Keresés

Részletes keresés

mlas Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1979

Sztem ezt a kategorizálást alapjaiban kellene megváltoztatni, mert így elég érthetetlen.

Régebben volt itt kezdeményezés, ahol a különböző csoportok (meztelen, fürdőruhás, megtűrt, stb) külön bekezdésben voltak, így az jobban átlátható, mint így vegyesen ömlesztve.

Meg aztán mit is jelent a kN pl? Tudom, de mit jelent GYAKORLATILAG? Legtöbbx azt, hogy fürdőruhában kell szaunázni, ha az ember el akarja kerülni a konfliktust, mert ugye a legtöbben relaxálni megyünk oda, nem harcolni.

Mint valaki itt említette, a "naturista" jelölés egyébként is hibás, lehetne inkább "FN" (fürdőruha nélkül) mert ugye ezek nem naturista helyek (ugyanis olyan is van, de mi ugye nem arról beszélünk)

 

Ui: az osztrák helyeket sztem tök fölösleges besorolni, mert én pl. ott még nem találkoztam fruhás szaunázóval - se a hatszobás sípanzióban, se a 4* welness hotelben, se a nagy fürdőhelyeken.

virágáron Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1978

Azon kívül, hogy kicsit eldurvult s hangnem a vita nem véletlenül alakult ki. A meztlenül szaunázás és a naturizmus közötti különbségre mutat rá, és végső soron arról is szól. Aki a ruha nélküli szaunázást szereti, az nem feltétlenül naturista, és szerintem ebben nincs is semmi kivetnivaló. A határ a kettő között valahol a zuhanyozó ajtajánál van...

BájosJános Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1977

Értelmes ember pontosan tudja, hogy mikor kell kiszállni egy parttalan vitából. Most.

Előzmény: Twisk (1975)
Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1976

Hivatalos info nincs, de beszéltem olyanokkal, akik ott dolgoztak. Véleményük szerint május előtt nincs remény a nyitásra. Ezt látszik megerősíteni a dunaújvárosi honlap is, ők is májusi nyitást ígérnek. ( A két fürdőt ugyan az a cég üzemelteti.)

Előzmény: jjandras (1960)
Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1975

Nyugodtan szólogass be továbbra is, eztán sem fogsz indulatot kiváltani belőlem. :)

Előzmény: auréliuszf (1974)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1974

 

ne engem kérdezz! mondtam hogy nem tudok rajtad segíteni! :)))))

Előzmény: Twisk (1973)
Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1973

Örülök, h. végre végetért az ámokolásod. :) Hurrá. Tehát akkor visszatérhetünk végre az eredeti kerékvágásba. Miszerint: hol is lehet a fővárosban kultúráltan szaunázni? 

Előzmény: auréliuszf (1972)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1972

?????????????????????????

 

Figyuka csak! Mutasd meg a problémádat egy szakembernek!

 

Nekem hiába mutogatod én nem tudok segíteni!

 

Jubbulást! :)))))))))))))

Előzmény: Twisk (1970)
ninnya2 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1971

Voltam novemberben, akkor az új étteremrész és a szaunakert bővítése készen volt, de akkor építették át a bejáratot és az öltözőket. December elején is voltam, akkor már az új bejárat is működött. Lehet, hogy "háttérmunkák" még foyltak, de az nem tűnt fel.

Előzmény: petersoli (1963)
Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1970

Ez a topic és ez a fórum nyitott. Senkinek nem szabhatod meg, hogy mit és hogyan írjon és gondoljon. :) További jó orditozást. :)

Aztán ha befejezted, esetleg térj vissza az eredeti topictémához. :) 

 

Előzmény: auréliuszf (1969)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1969

Hűha ez súlyos.

 

Te tévedtél és másokat nézel hülyének. Kritikán aluli vagy!!!! 

így több minősítést már nem kapsz....

Előzmény: Twisk (1967)
BájosJános Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1968

A topic a szauna-KULTÚRÁRÓL szól. Nem listákról és sértetten ordibáló listázókról. Kéretik visszatérni a normál hanghoz a normál mederbe.

Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1967

Leírtam a véleményemet, neked nem tetszett. Hogy mi és miért váltott ki belőled ekkora indulatot, az megérne egy misét, de nem nekem. :))) Ordibálj csak kedvedre, ettől nem leszel egy centit sem előrébb. A fórum nyilvános, akkor írok, amikor nekem tetszik. Ha neked nem, hát így jártál. :) Egy dolog csak jótanácsként a jövőre: a stílus - maga az ember. :) (Újabb frázis kifejezetten a bosszantásodra.) :)))

 

Előzmény: auréliuszf (1966)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1966

Ügyes ollózás...  és kiragadott részletek

 

 

de a helyzet az, hogy a jelölések a szaunán belülre vonatkoznak te viszont a pihenőről beszélsz!!!!!!!

Teljesen természetes az hogy a pihenőben az emberek fel vannak öltözve!!!

Te tévedtél és neked áll feljebb!

 

Az hogy te itt akarod csattogtatni a frázisaidat és az előítéleteidet arról én nem tehetek!

A szaunákat pedig továbbra is aszerint fogjuk besorolni, hogy azt hogyan veszi használatba a jónép . Ha nem tecc nem nézed!

Az ostobaságaiddal meg hagyjál békén MOSTANTÓL!!! 


Előzmény: Twisk (1964)
Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1965

Van egy szint, ahol nem társalgom. Ez az fikusz.

Előzmény: fikuszkukisz7 (1955)
Twisk Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1964

"Ehhez a listához mindenki hozzá teheti a saját véleményét, ....." De ha ezt megteszi akkor: "De fikázni mennyé máshova léccike!!!!"

 

Azt gondolom ezt nem kell tovább kommentálnom. :)

Előzmény: auréliuszf (1954)
petersoli Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1963

Szia ninnya2

 

Mikor info a Tied? Én októberben voltam ott és még hiányzott egy szállodarész + az új szaunamedence.

A fürdőruhás rész is csak a kültéri működött.

Előzmény: ninnya2 (1961)
ninnya2 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1962

Bükfürdőn is csak bevezető ár volt az 1500 Ft-os szaunabelépő! Most 1950, bár aki csak szaunázni akar még mindig messze a legkedvezőbb, mert nem kell hozzá fürdőbelépő!

ninnya2 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1961

Tatsmannsdorf kész van! Legalábbis nekem úgy tűnt. Meg is drágították rendesen, no meg az euro árfolyama is 320 Ft körül van.

Előzmény: petersoli (1951)
jjandras Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1960

Éppen tegnap volt három hónapja hogy az aquasziget oldalán megjelent az hogy 2-3 hónapig lesznek zárva. A 3 hónap letelt, de arra nem képes senki hogy legalább egy egymondatos tájékoztatót feltegyen, hogy te hülye vendég legyél még türelemmel x hónapig. Tud valaki bármilyen aktuális jó vagy rossz hírt a helyről ?

auréliuszf Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1959

Budapesti lehetőségekről továbbra is várnánk a jelzéseket

 

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:

Termál fürdő: Nk                        magyaros lepedőzés jellemző

Danubius Healt  V                       Spa kültén N , beltér 

Sárvár Spirit  N                           honlap alapján

 

Hévíz:

Carbona Hévíz élménybeszámolók alapján N

 

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                                 erősen vegyes az összkép :)

Danubius Healt SPA N               külön férfi és női

 

Egerszalók: V                              csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Mátrahotel V,                               azért V mert kettő van egy natur , natur pihenővel külön helyiségben, és egy ruhás

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen:                                    Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: Nk                            időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                        gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

Club Vital Sopron panzió: V          szép rönkszaunájuk van dézsa zuhannyal, meztelenség megengedett de csak a szaunában

 

Esztergom: Nk jelenleg szünetel

 

Visegrád:  Termálhotel V               azért V mert kettő van egy ruhás és egy natur, de vegyesen 

 

Kehidakustány: Nk                          Magyaros lepedőzés jellemző

 

Magyarhertelend Termál fürdő:      minősítésre vár

 

Lenti strand V                                   honlap alapján , külön Naturral, de erre is várom a visszajelzést

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

jelmagyarázat:

N: Naturista

Nk:Kultúrálatlan naturista

V: vegyes

Vt: (éppen hogy csak) tolerált vegyes

A jelmagyarázat a szaunán belüli állapotokra vonatkozik!!!

A pihenőben természetszerűleg a többség be van takarózva. (A gyengébbek kedvéért) 

 

Előzmény: auréliuszf (1958)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1958

Budapesti lehetőségekről továbbra is várnánk a jelzéseket

 

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:

Termál fürdő: Nk                        magyaros lepedőzés jellemző

Danubius Healt  V                       Spa kültén N , beltér 

Sárvár Spirit  N                           honlap alapján

 

Hévíz:

Carbona Hévíz élménybeszámolók alapján N

 

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                                 erősen vegyes az összkép :)

Danubius Healt SPA N               külön férfi és női

 

Egerszalók: V                              csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Mátrahotel V,                               azért V mert kettő van egy natur , natur pihenővel külön helyiségben, és egy ruhás

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen:                                    Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: Nk                            időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                        gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

Club Vital Sopron panzió: V          szép rönkszaunájuk van dézsa zuhannyal, meztelenség megengedett de csak a szaunában

 

Esztergom: Nk jelenleg szünetel

 

Visegrád:  Termálhotel V               azért V mert kettő van egy ruhás és egy natur, de vegyesen 

 

Kehidakustány: Nk                          Magyaros lepedőzés jellemző

 

Magyarhertelend Termál fürdő:      minősítésre vár

 

Lenti strand V                                   honlap alapján , külön Naturral, de erre is várom a visszajelzést

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

jelmagyarázat:

N: Naturista

Nk:Kultúrálatlan naturista

V: vegyes

Vt: (éppen hogy csak) tolerált vegyes

 

 

Előzmény: petersoli (1956)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1957

köszönöm szépen! beírom

 

de bírhat bele aki csak akar....

Előzmény: petersoli (1956)
petersoli Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1956

Sziasztok!

Egy kicsit kiegészíteném:
Sárvár Danubius Healt Spa kültén N , beltér V
Bükfürdő Danubius Healt SPA N külön férfi és női
Carbona Hévíz élménybeszámolók alapján N
Termálhotel Visegrád V azért V mert kettő van egy ruhás és egy natur, de vegyesen használják
Mátrahotel V, azért V mert kettő van egy natur , natur pihenővel külön helyiségben, és egy ruhás
Magyarhertelend honlap alapján N, de én is várom a megerősítést
Lenti strand honlap alapján V, külön Naturral, de erre is várom a visszajelzést
Sárvár Spirit honlap alapján N, visszajelzést várok.


N-natur
V-vegyes

A listád megvan valamelyik honlapon állandóan frissülőn, vagy kimásoljam magamnak a leírásod?

Előzmény: auréliuszf (1952)
fikuszkukisz7 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1955

Akkor írjam most én is, h. nincs ma az országban olyan szauna, ahol csak és kizárólag 25 éves kigyúrt, nagyfarkú szépfiúk hemperegnek csupaszon a pihenőben? Twisk (1953)

 

 

Érdekes jelenség az aki nagyon hülye! Szó sem volt szex alapján történő besorolásról.

Úgy látszik az olvasás utáni megértés nem az erőssége; nehéz tetten érni hogy mi volt e sekélyes hozzászólás valódi célja.

De hát ő egy igényes Aquaworld-ös. Fájhat neki hogy vannak annál jobb helyek is, és ráadásul nem a mi nagy fővárosunkban. 

 

 


Előzmény: auréliuszf (1954)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1954

bizony bizony ez egy szubjektív lista mert nem lehet más, mivel a szaunák szabványos besorolását még nem oldották meg. :DDD

 

Mint már többször mondtam ez egy nyílt lista és az általad emített minősítést annál reklamáld be aki beírta!!!!

Valószínűleg nem akkora probléma az amit említett hogy vegyeset kellet volna adnia. Ehhez a listához mindenki hozzá teheti a saját véleményét, azért hogy megkönnyítse mások választását. Ennyiről szól ha neked nem tetszik akkor nem használod. ennyi.

 

De fikázni mennyé máshova léccike!!!!

Előzmény: Twisk (1953)
Twisk Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1953

Ez a lista sohasem lesz objektív. Azt gondolom, h. ahol jól érezted magad, az tuti hely, ahol nem, az meg menjen a levesbe. Csak kérdés: az a hely, ahol  "időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni" mivel jobb, mint egy "Vt"-vel letudott AW? Mindenki maga tudja hová jár, mit visel, mit szeret..... Van ennek értelme egyáltalán? Akkor írjam most én is, h. nincs ma az országban olyan szauna, ahol csak és kizárólag 25 éves kigyúrt, nagyfarkú szépfiúk hemperegnek csupaszon a pihenőben? Eh.... Ez ostobaság. :)

 

Előzmény: auréliuszf (1952)
auréliuszf Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1952

Budapesti lehetőségekről továbbra is várnánk a jelzéseket

 

Budapest:AquaWorld: Vt


Sárvár:Termál fürdő: Nk       magyaros lepedőzés jellemző

 

Bükfürdő:

Termál: N    

Birdland: V                 erősen vegyes az összkép :)

 

Egerszalók: V             csak a rönk szauna natúr bent nem

 

Szentgotthárd termálfürdő: Nk   kicsi a beltér nagyon bezsúfolt, bikinizés lepedőzés megtűrt

 

Debrecen: Aquticum Péntekenként N


Sopron:

Hotel Fagus: Nk                         időnként a kedves vendégnek kell rendet csapni        

Hotel Lővér: V

Hotel Pannonia: Vt                     gyakran csúnyán néznek a ruhanélküliekre pedig nyilvánvalóvá van téve hogy lehet

Club Vital Sopron panzió: V       szép rönkszaunájuk van dézsa zuhannyal, meztelenség megengedett de csak a szaunában

 

Esztergom: Nk jelenleg szünetel

 

Kehidakustány: Nk Magyaros lepedőzés jellemző

 

Magyarhertelend Termál fürdő:      ninősítésre vár

 

Ausztria:

Bad Tatzmannsdorf: N

Stegersbach: N

Lutzmansburg Sonnenterme: N 

Loipersdorf: Therme: N

St. Martins Therme & Lodge: N

 

jelmagyarázat:

N: Naturista

Nk:Kultúrálatlan naturista

V: vegyes

Vt: (éppen hogy csak) tolerált vegyes

 

petersoli Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1951

Szia!

Megvan az 10.000 is, negyedelve 2500 oda-vissza + belépő. Mi is hasonló gondokkal küzdünk, most hogy a drága benzin miatt egyre kevesebb km-t tesz meg az autó (:-(

 

Ott még nem voltam. illetve bent nem, kint igen. Sajna Tattzmansdorfot éppen átépítik. Jelenleg várunk , illetve olyan szállodákat keresünk, amelyekben lehet nudizni. Nem sok van!

Előzmény: FeketsZ (1949)
petersoli Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1950

A naturista helyek topikban bővebben írtam róla.

Előzmény: vidra1221 (1779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!