Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 70772

idő túlhaladta..... Anno pár évtizedig vitatkoztak mi legyen a nők szerepe a katolikus egyházban. Aztán ezervalahány évig max apácák lehettek. Most már van női püspök is.

 

Ui. egxébként sermmi keresnivalójuk ott szvsz.

Előzmény: tucano (70769)
tucano Creative Commons License 2010.11.12 0 0 70771

Nagyon jó kép! Végigolvastam a sztoriját a wikin, érdekes élettörténete volt nagyon.

Ez meg szintén nagyon érdekes írás róla, bár kitér mindenféle irányba, de sok helyen cáfolja az itthoni hivatalos judo történetet, meg egy csomó dolgot leír, ami erősen hiánypótló:

http://ejmas.com/jalt/jaltart_Noble_1000.htm

 

Előzmény: sz332 (70770)
sz332 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 70770

 

Csak itt, csak most, csak neked: Flying armlock Yukio Tani kivitelezésében, 1910 körülről.

 

Előzmény: tucano (70769)
tucano Creative Commons License 2010.11.11 0 0 70769

Bocsánat az offolásért, mert MMA klipről van szó, nem kifejezetten harcművészeti, de egyrészt nagyon szép, másrészt ezek a lányok kifejezetten nem tréfálnak. Egy másik fórumon nagyon sokat vitatkoztam arról, hogy van-e helyük a lányoknak full kontakt bunyóban, de azt hiszem az idő túlhaladta csúnyán azt a vitát:

bigbabylon Creative Commons License 2010.11.10 0 0 70768

De olyat rug mint a ló:) Még Shoken mester is megirigyelné:P

Ha már ló:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cCG7HWdRtkQ

http://www.youtube.com/watch?v=jkct10MkKy8

 

 

Előzmény: Törölt nick (70767)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 70767

az öregnek gyenge a ki-je.....

Előzmény: bigbabylon (70766)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.10 0 0 70766

Parancsolj,a fiatal macska küzd:)

http://www.youtube.com/watch?v=im9RqT_yC68

Előzmény: dezsoKE (70765)
dezsoKE Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70765

1. A macskat megneztem volna egy fiatalkori videon. Esetleg kuzdeni...

2. A darus oreg khm, hagyjuk.

3. Igen, megint csak a kulsosegek, es nincs jo legzes, tartas, mozgas.

Előzmény: tanakasempai (70755)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70764

Khmm.... reklám az reklám... Sztem ezek fehéreknek készültek.

Előzmény: bigbabylon (70763)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70763

Még egy rövid dolog,mióvel én se nem gyakorló,se nem gyakorlott karatés nem vagyok,észérvekkel meg lehet győzni a szakértő uraknak,miért is tökéletes dolog az,ha egy tőlünk hatméterre fókuszált .bűnszar ütésbe belenyulunk egy bűnrossz shutóva, vagy ha az aikido mester tanitványa attól repül 40 métert ha hozzá se érnek:))

 

 

Előzmény: bigbabylon (70762)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70762

Ja,mivel szemtanuja voltam az emlitett K.shihan nem egy megmozdulásának,mikor átigazolt a Hayashi féle teambe,

azt mondanám,talán Mádai sifu sokszor eltulzott kritikákat kap a tekhnikai tuzdását tekintve.

Előzmény: bigbabylon (70760)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70761

Lol

Előzmény: tucano (70758)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70760

Rosszul látod,ráadásul rosszindulattal is kérdezed.:(

Ha megkérdezel,mi a véleményem a Funakoshiról,vagy az általa tanitottakról(persze annak fényében amit tudok róluk)

akkor a következő:

-Funakoshi egy igen képzett,igen művelt karatés volt,aki (abból amit olvasni lehet róla)talán a legtisztább lelkű emberek közé tartozott.Korának legjobb mestereitől tanult,tehát az okinawai karaténak (annak a résznek amit ismert)autentikus tanitója.

Tény (még akkor is,ha előtte is voltak pionirok,hogy ő mutatta meg a karatét Japánnak és később is igen nagy szerepe volt abban,hogy a világ megismerje.

Nem tudom,jó vagy rossz,valószinű törvényszerű,de ő a karaténak azon felfogását vitte tovább,amit Itosuék és kortársai akkor alakitottak ki,mikor elkezdték nyilvánosan is oktatni a karatét,Japánba átkerülve pedig sokat átvett Jigoro Kano judoban kialakitott oktatási strukturájából.Ezért poénbkodtam azzal ,hogy a karate igazi atyja Jogoro Kano.:)

Ezen szellemben,aesetleg a saját testalkatához alakitva az eredeti shuri stb tekhnikákat lett olyan a karatéja  amilyen,később az egészet tovább formázták a versenyek,meg a kialakuló stilusok,szövetségek közötti hatalmi harcok.

 

Mindazonáltal a shotokan bőszen hordozza az eredeti tekhnikákat (amik remélem nem ezek amiket fentebb láttunk)

kicsit visszább veszek  abból is ,hogy a katák annyit változtak volna,sok kata valószinűleg nagyon hasonlit ahhoz ahogy Itosu oktatta.Abból gondolom,hogy a shito ryu megőrizte a többi változatot,és igazából a shotokanos jellemzők kivételével nem naagyon tér el sok,.

Pld Bassai dai szinte ugyanazz,de a Matsumura Passai,Tomari Passai nagyban különbözik.

      Kanku dai-Kosokun dai szinte uaz,de a Charanyara féle Kusanku elég más

      Jitte,jion,Gankaku(Chinto)mGojushiho,Nijushiho(Niseishi),Tekki(Naifanchi)stb szinte uazok.

      Empi(Wanshu) ban is láttam olyat amire azt mondtam ez a shotokanos őse,de az Itosu Wanshu elég más.

 

De!Ha azt kérdezed hogy a shotokannal kapcsolatos hülyeségek zavarnak e,pld az ilyen videok, arra most mit mondjak?

Akit nem,az olyan fanatikus,hogy már a hülyeség határát surolja.Egyébbként a hülyeség mindenben zavar egy kicsit.

Boldogult W. topiktársat ugyan csak annyira tudnám szerénységgel és empátiával gyanusitani,mint Teréz anyát prostitucióval,de abban speciel igaza volt ,a maga kinyilatkoztató módján,hogy nem árt némi kritikával szemlélni a dolgokat.

 

Ha azt kérdezed viszont,hogy mennyire kedvelem az általam ismert shotokan "mestereket"itthon,nos,abban felfedezhetsz némi negativ érzést,valóban.Soha nem éreztem különösebb rokonszenvet se Hardi,se Kurdi (ő még az elején shotokanos volt,se Szűcs nevű pali iránt.Talán Gulyás Péter,de vele nem sok kontaktusom volt,ellenben a könyve szerintem a korszak alapműve lett.

De ez a magánvéleményem,ettől függetlenül merem állitani,hogy amit a linkelt videon a japók csinálnak,botrányos.

Előzmény: brioska (70759)
brioska Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70759

Mar akartam kerdezni, milyen lelki trauma ert shotokannal kapcsolatban?

Ahogy latom nem hagysz ki alkalmat, hogy ne koss bele, lassan szegeny wt nem kap ennyit :)

 

Előzmény: bigbabylon (70757)
tucano Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70758

"Amugy meg is találtam,itt van a nyomorult"

 

Ez határozottan emlékeztet erre, bár szerintem csak a helyszín miatt:

 

6:20-tól

http://www.youtube.com/user/FFairlane62#p/u/197/sPcPyBJ0dCM

 

 

 

 

Előzmény: bigbabylon (70757)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.09 0 0 70757

Nem tudom ki ez a G.A,nem is nagyon tetszik.

Láttam tőle egy videot,ott már /még piros-fehér övben volt,és a Hakkutsurut elemezgette,nem az én világom.

De,azért amit mutat,semmivel sem rosszabb mint ez:

 

http://www.youtube.com/watch?v=cOA5syWYtDk&feature=related

 

Pedig ez Yahara,aki az egyik legjobb shotokanos.Azéert figyeljük mit irok,nem azt mondom hogy Yahara nem jobb,hanem amit mutat ugyanaz.És ez a fasorba sincs ahhoz,amikor egy mezőn vagy hol,a minimum Nakayama de valószinű Funakoshi tanitványok bohockodnak ugyanigy.Annyi erőltetett védést mint a shotokan értelmezésekben,amik amugy se találnák el ,sehol nem látni. Fejembe nem megy,minek véd valaki shutóval egy szar ütést,amitőle félméterre végződik.

Amugy meg is találtam,itt van a nyomorult:

 

http://www.youtube.com/watch?v=r0OLknQHQ-c&feature=related

 

A minimum,ha már bunkai,és csak tájékoztató jeleggel,

http://www.youtube.com/watch?v=Nt6UaofHJow

 

De ez is jobb,itt legalább eléri az ellenfelet

http://www.youtube.com/watch?v=vuevjIO_qx0

Előzmény: brioska (70756)
brioska Creative Commons License 2010.11.08 0 0 70756

Talan George Alexander-t nem kellene... :)

tanakasempai Creative Commons License 2010.11.08 0 0 70755

A karate iránt érdeklödőknek egy-két érdekes video

 

 

 

 

A fehér daru stílus karatésített változata

 

és egy kis karate történelem

 

bigbabylon Creative Commons License 2010.11.07 0 0 70754
Előzmény: Törölt nick (70753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 70753

Most összeraktam a kendos részt, jöhet a kultúra....-

Előzmény: Törölt nick (70752)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 70752

Gyerek, vagy felnőttfokozat? 

 

Mégeccer ajánlanám a fent említett BBC sorozatot, az tényleg nagyon jó anyag!

 

Azért ők nem önjelölt mesterekel dolgoztak, rtáadásul Egy óra a shorinji kemporól, interjú Doshin Sho-val pld.....

 

Nekem különösen tetszett hogy nem a világszerte ismert nagy szervezetekhez futottak, hanem Kisebb iskola vezetőihez. Akik még nem "modernizálták " a dolgokat. 

 

Indiai, Okinawai, Fülöp-szigeteki , Japáni rész megtekintése után... Tudom kis i:)

 

 

 

Előzmény: bigbabylon (70750)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.11.07 0 0 70751

Latjatok? Ez is bizonyitek a WC nagyszerusegere: gyakorolsz par evet, es utanna mestereket alazhatsz bemutato kozben, mert olyan csoda technikakat tanulsz.

Előzmény: Törölt nick (70749)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.07 0 0 70750

Miben?

Melyik a mester?

 

 

Előzmény: Törölt nick (70749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.06 0 0 70749

a mesternek 5. fokozata van

Előzmény: Törölt nick (70748)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.06 0 0 70748

http://www.youtube.com/watch?v=cebGFH3lfbs

 

ez a videó hatalmas, csak kár, hogy nem értem a szöveget  (Wing Tsun)

tucano Creative Commons License 2010.11.06 0 0 70747

"Sajnos nehéz olyan szinvonalú videot találni,ami itt mindenkinek megfelel."

Nem ez, egyszerűen lehetetlen:)

Előzmény: bigbabylon (70746)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70746

Ja,ja....forradalmi változások,most már alig tudok bejelentkezni.:)

 

1.Tőlem kérded? Nekem annyi a véleményem,hogy ez a pali ,a dvd jéről itélve,normálisabban áll a dolgokhoz,mivel neki és a tanitványainak láthatóan van némi fizikai ereje is.

Sajnos nehéz olyan szinvonalú videot találni,ami itt mindenkinek megfelel.

 

2.Gondolom ezek kötött gyakorlatok,nem szabad küzdelem,egyébbként ezeket szvsz elfogadhatóan mutatják be,

nem két bespeedelt mókus csapkod mint a bolond. Semmivel nem rosszabb mint ugyanez karatéban vagy muay thaiban.

Gondolom egy oktató videon João Gracia  Jesus Maria del Hortensia brazil nagymester se full sebességgel csavarná le a

kollégája fülét :P

Előzmény: tucano (70744)
sz332 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70745

Hát különben sosem győzne a mester, na?! Hihetetlen, hogy ezt még mindig nem érted :D

Előzmény: tucano (70744)
tucano Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70744

Úgy látom forradalmiváltozások zajlanak az indexnél, szóval itt csak az egyik rúghat? Mert különben elég jó esélye lenne bekötött szemmel.

Előzmény: bigbabylon (70741)
bigbabylon Creative Commons License 2010.11.05 0 0 70743

Nem tudom ,egyikhez se értek,de szvsz minden sportoló testépitő is egyben.

Még a nemes wc hoz se árt egy kis izomerő

Előzmény: sz332 (70742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!