Keresés

Részletes keresés

Fiduli Creative Commons License 2012.08.26 0 0 5269

 

A régi, piros és az új csiga. A fekete remélem jobban továbbitja majd a darálékot az elősűritőbe. Hétfőn lesz a próba.

Előzmény: Fiduli (5258)
kpfenyo Creative Commons License 2012.08.25 0 0 5268

Szia!

 

Amkor az első gépemet kezdtem csinálni,akkor még volt alapanyag,de mára már az is lecsökkent.Viszont sokan érdeklődnek bérbrikettálás iránt.

 

Az első brikettálómon lévő munkahanger(ami nyomta a brikettet),az lett a mostani gépen az előtömörítő.(120mm az átmérő ,és 350mm a lökethossz)

 

A brikett mérete:90mm átmérője és 140mm  a hossza.(a vízbe is lesűllyed)

 

Ha autómata lesz a gép ,teszek fel róla videót,de ahhoz hiányzik még 200-250 ezer forint.

 

Sok sikert neked is.

 

Üdv.

Előzmény: öregrobi (5267)
öregrobi Creative Commons License 2012.08.25 0 0 5267

Az már nagyon komoly!Előre is grat hozzá!Akkor valósznűleg Te bővében vagy alapanyagnak.Na nekem bőven elég lenne egy 10-15kg/h teljesítményű.Egy kilógramos brikett, már kb tégla méretű,gondolom, ott már elősűrítőt kell használni.Nagyon kívámcsi vagyok a fejleményekre, majd figyelem a bejegyzéseid.Sok sikert hozzá!

Üdv:Robi

Előzmény: kpfenyo (5266)
kpfenyo Creative Commons License 2012.08.24 0 0 5266

Szia!

 

Az első brikettálóm 12-15 kg nyomott óránként,a mostani kb 100 kg/h teljesítményű lesz,és 70 t nyomással dolgozik,7 kw-os motorral( de lehet hogy még ez is kevés lesz),és több mint 1 kg-os brikettet készít.

 

Remélem segítettem.

 

Üdv.

 

Előzmény: öregrobi (5265)
öregrobi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 5265

Köszönöm a választ!Lenne kérdésem is!Miért a második?Mi volt a baj az elsővel?Nekem a hidraulikus szimpatikusabb,mivel kis mennyiségről van szó az esetemben, a lassúsága nem agaszt,az energiaigénye viszont fontos.Az ütött szöget a fejembe,hogy egy kisteherautó billentését símán mgoldja egy 12voltos motorral hajtatott hidraulika szivattyú.Bár nem todom , hogy ott mekkora nyomás van, de az 1,5t-át könnyedén emeli.Mint mondottam nem vagyok egy nagy mechanikus, lehet marhaságokat beszélek, de remélem eligazít valaki ebben a dologban.

Üdv:Robi

Előzmény: kpfenyo (5263)
Fiduli Creative Commons License 2012.08.24 0 0 5264

Köszönöm a gratulációt.

A gép automata, a szakmám villanyszerelő.

Ha ez a kis rajz segit, hát használjátok.

Egy "rendes" drótos kibogozza.......

 

 

 

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5261)
kpfenyo Creative Commons License 2012.08.23 0 0 5263

Szia!

 

"Brikigép" hozzászólásait nézd meg,ő nagyon penge ebben  a témába.

 

Ahogy ő írta :igaz a hidraulikus gép drágább,lassú,nagyobb az energia igénye,és nem csinál olyan jó brikettet mint a csigás,de biztosan nyomja a briketteket.

 

A csigás brikettálóból pedig 3 darabot is meg kell csinálnod,míg egy normális lesz.

 

Én már a második hidraulikus brikettálómat csinálom,úgy néz ki ez már elég jó lesz,de ha befejezem,egy csigásba akarok belefogni,mert szalmát csak ezzel lehet normálisan brikettálni.

 

Van még a lendkerekes brikettáló,de arról nem tudok semmi bővebbet.

 

Sok sikert.

 

Üdv.

Előzmény: öregrobi (5262)
öregrobi Creative Commons License 2012.08.23 0 0 5262

Köszöntök mindenkit!

Nem régregisztráltam ide , mert erősen foglalkoztat eg briketprés megépítsének gondolta.(megsúgom, teljesen laikus vagyok)

Olvasgatva a hozzászólásokat, látom van itt bőven hozzáértő, segítőkész ember.Eddig papírbriketet csináltam,és azt kevertem be fűrészporral 3:1 arányban.Próbáltam többel is, de akkor nem volt elég stabil a brikett, a szárításnál szét mállott.Úgy hogy a fűrészpor nem fogy olyan arányban ahogy szeretném.Kb. 2-3q körüli mennyiséghez jutok havonta, és télen is amikor a papírbrikett felejtős.Ezért gondoltam arra, hogy jó lenne hasznosítani a fűrészport.Nem igazán tudom mekkora teljesítményű berendezés lenne ideális ilyen mennyiség feldolgozására.Sőt a hozzászólásokból az se tűnik ki számomra, hogy melyik megoldás a jobb.A hidraulikus, vagy a csigás?Melyikhez kell nagyobb villamos teljesítmény?Előre is köszönöm segítségeteket

kpfenyo Creative Commons License 2012.08.23 0 0 5261

Szia!

Én is gratulálok a gépedhez,és várom én is a videót.

A brikettálód autómata?

Üdv.

Előzmény: Fiduli (5260)
Fiduli Creative Commons License 2012.08.22 0 0 5260

 

 

Ez pedig a végtermék. 50 mm átmérőjű.

 

 

Előzmény: Fiduli (5255)
a3oli Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5259

Köszönöm a gyors választ!

A héten nagyon elfoglalt vagyok, a jövő héten fel veszem veled a kapcsolatot és elküldöm a két éve folyamatosan készíttetett alkatrészek fotóit, véleményedet kérve. Én helyileg Debrecentől 10 km-re lakom és nyugdíjas vagyok, mint láthattad eddig a papírbrikettel kísérleteztem  sikerrel. Azt továbbra is csinálni akarom, de kihívásnak tekintem, hogy hidraulikus gépet építsek.

Előzmény: Fiduli (5258)
Fiduli Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5258

Köszönöm a gratulát.

A gép működik, kisebb gondjaim vannak vele. Az olaj relative gyorsan melegszik, egy óra alatt a 80lit. felmelegszik olyan 60 fokra. Azonban van vizhűtésem, csőkigyóval...

Az adagolócsiga sajnos nehezen továbbitja a darálékot. Beleragad a darálék és csak forog, forog, forog, nem nyomja előre az anyagot. Igy csak kis pogácsák születnek. A csiga műanyag csőben forog, és jobban tapad a darálék a csigához mint a csőhöz. Most másik csigát készitek nagyobb lépéssel, a műanyag csövet pedig belülről hosszában beirdalom kisflexel.

Videót is készitek majd, már megigértem nektek, de igy most meg kell várni a csigát.

Mail-en lehet közlekedni, publikus...

Vagy itt.

Üdv.

Előzmény: a3oli (5256)
a3oli Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5256

Helló Fiduli!

Gratulálok a gépedhez, biztosan eredményesen dolgozik. Az előzőekben feltett kérdésedre azért nem lehet megnyugtató választ adni, mert a gép működésének időbeli intervallumát nem ismerem. Ha esetleg videó lenne róla azt a privát emailomra elküldhetnéd és hátha lenne valami ötletem. Az eddigi hozzászólásaimban már jeleztem, hogy a vizes technológiás papírbrikett után készítem a hidraulikus brikettálót. Valószínű szükségem lesz a tapasztalataidra, írd meg hogyan tudunk közvetlenül kommunikálni.

Előzmény: Fiduli (5255)
Fiduli Creative Commons License 2012.08.21 0 0 5255

 

 

 

Képek a gépről.

tomi2568 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 5254

tudna valaki esteleg kézi müködtetésü  vagyolakemelős briketálóról terv rajzot köldeni vagy segiteni hogyan kezdjek az épitésbe??

Fiduli Creative Commons License 2012.08.12 0 0 5253

Lenne egy kérdésem.

Miért van az, hogy amig a fődugó előrefelé halad, a villanymotor 8 A húz ( persze nem amikor már sűrit ), de hátrafelé üresben 15 A-t.  Nem tudok rájönni.

A válaszokat köszönöm.

 

golfdva Creative Commons License 2012.08.09 0 0 5252

Emlkéezzetek,én dobtam fel ennek is a tervrajzát,vagy a linkjét...már mint a gépét ,ügyes Józsibá...

Előzmény: Nobiai804 (5251)
Nobiai804 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 5251
Fiduli Creative Commons License 2012.08.02 0 0 5250

Egy ehhez hasonlót röviditettem le a hidraulikus brikettálógépemhez. Az 150 mm belméretű henger volt, 80 mm szárral.

Működik.

Üdv.

Előzmény: kai01 (5249)
kai01 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 5249

Két írányú munkahenger eladó ! (Használt)

Dugattyú átmérő: 110 mm

Dugattyúrúd átmérő: 56 mm

Szemtávolság: 1550 mm

Szemátmérő: 50 mm

Löket hossz: 1250 mm

Súly: 80 Kg

Mobil: 06 20 473 51 32

 

nagykunsági Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5248

Már csak az a kérdés, hogy a ruhából, hogy mosod ki.

Előzmény: 42tibcsi (5247)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5247

 

A Dolocell is vizes bázisú, lehet vízzel hígítani, persze határok közt, ha nagyon felvan hígítva már nem annyira ragad. Ha megszárad a kezedről sem tudod vízzel lemosni.

 

A forgalmazónál kérdesztem a másik vevőt, hogy mire használják (hordó számra viszik)

 

hát ő mondta, hogy plakátokat ragasztanak vele.

 

A papír tégla készítés felőli kezdeti nagy lendület kezd alább hagyni. Pedig csak két napja csinálom. Még szerencse, hogy jó idő van, csuron víz az ember tőle hiába húztam zacskót a prés re. Alig fogyott a papír pedig már majdnem 100 db téglát csináltam.

 

Egy hete amit ledaráltam, egy deszkára rátettem egy pár lepény méretett préselés nélkül, most néztem tökéletesen meg száradtak, marha szilárdak, lehet, hogy nem is kellene préselni. Igaz ezek vékonyak (1-1,5cm), ezért száradtak meg hamar, de lehet, hogy hamar el is ég.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (5246)
nagykunsági Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5246

Biztos igazad van.

 

Én még csak 5 éve ragasztom a plakátot, több cégnek is, sokféle  ragasztót kipróbáltunk, mind tapétaragasztó amit víz old.

 

Elég sok plakátragasztót ismerek, mindenki ezt használja.

Előzmény: 42tibcsi (5244)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5245

Persze biztos van abban valami amit mondasz mert én is találkoztam rojtosodó plakáttal, ezeket biztos tapéta ragasztóval csinálták. Pedig a forgalmazótól hordó számra viszik a Dolocellt erre a célra.

 

Előzmény: nagykunsági (5243)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5244

 

A reklámosok ua. azt a ragaszót ua. ott veszik mint én, lehet, hogy eladják és olcsóbb tapéta ragasztót használják de nem tudom akkor mért veszik.

 

Én más célra használom, a lényege, hogy száradás után is ragad.

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (5243)
nagykunsági Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5243

A plakátokat sima tapátaragasztóval ragasztják.

 

Eső simán lemossa.

 

Vízben felázik.

 

Óriásplakátot úgy ragasztanak, hogy a táblát, / ha van rajta régi plakát azt/ lekenik ragasztóval, a plakátot meg vízben áztatják, és vizesen rakják fel.

 

Plakátot lehet 1 hétig is áztatni a vízben, nem ázik szét, akkor is fel lehet rakni.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (5242)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 5242

A plakátokat „Dolocell” nevű vízbázisú ragasztóval ragasztják. Ez száradás után víz álló.

Tehát nehezen fog szét ázni, viszont jól ég.

 

Előzmény: nagykunsági (5241)
nagykunsági Creative Commons License 2012.07.30 0 0 5241

Nekem plakát van, vagy 10 mázsa.

 

Nem ázik szét, olyan fajta. Nagyrésze meg már volt felragasztva.

 

Kalapácsos darálóval daráltam le, 3 napig csak daráltuk. Pedig nem kicsi a daráló 16 kalapácsos, 7.5 KW.

 

Most áztatom, és nyomkodom, van már vagy 1000 darab, de még nem is látszik, hogy kopna a papír.

 

Már nem tudom, hova tenni szárítani, azt sem tudom a vége mikor lesz kész, és mikorra szárad ki.

 

Az biztos, ha végzek vele, minden ezzel kapcsolatos gépet eladok, többet nem csinálok.

 

Ez a 10 q papír megfele 10 q fának, ami most mifelén kb 20.000 Ft. És ezért dolgozok hónapokig.

 

Jobban jártam volna ha ez idő alatt kint ülök a vízparton, töbszörös értékben fogtam volna halat.

Előzmény: 42tibcsi (5240)
42tibcsi Creative Commons License 2012.07.30 0 0 5240

 

Nálam 90% hullámpapír doboz a többi sajtó és reklám újság. A lakkozott papírt kerülöm az tényleg nehezen ázik szét. A színesek sem valami frankok, de a kartonnal keverve elmegy, csak színest égetni nem jó, nagyon fűstől. 

 

 

Előzmény: nagykunsági (5239)
nagykunsági Creative Commons License 2012.07.29 0 0 5239

Kár, hogy ezt nem lehet megcsinálni mindenféle papírral.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (5238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!