Keresés

Részletes keresés

bkristin Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49273
Emöke, bocs, hogy belezólok, az én nagyim töpörtyüs gombóclevest szokott készíteni. Nagyon szeretjük. Ha jól emlékszem, megvan valahol a reeptje, ha kell, szólj, megpróbálom megkeresni.
Előzmény: emoke33 (49270)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49272
Csipkerózsa, és miért nem csábultál.

Szóval, azt mondtam, hogy nem nehéz minta. Ez eddig igaz is, viszont a sok kanyarban még én is eltekergek, nehezen találva a kijáratra.
Előzmény: csipkerozsi (49262)
énisegy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49271

Jó...:)

Majd a család véleményét írd le ám!:)

Az egyszerűbb változatot én nem próbáltam de jó hogy mondod mert sokszor van mikor hamar-gyorsan kell valamit összeütni és csak mérgelődök.

 

Márti próbáld ki!!!:))

Előzmény: emoke33 (49267)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49270
Milyen gombócleves? Mert sokféle gombóc létezik.
Előzmény: pmárti (49268)
Jolimama Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49269
Mártikám, a pom-pomkészítőt személyesen vettük Ildikóval. Hogy rendelni lehet-e, és hogy hol, azt nem tudom. Talán lesz aki meg tudja mondani.
Biztos szép lett a kertetek, olyan szép tud lenni, amikor minden kizöldül..
Előzmény: pmárti (49251)
pmárti Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49268
Annyit írtok erről a dödöléről hogy én is fogok készíteni, még soha nem próbáltam.  Az anyukám amikor krumlispogácsát sütött,/ez az olajban sütött/ akkor a gombócleves volt az első fogás így egy anyagból el tudta készíteni a az ebédet ez szerdai vagy pénteki nap volt    ez volt a kosztüm ebéd az apukám szerint! /de nagyon szerettük/ A gombóclevest most is nagyon szeretem, én másodiknak szilvásgombóccal kosztümözöm! /Egy kis visszaemlékezés!/
Előzmény: énisegy (49264)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49267
Hihihihi! Jelentem a dödölle a sütőben! De................

A sógornőmtől tudtam meg, hogy van ennek a receptrek kevésbé pepecselő formája is. A megfőtt krumplit csak úgy ahogy van bele kell tenni egy kacsasütőbe, megöntözni megfonnyasztott hagymával /persze zsiron/ és megsütni.

És most várok....................
Előzmény: énisegy (49264)
énisegy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49266

Anyukám is odajárt általánosba Csesztregre, 56-os születésű....lehet ismerik egymást Anyukáddal?:)

Előzmény: nyüzike (49236)
énisegy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49265

Neeeeee:)))

Ott voltam elsőáldozó:)

Az én nagyszüleim Nemesnépiek /szomszéd falu/

Sőt Csesztregen is van jópár rokonyom:)

Én is náluk nyaraltam minden évben 1 hónapig..:)

Akkor ezeket lehet hogy ismered?:)

A Kerka és a nemesnépi "bürü":)

 

 

Ez meg a harangláb..

Előzmény: nyüzike (49236)
énisegy Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49264

Pici levét hagyjál csak, ne legyen száraz!!!!:)

Remélem még időben....

Előzmény: emoke33 (49238)
eicu Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49263

Itt vagyok újra.

Megígértem, hogy megmutatom az anyák napjára készült mütyürkéket és az árvácska projekt egy darabban készült változatát.

Nekem nem a kedvenceim közé tartozik az a munka, amit össze kell varrni, vagy utólag kell összehorgolni ezért addig próbálkoztam míg ez egy menet nem lett.

Nem biztos, hogy maga a tökéletes darab,  de  én sem vagyok az. Mondhatnám azt is pont olyan mint én.

Vannak szivecskék és vannak árvácskák. Ilyenek  lettek a gyakorlatozás után.

Még egy kicsit fejlesztek mert ilyen-olyan fonallal próbálkoztam, de még nem teljes a kísérlet, majd a végeredményt is megmutatom.

Most eddig jutottam.

A kép jobb alsó sarka lett az igazi.

 

 

Balról jobbra haladva a legutolsót fogom még alakítani. Nem egyforma fonalból készült és egy kicsit a kék "bunkó" a sárgához képest.

A közpén a fehér szirmú egy új virág első darabja.

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49262

Szép napot lányok!

 

Sikerült visszaolvasni, pörögtök rendesen, és alkottok is szebbnél szebb dolgokat.

 

Exi elbűvölőek a babáid:) a kalocsaiba öltöztetett meg egyenesen felülmúlhatatlan szerintem. Én legalábbis ennél szebbet el sem tudok képzelni.

Ám az eper is nagyon szép és ötletes! Igen kreatív vagy, egy babát elkészíteni és felöltöztetni nagy kihívás és persze sikerélmény.

 

Jolimama különleges a legújabb szalagos terítő, amit meg akarsz horgolni, majdnem elcsábultam én is...

 

Sándor Ildikó szép a szalagosod:)

 

Nyuszturenka jó lett a sapi, ügyes vagy!

 

Előzmény: exiefo (49117)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49261
Hát igen meg tudtam menteni, de ahogyan főztem a liszttel, nem és nem akart elválni a fazék falától. Megégettem magam, hólyagos lett a kezem. /béna vagyok!/ de aztán elolvastam amit Judit keresett, és tovább nem küzködtem vele. Most sül a hagyma. A végkifejletről majd beszámolok.
Előzmény: bkristin (49253)
eicu Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49260

Szia mindenkinek.

Tűvarázs nevű kézimunka boltban jártam. Van internetes oldala és van sok-sok keresztszemes, goblenes, foltvarásos cucc és az interneten is ott vannak. Ggöngyök mindenféle kütyűk és virágok, foltvarós anyagok és azt sem tudom, hogy még  mi. Én kongrét vettem mert kaptam egy kis "beütést" a goblenes vagy nem is tudom minek nevezzem világába. Párnát szeretnék varrni, de nem keresztszemmel, hanem valamilyen más öltésvariációval. Van egy kézimunka könyvem amelyben mindenféle öltések és azok kombinációja előfordul abból akarok majd valamit. A kelim himzés felé kacsintgatok.

Azt hittem hanyatt vágom magam az üzletben. 5 ezer felett volt métere annak a kongérnak amire én gondoltam. kb. 140 cm széles. Megkérdeztem, hogy talán aranybó van, hogy ilyen drága.  

Erzsimam jól meg gondoltad Te annak idején amikor nekem adta az elfekvő kongrédat?

Vettem fél métert, mert párnát szeretnék csinálni. Vagy kettő, vagy négy lehet(ne) belőle attól függően, hogy a hátulját is "megművelem e". Mindenesetre most itt van és akkor kezdem amikor időm és kedvem van rá.

A következtetésem az egészből, hogy a horgolás olcsóbb is, haladósabb is. De hát ilyen váogatósak vagyunk.

Mindjárt jövök még képekkel is.

 

Üdv. mindenkinek.

 

 

pmárti Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49259
LrJudit! Köszi akkor kiadom a feladatot Mónikámnak hogy menjenek át Vácra és keressék meg a boltot. Nekem is van a műanyag orsos hajócskan, de horgolótűt már többször kellett visszaragasztani, biztos megerőszakoltam, és az orsó is nagyon szalajt már!Lejárt a  műszaki vizsgája és másikat kellene beszerznem azért kérdeztem rá  Pusz. Márti.
Előzmény: LRJudit (49255)
bkristin Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49258

Mártika, szívesen! :) Az utóbbi idöben megszerettem a sötétpirosat, de azért kalapnak nem venném fel, furcsán nézek ki benne. Lehet, hogy húzok bele egy szalagot, és akkor talán nem fog leesni az ovisom fejéröl.

 

Jutka, köszi a receptet, elmentem, jó lesz holnap a pörkölthöz, talán illeni fog hozzá.

Előzmény: pmárti (49251)
medve55 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49257
én is bespájzoltam. Kösz!
Előzmény: nusa-szegedről (49240)
LRJudit Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49256
LRJudit Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49255

Márti!

Ami van fém hajócskám, az Németországból származik. Most találtam meg, hogy a váci Magdi kézimunkaboltban is lehet kapni, Van horgolótűje, pontosabban volt, mert a férjem gondosan levágta. Nem igazi horgolótű volt, hanem a lemezből egy kis kampó. Nem olyan, mint a műanyag orsós hajócskáé.

Előzmény: pmárti (49251)
bkristin Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49254
Most kicsit megkeveredtem, azt gondoltam, hogy a dödölle és a didelle ugyanaz, de énisegy képe és nyüzike leírása szerint nem.
Előzmény: csipkerozsi (49252)
bkristin Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49253

CsipkerózsiÉvi, és evanetÉvi - köszönöm!

 

evanet, azért nem lehet ezt felnöttnek hordani, mert ahhot kicsit tovább kellett volna még horgolni a fel oldalán, és csak azután a karimát, de én pontosan a  inta szerint akartam meghorgolni, mert kíváncsi voltam, milyen lesz.

 

 

Emöke, mi lett a krumplival, meg tudtad még menteni?

Előzmény: evanet (49244)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49252
Remélem nem haragszol, nem igazán ismerem a dödöllét, csak a kis gyerekdalból, kiskoromból, azóta is furdalt a kíváncsiság, hogy mi lehet az... Na most végre "megvilágosodtam" a neked és Krisztikének köszönhetően :))
Előzmény: emoke33 (49247)
pmárti Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49251

Szép napot mindenkinek!

Nagyon sokat kellett visszaolvasnom, igaz mindennap benéztem, de idő nem volt rá hogy írjak. Megjött a kerti szezon, fűnyírás, kertészkedés, és olyan lassan halad, pedig nem is olyan nagy a kert, na meg a kornál fogva is lassulunk. Horgolom a  szürke ruhát amit  szerdán szeretnék már felvenni ballagásra megyünk, de csak felső része lessz meg addigra, ha meglessz, mert irtó nagy kell nekem és nagyon lassan halad, azt hiszem többször magamnak nem fogok horgolni mert megunom amíg a végére érek:-(((

Édesek a picik  Survivor  a kis mosolyalbum,és a kis unoka Martina, milyen nagy már!

Nuska örülök hogy jobban van a te picikéd is. Ha nincs étvágy próbáld picit savanyítani citrommal a főzelékeit, már amihez illik, az általában jobb étvágyat csinál.

Csirip és  Sándor3 Ildikó ugye nem is olyan nehéz a szalagos, csak rá kell jönni az "ízére" Szépek lettek!!!

Borcsimama nagyon jó az piros terítőd! A sugarakat köszönjük!!!

Olimama  Vicus jó recepteket raktatok fel, csak így tovább mi is had tanuljunk!!!
Bkristin az albumok ismét nagy feladatokat tűznek elénk! Köszönjük! Nagyon jó lett a kalap én is meg fogom horgolni a picinknek. Pirosat miért nem hordhatnál?

Szedit  jobbulást kívánok és a többi lábadozónak is minél hamarabb gyógyuljatok meg!.

 Nusa még hogy nem tudsz horgolni? Ügyi vagy nagyon, mondd azt inkább hogy kötni jobban szeretsz!

LrJudit én is örülnék ilyen nárcisznak! Írtad a fém hajócskát azt hol vetted és horgolótűs e vége?Infót ha adnál? Köszi!!

Jolimama a pom-pom készítőt úgy rendelted? vagy csak személyesen lehet vásárolni? Na nagyon hosszú lettem pusz mindenkinek  Márti

evanet Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49250

Mi ezt túrós buktának nevezzuk.

Mindent úgy csinálsz, ahogy Nyuzike irta, csak zsiros kanállal kiszaggatom, turót teszek kozé, és le ontom olvasztott zsírral. nagyon nyami

Előzmény: bkristin (49245)
evanet Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49249

Szép napot kivánok mindenkinek

Nagyon szép dolgok kerultek fel megint ugyesek vagytok. Nem szeretnék megsérteni senkit, azért nem akarok név szerint emliteni senkit. Tartozom még 10 oldal olvasással, utána igérem, pótolom

 

Exi  Megint bámulatos ami készul a kezed alatt. Az a kis bogyos babuci nagyon ott van, ahol kell. Mestermu lesz. Tobbszor mondtam, Te varázsló vagy a varrótuddel, de igaz is.

 

Survover, Martina- Rozika bájosak a kicsik nagyon aranyosak.

 

Betegeknek, lábadozóknak kivánok mielobbi gyógyulást

 

 

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49248
Krisztike ez nagyon jól sikerült!!!Gratula:))
Előzmény: bkristin (49232)
emoke33 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49247
Igaz, kösz
Előzmény: csipkerozsi (49246)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49246
Tehát kérdés megoldva!
Előzmény: emoke33 (49243)
bkristin Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49245
nyüzike válasz | megnéz | könyvjelző 2008.04.23 19:51:54 © (49166)

A Dödölle zalai elnevezés halottam már más néven is csak nem jut az eszembe.
Elkészítés a krumplit annyi sósvíbe teszzül fel föni, mikor már puha lisztet adunk hozzá úgy, hogy főzés közben törjük össze a krumplit és apránként anyyi lisztet keverünk hozzá amennyit könnyedén felvesz . Addig főzzük míg el nem válik azedény oldaláról.
Félretesszük hülni Hagymát zsíron vagy olajon megpirítjuk és a krumplit bele szaggatjul és együtt pirítjuk tovább. Nekem akkor szokott sikerülni mikor a krumplit teljesen hagyom kihülni. Ha nem akkor nem válik szét galuskára de akkor is finom

 

 

 

 

 

 

Emöke, erre gondoltál? Jót másoltambe/kerestem vissza?

Előzmény: emoke33 (49243)
evanet Creative Commons License 2008.04.24 0 0 49244

Miért nem? Nem vagy te olyan oreg, és ha tetszik a piros szín, miôrt ne hordhatnád.

Nagyon szép kis kalapocska lett. Nekem is ez tetszik jobban

Előzmény: bkristin (49235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!