Keresés

Részletes keresés

NVik Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56544
Spenót miket olvasok itt, milyen kilcsit nyomtál? :-)
Baloo minden elismerés a tiéd, benned ezért van még tartalék bőven :-).
Spenót gyorsító edzéseire egy javaslat: én most egy nagyon jó terv alapján készülök és alapozás során is volt egy kevés gyorsítás fartlek formájában. Ez nekem hetente egyszeri alkalmat jelent pl. futok a szigeten 5 km bevezetőt aztán 5 km-en keresztül 4 oszlop gyors 2 oszlop lassú futás + 2.5 km 2 oszlop gyors 2 oszlop lassú + 2.5 km levezetés. Hosszú távon ezek az edzések sokat gyorsítanak , perszen nem időre hanem érzésre futom, szerintem Spenótnak is jót tenne ehhez hasonló edzés amikor nem időre megy a dolog. Alapozás mellett is bőven belefér egy ilyen nap.
A Viregrádi maratonistáknak remélem személyesen is szurkolhatok majd, nagyon jók lesztek!
urs Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56543
Tibet,
nekem a maraton után muszáj lesz ttúrákat futnom (nyári tervek miatt kéne bírnom a hegyet). Megyek majd a Budai 50-re, ez lesz az első. Persze, próbálok majd Bp környékén menni, de ki tudja...
Előzmény: Tibet (56540)
lunanoctis Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56542
Tök jó olvasni ennyi büszkélkedésre érdemes edzésről:-)

Csatlakozhatok?

Kedden futottam keményen, abszolút érzésre, 175-ös pulzus körül sikerült realizálni, én bízom abban, hogy egy 15,5 kilit sikerült beletenni legalább a gyors futással töltött 58 percbe, mert elég halál közeli élmény volt, a harmadik futásom az új versenycsukában és úgy érzem, lassan megszokjuk egymást.

A tengerparton az elején vagy hat kili szembe- illetve majdnem szembeszél fogadott, elég görcsösen mozogtam érzés alapján, de az egész edzéssel kapcsolatban úgy érzem, hogy 40 perc körül kezdtem el tényleg viszonylag lazán, koordináltan futni (növekvő gazdaságossággal a fáradás miatt?) és a vége már szinte jól is esett. A beton 174-ről lecsusszant a pulzusom 172-re, közérzetre hatalmas különbséget okozva.

Örültem, amikor vége lett - leginkább mert úgy éreztem, jól sikerült, mondjuk úgy érdekelni, mennyi volt az a "lóhalálában". Tegnapelőtt-tegnap teljes félmaraton utáni érzésem volt, a tegnapi egyórás "lődörgés" (azon ritka eset egyike, amikor nem zavart, hogy lassan futok) után úgy éreztem magam, mint akit leütöttek, lefeküdtem aludni fél 10 körül, de csak azért, hogy fél 12-től éjjel 2-ig ne tudjak aludni. Innen OFF, a lényeg, hogy rég éreztem magam egy edzéstől ennyire fáradtnak.

Ezt pedig pozitívan is fel lehet fogni:-)

Hétvégére mindenkinek mindenhez nagyon jó szórakozást, száraz időt, hátszelet, óriási egyéni csúcsokat - a debütánsoknak meg sokkal jobbat, mint amire számítottak:-)

LN

Előzmény: Törölt nick (56478)
Viktorino Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56541
Urs!
Azt hiszem, tudsz mindent! :-) Még egyszer köszönet a frissítésért! Mindenféle jó időt a maratonon!
Előzmény: urs (56535)
Tibet Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56540
Urs !
Hát remelém :-)
Most Karancs 50, Andezit 30, aztán a Kinizsi 100 lesz. Júniusi Kaisers maratonváltóra meg valószínűleg egy bringás /és lehet, hogy egy céges/ csapat keretében is beneveződöm. A le nem futott Vivi helyett az lesz az első.
Előzmény: urs (56535)
urs Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56539
Gabi!!!! Azért 3:37-es maratont futni...:) (ha jól emlékszem) én kiegyeznék vele, az biztos!!!!
(Urs, a lassú)
Előzmény: 7241gabi (56538)
7241gabi Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56538
Nagyon szívesen.
Mondanám, hogy máskor is, de legyünk őszinték nem sok olyan maraton van, ahol én 2. tudok lenni:-))))

Nagy hajrá a V-Bp-eseknek!!!! Remélem odaérünk a rajthoz!
Sárváriaknak majd élőben szurkolok és morzsolom a ropiról a sókristályokat:-)

Előzmény: Lynx lynx (56536)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56537
Jaj de jó, most már tuti, hogy végig fogok menni! :-) Egyébként tényleg sokszor lelket tud belém önteni a topik, a sok edzés- és versenybeszámoló, mondhatni, sok holtponton átsegítettetek már.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56527)
Lynx lynx Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56536
"A vicces az, hogy én meg azért kezdtem futni, mert láttam Gabit a második helyen beérni a maratonon."

Ezek szerint köszi Gabi, most már neked is köszönhetem az első félmartonom (meg az összes többit). :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56526)
urs Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56535
Viktorino, már egy ideje akartam írni, hogy sejtem, hogy ki lehetsz. Nem 3-an futottatok múlt héten Mátrabércet? Egyikőtök lány volt és nem voltatok lassúak...:). Jó futást a félmaratonon vasárnap!
Tibet, welcome! Kicsit még szaladgálsz és jössz velünk hosszút futni :)!
Mindenkinek jó futást kívánok, akár Sárváron, akár V-Bp-n, ott találkozunk!
Hauanita, kérdezted a kijutást - úgy látom, nem autóval megyünk ki mi sem...
Viktorino Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56534
Spenót!
Nem tudok Rólad sok mindent, de általában nem érdemes sok anaerob edzést csinálni. Ez nálad kb. azt jelenti, hogy nem érdemes 170 feletti pulzuson edzeni. Egyrészt azért, mert sok idő kipihenni, másrészt mert hosszú távokon az anaerob kitartásnak minimális jelentősége van, ráadásul ronthatja az aerob erőnlétet.
Szerintem hatékonyabb, ha fokozatosan növeled a távot (akár nagyon lassú tempóban pl. 7:00) és az edzés középső harmadában 150-160-as pulzussal futsz.
A gyorsításhoz majd kellenek intervallumos edzések, de rövidebb szakaszokon (100-400m) és csak a csúcsidőszak előtti egy-két hónapban.

A teljes, éves edzés persze ennél nyilván sokkal bonyolultabb, de szűken a témánál maradva én így gondolom .

Előzmény: Spenót (56531)
krisz_ Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56533
Hogy mit üzensz, drágaságom? :))))
Amúgy ha heti több, mint 10 órát edzek, ahhoz mit szólsz? :)) (A "szépséghibája" csak az, hogy ez nem mind futás.)
Előzmény: Spenót (56517)
zsuga Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56532
Spenót

Kedves Tőled , hogy "kiesett a zsebünkből egy 4:06-os kili", mert ezen a héten még nem futottunk egy normálisat sem. Mint a bágyadt legyek kóválygunk a szigeten (szerencsére Future mester könnyű hetet irányzott elő, így tehát igazoltan bénázunk). Hogyan lesz ebből egy normális félmarcsi a visegrádi versenyen?

A részidőiddel/pulzussal kapcsolatban nekem az tűnik fel, hogy nem nagyon esik vissza a pihenő alatt a pulzusod Ez így elég kemény terhelésnek tűnik. Anitának igaza van abban, hogy ha az elsőt ennyire megnyomod, utána nagyon nehéz normálisan véigcsinálni az edzést. Próbálj meg egyforma gyorsakat futni.

Na megyek mert mindjárt mennünk kell a szigetre:)))

Előzmény: Spenót (56512)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56531
Viktorino!
Ezek a pulzusok az adott idoben mert atlagpulzust jelentik. A buta oram csak ezt tudja.
Az max. pulzusom asszem 188 es az ebredesi tavaly 39 volt.
Ezexerint tul gyorsak voltak a gyors reszek szerinted?
Előzmény: Viktorino (56524)
IV.kercsaj Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56530
Itt szeretnék én is mindenkinek sikeres versenyzést és szép eredményeket kívánni a hétvégére. Bár nem fogok tudni kimenni szurkolni, azért gondolok majd rátok (azért ti is rám egy kicsit, mert én meg off 48 órás HF-készítésben indulok). A sárvári sokórások gyűjtsenek minél több km-t, az első bálózó maratonisták meg ne izguljanak, hanem azzal a tudattal álljanak rajthoz, hogy ők itt mindenképpen PB-t fognak futni :-)))
Tibet Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56529
Hétvégére jó versenyzést szép időben Nektek !

Tegnap is volt egy 9km-es köröm, egyre jobban szeretem a futást :-)
Ha majd felfejlődöm egy jobb szintre, akkor szivesen futnék Veletek a szigeten, amikor épp lassú köröket róttok.

7241gabi Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56528
Ez igazán kedves:-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56526)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56527
Mivel van, aki már készülődik, úgyhogy ezúton kívánok mindenkinek hatalmas és narancssárga

HAJRÁÁÁÁÁ!!!!!-t.

Elsőként a sárváriaknak, mert ők indulnak hamarabb, aztán a visegrádiaknak (Lynx lynxnek külön is :-)), meg mindenki másnak, aki bárhol küzd a hétvégén.

Proklamációmat azzal a mondattal zárom, amit Fodor Lajos alezredes, később pizsamás és vezérkari főnök mondott 1986-ban egy bakonyi hadgyakorlaton, midőn egy ezrednyi ázó-fázó katona előtt kiszállt a dzsipjéből, és megtett két métert esőkabátban a mikrofonig:
Az eső a katona barátja!
(Igaz, ő rögtön ez után a mondat után visszaszállt a dzsipbe. Ti ne legyetek ilyen puhányok, elvégre mi többnyire civilek vagyunk. :-))

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56526
Köszi. :-)
A vicces az, hogy én meg azért kezdtem futni, mert láttam Gabit a második helyen beérni a maratonon. Ő már elmondhatja, amit Forrest Gump: Úgyhogy lett egy követőm. Aztán a követőmnek is lettek követői. :-)))

Kidörzsölés: én is ajánlom a Neogranormont, bár Amatőr itt is :-) megelőzött; bár lehet, hogy drágább a vazelinnél. Szerintem az az egészségügyi dolgozó, akinek az arcizma is rándul attól, hogy vazelint kérnek tőle, menjen krumplit kapálni napszámban, és ne áruljon gyógyszert.

Előzmény: Alan01 (56511)
__macsa Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56525
Sziasztok!
Ritkán jutok mostanában a fórum közelébe, és sajnos még ritkábban futok. Annyit szeretnék megjegyezni, hogy
HAJRÁ VISEGRÁD!!!
Viktorino Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56524
Spenót!
Ehhez sem értek, de...
Önmagában egy pulzusérték és egy sebesség "szinte" semmit nem mond az edzettségi állapotodról. Tudni kellene a nyugalmi és a maximális pulzusodat is.
Ami viszint kiolvasható belőle...
A 4: 06-os időhöz tartozó átlagpulzus "csak" azért ilyen alacsony, mert benne van a kezdeti szakasz 126-ról felfutó pulzusa, ami lényegesen csökkenti az átlagot. Az ezer méter végén valószínűleg 175 feletti pulzusod volt. Sokkal reálisabbak a későbbi gyors szakaszok átlagértékei. Az utolsó pihenő (5:28) szakaszon a jelentős sebességcsökkenés melletti magas pulzus utal az előző rész anaerob terhelésére (oxigéhiány).
Pár javaslat (ha érdekel).
1, Több bemelegítés és levezetés (Időben több).
2, Kevesebb anaerob terhelés.
3, Kevés ilyen edzés és másnap pihenő vagy lassú regeneráló futás (120-130-as pulzus!).
Most ennyi jutott eszembe.
Talán veszed valami hasznát...
Előzmény: Spenót (56512)
amatőr Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56523
Hauanita
A te edzésmunkáddal, azzal a sok-sok km-rel a lábaidban biztos menne egy-két nagyon gyors km! Bár ugye direkt nem edzettél a gyorsaságra, de a rendszeres terhelés jótékony hatása megmutatkozna egy-egy önálló brahis km-ben. Az alkatod egyébként valóban nem az 1-2 km-es max. futást predesztinálja, de a 4 perces km-hez simán el tudsz jutni. Ehhez persze tudni kellene a puzustartalékodat, hogy meddig emelhetnéd a tempót.
Milyen pulzusadataid vannak mostanság? Mi a nyugalmi és a max. puzusod, illetve mennyi százalékon tervezed a maratont?
(Nyugodtan ignoráld a kérdést, ha a pulzusmérés kifejezéstől kiütést kapsz! :)) )

Fizikailag nem lehet semmi gond a maratonodon, fejben is ott vagy, mi kell még? Előre!!! :)

HAJRÁ HÉTVÉGÉS VERSENYZŐK, különösen az elsőbálozók!!!!

Előzmény: Hauanita (56514)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56522
Lassan összeszedem magam, és elindulok. (Még két órát megtartok, aztán repülőrajt :-))
Jó futást mindenkinek a hétvégére, különösen az elsőmaratonosoknak!
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56521
"Először a rosszidőtől, aztán a mai meleget érezve a jóidőtől félek"

Emiatt ne töprengj, szar idő lesz, mert versenyt rendezünk :)) Különben is az elmúlt 2 hétvégén végig esett, miért lenne most másképp? :)

Más. Hogy lássátok, milyen csapdák vannak az életben. Tegnap futottam egy 15-öst, marha rosszul ment, éppen csak el nem aludtam közben. Igaz, egész nap alig mutattam több életjelt, mint az, akit fejbe lőttek. Ezt hazaérve el is panaszoltam, mire Mrs. C. felvilágosított, hogy az a gyógyszer, amivel tegnap óta etet, levertséget, álmosságot okoz, csak úgy mellesleg... Mit mondjak, valóban. Nem is kicsit. Egy hetet kell így kihúznom, nem tudom, hogy fogom túlélni. Kiemelkedő teljesítményekre biztos nem leszek képes... Még jó, hogy eszembe sem jutott maratonozni a hétvégén :))

Előzmény: harzol (56498)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56520
+
Amugy szerintem te is tudsz ilyen 4:06-ost csak meg nem probaltad. Ne is most probald ki! :)
Drukkolok a maratonra!
MINDENKINEK NAGY HAJRAAAAAAAA!!!
/Ha lesz idom mindenkeppen megyek szurkolni, esetleg a felesen futok is, de az nem valoszinu/
Előzmény: Hauanita (56514)
Elm Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56519
1: Te mar igy is ugy is gyorsabbat futsz nalam, meg ha tizkilos hatizsakot akasztok rad, akkor is...

2: Ha az agyaddal futod, az tenyleg lehet, hogy nem lesz eleg gyors, bar nekem is vannak nemesebb testreszeim, de futasra tobbnyire meg a labaimat helyezem eloterbe... :o)

Amugy meg hajra a maratonra, mindent bele (de ne az elejen)! :o))
Meg mindenkinek, Vis-Bpre is, Sarvarra is!

Előzmény: Hauanita (56497)
amatőr Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56518
Alan
De jó, hogy jössz a Normafa felesre! Én sem tudtam ellenállni a BSI "behívójának", és beneveztem. Végül is egészséges lesz a jó levegőn sétálni... :) Mert ugye, nem lettek kevésbé meredekek az utcák-utak arrafelé.

Vazelin-téma, ill. kidörzsölődés megelőzése

Vazelint nem próbáltam, viszont beváltak a hámosító jellegű gyógyszertári kenőcsök: leginkább a Vitamerfen, de gyermekkorom egyetlen ilyen kréme, a ma újból futtatott Neogranormon is jó. Vagy ki lehet próbálni a gyógyszertári babapopsira való krémet.

Előzmény: Alan01 (56511)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56517
A vegen en faradt vagyok az elejen meg nem. :)
Amugy igazad van.
Levezeteskent a palyan szoktam lassan kocogni vagy setalni, meg nyujtok is. Raadasul epres szupershake-t eszem a Mekdonaldszban.

/Krisznek uzenem, hogy kezdjen el rendesen edzeni! :)/

Előzmény: Hauanita (56514)
futoszunyog Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56516
Gyakorlatban igazoltad a tudományt: Ha gyorsabban futsz, gyorsabban ver a szived. Egyébként nem olyan magasak ezek az értékek, mint gondolod. Jó erőben lehetsz.
Előzmény: Spenót (56512)
Spenót Creative Commons License 2004.04.23 0 0 56515
+
Future!
Multkor azt a tanacsot adtad, hogy a pihenos kilik legyenek kicsit gyorsabbak. Megporbaltam, de majdnem meghaltam. Maradhat a lassabb vagy haljak meg? :)

Csak azert kerdezem ezeket, mert rajottem, hogy ha mar ennyi idot toltok futassal, akkor jo lenne, ha optimalisan hasznalnam ki az idomet...

Most van egy heten laza futkosas (kb. 10km), resztav(8km), lenduletes egyenletes tempoban (15km) es hosszu(lassu) (20km).
Persze, neha egyik-masik kimarad es idovel novelem a tavokat.

Előzmény: Spenót (56512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!