Keresés

Részletes keresés

aagica Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56820
A rakparton nappal lesznek rendezvények, éjjel nem tudom. Legmesszebb a Nyugati magasságában valamelyik kis utcában biztos van parkoló. Onnét meg futva nem lehet gond...:)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (56818)
Spenót Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56819
Nekem jo az is /ha megyek :)/, bar akkor en ejfel utan mar nem fogok futni, mert a Hendire tartogatom a maradek porcot, ami a forgomban maradt.

Tuzzuk ki a 23:20-at talalkozasnak a MAC elott.

Chino!
Fenykepekkel (es Agicaval, valamint Mosival/ha emlexik/) tudom bizonyitani, hogy Szilveszterkor az Arpadhidtol indultunk! :)
Emberre meg nem volt ilyen eros hatassal a kolyokpezsgo, mint rad! :)))) /Gondolom az E 341 miatt/

Előzmény: Chino-San (56817)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56818
Amennyiben más rendezvények is lesznek a környéken éjszaka, nem számítanék rá, hogy lesz ott parkolóhely! Ad absurdum az is lehet, hogy lezárják a parkolót, érdeklődni kellene a Fővinformnál.
Előzmény: Chino-San (56817)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56817
én ponty ezért írtam a Mac-ot.

a Margit híd budai hídfőjénél lehet szabályosan parkolni azoknak, akik kocsival jönnek.

szóval Mac előtt monnyuk 23:20 lyoo-e a t. érdeklődőknek?

Előzmény: SkóT (56816)
SkóT Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56816
Nem értek egyet.
Éjfélkor hogy a fenében jutsz el déli csücsökhöz?
Nem támogatom a szabálytalan parkolást sem!
Előzmény: Spenót (56809)
aagica Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56815
Hehe, máris két részre szakadtatok, pedig még csak ketten vagytok. :)
Előzmény: Chino-San (56811)
Hiver Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56814
Hogy is lesz ez a szombati K100 bejárás? Érdekelne a dolog...
Már amennyiben emberi tempót terveztek, és nem hagytok ott az erdőben :o)
Előzmény: ultrafutó (56777)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56813
mittoménmár. az már tavaly volt! (c:§
Előzmény: aagica (56812)
aagica Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56812
Szerinted szilveszterkor a Mac-tól indultunk? Te sok pezsgőt ittál...:)))))
Előzmény: Chino-San (56810)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56811
ez biztos egy másik EU-futás lesz! ((c:§

szóval a lényeg, hogy a tüzijáték már valami kilátópontyon érjen minket.

kimicósz?

Előzmény: Spenót (56809)
Chino-San Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56810
mindenképp lesz!!! legfeljebb kevesen leszünk.

(azért nem irogattunk róla, mivel nem igazán lelkesedett a topik.)

valami ilyesmit terveztünk (ez már Szilveszterkor bevált):
kb. 40 perccel éjfél előtt elindulunk a Mactól, kocogunk egy kört és így naggyából éjfél előtt visszaérünk a Margit hídhoz, ahol lyool megnézhetjük a külön a mi tiszteletünkre rendezett tüzijátékokat. ha esetleg látunk olyant, amit az EU csatlakozás miatt lődöznek, akkor se csukjuk be a szemünket. (c:§
mindeközben váltóbotként egy üveg pezsgőt adunk körbe.

megjelenés természetesen kötelezően narancsban! (akinek nincs, az jöhet EU kékben.(c:§)

Előzmény: Törölt nick (56788)
Spenót Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56809
Valahogy ugy csinaltuk a futast Szilveszterkor, hogy ejfelre ertunk a Sziget deli csucskehez.
Xoval, szerintem legyen a rajt 23:40-kor a Sziget arpadhidi vegeben. /Ott jol lehet szabalytalanul parkolni :)/ Talalkozzunk 23:30-kor.
Innen atkocogunk a MAChoz es egyben az EUba is es jol megnezzuk a tuzijatekot?

Jo lesz igy?

Előzmény: Törölt nick (56788)
miki Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56808
Igen, pl. hajlamos rá, hogy karmunka helyett a felsőtestét forgassa, ha levettetem vele a cipőt, ez egyből megszűnik :-)
Előzmény: 7241gabi (56807)
7241gabi Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56807
Erről a mezítlábfutásról Mercitől is hallottunk pár szót:-))))))))
Előzmény: miki (56806)
miki Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56806
A fűrészelhetőség és késsel alakíthatóság mindenképpen szerepeljen a cipőteszt szempontjai között :-). Vesszenek a magassarkú cipők!!!

Nekem nagyon úgy tűnik, ahogy az évek során egyre nagyobbak, nehezebbek és stabilabbak a futócipők, úgy lesz egyre több sérült futó. Én az edzéseim jó részét aquazokniban (aqua socks, vadvízi evezősök által használt neoprén, gumitalpú "zokni" vagy Auchan-ban vásárolt 1200 Forintos vékony gumitalpú tornacipőben csinálom. De ha van rá mód, ezt is leveszem és mezítláb futok pár száz métert. A végső cél K100 mezítláb 9 órán belül :-)

Komolyra fordítva a szót, minél párnázottabb egy cipő, annál kevésbé működik a visszacsatolás a talpon lévő idegvégződések, a talaj és az izomkoordináció között. Ez nem csak a futás élményét csorbítja, hanem a technikát is rombolja. Az ember izmai genetikailag kódolt módon reagálnak a talpi érzékelőkből érkező jelekre és azok által vezérelve működnek. A párnázott cipő hasonló jelenséget okoz, mint amikor egy leprás érzéketlen lábait összetöri-nyúzza a földön vagy szöggel a sarkában gyalogol, mert észre sem veszi.

A futótechnika javításának legjobb módja a mezítláb futás. Mezítláb szinte lehetetlen "rosszul" futni, mert az fáj.

Előzmény: Lassú Nyíl (56800)
miki Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56805
Robee,
Ha az adataimon keresztül a honlapomra kattintasz, találsz néhány irományt.
Előzmény: robee (56797)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56804
Magyarul Baloo alapítson céget a feladatra, és kérjen pofátlanul sokat. :-)
Előzmény: Lassú Nyíl (56800)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56803
Jááj, lemaratt, hogy ez az apró megjegyzés a 4. sampontodhoz kötődik;-)
Előzmény: Lassú Nyíl (56802)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56802
Amatőr kedves, van Neked lelkiismereted??!!!! :-)))
Előzmény: amatőr (56799)
NVik Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56801
Ez jó :-)))). Én a Balázs + FUTURE fémjelezte csapat helyében 2* is meggondolnám, hogy ujjat merjek-e húzni a Kivi teammel :-). Ha futásban nem is de a bandaháborúban biztosan lenyomjuk őket. Kivi elküldöm neked az adatokat, a nevezési díj eljuttatását is beszéljük majd meg.
Előzmény: amatőr (56799)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.04.28 0 0 56800
Egy angol futóújság (a Today's Runner) kb 1988 táján, a futóidény kezdetére megjelentetett egy elég sok oszlopos táblázatot, ami az akkor ott kapható futócipők jellemzőit tartalmazta, és amit sok futó tapasztalatai alapján állítottak össze (használt cipőnként egy-egy részletes - kitöltési útmutatóval is ellátott - kérdőívet kellett kitölteniük). E táblicska és a mellékelt használati utasítás alapján bárki eldönthette, hogy a választékból mely cipők megfelelők az ő számára. Én ennek látnám leginkább értelmét; persze ez nem kevés munka.
De kevesebb időt igényel és talán praktikus lehetne egy másik megoldás is: a gyártóktól elkérni a cipőkatalógusukat (amik elég részletesen tartalmazza azt, hogy ők milyen futó számára tervezték a modellt, kaptafa forma, párnázottság, talp- és felsőrész anyagok, stb.). Ezt lehetne kiegészíteni a futóknak (nekünk) a cipő használata során szerzett egyéb tapasztalataival (kopásállóság, felső- ill. belsőrész, sarok, a párnázás tartóssága -- szerintem Miki most forog az ágyában:-))) És szerintem jó lenne ezt is valami könnyen áttekinthető formába önteni. És ha a cipők leírása közben előjönnek az elkerülhetetlen szakszavak, akkor használati utasítás sem ártana, mert szerintem baromi sokan nincsenek tisztában azzal, hogy az ő lábuk hogy mozog, és hogy milyen cúgos való hozzá.
Előzmény: Törölt nick (56794)
amatőr Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56799
Kivi!
A tavalyi adatok nem avultak el? :)

A futósorrend természetesen csakis interdiszciplináris kutatások eredménye lehet.
Szempontok:
-történelmi érdemek
-személyiségjegyek
-futógyorsaság, ill. nálam -lassúság
-Hauanitát szeretném váltani! :)

Ezek eredőjeként egy lehetséges verzió:
-Zakka kezd a rajtkészsége és a tömegben való erőfutás képessége miatt,
-Skót FUNRUN módon tartja és fokozza a pozíciót, miközben csapatunk hangulata égbe száll, amelynek eredményeképp
-Hauanita repül egy könnyű hetest.
-Itt egy kis kontraposztként végigcsoszognék a pályán, de
-NVik fiatalsága és gyorsasága közvetlen előtted kamatozódna. És
-Te vagy a hajráember, mint a főnök, aki a végén mindig összegzi a dolgokat.

A csapat elvárt min. és max. idejét is kiszámítjuk majd integrálással és deriválással, természetesen a csapattagok számára kötelező terheléses spiro-, ergo- és kilométeres vizsgálatok adatait felhasználva! :))

Bocs, késő este van már. :)

Előzmény: kivi (56798)
kivi Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56798
Bizony!
Az adatokról: Hauanita már elküldte őket, zakka és amatőr adatai megvannak tavalyról. Szükségem lenne viszont még Skót és NVik adataira: név, cím, szül. idő, pólóméret.

Akinek van törzsfutó matricája azzal valahogy majd ki kell logisztikázni hogy miképp adja oda nekem. Pl. a szigeten. Így 1800.- helyett 1450.- lenne a nevezési díja.

Mindössze egyetlen kérésem lenne: a hagyományokhoz ragaszkodva, szeretnék én futni utolsónak.

Előzmény: amatőr (56757)
SkóT Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56796
AZ EU-futás engem is érdekelne.
Nem kell szervezni, csak legyünk ott.
Bárhol, együtt.

Ne nevezzük ünnepi futásnak, legyen inkább stratégiai inflexiós pont futás!
:-)

Előzmény: Törölt nick (56788)
Hauanita Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56795
Na, azért ez most tényleg korai kérdés :)
Előzmény: amatőr (56790)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56793
Mi számít próbálkozásnak és mi számít kezdőnek?

Én kezdőnek tartom magam de ha véletlenül olyan definíciót találsz ki ami alapján valami egyéb kategóriába kerülök akkor a végén nagyon büszke leszek. :)

Bár eddig amikor ilyesmik kerültek szóba bármivel kapcsolatban is, engem nem igazán lehetett besorolni egyik kategóriába sem. :))

Előzmény: Tibet (56747)
-balazs- Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56792
Szerintem van készülődés, csak még amolyan mocorgós. Páldául még talán korai bejelenteni, de úgy tűnik a tavaly áramvonaLAS SUhanók néven futó csapat idén is összeáll. Az összetétele egyelőre titok, főleg mert még csak Future tudja de a tavalyi 6. helynél rosszabbat idén sem szeretnénk. Még két hét az első nevezési határidő, úgyhogy még annyi csapatot lehet csinálni, hogy a végén mindenki háromszor fut. :)

Előzmény: Hauanita (56783)
amatőr Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56791
Tényleg: itt van május elseje, énekszó és hendi köszöntse!
Előre a szigetfutásért!
Előzmény: aagica (56787)
amatőr Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56790
Hauanita: kellesz a csapat színességét és színvonalát erősíteni! Ennyi fiú a tenyerén fog hordozni! :)
Milyen időt is tervezel? (A kellemesen hűvös mellett.) Vigyázz, mert ha nem azt futod, amit neked kiszámítok előre, baj lesz. Most Visegrádon még megúsztad... :)

Előzmény: Hauanita (56783)
amatőr Creative Commons License 2004.04.27 0 0 56789
Felkészülés: talán a szokatlan csúcsterhelés tette a galádságot a térdemmel. Hiába no, már áprilisban közel jutni a havi 100 km-hez nem nekem való... :)
NVik
A szomszéd topic-beli pihentetés tanácsod megfogadni sajnos könnyen megy, eleve nagy a gyakorlatom a pihentetésben. :)
Talán a cipőváltás-vásárlás segíteni fog.
Előzmény: Lassú Nyíl (56768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!