Keresés

Részletes keresés

Samu mama Creative Commons License 2006.07.30 0 0 275
Háváj.
Tisztántartás: ablakpucoló kívűlről, figyelj arra, hogy dörzsi szivacs dörzsi felével ne töröld, mert összekarcolja. (bár egy idő után úgysem lehet elkerülni.)
Légkeverés: sütik, pizzák
Alul-felül: husi, krumpli, rakottak, esetleg zöldség, csőben sütés
Előzmény: MyBaby (274)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.30 0 0 274
Tök OFF:
ma sikerült beüzemelnem végra a vadzsi új villanysütőmet. Eddig gáz volt.
Tudnátok tanácsot adni, hogy melyik álláson mit érdemes?
Pl. légkeveréses, alúl felül sütés stb.
+ az inoxot hogyan lehet szépen és egyszerűen letakarítani?
quizas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 273

Sziasztok,

 

Köszönöm a reagálásokat, az ötleteket.

Vizet biztosan nem kér, próbáltam.

A pisi súlyra kevesebb, ui. mérem, mindegyik gyereknél ezt tettem. Össze tudom hasonlítani precízen.

És eddig ő is, ha kihagyott napot a kakiban, hatalmas adagot termelt. De most nem. Azóta nem, hogy nem eszem csokit, de ma már megint ettem, hátha ez hiányzik... Vagy hogy túl hamar átteszem a másik mellemre? Fogalmam sincs. :-(

Ráadásul éjjel is csak egyszer, maximum kétszer kel, régebben sűrűbben tette. Szóval nem látszik éhesnek, de én aggódom, mégis kellene többet kakálnia meg pisilnie. A férjem szerint a meleg az oka, na de nem 4-5 napja van meleg!

 

Holnap sok minden kiderül. Addig is tömöm. Már ha hagyja magát (rengeteget bukik ui.)

 

quizas

 

Előzmény: Samu mama (272)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.30 0 0 272
Ja, igen: pisi ügyben sztem azért érzünk kevesebbet, mert nő a kölök, vele együtt a pelus mérete is és az többet bír el, mint a régebbi, nem?
Előzmény: Samu mama (271)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.30 0 0 271
Szia,
Sári csak szopizik, nálunk is ritkábban van nagytermék, van, hogy 3 naponta, de akkor aztán egyben egy hatalmas adag. Nekem is volt olyan, hogy úgy éreztem, alig evett, mégis szépen hízott, sztem ne aggódj. Vízzel én is próbálkozom, hát, nem mindig örül neki :-). Sztem ne aggódj, biztos minden ok lesz.
Előzmény: quizas (269)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.29 0 0 270
Szia Quizas, szerintem kérdezd meg a védőnőt, hogy ebben a melegben adhatsz-e neki bébivizet. (Humana)
Az én lányom 3 hónapos elmúlt az idei első nagy kánikula dején és én akkor kezdtem adni neki.
Nálunk még nem javasolta a hozzátáplálást a körzeti (4,5 hónapos a csajszikám), kap néha tápot is, de főként szopik.
Ebben a megelben kb. 1,5 deci vizet iszik egy nap elosztogatva. Néha jobban kell neki mint a tej vagy a tápszer. Persze figyelek arra, hogy ne avval lakjon jól. Tehát mondjuk a két étkezés között.
De mindenképpen kérdezd meg a dokit vagy körzetit is.
Szerintem már kaphatja a Humana bébivizet.



Shaish, hogy fagyasztottad le a gyümiket? Csak úgy simán?
Hánykor voltatok, volt tömeg? Stb.
Előzmény: quizas (269)
quizas Creative Commons License 2006.07.29 0 0 269
Sziasztok lányok,

Mióta felétek jártam, látom, új topicot nyitottatok. De meglettetek!

De jó nektek, akik a hozzátáplálásnál tartotok már! Az én fiam most lesz 3 hónapos és eddig ugyan szépen hízott, de az utóbbi napokban érezhetően kevesebbet pisil és kakit is csak kúppal sikerült belőle kivarázsolni a negyedik nap után (csak mutatóba), pedig eddig naponta-kétnaponta kakált. Ugyanakkor bennem hagyja a tejet, úgy tűnik, nem éhes (este a férjem megszabadít a maradéktól, tehát biztos van elég). Karsa jókedvű meg minden, de én nagyon tartok a hétfői mérlegeléstől.

A ti babáitok is lényegesen kevesebbet esznek a hőségben? Vagy egyek több táplálót? Mert én is jó ideje csak gyümölcsön élek, annyira nem kívánok mást. Régebben több csoki fogyott - lehet, hogy abból lett a tej?? (Van rajtam tartalék, hogy abból legyen...)

quizas
shaish Creative Commons License 2006.07.29 0 0 268

Sziasztok,

 

Fogár, sztem azt nem lehet tutira tudni h mikor áll vissza minden. Simán lehet szoptatás alatt is peteérés, de az is lehet h csak az abbahagyása után áll vissza minden. Azért ha már nem szopik sokat (napi 1-2szer kb) akkor már elég jó eséllyel sikerülhet a kistesó. (persze előtte is, de az azért ritkább sztem)

Nekem még nem jött meg szülés óta..

 

Gyáva Nyúl, ezer köszi a biopiacért, szuper:))). Már ott figyel a fagyasztóban jó adag sárgabarack, őszibarack, a hűtőben meg egyéb finomságok nekünk:).

És nem is olyan vészesek az árak. Krumpli 300, őszi 600-800, sárga 400. És gyönyörűek is.

 

Fiam kommandózik a szőnyegen:). Szépen billegteti a popóját, tündéri.

 

Szép hétvégét Mindenkinek!

Fogár Creative Commons License 2006.07.28 0 0 267

na mamákok és babákok...

mi holnap délelőtt elmegyünk nyaralni a Balcsira.

remélem marad kicsit a jóidő még ennek örömére, de nekem az is megfelel, ha itt hűvös van, Balcsin meg meleg :)))

szerda este érkezünk minden valószínűséggel, szóval addig ne aggódjatok :)))

 

 

shaish: ha már nem szoptat az ember lánya egyből jól visszaáll a peteérés? erről te tudsz valamit?nekem még mindig van tejem...pedig nem szoptatok...ilyenkor mi van a hormonháztartásommal? van vajon peteérésem?(hozzáteszem én menstruálok már a 2-3. hónap óta (mármint Janka 2-3hós kora óta)

 

aki mostanában kezdi a ht-t sok sikert, remélem mindenkinek hasonlóan kis mindenevő kölke van, mint Janka...egy élmény etetni...minden csúszik :)))...nincs válogatás és fintorgás.

kismica Creative Commons License 2006.07.28 0 0 266

A ht nálam is nagy kérdés, de most már nem sokáig (Matyi 1 hét múlva 6 hónapos) ;)

 

Ő sem kicsi (52 cm, 3.6 kg val született; most kb. 72 cm, 8.8 kg), csak anyatejes.

 

És is tököltem, de jól szopott, gondolom a tej is elég volt neki és lusta is voltam kicsit...

 

Bár ma meg megnyalogatott egy barackot  és néha eszi a habtapit is :)

 

Most úgy gondolom, megvárom a kevésbé kánikulát, valamint szombatig antibiozunk, szóval jövőhét közepére tervezem az első kanalazást... Eddig féltem, de most már nagyon várom...

tasha Creative Commons License 2006.07.28 0 0 265
nem tudom :) Próbáltunk mindent, de Martin cicifixált volt azt hiszem :D Aztán 8 hónaposan eléraktam egy adag krumplistésztát, az volt az elso amit jóétvággyal megevett :)) Elotte a max. a 80 gr körte volt...

shaish, a súlya+nem gyozöm tejjel az igényeit :(

Előzmény: ertal (264)
ertal Creative Commons License 2006.07.28 0 0 264

Nem azért kapott esetleg szájzárat, mert túl komolyan vetted a ht-t? Hátha játékosabban Domival egyszerübb lesz! Én is csak találgatok...

 

Előzmény: tasha (261)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 263
Azért jópéldák is vannak:). Persze, tuti nehéz az eleje, de aztán remélem jó:).
Előzmény: ezam (257)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 262

Nálunk szerencsére nincs allergia, ill. az anyósom pár éve parlagfűre..

De a tejtermékek várhatnak, ha zséget, gyümit, husit elkezd enni, mellette szopik, nem?

Miért mondtah kezdjétek el? Súlya miatt v vmi más oka van?

 

 

Én hétfőn beszélek a dokival, aztán meglátjuk.

Előzmény: tasha (261)
tasha Creative Commons License 2006.07.28 0 0 261
shaish, Domi 8 kilo és szerdán a doki azt mondta, nagyon el kellene kezdenunk a ht-t, de irtóra vacilálok én is. Nálunk laktóz allergia van csak a családban, zségektol nem hiszem h lenne baja, de még bizonytalan vagyok. Martinnal 6 hó után kezdtem és kínszenvedés volt, mindenre szájzárat kapott. Nem tudom, nem tudom..
Előzmény: shaish (260)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 260

Zsuzsa, sztem nem baj h kimarad pár nap, szopizzon csak:).

Kakit értem, ez azért tényleg jó hosszú idő.

Ha már egész kajákat eszik (pl teljes ebédet) akkor hiányozna, de pár falat gyümi nem hiszem.

 

Samu mama, sztem az a meleg senkinek sem jó..:(

Csabi olyan 8.8 körül van...

 

Samu mama Creative Commons License 2006.07.28 0 0 259
Na, úgy néz ki, hogy elaludt a macika.

Mi 11 éve boldogítjuk egymást, 4 éve volt esküvő. Mos meg Sári boldogít minket :P (meg az éjjeleket............)

Szopi+ht: egyszer úgy gondolom, hogy nagyon lassan, 5 hósan elkezdem, másszor úgy, hogy majd ráérek vele. (most éppen anyós kattant be, ez a kedvenc témája, hogy Sári már nagy, egyen mást is. Igaz, hogy Sári olyan, mint a víziló, de korban akkor is csak 4 hós lesz, nem több. Meg hízik rendesen........)

Shaish, igen, Sárkánysári :) Lehet, hogy a meleg is betesz neki? Mikor hazahoztuk a kórházból, akkkor voltak ilyen durvák az éjjelek....Csabi most hány kiló?

Zsusza, jobbulást, csak kigyógyultok lassan!!!




Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 258

Kevés kaki úgy értendő, hogy 6-7 naponként kúp segítségével sikerült. Igazából nem vettem észre, hogy rosszul lenne, de kúp után mindig nagyon felszabadult, ezért gondolom, hogy mégis sűrűbben kellene.

 

Tegnapi barackozás elmaradt!  Annyira magammal voltam elfoglalva, hogy elfelejtettem neki adni. (Ez így leírva durván néz ki) :(((

Lehet, hogy a betegségem idejére felfüggesztem, minél több ellenanyagot kapjon tejcin keresztül.

Éjjel megint 10 órát aludt (mint tegnap), szerintem tudja, hogy anyának és apának pihennie kell, és nem akart zavarni. Viszont reggel 7 óta nagyon nyaffancs :(

Pedig magyarázom neki, hogy kis türelmet, mert nem jó, ha túl sokat összebújunk, és ha majd meggyógyulok, akkor bepótoljuk a mami-hiányt... Talán valamit felfog belőle:)

 

Egyébként felhívtam a szoptatasert.hu oldalon található telefonos tanácsadót is, a nő is azt mondta, hogy algopyrin, rubophen mehet, nem árt a Rékának, max picit kábább lesz - de legalább többet alszik.

 

Du-os a háziorvosom, azért indulás előtt benézek hozzá, szent a béke alapon, meg nehogy később baj legyen belőle, hogy nem mentem... aztán ha mégis kell orvosi segítség, otthon (Sümegen) a régi háziorvosom nagyon kedves, majd ővele elintézem, amit kell :)

 

Előzmény: shaish (256)
ezam Creative Commons License 2006.07.28 0 0 257

A szülésem óta tervezni nem nagyon merek.Annak úgy indultam neki, hogy úgy szeretném, mint a macska: csak természetesen, orvosi beavatkozás nélkül. Csak császárt ne....

Na jó, a szoptatás inkább függ tőlem:) Úgy gondolom, hogy amikor a gyereknak van foga, és járni tud, akkor már egyen mindent. (amit lehet) Egy éves korára kellene eljutni ide, de minél később szeretném kezdeni.

Kistesót mi is szeretnénk (apa még nem tudja, csak sejti) de szerintem kell két és fél, három év a kettő közt. Ha kisebb a korkülönbség, akkor anyuka megőszülhet, mert vagy olyanok mint az ikrek, vagy marják egymást, versengenek egyfolytában. Ezt tapasztalatból tudom, jópár ilyet láttam már...

Előzmény: shaish (254)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 256

Hát jó utat, mielőbbi gyógyulást!

 

KEvés kaki? Anyatejesnél csak akkor baj, ha szenved is miatta. Csabi heti 3szor kakil mostanában, de egyáltalán nem zavarja őt, szóval poci rendben:).

Tényleg, hogy haladtok, kanalaztok szépen? Rékának bejön?

Előzmény: Zsuzsa89 (255)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 255

Mi azért vág(t)unk bele hamarabb, mert kevés a kaki nagyon :(((

Nem másért.

 

Még mindig nagyon betegek vagyunk (Réka szerencsére nem!), ezért úgy döntöttünk, hogy Réka és én elutazunk vidékre lábadozni, van egy üres kéró, tesómék nincsenek otthon, párom meg itthon gyógyul.

Nem akarjuk oda-vissza fertőzgetni egymást, mert sose lesz így gyógyulás. Du. 4-kor indulunk.

Nem lesz net, úgyhogy egy darabig nem leszek.

Előzmény: ezam (253)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 254

Dehogy haragszom a kérdésért:).

Tényleg változott a terv, ahogy a gyerekem is változott közben.

Egyébként elég összetett hogy miért gondolom úgy hogy majd elkezdem öt hósan.

Szép nagy fiam van, akit úgy látom egyre kevésbé fog kielégíteni a szoptatás. A súlygörbéje belaposodott (gyerekdoki szerint ez jelzi az idejét h ht lassan aktuális), minden más érdekesebb mint a szopi:), csak éjszaka és reggel tud nyugodtan szopini, máskor forog, hadonászik stb.

Kis korkülönbséges tesóra gyúrunk, úgyhogy 9-10 hósan abbahagyjuk a szopit, remélhetőleg (mert szeretnék pocakot:)). Addigra szeretném ha szépen enne/inna, nem akarom h hirtelen kelljen leállni a szoptatással.

De ha el is kezdjük öt hósan, akkor sem akarom elkapkodni, csak szép lassan.

Szerintem ő is érett rá, nem hiszem h rosszat teszek ha nemsokára elkezdünk szépen kanalazni. Amíg nem leszek terhes, szopizhat:). (már amennyiben belátható időn belül sikerül a kistesó..:))

Egébként tényleg szopipárti vagyok, és szerencsés is, mert tudom (és akarom) szoptatni:).

És igazából tervezgetni lehet, aztán majd meglátjuk, hogyan alakul:).

 

Te hogy tervezed? 6 hóig csak anyatej?

Előzmény: ezam (253)
ezam Creative Commons License 2006.07.28 0 0 253

Szia Shaish!

Úgy emlékeztem, hogy nagy szoptatáspárti vagy velem együtt, és minél tovább szeretnéd kihúzni.

Régebben ezt írtad:

"Én szeretném 6 hós koráig csak szoptatni, aztán ht mellett is, nagyjából egy éves koráig, ahogy alakul, de semmiképp sem iskolás koráig:)."

kicsit később meg azt, hogy :5,5-6 hóig csak szopi, utána 10 hóig vegyes.

Aztán most látom nagyon rákészültél a ht-re. Kíváncsi lennék, mitől változott a terv.Itt már mindenki belecsapott a lecsóba, vagy már szenvedés az éjszakai felkelés? Remélem, nem haragszol meg a kérdésért, de tényleg érdekelne.

 

Előzmény: shaish (252)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 252

Caixa, elég érdekes Csabi haja, szőkés-vöröses-világosbarnás:). Mikor hogy esik rá a fény...a régi hajszálai barnák voltak, mostanra kivörösödtek. Az újak inkább szőkésbarnák, de még ki tudja mi lesz belőle!:)

Most vettem egy moulinex aprítót:).

 

Sári sárkánykodik?:)

 

 

caixa Creative Commons License 2006.07.28 0 0 251
Neked is kosz, majd jovok ide jo tanacsert kesobb is :) Ugyis jol, villamgyorsan eltuntetek az SZT-bol a szulesek utan, ugyhogy hianyolok is sok-sok arcot :)
Előzmény: ertal (248)
caixa Creative Commons License 2006.07.28 0 0 250

Koszi, meg 2.5 het!!! Most rengetegnek tunik :) Jol latom, hogy a kisfiadnak voroses a haja? Nagyon helyes!

 

Ha ilyesmi gépet keresel, ajánlom neked a Moulinexet. Nem a legolcsóbb, mi nászajándékba kaptuk, de utána a fagyitól elkezdve mindenfélét gyártottunk vele, elég praktikus masina.

Előzmény: shaish (246)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.28 0 0 249
Jóreggelt. Próbálok majd jönni, de Sári ma fél ötkor, tegnap fél háromkor kelt, meg a takarítás is aktuális volt. És megyek is, mert nagy az ordíííííííííííííííítás....
ertal Creative Commons License 2006.07.28 0 0 248

Szia! Jó újra hallani Rólad. Fel a fejjel: most edzel a késöbbi baba-miatti-nem-alvásra. ;))) Gondolunk majd rád! írj néha!

 

Ht csak szép lassan. Nem akarok még belevágni. :)

Előzmény: caixa (245)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 247
...almát...
Előzmény: shaish (246)
shaish Creative Commons License 2006.07.28 0 0 246

Jó reggelt,

 

Ertal, egyszer már Csabi is megnyalta a barackot amit ettem:), meg egyszer aémát is. Nem evett belőle, csak nyalogatta, aranyos volt, kb szopizni akarta azt is:D.

És akkor most hajrá előre, vagy vártok még?

Mi köv. hétvégén kezdjük, apája is itt akar lenni:) az első falatoknál.

 

Caixa, már csak 2.5 hét??! (vagy még 2.5 hét?:))

Hú, akkor lassan lehet izzítani a drukkokat!

 

Csabi most kihagyta az esti-hamarébredős-sírós kelést:) de az éjszakait nem...sebaj.

 

Megyek, beszerzek vmi aprító-pépcsináló gépet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!