Keresés

Részletes keresés

rodenar Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2274

Hello Mindenki !

 

Egy olyan problámám lenne hogy egy walkid szerü festékkel van kifestve a szoba(raktár) amit újra szeretnék festeni (ilyen lemosható a fal...) Leszedni nem szeretném.

Mivel festhetem újra úgy hogy közvetlenül a festékre kis csiszolással mehessen is és NE ESSEN LE  ??? Lehetöleg minnél költségkimélöbb modon :) :) úgy negyven négyzetméter lehet.....

 

Elöre is köszi a tanácsokat ,segítséget !!

amator11 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 2273

Na két gyerekszoba kész.

 

Hajam meg már nincs.. :DDD

 

Tegnap végeztem a lány szobával is. Már letettem az ecsetet, amikor az ablakban "leesett" az áthidaló alatti festék réteg. Lehozta az új festék a régit, a régi alatt meg még most is poros a glettől az eredeti festék réteg alja.

 

Kezdődik a "sminkelés". Még jó hogy máshol nem jött le...

Előzmény: amator11 (2272)
amator11 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2272

én nem ragaszkodom. Nem én vetettem fel, hanem itt valaki. (Nincs 130 nm-es külső felületű faházam.. :)   )

 

De remélem tudja hasznosítani a hozzászólásodat.

Előzmény: Dózerbike (2271)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2271

Értem. Ha ragaszkodsz a fújáshoz, a következőt próbáld meg:

  Tehát a lehető legnagyobb fúvókájú pisztolyt szerezd be, én felsőtartályosat vennék. És a tartály felső levegőztető nyílásába vezess be egy nyomás alatti tömlőt, ezzel segítve a sűrű anyag könnyebb kifúvását. Ez nem barbárkodás, ilyen megoldás profi szinten is van.

Általában a vizes lakkokhoz, festékekhez alkalmazzák ezt a megoldást.

Előzmény: amator11 (2270)
amator11 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2270

igen, de nem erre akarta használni.

 

"Fehér fa házat szeretném kivülről újra fehérre lefesteni. Diszperziós festékkel van most lefestve és én is azzal szeretném Kb 130 nm a festendő felület."

Előzmény: Dózerbike (2269)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.26 0 0 2269

szerintem legalább 2,5-ös kellene a diszperzios festékhez, de én is inkább a hengerezést ajánlom. Nekem van kompresszorom, fényező pisztolyom is, festeni is tudok, de eszembe nem jutna a lakást pisztollyal festeni. Hidd el, ezen a szinten nem érdemes. És mire a saját károdon erre rájössz, egy csomó pénzt és időt beleöltél.

Előzmény: nnnorbi99 (2265)
Masgas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2268

Lehetni lehet de meg nem mondom fejből hanyas fúvóka kell de ezzel a pisztoln nem igazán arra való. Van diszperzióra való pisztoly is ilyen rendszerű (levegő porlasztású).

Nézz közül a neten . De amit szem előtt kell tartani: Lakásban bútorozottban használhatatlan, nagyon porol, viszont szép felületet lehet fújni, ezért is használjákj a profik a nagy nyomású festékkel fújót az kevésbé. De ha fújod a falfestéket abba utána nem lehet észtevétlenül belejavítani.

Egyébként jó ajánlatnak tűnik azért is mivel ezt a tartozék szettet külön olyan 7-8 ezerért szokták adni.

Egyébként pl meszet egész jól lehet fújni az orsóolajszóróval. Persze nem lesz túl igényes a felület.

Előzmény: nnnorbi99 (2265)
Masgas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2267

Igen a sima felületen meglátszik oda jobb a glett. Egy kicsit sürűbbel kijavítod és ha nem túl mély a repedés akkor már is festheted. majd megköt a festékkel együtt , ha mélyebb a hiba akkor kétszer rá kell húzni.

 

Előzmény: amator11 (2266)
amator11 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2266

korábban kérdeztem (holnap fognék hozzá)

 

repedést ha akril tömítővel húzom ki, akkor a dulux foltos lesz rajta?

 

Egyszerűbb mint a hajszál repedéseket glettelni (bár ez még sima ügy) de a nagyobbakat hálózni és csiszolni már porral jár...

Előzmény: Masgas (2264)
nnnorbi99 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2265

OK, de lehetséges egyáltalán ilyen olajos kompresszoral diszperziós festéket szórni? Ha igen, akkor milyen lyuknagyságú festékszóró kell?

 

 

Itt van az OBI-s ajánlat (24. oldal):

http://www.obi.hu/hu/offers/aktualis_ajanlatok/catalogue_102/index.html

 

Előzmény: Masgas (2264)
Masgas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2264

Diszperziós festékszórás az más kategória levegősben alsó tartályosak vannak de a jók azok nagynyomású festékkel dolgoznak sok százezerért. A diszperziós festéket én is hengerezem ,ahol megéri az már sok ezer négyzetméter től.

Karbantartás annyiból áll hogy minden használat után a tartályban léávő nyomással lefúvatod a kondenzvizet és az esetlegesen belekerülő olajpárát és a leeresztő szelepet nyitva hagyod. Olajat cserélni a te haszálati sűrűséged mellett kb 2 évente de az olajszintet rendszeresen ellenőrizni!

Előzmény: nnnorbi99 (2263)
nnnorbi99 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2263

Az OBI-ban van még a héten 25ezerért 1500W-os olajos kompresszor. És 7ezerért lehet hozzá venni olyan készletet, amit irtál. Szóval ez igy nekem szerintem megfelelne, de milyen nagyságú lyuk kell, hogy legyen a festékszórón, hogy diszperzitet is fújni tudjon?

Valamint mit kell tudni az olajos kompresszorok karbantartásáról?

 

 

 

Előzmény: Masgas (2262)
Masgas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2262

Nos feltétlenül olajosat ajánlanék. Az olajnélköliek ugyan néhány ezerrel olcsóbbak de rövid használat után kikopnak vagy mit tudom én de nagyon lecsökken a légszállításuk.

Szintén barkácskategória kellene neked olyan 150l / perc körüli.

De ha ilyen beruházásba gondolkodsz akkor van ilyen barkácsszett amiben van kerékfuvató manométeres , festékszóró, orsóolajfújó (ami pl fapermetezésre kíváló sokkal jobb a porlasztása mint a kifejezett permetezőgépeké), lefuvató pisztoly, és nem utolsó sorban festékszóró pisztoly. Én az alsótartályosat ajánlanám avval minden pozicóban tudsz szórni A felsőtartáylosat a fényezők használják de nekik csak lefele és vízsintesen kell általában fújni.

Visszatérve a kompresszorra az olajmenteset valszeg azért találták ki hogy ne fójja ki az olajat, no de abban is képződik kondenzvíz. Egyébként erre is van megoldás : víz olajleválasztó.

Ja és még paktikus veni vagy 10 m es tömlőt gyorscsatlakozókkal.

Mire jó még egy kompresszor?

Ha a fűtésed tágulási tartálya elengedte a levegőt akkor után lehet tölteni.

Levegős kulcsokat működetethetsz ha hobbi szerelő vagy. Medence rendszer, automata öntözőrendszer téli leállásra a csövekből a vizet kifújni.

Vagy csak a könyveket leporolni az udvaron. 

Előzmény: nnnorbi99 (2259)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2261

azert nem art megnezni a kompresszor legszallitasat, es a pisztoly levegoigenyet vasarlas elott.

 

az igazan kicsik beerhetik 120l/perc-el, de azokon felliteres a tartaly, es ilyen nagy felulethez nem valo. 

egy normalisnak meg kell 200-250liter/perc, ami nem felette van az olcso 1.1kW barkacs kompresszornak. tok szar a letra tetejen varni amig tolt a kompresszor. plusz hosszu slag...

 

vajk

Előzmény: amator11 (2260)
amator11 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2260

szvsz amire te akarod használni nem is biztos, hogy tartályos kompresszor kell. Már vannak olyan tartály nélküliek is, amik tudják az 5-6 bar nyomást.

 

Szerintem megúszható 30 k alatt egy ilyen kompresszor.

 

http://www.arukereso.hu/kompresszor-c3765/f:ar=1/

 

http://www.argep.hu/kat3-499.html

Előzmény: nnnorbi99 (2259)
nnnorbi99 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2259

Megmondom öszintén én is ezt a megoldást tartom a legjobbnak, mert a kompresszort másra is lehet használni, nem csak festésre, mig a festékszórókat csak festék szórásra. Márpedig én nem fogok évente festegetni. Tehát ha megvennék egy festékszórót, azt nagyon ritkán tudnám használni. A kompresszorral meg legalább fel tudom fújni a gyerek bicikli kerekét, a labdáját, nyáron a kis medencéjét stb.

 

Viszont akkor itt a következő kérdés, hogy kompresszoroknál láttam olajosat és nem olajosat. Melyik mire jó, melyiket érdemes megvenni?

Az alsó tartályos és a felső tartályos festékszórók miben különböznek?

Valamint az még lényeges kérdés, hogy ha én diszperzitet akarok festeni, akkor mekkora lyukú festékszórót kell vennem, figyelembe véve, hogy a kompresszorok általában 8 bar nyomást tudnak adni?

 

Előzmény: Masgas (2256)
BeNiTo Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2257

Sziasztok!

 

Társasházi lépcsőház egy részét szeretném javítani egy kis beázás/leázás után. A bejárati ajtó közelsége miatt sajnos jelentős az igénybevétel.

Milyen festéket ajánlanátok? (valami lemosható, stb.?)

(Gondolom a lambéria lenne a legpraktikusabb megoldás, de rosszul venné ki magát, ha csak ez a rész lenne lambériázva, az egész lépcsőházra viszont nincs keret)

Köszi

 

 

 

 

Masgas Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2256

Nos ha kompesszor van akkor én a helyedben vennék egy no name festékszórót alsó vagy felsőtartályost valamelyik barkácsárúházban akciósan 6000 körül. A többi rendszerűhöz képest az egekben van a kezelhetősége, szórásképe, takarékossága. Lehet kapni olyat is olcsón amin a pisztoly nyelén is tudod szabályozni a levegőnyomást azzal aztán tényleg meg leget csinálni mindent barkács felhasználás körében. És nem megy tönkre egy szórás után ha kétszer átfújod tiszta hígitóval használat után. Én lakásfelújítással foglalkozom és azért használom gyakrabban, nekem ez most meg van vagy 4 éve és még mindíg jó.

Előzmény: nnnorbi99 (2250)
amator11 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2255

kicsit off

 

anno vettem elektromos gyalut + szalag csiszolót.  3 év gari volt rá.

 

Elkészült a gyerekek játszótere és addigra mindkét eszköz megadta magát. 

 

Gariban vadi újat kaptam. Van játszó tér + kettő új eszköz.

 

Festékszórónál az a gond, hogy amig cseréled, addig a festék szárad.

 

On.

 

:)

Előzmény: halaloszto (2254)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2254

ok, egy fafestek az mondjuk 10m2/liter, ergo a 6decis tartallyal 6m2 megvan. nem kell csak 20szor tolteni. mas kerdes, hogy a szallitas az 0-110g/perc, azaz lehet hogy 6 perc alatt kinyomja a 6decit, de az is lehet hogy csak 15 perc alatt..

 

plane kerdes, hogy egyaltalan birja-e a keszulek az orakig tarto folyamatos uzemet? ha folyamatos uzemre csinaltak volna, nem ilyen kicsi lenne a tartaly. 

 

de a puding probaja az eves. 

 

vajk

Előzmény: amator11 (2253)
amator11 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2253

Ami inkább zavar:

 

Műszaki adatok:

Névleges teljesítményfelvétel: 280W
Szállítási teljesítmény: 0-110g/perc
Porlasztási energia: 55W
Festékfelhordás: 5 m² 12 perc alatt
Tartálytérfogat: 600ml
Súly: 1,3kg

Tartozékok:
600 ml-es tartály
Mérőpohár 100 ml
Fogantyú meghosszabbítása

 

Vagyis 5 m2 12 perc, akkor 50 m2 120 perc, 100 m2 240 perc. Az 4 óra és még nem végeztél vele. 

 

Inkább henger akkor....

 

Előzmény: amator11 (2252)
amator11 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2252

nem lesz az sok?

 

Mármint a lemászkálás? Ha 130 m2 és 50 töltés (max 1 liter) akkor az kb azt jelenti, hogy 1 liter 3 m2-re elegendő. Ezt átszámolva lehet, hogy olcsóbb új házat venni. 

Előzmény: halaloszto (2251)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2251

ott kezdodik, hogy ezekbe a cuccokba max 1l festeket, de inkabb kevesebbet lehet egyszerre betolteni. azt viszont 5 perc alatt kinyomja. 130m2-t lefesteni vele vagy 50 ujratoltes, letrara fel, letrarol le, stb. 

 

ha nekem kellene csinalnom, tuti hogy hosszuszoru teddy es kesz. de en nem vagyok szakember.

 

vajk

Előzmény: nnnorbi99 (2250)
nnnorbi99 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 2250

Sziasztok!

Fehér fa házat szeretném kivülről újra fehérre lefesteni. Diszperziós festékkel van most lefestve és én is azzal szeretném Kb 130 nm a festendő felület. A problémám az, hogy D-lambéria a ház oldala, emiatt ecsettel egy örökkévalóságig tartana a festés, teddyvel pedig nem lehet, mivel nem egyenes a felület.

Szerintetek le lehet festeni festékszóróval? És ha igen, akkor milyennel, mivel ahogy látom, három fajta létezik (kézi levegős, kézi dugattyús és hagyományos kompresszoros)?

 

Levegős:
http://www.onlineszerszam.hu/index.php?kat=2&alkat=88&id=798
http://www.onlineszerszam.hu/index.php?kat=2&alkat=88&id=638

Levegő nélküli, dugattyús:

http://www.onlineszerszam.hu/index.php?kat=2&alkat=88&id=262
ugyanez, csak olcsó kivitelben:
http://www.szerszambirodalom.hu/996-ajandekotletek-/28152-extol-craft-festekszoro-80w-230v-50-hz-tartaly-1000ml-lyuko-06mm-08-mm-max.-szoras-260g/perc-tomeg-16kg.html


 

Előre is köszi a válaszokat!

MagicAndi Creative Commons License 2011.05.24 0 0 2249

Köszi, akkor majd itt nézelődöm :)

 

Először befejezem a fürdőszobát, jövőhét végén a fiam szobája következik (fűrészporos tapéta van rajta úgyhogy nem olyan nagy "kaland") és utána jön a nappali.

Előzmény: amator11 (2248)
amator11 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 2248

Ötletek vonatkozásában nézd meg a kisfilmeket.

 

http://www.harzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=37

Előzmény: MagicAndi (2247)
MagicAndi Creative Commons License 2011.05.24 0 0 2247

Nah ez nem rossz ötlet! Lehet ennél maradok:)

 

A nappalit drappra és bordóra szeretném, erre nincs esetleg valami ötleted?

hogy világos legyen azért úgy gondoltam, hogy a bordóból csak keveset használnék.

Előzmény: amator11 (2246)
amator11 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 2246

vagy ilyesmi...

Előzmény: MagicAndi (2245)
MagicAndi Creative Commons License 2011.05.24 0 0 2245

Világos drapp a fal, a csempe fölé szeretnék egy kb. 8 cm magas kávébarna színű csíkot. De hogy ne csak egy sima csík legyen szeretnék bele mintát festeni  a fal színével.

 

Eredetileg úgy gondoltam, hoghy papírból vágok ki sablont és ecsettel ráfestem kb. 12 métert kellene kimintázni.

 

Nah nem is tudtam, hogy van ilyen mintázóhenger féle is.

Előzmény: amator11 (2244)
amator11 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 2244

"Most már csak a kávébarna díszcsík van hátra az már nem nagy meló. Viszont ebbe szeretnék majd valami kis mintát festeni drapp színnel."

 

Sötét(ebb) háttér, világosabb minta?

 

Valami ilyesmi?

http://www.schuller.eu/hu/Termkek/Festhengerek/Szivacshengerek/598-Struktra-lakkhenger

Előzmény: MagicAndi (2243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!