Keresés

Részletes keresés

Lynx lynx Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56607
Sziasztok!

Teljesen le vagyok nyűgözve a nagyszerű eredményektől! Tőlem is mindenkinek hatalmas gratula. Egy pici magamnak is :-), mert nekem is sikerült lefutni a félmaratont ma. Picit terven kívül ugyan, valahol 2:20 környékén, de a 2 velem induló kollegámmal megállapodtunk, hogy nem hagyjuk el egymást. Így egy vonalban futottunk be, tök jó volt. A végén nem éreztem magam fáradtnak, de itthon azért ezt átértékeltem. :-) Verseny alatt egy nagy problémém volt, a ca. 12 km után rámtörő oltári éhség. A Pók utcai lakótelepről szivárgó vasárnapi rántotthusiszag majdnem megölt! A végén a rakparton arról ábrándoztam, hogy lacikonyhásokat kéne kirakni frissítőállomásként. (Egyik kezemben sültkolbász, a másikban egy korsó sör...) Közben rendesen nyomtam magamba a szőlőcukrot, a turbós változatát, amiben van mindenféle vitamin meg koffein meg taurin (ehh, ez nem számít doppingnak? :-)) Én ezt nem értem, pedig egész múlt héten zabáltam mint az állat.
kangának külön köszi a biztatást!

NVik Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56606
Gabi 3:37-et ment tavaly azt hiszem. Nagy gratula a versenyzőknek, Anita nagyon jó állapotban volt a verseny után, nem készült el az erejével, nagyon okosan versenyzett. TÉZÉ azt hiszem nincs is annál csodálatosabb mint megverni a jó formában levő 18 éves önmagunkat :-). A sárvári különítmény teljesítményét nem is nagyon lehet szavakkal leírni, amat hirtelen ultrafutó lett, nem is akármilyen :-). Balázs és FUTURE pedig megzakkant :-), hogy ilyesmiket is bevállalnak mostanában :-).
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56604)
amatőr Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56605
A gratulációhoz még egy kérés, Hauanita! :)
Röviden vázold lécci, milyen edzéstervvel készültél, melyik hónapban mennyi km sikeredett, milyen volt a tempó: biztos sokakat érdekel majd.

Előzmény: amatőr (56603)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56604
Első maratonra 3:49??? Ez állati. Csak pár perccel marad el Gabi tavalyi idejétől, nem? Hányadik helyre volt jó?
Előzmény: -balazs- (56594)
amatőr Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56603
Mindegyik hétvégi FB-futónak óriási gratuláció és elismerés jár, csodálatos a teljesítményetek!!
Aki először futott fél- vagy egész maratont, aki egyéni rekordot ért el, aki a teljesítőképesség határait feszegette: mindegyikőtök előtt le a kalappal, avagy a futócipővel!

A 12 órások eredményei hihetetlen dimenziót nyitnak; ha átlag kocogóként, "józan ésszel" belegondol az ember, megborzong: mekkora dolog, amit ott véghezvitettek egyéniben, csapatban.
Kitartás, erő, tudatosság, tiszta fej és erős lélek... felemelő.

Hauanita, legyél nagyon büszke magadra!!
Minden téren példamutatóan közelítettél a maratonodhoz, és a vége is kerek egész lett! :)
/Pici érdekesség lehet: nézz vissza az 54178. hozzászóláshoz (2004-02-24 22:44:04). :) /

miki Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56602
Adok gyorsan egy gyenge életjelet. Baloo információja helyes, Krisz-é valószínűleg a 9 órás állapotot tükrözi.

Igazából FUTURE futására hívnám fel a figyelmet, ami valami világcsúcsközeli dolognak tűnik nekem.

Egyéni versenyzőkből álló csapatokat nem értékeltek. Volt minden különben, ami az ultrák része, holtpontok és újraéledések, nagy küzdelmek és megvilágosodások. Amat már a következő ultráját tervezi, Tapirka állítása szerint soha többé nem fut 10 kilométernél többet (talán a K100-at leszámítva :-).

Gratulálok a többi helyszínnek is, mozgalmas hétvége volt.

Előzmény: Törölt nick (56597)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56601
Röviden Sárvárról:
Megcselekedtem, amit megkövetelt az edzésterv.
Ezen kívül még begyűjtöttem néhány kedves emléket: nagy pillanatokat és nagy elcsendesüléseket. Kívül-belül, éjjel-nappal.

(Ami a saját futásomból a második legjobb dolog volt, az az, hogy az utolsó két és fél kört 5:12-es ezrekkel tettem meg. Fogalmam sincs, honnan vettem a bátorságot akkor a gyorsításhoz...)

7241gabi Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56600
Most látom, hogy éjfél után hazajöttetek a 6 órásból, és ehhez reggel 10-kor Tímea már Visegrádon rajtolt?????? Huhhhh.
Gratula!
Előzmény: ultrafutó (56591)
7241gabi Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56599
Mikor mi aludni mentünk éjfél körül, azaz 2 órával a vége után, akkor a tabellán még 4. volt. Valakit kizárhattak?
Bérces Edittel nem tudom mi történhetett, az esti 11 órás összesítésben még vezetett a férfiak előtt is vagy 2-3 körrel, viszont reggel f7-kor már nem volt a pályán (a verseny 10-ig tartott).
A 2. helyezett csapat az Future és -balazs-
Előzmény: Törölt nick (56597)
Viktorino Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56598
Elsősorban gratulálok mindenkinek!
Túl vagyok az első félmaratoni versenyemen. A Vivicittás versenyláz maradt, bár kicsit csökkent. Az első kilométeren el kezdett fájni a bal lábam elől a sípcsont mellett. Úgy a 13. kilcsire jött rendbe. A jobb térdemben egy oldalszalag rendetlenkedett egy picit, de egy kis stílusmódosítással rendbe tudtam szedni. Az ivással gondjaim voltak, mert nem gyakoroltam
A vége saját mérés szerint 1:26:22. Nagyjából a terv szerint, Mátrabérc után...
Mindenkinek jó pihenést! És köszönet "offtopik" Móninak a kerékpáros kíséretért!
lunanoctis Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56596
Egy hatalmas csokor viragot mindenki oltozojebe, aki versenyzett, oriasiak voltatok!!!

LN

-balazs- Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56594
Hali, most értem vissza a Visegrádról miután végigszurkoltam a reggelt. Járni még nem tudok de volt már ennél rosszabb is. Csak pár eredményfoszlány van a fejemben de íme: Tézé: 3:24 (egy 28 éves egyéni csúcsot adott át a múltnak) Tomator 3:29 és Hauanita 3:49. Sajna nem volt futóóra és bár sokakat láttam befutni, nem láttam az idejüket. Obor, aki a tegnapi Sárvári 12-est lenyomta, úgyszintén beért, bár a végén már kicsit darabosan mozgott. :)) (Obor, Te egy őrült vagy. :)

Nem tudom megszámolni hány embernek jár most egy óriás gratulálció ezért engedjetek meg egy nagy, általános gratulát. Azért had emeljem ki Ancsi bébit az első maratonjáért és egy külön gratula jár Amatnak a tegnapi sárváriért. Én magam is az aggódók közt vagyok de Amat, ez a tegnapi nem volt semmi.

Sárvárról majd még írok bőven de egyelőre annyira fáj mindenem, hogy a gépelés is munka. :)

caspi Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56592
Háromszoros hurrá a sárvári különítménynek. Remélem mi sem hozunk szégyent az FB névre.
Persze ahhoz nekem is többet kellett volna készülni, most nem fájna a combom, térdem, bokám, minden izületem és csontom. Aludni is lehetett volna többet, és még nem beszéltem a mentális készületlenségről... 30-ig talán elsétálok valahoty :-) Nyirm
Előzmény: krisz_ (56589)
ultrafutó Creative Commons License 2004.04.25 0 0 56591
Gratulálok a sárvári ultrafutó szekciónak!
Vajon Miki hány km-rel lett negyedik?
A 12 órás csapatversenyt remélem az FB csapat nyerte!

Mi most érkeztünk haza Sankt Pöltenből a 6 órás futásról. Tímea nyert 63 km-rel, én harmadik lettem 71 km-rel. Legnagyobb meglepetésemre a körpálya fele egy felázott földút volt, úgyhogy gyakorolhattam a túrafutást is. A rendezés nagyon jó volt, minden résztvevő kapott valami kis ajándékot, a verseny után hatalmas tésztapartit rendeztek.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56590
Nem szokásom nyirmogni a rajt előtt, de most úgy érzem, feltétlenül szükséges.
A lábam romokban, a felszerelésem romokban, az edzettségem romokban, a terep odakint tiszta dagonya, és ráadásul most értem haza Salgótarjánból, mert a túratársaimnak vacsorázniuk kellett. Most kezdhetem rendberakni a holnapi felszerelést, és megint öt órát fogok aludni. Ez a legrosszabb az egészben, már egy órával ezelőtt majdnem elaludtam a volánnál, és ez rontja a leginkább a futóteljesítményemet. :-(
krisz_ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56589
Beértek a 12 órások Sárváron. Köszönik, jól vannak és asszem éppen most mennek levest enni.... :))
Néhány számadat az eredményekről:

Miki 4. lett
amat 88 kört futott, ami kb. 91-92 km
Óbor 103 kört futott, és holnap siet Visegrádra még egy maratont futni (kalap le előtte!!)
iSTVán kiállt még a 3. maraton befejezése előtt, most lefekszik aludni, és holnap reggel még folytathatja is akár....

Balázs és FUTURE 2-ak lettek 76,5 és 96,9 kili teljesítésével
Akibacsi és Tapírka 104 és 107 kört futottak (és Akibacsinak nem fáj a lába!)

Hatalmas gratuláció kedves „Ultrafutó Szekció”!!!!

caspi Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56588
harzol
Tavaly én Szentendrén neveztem. Sokan voltunk, érdemes fél órát számolni a nevezésre. Visegrádról nincs infom.
Caspi
Előzmény: harzol (56587)
harzol Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56587
Most kaptam e-mailt a maraton klubbtól, miszerint:
"A korábbi évek észrevételének megfelelően újra felmértük az útvonalat, melyet GPS-szel is ellenőriztünk.

Rajtszámátvétel és az egyéni frissítő leadása Szentendrén a HÉV végállomásnál történik, ahonnan busszal kiszállítunk Visegrádra, a rajthelyre. (Visegrádon is átveheted rajtszámodat, 8.10 után.). Az útvonalon 5 kilométerenként tea, víz, Gatorade, Chio és Nestlé Fitness szelet frissítés lesz."

Szerintetek meg lehet kockáztatni, hogy csak Visegrádon jelentkezek?

caspi Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56586
Sárvári hírek? Ha valaki tud új infot, írja be legyen szíves.
ganki Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56585
A pénteki FB tésztaparti receptjeit beírtam a "Mosi konyhája" topikba.
Jelentem a fal túlélte a kóla támadást és a padló se ragad már (kora hajnalban még kétszer kellett felmosni, hogy továbbjussak a konyhába), a Nutellás pohárból pedig végre vehetek újat (nyám-nyám), hogy legyen utánpótlás. :-)
ganki
tomator Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56584
Pataporc,
Kaszásdűlő (a HÉV megálló környéke) úgy 33-34 km-nél lehet.
pataporc Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56583
Hello,
valaki megmondana, hogy a Visegrad-Böpö maratonon hamy kilinel van Kaszasdulo (regebben Koles utca asszem)? Kiallnank kiabalni, de nem tudom, hogy mikor erdemes. Szokja csak a kiscsaj a hangulatot. :)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56582
Reggel és délelőtt nálunk is esett az eső. Már nagyon unom, hogy minden hétvége erről szól!!!!! Jelenleg nem esik, de még be van borulva. Egy futást azért ma délutánra még tervbe vettem, és eső ide, eső oda, el is megyek!

És természetesen nem felejtem el a holnapi futókat sem!! Nekik is hajrá!!!

Előzmény: krisz_ (56581)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56581
Sárvári helyzetkép: a 12 óra felénél mindenki jól van, az idő jó (nem esik), a szurkolótábor is jól dolgozik, folyamatosan lelkesíti és frissíti a futókat.
További nagy-nagy HAJRÁÁÁÁÁ!!!!!
milanfan1899 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56580
Sikeresen túl vagyok első versenyemen, bevallom nagyon élveztem a légkört, a mezőny valósággal húzott magával és egyéni csúcsot futottam. Íme a részletes leírás:

10 óra körül érkeztem meg Szegedre, gyors nevezés után körbejártam teret, amely nagyon szép volt majd elkezdtem nézelődni abban bízva, hogy megpillantom Haunitát, de végül Ő talált meg engem, beszélgettünk egy jót és a verseny után is összefutottunk egy rövid elemzésre.
Örültem a találkozásnak, ezúton is sok sikert kívánok holnapra!

A rajt előtt nagy volt a lökdösödés, egy 50 év körüli hátitáskás hölgyet próbáltam rávenni, hogy ugyan már engedjen maga elé a második sorba, mert én talán jobban fogok sietni nála, de nem vette a lapot, végül ezért csak megadta magát így viszonylag jó helyről sikerült elrajtolnam.

Jó tempóban indultam neki a versenynek, igaz 500 méter után csak a 35.-40. hely körül lehettem, aztán innentől kezdve folyamatosan gyorsultam és hagytam le az előttem lévők egy részét, bevallom nem néztem a kilómétereket csak az órát, 6 perc után gyorsítottam a tempómon, majd 7:30-tól még jobban kezdetem menni, de meglepődtem, hogy már kezd ismerős lenni a terep és mindjárt visszérek a rajthoz, amely egyben a cél is volt, azt hittem még több van hátra, de meglepetésemre villámgyorsan véget ért a verseny, végül 8:52-t futottam, ezzel a 21. lettem. Kicsit sajnálom, hogy nem kezdtem előbb sprintelni a végén, mert kb. 5 mp-cel előttem ért be egy ötös boly és a 19. és 20. helyezettől mindössze 30 centit kaptam.

Összességében elégedett vagyok, hiszen kb 3:12-3:16 körüli ezrekkel teljesítettem a távot, amely valóban kicsivel kevesebb volt, mint 2800 méter.

Előzmény: Hauanita (56578)
caspi Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56579
A visegrádi maratonra neveztem. 30-ig megyek ott kiállok, és elhatároztam nem fogom úgy érezni, hogy feladtam. A tervezett idő 3 óra. Jó futást mindenkinek.
Hauanita Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56578
Hát, a mai etap teljesítve. :)))
Ezúttal hálóinget osztogattak a rajt előtt, nekem legalábbis edzésre kevéssé alkalmas az L-es póló :-) Aztán egymásra találtunk milanfannal (aki egyébként tökjót futott, itt is gratula, majd gondolom, beszámol). A rajtnál Péter Attila hozta a formáját, bár kicsit perverzebb volt az átlagnál. (ami önmagában engem nem zavart, csak itt a verseny törzsközönsége kicsi gyerekekből állt) A rajt után szokásos menetrend, a tömeg elrohan, mint állat, majd 300 m-nél már sétálnak páran. Mi viszonylag higgadtan kezdtünk tesómmal, bár nem annyira, hogy 3:11 legyen az első 500m. Szal a km és fél km táblák kicsit véletlenszerűen lettek szétszórva a városban. Mondjuk a 2 kili már viszonylag hitelesnek tűnt, itt 10:10 volt a részidőnk. Ekkor megnyugodtam, mert ahhoz azért gyorsnak tűnt, hogy ebből fussak maratont. Ekkor öcsém megindult, egy darabig én is követtem. Pontosan akkor hagytam elmenni, amikor újra mérni kezdett a pulzusmérőm és 207-et mutatott. A vége 12:56 lett (tesómnak 12:40), de a táv nem volt meg 2,8 sem, és mentségemre szolgáljon, mindvégig lazán, könnyedén, megerőltetés nélkül futottam.

Jó buli volt, jó kis hangulat, a mozgásigényemet is kielégítette (a kb. 10 perces bemelegítéssel együtt :), érdemes volt kinézni.

Az egész heti izgulás után most kezdek megnyugodni (főleg, hogy éreztem, hogy tudok lazán futni gyorsabban), még paklászok kicsit, aztán kalandra fel! :)))

Most beszéltem Sárvárral is, állítólag minden rendben, hűvös idő van, állítólag esett is, de nagyon jól futható az idő.

Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56577
Hát igen, és most néztem az urológián, hogy holnap se lesz rossz (állítólag még a szélirány is ÉNY-ból fokozatosan É-ÉK-be megy át). Az az ÉNY a mezők felől egy kis oldalszélként érhet, de legalább frissít. Minden rosszban van valami jó:-) Aki nem akar megázni/fázni, a rajtig magára kaphat egy kivágott szemeteszsákot (amit a közvetlenül rajt előtt letéphet:-) Egy egész szemetespitlit mégiscsak túlzás lenne; meg gondolom, annyi nem is lesz a helyszínen:-)))
Előzmény: NVik (56576)
NVik Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56576
Szerintem ez az időjárás ami most van a maratonfutók legjobb barátja, ilyen időben lehet hatalmas PB-ket menni! Én ma lefutottam a hegyi harmincasomat valami elképesztően könnyedén ment egyáltalán nem fáradtam el és ami mégjobb egyre gyorsultam az időm pedig: 2:21:38 elképesztő ilyenre még álmomban sem gondoltam. Lehet, hogy át kellene költöznöm a teljesítménytúrázó topikba olyan jól megy nekem a terepfutás :-).
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.24 0 0 56575
A melegre nem lehet panasz... ;-) Hm:-( Gyerekek, legyetek kemények, acélozzátok meg a szívetek, mert:
Akármilyenek is legyenek a külső körülmények, nektek el KELL érnetek azt a CÉL-t, amire hónapok óta készültetek!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!