Keresés

Részletes keresés

bigbabylon Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70746

Ja,ja....forradalmi változások,most már alig tudok bejelentkezni.:)

 

1.Tőlem kérded? Nekem annyi a véleményem,hogy ez a pali ,a dvd jéről itélve,normálisabban áll a dolgokhoz,mivel neki és a tanitványainak láthatóan van némi fizikai ereje is.

Sajnos nehéz olyan szinvonalú videot találni,ami itt mindenkinek megfelel.

 

2.Gondolom ezek kötött gyakorlatok,nem szabad küzdelem,egyébbként ezeket szvsz elfogadhatóan mutatják be,

nem két bespeedelt mókus csapkod mint a bolond. Semmivel nem rosszabb mint ugyanez karatéban vagy muay thaiban.

Gondolom egy oktató videon João Gracia  Jesus Maria del Hortensia brazil nagymester se full sebességgel csavarná le a

kollégája fülét :P

Előzmény: tucano (70744)
sz332 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70745

Hát különben sosem győzne a mester, na?! Hihetetlen, hogy ezt még mindig nem érted :D

Előzmény: tucano (70744)
tucano Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70744

Úgy látom forradalmiváltozások zajlanak az indexnél, szóval itt csak az egyik rúghat? Mert különben elég jó esélye lenne bekötött szemmel.

Előzmény: bigbabylon (70741)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70743

Nem tudom ,egyikhez se értek,de szvsz minden sportoló testépitő is egyben.

Még a nemes wc hoz se árt egy kis izomerő

Előzmény: sz332 (70742)
sz332 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70742

Most testépítőkről, vagy sportolókról beszélünk? :D

Előzmény: bigbabylon (70741)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70741

És az jó?:)

Ugy értem,az anyján kivül nézegeti valaki?

 

http://www.youtube.com/watch?v=tWPKs5BIvgE

 

Ennek a mókusnak megvan a dvd je,nekem tetszik amit csinálnak,legalább izom figyel rajtuk.

Előzmény: sz332 (70740)
sz332 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 70740
Hamár WingChun, ennek a srácnak fent van egy rakás videója:

http://www.youtube.com/watch?v=gt_Ym2QhfRM&feature=related
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70739
:)
Előzmény: Törölt nick (70738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70738
Megtaláltam, köszönöm!:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70737
khmm.. van egy ismerősön, napi 30! Emailt küld.... Mivel hölgy, /106-os mellbőség/ tűröm.... De van hogy két hétig rá se nézek a  erre fiókra, aztán akkor selejtezés....  Gondolhatod mi lehet ott most is.. De köszönöm,:)
Előzmény: bigbabylon (70735)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70736
Felbírok:(
Előzmény: bigbabylon (70735)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70735
Nincs
Ellenben küldtem neked pár shotokan videot,ha érdekel,egy freemailes cimről,erre a gmailesre.

Egy köszit fel birok dolgozni:P
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70734

khmm.. bönészve rátaltam erre a kb harminéves BBC dokumentumfilmsorozatra. Nincs meg valakinek?

 

http://www.youtube.com/watch?v=CEeW-CFyJVc

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70733

ha már video. tengrpart, ágyékkötő, meg minden.

 

http://www.youtube.com/watch?v=s83yIq4O5Sw

ferexx Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70732
"Ja,ja....de szép lett volna ,ha egy kinai nőnemű mumiát látsz a videon.
Ezt nem értem.

"A csaj a harmadik videon,ahogy látom,próbál alapelveket tartani,de amugy könyörgöm,kesztyűs küzdelemben milyen wc-t akarsz látni?"

Ezt sem.
Előzmény: bigbabylon (70730)
tucano Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70731
Ez a 3 videó kommentálhatatlan:( Ne keressünk többet, mert egyre elkeserítőbbek az eredmények.
Előzmény: bigbabylon (70726)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70730
Ja,ja....de szép lett volna ,ha egy kinai nőnemű mumiát látsz a videon.
A csaj a harmadik videon,ahogy látom,próbál alapelveket tartani,de amugy könyörgöm,kesztyűs küzdelemben milyen wc-t akarsz látni?

A kesztyűs ,full(főleg)küzdelem,ahol tiltva van pár ütés ,rugás ,és nincs földharc,az óhatatlanul thai boxos jelleget fog ölteni,tekintve hogy a thai box ebben a közegben kristályosodott ki.Nyilván a folyamatos teszt kialakitotta a leghatékonyabb mozgást.
Minden épeszű ember,egy ilyen küzdelemben hasonlóan fog mozogni,majd hülye lesz chi shaozni kesztyűben,miközben rugdossák a lábát. Ettől függetlenül ezek nyomorékok a videon.Sok olyan küzdelem van fent,x stilus vs. z stilus,ami olyan,mintha két faszi két teljesen különböző nyelven beszélne.A kedvencem két taekwando -thai box küzdelem,az egyikben a thais szétrugja a látványos pörgőket erőltető kollégáját,a másikban a taekwandos hasonló
mozgással mint amit a full k.meccseken látunk,de kihasználva a laza rugástekhnikáját lerugja a thaist.Nyilván az elsőnél nem tud váltani a pali,olyan dolgot erőltet ami oda nem jó,a másodikban viszont mindketten a megfelelő dolgot próbálják,annyi hogy a TKW-s jobb.

Megint itt van a két dolog,amit Zsoltnak szokok:)irogatni.
1.A thai box módszer azért jobb (nem a tekhnikák!)mint a jelenleg sok karate klubban alkalmazott (nem maga a karate,hanem ahogy oktatják!)mert a bunyóval folyamatosan tesztelik amit gyakorolnak és ez kiszűri a sallangokat.De ez igy lenne egy normális karate edzésen is,a célhoz alakitják a tekhnikát,folyamatos teszteléssel,nem azt mondogatják,hogy csak csináld igy,akkor majd 20 év mulva te is blabla.
Pont mint a nyelvtanulás,a thai boxolók folyamatosan "beszélnek",tudnak is beszélni,nem csak nyelvtani szabályokat ismételgetnek,meg szavakat.

2.Ha a thai boxot áttenénk abba a környezetbe ahol kialakult a karate,vagyis azok lennének a játékszabályok,hogy valószinű rossz látási viszonyok közt,nem biztos talajon,több irányból érkező támadásra kellene készülni,ráadásul olyanok ellen akik valószinű kis pengét,boxert(nem a kutyát:),botot használhatnak,a thai box igen hamar elkezdene hasonlitani a goju ryura.Egyből előtérbe kerülne a térd,a lábsöprés,a here,nyak,szem stb mint célpont,egyből szerepet kapna,hogy csak pár ütésre van idő,vagy hogy hogyan lökjük a többiekre,meg forgassuk közénk a nyomorultat stb.
Egyből változna az alapállás is ,ugyanis bármely irányba kellene tudni mozogni.
Gyakorlatilag a katákban alig pár tartás van,nem véletlen hogy nem kerül vissza a test egy küzdőállásba,ez jelképezné hogy bármilyen helyzetből,bármilyen irányba meg kell tudn i csinálni a dolgot.

Jelzem szvsz a goju ryusnak elvileg gond nélkül tudnia kell adaptólódni,majd minden küzdő módszerhez,ugyanis a Muay Thai összes tekhnikája ott van benne,bele van épitve a WC chi shaoja és rövid támadásinak,lágy védekezéseinek nagy része,
rengeteg ju jutsu szerű fogásbontás,feszités,a kinaii daru stilus mozgása,de szerintem Arhat is találna benne ismerős dolgot.
Nem megyek messzire,de a Tensho értelmezését meg egy taichis találná ismerősnek.

Ha lenne egy ikerpárunk és az egyik gojut a másik thai boxot tanulna,de ugyanazon alapelv mentén,vagyis a hatékonyság lenne a döntő,a gojus ringben is megállná a helyét,de utcán neki kellene győzni.A thai box sportoló ellen!Ha a thais a régi thai stilusban nyomja,akkor meg lenne tisztelet mindkét oldalon.
De ez igaz az összes többi HM,Ks viszonylatában is.

Az a döntő, ki,hogyan gyakorol,a mitet az előző kettő hozza.

De ez egy abszolut amatőr véleménye.
Előzmény: ferexx (70727)
ferexx Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70729
érteni én sem értek hozzá, de nekem tetszik:)
Előzmény: f_zsolt_01 (70728)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70728
A videon se a fordulás, se a kéztartás nem tetszett, illetve néztem a többi videoit, azokon nem láttam sparringot, ahol ezt bemutatják stb. stb. igazság szerint én se értek hozzá, de nem volt meggyőző a számomra.
Előzmény: ferexx (70727)
ferexx Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70727
én egyik videón sem láttam Wing Chunt :)

Egyébként, ha jól vettem ki a videóból, pont azt magyarázza a kínai fickó, hogy jól kell tartani az ujjakat, mert megszívod.

Előzmény: bigbabylon (70726)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70726
http://www.youtube.com/watch?v=NZ3-Hi-kMNo&feature=related
Azért ez érdekes

Meg ez is
http://www.youtube.com/watch?v=RjGCoTHsKzw&feature=related

Itt a kislány próbál WC osan küzdeni
http://www.youtube.com/watch?v=QX1scWT_EaU&feature=related

Nem értek ugyan hozzá,de a karatéban van pár tekhnika,amivel rá lehet beszélni egy ilyen vehemens palit arra,hogy ovatosabban jöjjön előre.

Éppenséggel az okinawai Higaonna videoit nézegettem kis ideje,nem nagyon hiszem hogy az öreg igy próbálná megállitani ezt a fenomént:)
Előzmény: f_zsolt_01 (70725)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 70725
off

mindig ez az amerika majmolás áááhh tessék itt egy kis magyar megoldás http://www.youtube.com/watch?v=hcrmzXoH3Po

...a wchk -s rész egyébként szerintem valahol ott bukott, amikor a mester egy kifejezetten pusztakezes stílusnál úgy tartja a kezét, hogy az ujjai össze-vissza állnak, azaz ha a támadó fél nem kifejezetten az "embert" támadja (fej stb.) , hanem mondjuk csak a kezét, vagy az elől levő kéz ujjait (ráfog az ujjakra és megpróbál egyet kettőt eltörni), akkor szerintem ezt meg tudja tenni...

on
Előzmény: tucano (70724)
tucano Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70724
Nem merek véleményt mondani, mert ugye még rappet írnak róla, de itt egy másik. Nagyon érdekes filozófia, nekem kicsit "amerikaias" jellegű technikákkal.
http://www.youtube.com/watch?v=IRIlW2uqRVs&feature=player_embedded
Előzmény: ferexx (70718)
dezsoKE Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70723
http://www.youtube.com/watch?v=V1EGs7_tZgo
Előzmény: sz332 (70721)
hiryu2,0 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70722
???. Khmmm. Beugrik egy kifejezés: beledumálni a célt a lyukba:)
Előzmény: Kyuzo (70719)
sz332 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70721
dezsoke: linkelnétek valami videót, hogy miről beszéltek?
dezsoKE Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70720
Ha nem latod a kulonbseget, akkor nem foglak tudni meggyozni.
Előzmény: Kyuzo (70717)
Kyuzo Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70719
Szia Ulrich,

Nem, nem, félreérted. A gyakorlat célja bizonyos érzések megtapasztalása és a technikák életszerű körülmények közötti, reagáló ellenfél elleni kipróbálása. A találat maga nem lényeg, nem számoljuk és nem vezet győzelemre. Inkább megbeszéljük egy-egy kialakult helyzetnél hogy az valódi karddal mennyiben zajlott volna másképp, ez volt-e a helyes reakció stb. Olyan mint edzésen a kumite.
A versengés a kivitelezés rovására megy, chanbarával csapkodáshoz, bokutóval sérüléshez. Általában úgy is mindenki érzi az adott helyzetben befért volna az a találat vagy nem, a belső motiváció hogy a minden tudásodat beleadva csináld így is megvan, ha komolyan veszed.

Ezt a szigetelőszivaccsal körbetekert fát már egyszer kipróbáltam régebben, de az első vágásom eltörte az ellenfélét. Márpedig ha fát eltöri, emberen is sérülést okozhat. Kezdőbb gyakorlók még gyakran rossz reflexből belenyúlnak vagy kinthagyják a könyöküket.

Az efféle gyakorlás amúgy már inkább szigorúan véve kenjutsu, mint iai. Viszont segíti az iai megértését.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (70715)
ferexx Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70718
http://www.youtube.com/watch?v=Nv5VhHu7UAA&feature=related

erről mi a véleményetek?
Kyuzo Creative Commons License 2010.11.02 0 0 70717
Olvastam korábbi eléggé lejáratásra irányuó bejegyzéseidet, ezután ezt is inkább provokációnak gondolom. És bár a sértéseid engem is sértenek, Sekiguchi sensei nem szorul a védelmemre és nem is posztom a nevében kikérni. Mivel viszont másokat félrevezethet amit írsz, válaszolok.

Az interneten nagyon népszerűek lettek a különböző japán stílusok, mesterek és technikák méltatása, összehasonlítgatása vagy hitelessé, hiteltelenné bélyegzése. Ennek gondolom az is az alapja hogy az anyagi haszon miatti hamisítás a harcművészeteket sem kerülte el, ezért mindent megkérdőjeleznek az emberek, de valószínűleg a másik oka, hogy a stílusok gyakorlói és képviselői konkurenciát látnak egymásban. Sokszor mások kritizálásával akarnak szakmaiságot demonstrálni és ellenségképpel egységet elérni maguk között.
Ez céltévesztés, mindegy mit ki mit gyakorol, miért és mennyi ideje.
(Sekiguchi sensei például felajánlotta nekünk hogy bármilyen koryu rendszer érdekel minket, bemutat a mesternek és kinyitja az ajtókat, mert a célját a budo és a japán kultúra terjesztését így is eléri. Mindezt úgy hogy ezidáig minden évben 2-3 hétre iderepült a saját költségén, ingyen oktatni minket. Ezt csak példának az anyagiasságra és a versengésre)

A tényként közölt szubjektív véleményekre válaszül:
Csak kevés koryu iskola tudta családon belül továbbadni a stílus örökségét (pl. Chibák, Yagyuk) így a többségük szerteágazott bonyolult a leszármazás. Minél elterjedtebb és régebbi annál inkább. Hayashizaki rögtön saját külön stílust vitt tovább Shin Muso Hayashizaki Ryu néven (példa video rá, csak mert korábban a hosszú kardot hiteltelennek minősítetted: http://www.youtube.com/watch?v=qWtEBW8cmAo). Az MJER ezután egyszer szétvált a Muso Shindennel és még egyszer három felé Oe Masamichi után. Sekiguchi Komei , a Yamanouchi ág 21. soke-ja Onoe Masamitsu után.
Japánban minden évben az összes jelentős, tradicionális bemutatón fellép a többi elismert koryu iskolával, beleértve a Nihon Kobudo Embu Taikai-t, a Yasukuni ünnepségeket a szentélynél, vagy a Nihon Koryu Shinkokai évfordulóit. 95-ben állami kitűntetést kapott és nagyköveti rangot, mint a japán kultúra és tradicionális budo megbízott terjesztője. Ellentétben a korábbi állításoddal több szövetségnek is tagja, kettőben elnöki tisztségben ha jól tudom. A ZNKR-nek nem - több koryu iskolával egyetemben - anno meghívást kapott, de erről nem tudok eleget, nem is az én dolgom, a tiéd végképp. Nem attól hiteles valami mert a kendo szövetségnek a tagja. Érvnek jól hangzik de nem igaz.
A te egy edzés, bemutató, vagy video alapján hozott szakmai véleményed, vagy elismerésed pedig nem mérvadó. Nem tudom mit gyakorolsz, mennyi ideje, mit láttál és mit nem.

Az iaido más mint az iaijutsu. Sőt még a különböző iaijutsu iskolák és az iskolán belüli ágazatok is eltérnek. Szellemiségben, célban és hangsúlyban. A Katori Shinto Ryu Otake és Sugino vonala között is vannak különbségek, ennél is 'kóklerségnek' titulálod az egyiket?
Engem személy szerint lenyűgöznek az iaido bemutatók, és különösen szeretem más koryu (kenjutsu, iaijutsu, battojutsu) iskolák hasonló helyzetre adott technikáját összevetni a mi iskolánkéval, a más nézőpont megismerése tanulságos.
De azt hogy valaki innen, 5-10 év gyakorolgatás után (, az alapján amit itt mutattak neki, egy egész életén át gyakorló japán mestert becsméreljen, enyhén torznak érzek. Remélem ez alapján te is rájössz, hogy erre nem igazán van alapod vagy jogod. Ha meg valaki rálépett a múltban a lábadra és így akarsz betartani, az elég alattomos dolog.

Én örülök neki hogy egyre nagyobb az érdeklődés a fegyveres harcművészetek iránt és egyre több irány is van már ebbe belekóstolni. Az baj ha valaki többet vagy mást állít a képviselt stílusáról mint ami, de ebben az én lelkiismeretem tiszta.
Az iaijutsu célja az eredeti harci technikák ápolása, hogy fennmaradjanak. Ezért úgy kell gyakorolni hogy működjön és hogy megértsd miért működik. Éles karddal, nem csak iaitoval, tameshigirik, páros katák, erőt, gyorsaságot, intuíciót, ki-t fejlesztő gyakorlatok stb. Ez egy nagyon sokrétű és nehéz harcművészet, de nagyon értékes a képesség is amit általa megszerezhetsz.

Ez minden amit mondani tudok neked. További vádolás-védekezés vitába nem megyek bele, ha megfelelő hangnemben kérdezel, választ kapsz.
Előzmény: dezsoKE (70714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!