogy elkerüljék a rigót? ha igen, akkor hogy lehet, hogy nem lelnek rá egyetlen másik központra sem? a google keresőjét használva az első találati oldalon megkapjuk az összes ismert központot.

csak még egy mondat, aztán befejezem (nehogy megkapjam, hogy görcsösen védem a mundér becsületét): a néhány évvel ezelőtti ker szintillesztés óta (amikor a magyar nyelvvizsgarendszert az európaihoz illesztették) sok felkészítő tanár szerint is pozitívan változott az itk-s vizsga. nem kell vele egyetérteni, csak el kell fogadni, hogy mindenki változik és az itk-ban sem habzószájú rémek vizsgáztatnak. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1912
sok mindenben egyetértünk ezúttal. valóban nem főleg a nyelvvizsga kell, hogy legyen a fokmérője a tudásnak, lásd az általad említett interjús példa.
műveltségi kérdéseket tilos a nyelvvizsgán feszegetni. nem tudom, hogy mikor történt az ominózus eseted, de az biztos, hogy manapság nem fordulhat elő ilyen. az is bizonyos, hogy minden egyes vizsgafeladatot a nyak és a nyat (om szervek) engedélyeznek, így ha egy "érdekes" feladat kerül a vizsgázó elé, nem elsősorban a vizsgaközpont a felelős, hiszen a vizsgaközpont felsőbb jóváhagyás nélkül semmit sem engedhet ki éles vizsgára.
a nyelvvizsgapiac liberalizációjáról magam nem tudok beszélni, fiatal voltam még akkor, ráadásul a statisztika nem igazán foglalkoztat. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1911
Na jó, de emlékezzünk vissza, hogy a nyelvvizsgapiacot nem most liberalizálták, hanem évekkel ezelőtt. Ahhoz képest mennyi is a csökkenés? :)

Egyébként valószínűleg két oka lehet:

- információhiány (sok embernek pl még mindig a sok 2-es a taxi telefonszáma)
- a kevésbé divatos nyelvekből szűk a választék.

Nekem volt szerencsém ITK-hoz, Goethe Instituthoz, BGF-hez, ÖSD-hez, Pitmanhoz - hát, nem vágyom vissza a Rigó utcába. Sosem felejtem el, anno a 15(!) éves évfolyamtársamtól az ango középfokún az alábbiakat sikerült kérdezni:

1. Grand Canyon kialakulása
2. Szentendre története
3. Kalolcsai népviseletek

Namost ez szerintem egy 15, de még egy 35 éves vizsgázónak sem feltétlen megy magyarul, meg is bukott szegény rendesen. Más kérdés pedig hogy a nyelvvizsga ma már görcsös bevételtermelés, ugyanis az üzleti világban egyre kevésbé kell. Vagy tud beszélni valaki, vagy nem - ez 5 perc alatt kiderül az interjún, én elég sok multinál dolgoztam már, de soha meg nem nézték a papírjaimat.
Előzmény: Törölt nick (1908)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1910
a héten mindet postázzuk. jövő héten megkapod elvileg.

üdv:

egy itk-s
ada1014 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1909
Márciusban voltam szóbeli középfokúzni az origónál. Azóta sem kaptam bizonyítványt. Felhívtam őket, azt mondják várjak türelemmel. Igaz, a felülvizsgálati kérelemről nem mondtam le (későn tudtam meg, hogy úgy felgyorsíható az eljárás), de könyörgöm, ennyit várni a bizonyítványra??:l A honlapjukon is az olvasható, hogy vizsga után 8 héten belül küldik. Tapasztalaitok szerint mikorra várhatom azt a fránya papírt?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 1908
csak jelezném, hogy az érdeklődés nem csökken. csaknem ugyanannyi vizsgázónk van, mint tavaly vagy tavalyelőtt. mostanra már nagyon sok lehetőség van máshová menni vizsgázni, mégis rengetegen jönnek a rigóba. rengetegen át is mennek. ha ennyire belelátsz az itk működésébe, akkor magyarázd ezt meg nekem, kérlek.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1907
"2010. márciusában voltam felsőfokú ORIGO "C" típusú (komplex) nyelvvizsgán német nyelvből. A szóbeli, bizottság előtti vizsgám 86%, az írásbelim pedig 84%-os lett.
Viszont az internetes eredményközlés alapján a 20 pontos magnóhallgatáson 2 pontot (10%) értem el, így szóbeli vizsgám sikertelen. Visszaolvastam elég sok hozzászólást, így elsősorban microlas, tőled kérdezném, van-e valamilyen tipped, hogy mi ebben az esetben a teendő."

Menj el másik nyelvvizsgára. Az ITK továbbra is a legszemetebb, büntető pontozású nyelvvizsga, nem azt nézik mit tudsz, hanem, hogy mit nem, és nyilván a csökkenő érdeklődés miatt a bevételi számok sem mellékesek. Ja, és külföldön mit sem ér.
Előzmény: baluka22 (1843)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1906
Azért nézzétek meg a törvényt is, mert nálunk anno a Közgázon a szakmai C-t simán ki lehetett váltani a felsővel (nyelvtanban a szakmai sehol sincs a felsőhöz képest). Egyébként ha végül megcsináltatják akkor sem kell nagyon parázni, nem mennek bele olyan mélyen a részletekbe :)
Előzmény: lcsili (1904)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1905
Szia lcsili! Szerintem nem nekem akartad ezt válaszolni...
Előzmény: lcsili (1904)
lcsili Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1904

Sziasztok!

 

Most kérdeztem meg egy ismerőst, aki oda járt és azt mondta, hogy ő úgy emlékszik, hogy 2 általános középfokú kell vagy egy szakmai középfok.

Azt javasolta, hogy fel kell hívni az idegen nyelvvi intézetet, majd ők megmondják, hogy milyen kell.

 

Idegennyelvi Intézet
 5000 Szolnok Tiszaligeti sétány tel/fax (56) 511-754

 

Ha valamit tudtok majd írjátok már meg!

 

Köszi!

 

 

Előzmény: Törölt nick (1903)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1903
Te sem tudnál segíteni a lentiekben?
Előzmény: lcsili (1897)
napfényíze Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1902

Szia!

 

Én is oda járok és én is úgy tudom, hogy a felsőfokú is jó. Na, de ez újabb példája a rossz információ közlésnek :(. Még a felvételi könyvben is az van - minden évben - hogy lehet felsőfokú szakmai helyett. To-n mit mondanak? Bár mondjuk ott ált. nem tudnak semmit :S. Milyen szakon vagy?

Előzmény: szabokucsma (1893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1901

Még egy kérés: aki tudja, kérem írja le (vagy tegyen be egy linket)l, hogy mik a német informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1900

A Társalkodó nyelvvizsgáról milyen tapasztalataitok vannak? Németből mennék, alapfokra... Ajánlott?

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1899

Sziasztok!

 

BME Angol középfokú szóbeli nyelvvizsgához tudna valaki kidolgozott tételsort küldeni? E-mail címem: hundjmada@gmail.com

 

Köszi

zsigmondka111 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1898
a tanulmányin nem tudják megmondani??
Előzmény: szabokucsma (1893)
lcsili Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1897

Szia!

 

A honlapon nem nagyon találok semmit a nyelvvizsgáról, csak ennyi:

 

"Nálunk azonban szakmai anyaggal bővített nyelvvizsga az előírás"

 

Szóval szakmai kell, ha jól gondolom, akkor neked egy felsőfokó C-d van, ebből nem tudsz semmiképpen szakmait csináltatni.

 

Előzmény: szabokucsma (1893)
lcsili Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1896

Szia!

 

Úgy hallottam, hogy középfokú szakami C kell. Neked akkor mid is van? Nem értem kristály tisztán! Felsőfokú szakmai C vagy csak sima C?

 

Előzmény: szabokucsma (1893)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1895
Áprilisi ECL-en címpárosítás volt és egy olyan, h szöveg alapján válaszold meg a kérdéseket. Richtig-Falsch nem volt, nyilván nem véletlenül...azért az 50%-os tippelési esély túl nagy, ennyit nem akarnak adni a szerencse-faktornak:-)
Előzmény: mcsontos (1881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1894
igen, de ez visszafelé nem igaz.
szabokucsma Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1893
Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el a szolnoki diplomához és hogy ez hol van leírva? Hat éve járok oda, eddig mindig azt mondták jó a kéttannyelvű idegenfogralmiban szerzett szakmai nyelvvizsgám, ami felsőfokú cvel egyenértékű, de most mikor diplomáznék, közlik, hogy mégsem. Pedig án mindig úgy tudtam, a felsőfokú c kiváltja a szakmai közepet.
rroolleerr Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1892
Hali,

volt valaki Pécsen a PMMK-n vagy a TIT nél TELC német középfokú nyelvvizsgán?
Milyen volt? Szóbeli témakörök mik voltak?

zzombie Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1891
Irányított beszélgetéshez tipp: ha olyan dolog felé terelik a témát, amihez nem értesz vagy nincs szókincsed hozzá, érdemes azzal kivágni magad, hogy sajnos ez nem a te területed, viszont szívesen beszélnél másról, mint például... és itt váltani.

Én angolon jártam úgy, hogy a zöldségeknél (felsőfokon!) leblokkoltam az uborka szónál, egyszerűen nem jutott eszembe. Jobb ötletem nem volt, mondtam, hogy most ez nem akar beugrani, de zöld, hosszúkás és finom a saláta belőle, földben nő, segítsenek már, hogy mi a neve. Utólag külön megdicsértek érte, hogy kommunikáltam és nem ültem ott kukán egy szó miatt.

Fontos, hogy a kommunikációt figyelik, nem az egyes, egyéb (mezőgazdaság, repülőgép szerelés) területekhez való hozzáértést. Mindegy mit, csak beszélj folyamatosan! Többnyire nem szakítanak félbe és így könnyebben viheted te a témát.
Előzmény: Törölt nick (1890)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1890
Köszi! Rajtam kívül még két osztálytársam is megy, úgyhogy majd őket is kifaggatom, hogy mi volt..! xDDDD
Előzmény: Törölt nick (1888)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1889
Köszönöm!
Hát, én szlovákból.. origóra megyek mert csak ott van ilyen xD
Amúgy csak a felvételi pontokhoz kell.
Előzmény: baluka22 (1887)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1888
húzol egy témát és arról szabadon elbeszélgettek (felsőfokon elkalandozhat a téma, de nem kell tartani tőle). az összefoglalós rész magnóról megy, bedugja a tanár a pendrive-ot, lemegy a szöveg, és go :) sok sikert! ;)
Előzmény: Törölt nick (1886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!