Keresés

Részletes keresés

ÁrPi Creative Commons License 2001.10.03 0 0 2321
A "csend"-ről meg a "felcsendítés"-ről
--korpusz(2222),Micu(2223)--

5-6 éves koromban a nagyszüleimmel templomba mentünk.
A nagymamám azt mondta amikor belépve nagyon zsibongtunk:

- Csitt, gyerekek! - és mi, a négy unoka egy kicsit elCSITultunk.

Na már most kérdem én: Talán ez a BodhiCSITTa ? :-)

Előzmény: Pucros Mackó (2317)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 2320
Ja tényleg, már hétfő van. Akkor tegnap és tegnapelőtt volt, már nem lesz. Te is ellustálkodtad, mi ? :-)
Előzmény: Pucros Mackó (2319)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.10.01 0 0 2319
Nem egészen... arról tegnap beszélt, holnap pedig nem lesz. Nekem így van meg a program.
Előzmény: Törölt nick (2318)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 2318
Egyébként ma van a Huszárban Wojtek Trocewski utazó tanító, csak lusta voltam elmenni. Holnap is lesz, asszem a fejlődés igazi jeleiről fog beszélni. Gyertek :)
Előzmény: Pucros Mackó (2317)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.10.01 0 0 2317
(súgva) ...remélem, nem zavar :-)
Előzmény: Törölt nick (2316)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 2316
Hű de csönd van...
Jungfrau Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2315
amig vigor nem tudja a választ, addig biza' ecsém nem leszel absztinens.
Előzmény: vigor (2314)
vigor Creative Commons License 2001.09.28 0 0 2314
A kihívás meghaladja képességeimet.
Előzmény: Törölt nick (2313)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2313
Király. Akkor mongyá rá valami okosat, hogy hogyan csináljam, hogy ne vedeljek annyit (ma is leugrott vagy négy feles)...
Előzmény: vigor (2312)
vigor Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2312
Afféle "fordított bódhiszattva" lennél, aki úgy segít a fejlődésben, hogy nem kedveskedik, hanem akadályokat támaszt, amitől fejlődni lehet, kötözködik-szívat, hogy gyengítse az egót, etc. ?
Itt a Fórumon, igen :)
Előzmény: Törölt nick (2300)
Huang Po Creative Commons License 2001.09.27 0 0 2311
hmmm, inkább egy BOT

Weizenbaum, J., "ELIZA -- A computer program for the study of natural language communication between man and machine", Communications of the ACM 9(1):36-45, 1966.

amúgy velük is lehet dumálni :)

Eliza
Elvis bot
Anna
Webowitz's Office

Előzmény: Törölt nick (2309)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2310
Ja, azt elárulom, hogy a Freee IA-val szemben itt szabad nyomatni az A HREF linkeléseket :)
Előzmény: Huang Po (2308)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2309
HuangPo egyébként nem egy személy, hanem egy program, amely az Internetről okosságokat gyűjt és copyz - igazi bódhiszattva :-))))
Huang Po Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2308
jja ott találkoztunk,

a mindennapi élethez mondjuk :)

http://www.rapperdentist.com/photos.html

tanácsot pedig talán inkább itt kellene kérni ;)

http://www.mro.org/zmm/cy_monk.shtml

szval csak rég olvastak,

Előzmény: Törölt nick (2306)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2307
Vazz', ne beszélj nekem súlyról, éppen jött szembe egy digitális mérleg, ami 102-t mutatott :-)))

Nincs mese, borulni kell, mert sima sporthoz nincs motivációm (és ha jól látom neked sem) - viszont sehol se vagyok a rövid menedékekkel (még mindíg 1500 körül)... Mi lenne, ha alkalmaznánk Buddha utolsó tanítását, hogy ne higgyetek el semmit, hanem mindent ellenőrizzetek le magatok: tojjuk le a rövid menedéket és kezdjünk borulni :-)

Persze itt is lehet kompromisszum: folytatni a rövid menedéket, és közben borulni fapadosan: extrák, azaz bevezető, vizu, mantra, stb. nélkül, csak mint egy tornagyakorlatot. Ennek két előnye van: az egyik, hogy belejössz, mire rendesen elkezded, és tucc majd sokat csinálni.

A másik, hogy ma csináltam így tornaként 27-et és keményen ég a bicepszem, a mellizmom, a hasam, a combom - úgy látszik, ez egy olyan torna, ami a teljes testre nagyon ütősen hat. És ráadásul ravasz: lefele tök könnyű, ugyebár, csak elindulsz, gravitáció, csúszol, semmi erőfeszítés. Felállni nehéz :-) Ez pszichésen nagyon ravasz:
1 ha már lent vagy, csak felállsz
2 ha már állsz, csak borulsz még egyet, mert lefele könnyű :-)))
3 GOTO 1 :-)) ravasz :-)

Javallom neked is a csak torna, extramentes borulást még így a RM alatt, legalább belegyövünk, mire indul rendesen, és addig is kemény torna :-)))

Előzmény: Pucros Mackó (2305)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2306
Hmmmm, szinte biztos, hogy ő, ott is sok hírt copyzott be :-)))

Tehát:

Hölgyeim és uraim,

hadd mutassam be a t. topictársaknak a magyar Internet egyik legjobb - alapvetően Zen (és Szúfi) beállítottságú - bölcsét, akitől speciel én magam is k*rva sokat tanultam egy IRC beszélgetés folyamán, akitől érdemes tanácsot kérni a mindennapi élet kapcsán akár emilben is:

HuangPo májsztrót ! :-))))))

Pucros Mackó Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2305
Naaaa, áruld el, milyen!!
Nehézkedek a járdára?

Biztos vagyok benne, hogy ha nem az autó visz, akkor tényleg nagyon megérzem a gravitácót :-)) Most éppen rekordsúlyom van.

Előzmény: Törölt nick (2304)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2304
Ne gondolkodj, próbáld ki :-))) Egy reggel hagyd a kocsit, menj BKVval, és miközben nézegeted az embereket a villamoson-buszon, mondd magadban az OM MANI PEME HUNG-ot. (a szivárványfény vizuja szerinem nem kell hozzá, csak megzavar ebben az esetben). Aztán mondd el, mi volt :-))) Szerintem ugyanis pontosan ilyen érzés, mint a gravitáció.
Előzmény: Pucros Mackó (2302)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2303
Vazze' :-))))) Te AZ a HuangPo vagy, a volt Freee Interactive-ról ?
Előzmény: Huang Po (2301)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2302
Nekem ez a gravitáció egyre gyanúsabb. Játszadozom a gondolattal, hogy kimondottan azonos az együttérzéssel.
Előzmény: Törölt nick (2300)
Huang Po Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2301
Maido Micuman, ezt az erőfeszítés nélküli erőfeszítést, kipróbálhatnánk :)

Agylabda
-------

Svéd intermédia művészek, biológusok és mérnökök új sportot fejlesztettek, amely alapjaiban
különbözik minden eddig ismert játéktól.

Az agylabdát (brainball) ketten játszák egy asztalnál ülve. Az asztalon egy
fémgolyó van, a játék célja, hogy a labdát pusztán szellemi erővel az ellenfél
kapujába továbbítsák. Persze nem csak Uri Gellernek van esélye ebben a sportban,
nem kellenek természetfeletti képességek a győzelemhez. A labdát egy az asztal
alatt elhelyezett mágnes irányítja, a mágnest pedig pedig egy számítógép.

A számítógép folyamatosan vizsgálja a versenyzők agyhullámait (ezért viselik a
fejükön a színes szalagot) és azok alapján dönti el, merre mozduljon a labda. A
labda mindig attól a versenyzőtől távolodik, akinek több és szabályosabb alfa és
théta hullám van az encephalogrammjában. Egyszerűbben ez azt jelenti, hogy a
nyugodtabb és ellazultabb fél a nyerő. Szemben más sportokkal, ahol az aktivitás,
az összpontosítás, a stratégiai gondolkodás a fontos, az agylabdában ezek bármelyike biztos
vereséget jelent. A jó játékos nem is gondol arra, hogy éppen megmérkőzik valakivel, de lehetőség
szerint semmi másra sem. Elég akár egy hirtelen nevetés az utolsó pillanatban ahhoz, hogy
megforduljon a meccs.
Bár maguk a játékosok nem nyújtanak túl izgalmas látványt, felettük két hatalmas képernyőn követhető
a labda helyzete és agyhullámaik grafikonja.

A játékot kifejlesztő Interactive Institut most azon dolgozik, hogy a játék kereskedelmi változatát
készítse el. A nagy tévétársaságok eddig még nem kezdtek öldöklő harcot a bajnokságok közvetítési
jogaiért.

http://smart.interactiveinstitute.se/smart/smart_eng/brainball_eng.html

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2300
Igorom,

nehéz téged megérteni :-)

Hozzászólásaid 90%-a arról szól, hogy beszólsz az embereknek, kötözködsz, szívatod őket, a maradék 10%-ban meg olyan bölcs dógokat mondasz, hogy na. Hogy van ez ? Afféle "fordított bódhiszattva" lennél, aki úgy segít a fejlődésben, hogy nem kedveskedik, hanem akadályokat támaszt, amitől fejlődni lehet, kötözködik-szívat, hogy gyengítse az egót, etc. ?

De azért ezt a démonos marhaságot abbafejezhetnéd - hasonlóan, mint Maharishi lefeketemágusozását - mivel szerintem kurvára nem következik sem a függő keletkezás elméletéből, sem semmilyen efféle, tiszta szinten látó, spirituo-racionális (szóval ami nem rádtesz még koncepciókat, hanem leveszi a koncepcióidat) elméletből az, hogy ilyesmi mesei alakok léteznek, ez az egyik, a másik pedig, hogy szándékosan semmi jót nem lehet csinálni, mert ami szándékos, az az egóból jön. A bódhiszattvaság sem azt jelenti, hogy én segítek neked, neki, szándékosan, céltudatosan, mert az egyikünknek sem használna, hanem azt, hogy a tér "összeköt", mert a tudatom lényege a tér és a te tudatodé is, meg másé is, ezért valahol egyek vagyunk benne, tehát az együttérzés is egy spontán, nem szándékos dolog - megfelelően tisztán érzékelve a teret egyszerűen nem tehet mást az ember, afféle természeti törvény ez, mint a gravitáció. Igen, az együttérzés is olyan, mint a gravitáció, szándék nélkül való. Emiatt bátran kijelenthetem, hogy nagyjából minden, ami szándékos, sz*rt sem ér - démonokat meg efféle maflaságokat meg inkább ne erőltessük :) Vagy vezesd le a tér (és tudat) tulajdonságiaiból, hogy létezniük kell ilyesmiknek - soxerencsét hozzá :-)

Szerintem pl. a hat világ is egy szimbolikus dolog: valójában mind itt van köztünk. Vannak állati szintű emberek, vannak tipikus preta-emberek, vannak sikeres, szép, erős, nagyszerű, de mégis mindíg vágyakozó vagy mégis féltékeny emberek, ők a félistenek vagy istenek - szerintem ez a hat világ mind egy szimbólum csak, az emberi lét bizonyos típusait jelöli. Szóval amolyan tudományos-racionális buddhista vagyok, hiszem amit látok :-) Amíg nem mutatja meg nekem valaki a félistenek világát, addig szerintem vmelyik hiperszuper szépségszalon a csajok esetében, BVSC vizilabdacsapat a fiúk esetében az :-)

Előzmény: vigor (2295)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2299
Mér ilyen pesszimista mindenki a jövő kapcsán ? Minden lehetséges.

Éppen lehet, hogy kiadják ibn Ladent, és nyugi lesz.

Onnan fogom észrevenni, ha baj van, hogy a láma sok védelmező (Mahakala) beavatást fog adni :-))))))

Komolyra fordítva: azért... én a technikában is nagyon hiszek. Valahogy úgy érzem, hogy a tudatban megjelenő, tudat által kreált dolgok, tehát múlandó, gyenge illúziók közül amelyik relatíve a leghatásosabb, leghatalmasabb - az a technika, a modern technika - és ezt most nem csak azért mondom, hogy transzhumanista Kömlődi Feri barátom örüljön, hanem komolyan gondolom :-) Végtelen sok illúzió lehet, de a leghatásosabb köztük a technika, szeretem :-) Ki szállhatna szembe a Nyugat technikai hatalmával ? Igaz, a tudati fejlettsége a Nyugatnak nem túl nagy - de minden ellenségének (iszlám, kommunista Kína) még sokkal kisebb, szóval ez nem játszik bele, csak a technix. Úgy is mondhatnám, hogy nehogymá nekik jobb karmájuk legyen :-))))))

Aztán persze az is lehet, hogy színi fogunk, izomból. Emiatt... csatlakozom Mackó javaslatához, miszerint tanuljuk meg a Mahakala-invokáció-éneket, mert bár tényleg nem esetem a nótázás, de ha nagy szar lesz, akkor ennek a hatása: a félelemnélküli erő (szóval macsósít, de védelmezőnek, együttérzésesen macsósít, nem ám agresszívnak, ez a nóta) kelleni fog.

Előzmény: Pucros Mackó (2296)
Labor Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2298
Sziasztok.

Őszintén kivánom, hogy csak annyira durvuljon el az adok-kapok, hogy mellette figyelhessünk egymásra.

Előzmény: Pucros Mackó (2296)
Jungfrau Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2297
Buddha nö volt.
Előzmény: tasat (2292)
Pucros Mackó Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2296
Vége lesz egy illúziónak, emiatt sok lesz a frusztráció. Vegyük elő a Négy Nemes Igazságot, most érthetőbb lesz, mint ennek a generációnak az életében bármikor.

A világbéke nagyon viszonylagos lesz, közhely már, hogy nem a hagyományos értelemben vett háborúra kell számítani. Alapjában véve hasonlítani fog a békeidőre, csak a bűncselekmények és katasztrófák lesznek gyakoribbak és kiterjedtebbek, az emberek külső szabadsága meg beszorul a terror és a rá hivatkozó hatalom közé.

Azt még mindig nem tudni, mi lesz a következő lépés, de szerintem mindenképpen el fog durvulni az adok-kapok, csak az a kérdés, hogy mikor.

Előzmény: Törölt nick (2293)
vigor Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2295
Magától történik minden és nem egy cél érdekében,...
Ez így nem korrekt. Természetesen egy cél érdekében történik minden, viszont a cselekvés pillanatában a tudatban csak a cselekvés van, célnak nincs helye. A cél átvándorol a tudat nélkülibe (szándékosan nem tudatlattit írtam), és onnan akkor bukkan föl, amikor szükség van a motivációra.

... nem csinálod a dolgokat, hanem megtörténnek, történni hagyod rajtad keresztül.
Ha nem te cselekszel, akkor ki? Leírásod egyértelműen egy démonizált állapot leírása. A démonok szokása ugyanis, hogy rajtad keresztül cselekszenek, a te jóváhagyásod nélkül.

Szerintem valahol erre a tudatállapotra törexünk - aware conscious helyett, nem ?
Kevered a dolgokat. Nem tudom, szándékosan-e vagy sem. Ha nem szándékosan csinálod, akkor egyszerűen csak tévelyegsz, de ha szándékosan csinálod, akkor még rosszindulatú is vagy. Mindkét esetben cselekedeteid gyümölcsében fogsz élni, amit nem irigylek Tőled.

Üdv,
Igor

Előzmény: Törölt nick (2289)
vigor Creative Commons License 2001.09.26 0 0 2294
Túl sok kérdés, túl kevés válasz.
Előzmény: Törölt nick (2293)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.25 0 0 2293
Szia,

azért még mielőtt elmennél, ki tudnád fejteni, hogy mit értesz az alatt, hogy vége lesz a fizikális tapasztalásnak ? És miért, és hogyan ?

Sok sötét jóslatot lehet hallani a közeljövő kapcsán - Ole szerint is most meditáljunk, mert nem sokáig lesz lehetőség rá - de azért én bízom benne, hogy a nyugati társadalom minden korruptsága, önzése, és egyéb negatívumai ellenére technikai fejlettsége, katonai fölénye stb. miatt fenn tud tartani egy viszonylagos világbékét - bár ráférne némi veszély, hogy tisztuljon egy kicsit - hogy tudunk nyugodtan gyakorolni :-)

Előzmény: tasat (2292)
tasat Creative Commons License 2001.09.25 0 0 2292
Sziasztok kedves regi es uj Barataim.

Egy honapja nem jartam erre, nem veletlenul.
Ez most az utolso irasom, mivel hamarosan hazaterek Azsiaba.

Mint ahogy Buddha is kijelentette: jobb nem hinni neki, igy kerlek ne Termeljetek hitet az alabbiakbol.

Tashi Lama vagyok. Budagyongyen szulettem (Pearl of Wisdom; Dalai Lama=Ocean of Wisdom), 07.14.-en 11 orakkor kulonleges korulmenyek kozott. Eletemet a nyugat feltarasara szenteltem anno halalomkor, igy most is ezt az utat kovettem.
Sokat tanultam itt, de nem ismerem a mozgatorugot, hacsak nem a szokasos az.

Az elet ertelme, hogy otthon legyunk benne. Az otthon generalja a kerdest: az otthon jo vagy rossz? Ez generalja a tudat alltal generalt szelsoseges valaszt, ami a valoban lenyegi kerdest teszi fel: jo a valasz, vagy rossz? Ez a kerdes viszont nyugtalansagot okoz otthon, es kette valasztja az apat es az anyat, a testvert es a hugot. Ez igy van jol, ebbol epitkezik a fejlodo tudathalo, vagy ebbol fejlodik az epitkezes. Ez egy es ugyan az, illetve az egy ugyanaz.

A cel: olyan Helyre tovabbjutni, ahol nincs cel, ahol nincs mar tovabbjuto ego, ahol nincs otthont pusztito let, ahol nincs letet pusztito otthon.

Erre keszit fel a Budhizmus. Ez csak elokeszulet, amit nem gyakorolni kell, csak felismerni. Ti, kedves Felismerok mar felismertetek, de nem gyakoroljatok. Kedves gyakorlok, lehet hogy gyakoroljatok, de ezalltal nem ismerhetitek fel. Csak tapasztalni kell, ami a gyakorlast es a felismerest teljesen kulonvalasztja, megis fuggove teszi egyiket a masiktol. Ez olyan egyszeru, csak csinalni kell.

Amiert ezt most mind elmondom az borzaszto egyszeru: hamarosan teljesen vege van a fizikalis tapasztalasnak, es most a spritualis fejlodesen lesz a hangsuly legalabb harminc even keresztul. Sok fizikalis es lelki szenvedesen fog az emberiseg most keresztul menni, aminek egyetlen haszna az egymasra valo utaltsag eleddig ismeretlen mivoltanak felismeresenek lehetosege.

Ennek pedig haszna csak olyan helyen v. dimenzioban lesz erezheto, es csak ugy, amire itt most nincs emberi szo, ertheto leiras, erezheto erzelem...bocsanat, az van, de kevesen ismerik vagy csak ritkan erzik az emberek: ez a vegtelen, es megcsalhatalan szeret allapota.

Nagyon sok...Tenyleg Nagyon Sok Szerencset Kivanok mindannyiunknak atjutni.

Aki pedig a foldi vagyai (tulzott szeretet, tulzot szentseg, vallasok, eszmek, tulzott segitseg, anyagi fuggosegek, stb.) kotelekeben kenytelen ittmaradni, annak igerem: ittmaradok, es segitek, mint szinten ittragadt segito, az alabbi idezet iranyitasaban: Ti, mint a kleptomaniast felismero lelkek mehettek, en maradok, hiszen akkor ki segithetne szegeny lopos "gazemberen" a megvilagosodas utjan...

udv

tashi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!