Keresés

Részletes keresés

__macsa Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57376
iSTVan: felmentest kapsz reszketesbol :)

miki: Hajra! Nekem nagyon bejott a munkaba futas. Volt, hogy gyakorlatilag semmi idom nem volt futni, de megis megcsinaltam a heti 100 km-t ugy, hogy senki sem vette eszre. Erdemes!

urs: Turbolya. Nagyon finom.

Orbital: 15.-en futoverseny a Kolozsvari uton !!! Faluhaz+onkormanyzat szervezi.

thomaso Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57375
Szóval ha csak recseg a térd, de nem fáj akkor ez messze nem tartozik a komoly esetek közé, ugye?

Van még valakinek a DONAról tapasztalata?

Ja és ugye az Apentára még van hely a BSIben?

Előzmény: Orbital (57363)
amatőr Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57374
Érdeklődve olvasom a térd-porcgyógyító szerekről írottakat.

Amúgy a Normafa-felesről lélekben már lemondtam: még elképzelni sem tudom, hogyan menne 21,1 km -pláne hegyi, ha ebben az évben a max. 14 km volt, egy alkalommal, utána be is krepált a térdem.

No, de hogy a verseny ne hiányozzon, találtam két testhezálló derbit: nem messze az Europarktól, Wekerlén lesz most hétvégén egy futás, tizedmaratonnak írják, az 4,2 km, pont jó! Szinte hajszálra egy Europark oda-vissza!
Ha ledöcögöm a szokott 26 percre, csak nem leszek uccsó. :)
A másik -május végén- a jól bejáratott kispesti ovis sportnap felnőtt hosszútávú futóversenye: 800 méter.
-balazs- tanácsaira számítok. :)

Spenót Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57373
Amator!
En is pont ennyit futottam az utolso 2 hetben.
Faj a farzsebem. Akkor is, ha nincs rajtam.
Mar panaszkodni is utalok, ugyhogy tegnap elkezdtem ujra futni.

Jo futkosast mindenkinek!

/SpenotHykomat/

Előzmény: amatőr (57359)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57372
Én ezt sajnos kénytelen vagyok elfelejteni:-((( Jelenleg 2 Sziget-kör lefutása is nagy-nagy erőfeszítésembe kerül. Valami nem a zigazi.
Előzmény: kaktusz7 (57371)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57371
Ne felejtsétek: június 12-én Bükki Hegyimaraton, + félmaraton, + 10 km!
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57370
Future, küldtem neked mailt.

Rohan_ó, rég hallottam már rólad, mi van a lábaddal? Valamikor majd szívesen mennék veled hegyre edzeni, ha még szoktál.

amatőr, nagyon ajánlom, hogy kezdj el rendszeresen futni időben, mert így kemény lesz a nyári edzőtábor! ;))

Leander, hány kilit tettél már az új futótopánkádba? Tényleg, milyen típusú?

Butch Cassidy Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57369
Kutyaügyben már elég sokat évelődtünk ebben a topikban, mindenkinek van valami jó ötlete :)) Én csak a hangulat kedvéért említeném meg a tegnapi jelenetet a Normafánál:

Bazinagy fekete malamut rohan keresztül az erdőn, mögötte 100 méterrel lemaradva üvölt a gazdája: 'Hádész, azonnnal gyere vissza!' :)))

Előzmény: Lynx lynx (57366)
FUTURE Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57368
Engem is ő küldött, valami franchise biznisz lehet. Szerintem 22-én én fogom őt gondolatban valahova küldeni (Lásd: melegebb éghajlat). :-)))
Előzmény: NVik (57362)
aksho Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57367
Sziasztok!
KÖSZÖNET FUTURENEK!!!

Életem 3. félmaratonját futottam május 8.-án Albertirsán és 1:22,20-alatt sikrült teljesítenem. Az elözőt szeptemberben futottam 1:38-alatt. Gyorsultam :-) Minfent köszönök és bizom a "jövőben"
Mindenkinek jó futást sziasztok!

Lynx lynx Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57366
Kutya ügyben: a csípőspaprika spray hatékony, de humánus módszer. Akalmazása: határozott mozdulattal az eb szemébe fújni a flakon tartalmát, és uzsgyi, míg a szerencsétlen magához nem tér! Semmilyen káros hatása nincs a kutyára, max. ha legközelebb meglát, visítva menekül. Egy spray ca. 1200 Ft, pici, és gatyára csiptethető.
Előzmény: Orbital (57363)
tomator Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57365
Az ötvenes "bölcs" felezésében azért közrejátszott az a kevésbé bölcs döntés is, hogy kissé szellősen voltunk öltözve ahhoz a fúj-a-szél lóg-az-eső-lába időhöz. A rendezők kedvesek voltak és megszavaztak egy 25-ös jelvényt amikor visszértünk a rajthoz. Szóval néha a felezést is díjazzák :-)
A fázás emlékére másnap a K100 bejáráson már hosszú cucc volt rajtam. Persze vasárnap meg meleg volt :-)
Előzmény: urs (57356)
tomator Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57364
_macsa!
Hogyne érdekelne!
Örülök, hogy javul a lábad.
hajrá!
Előzmény: __macsa (57330)
Orbital Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57363
Sziasztok!

Sajnos mostanában nekem muszájilag kell vmit konyítanom a porcerősítő szerekhez. A porcot 3 anyag építi fel, ebből kettő szájon át, tabletta formájában bevehető: condroitin-szulfát (mely a condrosulf hatóanyaga), glukozamin-szulfát (ezt tartalmazza a glukozamin, illetve bio-glukozamin tabletta, és tudtommal a dona is). A harmadik anyag nevét nem tudom, ez makromolekuláris szerkezetű, mely ennél fogva szájon át nem vihető be, mivel mire a térdbe érne, lebontódik. Ezt injekció formájában, kúra-szerűen adják be, általában 5 szuri, 5-7 naponta egy. Ez a Hyalgan injekció kúra. Erről tapasztalatai Amatnak és Davkarinak van, nekem majd csak lesznek. Erre a makromolekuláris anyagra fűződik fel a condroitin-szulfát és a glukozamin-szulfát. Az injekció kúrát általában komolyabb esetekben ajánlják.
Ha vmit nem jól írtam, javítsatok ki.

Macsa, remélem a lábad teljesen rendbejön, a Karaton Háltón felszántod a betont, s nekem a nyomodban haladva, sokkal a felkavart por elülte után már puha földes nyomvonalon lesz alkalmam döcögni.

Hogy ON is legyek, ha már feladtam read-only üzemmódomat:

Mivel a térdeim fájása nagymértékben enyhült, szinte tünetmentes vagyok (vagy besz*rt a szurik hallatán, vagy segít a condrosulf-bioglukozamin kúra vagy mittomén), 3 hete futogatok, szigorú pulzuskontrollal, kizárólag jólesően (sokszor jólesőBen). Múlt szombaton volt érkezésem Visegrádon futni, a lepencei strandtól induló, Szentendrére jutó hegyi úton. Kb. 7-8 km folyamatos emelkedő, kb. 6:40-es km tempó, 154-es átlagpulzus, mondok, ez nékem imígyen nagyon jó. Mígnem rámront egy vicsorgó fekete ördög, kutya képében. Pulzus 180, de nincs mit tenni, szembe kell vele fordulni, majd üvöltözni vele, miközben szép lassan behátráltam a csallánosba, majd fel egy vékony fácskára. Kutya alatta egy darabig, majd 2-3 perc múlva kezdett megunni. Lecsúsztam a fáról, át a patakmedren a túloldalra, majd sietősen el. Nehányszáz méter múlva megint ott feszítettem az úton, hú de f*sza legény vagyok, és a lábaim is alig remegnek, pulzus is visszaállt 154-re.
Összességében nagyon kellemeset futottam, valszeg érdemes lenne sok dombfutást beiktatni síkagyú síkfutásaimba. Visszafelé "sajna" nem volt alkalmam végigfutni a hosszú lejtőt, mivel a mobilom valahogy riasztotta a társamat (istenbizony nem én voltam, hisz' én f*sza legény vagyok, mint már mondtam), aki értem jött kocsival, így a kedves kiskutya fületövit sem vakarhattam meg.

Orbital

Előzmény: thomaso (57334)
NVik Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57362
-balazs-nak biztosan valami komoly érdekeltsége van a járókeret business-ben, hogy mindenkit a K100-ra hajt :-).
Előzmény: urs (57360)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57361
Tájékoztatom a közeljövő versenyein indulni szándékozókat, hogy a Győzelem istenasszonyának, Niké-nek szánt áldozatot az istenség elfogadta. Ugyanolyan akadálymentes futást kívánok Nektek is, amilyen könnyedén vetették magukat utolsó kaukázusi kefírgombácskáim az örvénylő habokba:-)
Előzmény: Törölt nick (57321)
urs Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57360
-balazs-, addig mondod ezt, amíg... de nem idén, semmiképp sem :)!
Előzmény: -balazs- (57357)
amatőr Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57359
Fila-feles
Lehet, hogy érdekel a dolog, mert a Normafa vészesen közeledik, futni viszont nem futok... :(
Térdprobléma, nagy időhiány, gödörbe kerültem.
2 és fél hét alatt 2 futogatás: 4 és 5 km.

Szóval, ha visszamondom a Normafát, talán a sík FILA-feles befér helyette. Plusz 1 hetet lehet nyerni vele: csodákra elegendő? :)

Előzmény: Hauanita (57327)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57358
Te nem azt mondod mindig, hogy a második felén gyorsulni kell? :-)
Előzmény: -balazs- (57357)
-balazs- Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57357
szerintem 2 hét alatt simán kipihened és akkor jöhet a következő. 2x7:06 az annyi mint 14:12, nem? ;-))
Előzmény: urs (57356)
urs Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57356
Én ezt csináltam a hétvégén... most még mindig fáradt vagyok :)...

Budai 50

Eredetileg gankival beszéltem meg, hogy teljesítjük a túrát. Pénteken kiderült, hogy tomator is jönne, ez megnyugtatott, hiszen ő már futott 50-esen, és nyilván nem hagyja elfutnom az elejét. Kicsit tartottam a túrától, mert két hete még 10 fölé sem jutok, ez még a maraton utóhatása volt, de gondoltam, ha mást nem, majd gyalogolok.
A rajtnál kicsit elgondolkoztunk a ruházaton, végül – helyesen - a rövidnadrág/hosszúujjú póló kombináció mellett döntöttem. Már itt összefutottunk larzennel, Viktorinoval, offtopikKingával és offtopikZitivel is, ez kellemes meglepetés volt. Még egy „sokkhatás” ért a rajtban – ez már a 15. Budai 50 volt, és a rendezők kartonon vezettték a teljesítőket. Kérdezték, először megyünk-e, s mondtam, hogy ha a 90-es évek elejéről vannak kartonjaik, akkor talán az én nevem is ott lesz. Nos, ott volt, 1992-ben ugyanis ez volt életem első ttúrája. Ami meglepett, hogy a karton szerint 10 óra alatt mentünk végig, pedig akkoriban max. feleekkora távokon túráztunk, csak brahiból mentünk el a B-50-re… (utána persze járogattam egy darabig ttúrákra…mintegy 5-6 évig, majd a K-100 után szépen leszoktam róla).
És rajt gankiékkal. Az emelkedőkön gyalog, azután lassú kocogás. A terep különböző rövidebb túrákról ismert volt, így csak a tempóra kellett figyelni. Hamar utolért larzen és Ziti, utóbbi elhúzott (6 órán belül be is ért, de szerintem nem hajtotta szét magát ;)….), larzen leállt beszélgetni, ő ugyanis akibacsit várta, és ezért lassan ment (meg másnap tervben volt neki egy K-100 30 km-es részletének bejárása). Az Újlaki hegyre már úgy értünk fel, hogy tomator és ganki kicsivel mögöttünk, larzen épp előttem, felvettem hát a tempóját. A Virágos nyeregnél volt az első ellenőrzőpont, nagyjából itt dőlt el, hogy larzennel megyek tovább. A tempó épp jó volt, élveztem a futást, beszélgetni is tudtunk közben. Kicsit később Kinga és Viktorino is utolértek, megelőztek, aztán mi őket, aztán ők minket, aztán… együtt mentünk négyesben :). Féltáv után kezdtem fáradni (mire jó egy félig kipihent maraton ;)???), de azért nagyjából tartottam a tempót. A rendezés eléggé puritán volt, volt egy pont 14-nél, a következő pedig 35-nél… ez igazából nem zavart minket, víz mindig jutott elég. 35 után le-lemaradoztam, de csak 10 m-re mindig, de a többiek bevártak, hiába mondtam, hogy mehetnek nyugodtan. Az izmaim masszívan fájtak, egy rövidebb szakaszon az egyik lábam talpéle is (na, ilyen se volt még…). 42-nél csokit kaptunk, ez feldobott, 49 után még két meredek kaptatót le kellett gyűrni, azért az kemény volt. Végre cél. A papír szerint 52 km, az idő 7:06. Nem is tűnik rossznak, így elsőre. Kinga és Viktorino a végén kicsit elhúztak, hogy biztosan 7 órán belül legyenek, larzen végig megvárt és segített. Ezért nagy köszönet, nélküle szerintem lassabb lettem volna. Ja, és nem elhanyagolható, hogy a tájékozódással semmit nem kellett bajlódnom, mert ahol már nem voltam ismerős, ő ott is mindig tudta az utat… A végén szép jelvényt kaptunk, zergéset. A célban már ott volt tomator és ganki is, ők féltávig mentek, kb. 28 km-t futottak. (Köszönöm, hogy megvártatok a célban! Az autójukban volt a hátizsákom ugyanis…) Legalább gankinak volt esze, és nem futott rá a V-Bp-re, mint én! Most elég durva izomlázam van… fogalmam sincs, mikorra pihenem ki. Azért jó volt ez így – az erdő gyönyörű sötétzöld, a virágok színesek, és láttunk ánizsillatú-levelű-ernyőst is, aminek már elfelejtettem a nevét az egyetem óta…

Elm Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57355
Anita,

ha jo ido lesz, akkor en ott leszek a csaladdal. Ha az elotte levo heten lenyomott apentat ki tudom heverni, akkor elindulok, ha nem, akkor szurkolok :o). Bar meg eleg tre az allokepessegem, de kezd javulni, majd apentan kiderul hogy mire lesz eleg...

Előzmény: Hauanita (57327)
miki Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57354
Ma lehet, hogy új korszak virradt fel futókarrieremben, bekocogtam reggel munkába. Ha ezt tudom rendszeresíteni, akkor munkanaponként 10 km könnyű futással gazdagodik az edzésem.
thomaso Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57353
Köszi, elnézek oda.
Kiváncsi vagyok mit szól majd hozzá a gyógyszerészem meg a kezelőorvosom :)
Előzmény: Viktorino (57348)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57352
Bíbor ucca. Fogarasi felôl egyirányú, a sarki Satsystem bolt táblájáról lehet felismerni. Mivel az utcai tábla sportboltra utal, 1x bementem oda stopperórát nézni. Az eladó is nézett mikor ilyet kerestem, aztán megláttam a padlótól plafonig sorakozó "vödröstápokat" és leesett :-)
Előzmény: Viktorino (57348)
Hiver Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57351
Végre futottam én is vmi értékelhetőt. Az eddigi 20-ak helyett 73-as lett a hetem, ebből a hétvége 23km (Budai25 TT Ákibácsival, emelkedők jól megfutva, nagyhalál, de jóhogyvége feeling) + 32km (K100-as szekcijó, mint azt már FUTURE írta - azt hittem, a szombati halál után ez még rosszabb lesz, de az első - nagyon sáros - pár km után kifejezetten jól esett). Hétközben még mindig csak "funkcionális" edzésekre futja az időmből, úgy mint: "elszaladok koncertjegyért", "elszaladok pénzt felvenni+postára", "elszaladok konyhabútort nézni", stb... Ezek az elszaladások ilyenkor szó szerint értendők, 20 perc futkora, közte 10-20 perc funkció, ésmármeg is van a félórás edzés :o)

Ja, még egy vicces a Budai25-ről: net szerint van csomagszállítás, a helyszínen kiderül, hogy mégsincs. Hát akkor most ezzel a hátizsákkal micsinyájjak?!?! Mire a bácsi: "Vidd magaddal, turista vagy, nem?!" Mire én kikértem magamnak, én futni jöttem! Lehet, hogy 1x meglepem magam egy pólóval, amin - a "magyar vagyok, nem turista" mintájára - "futó vagyok, nem turista" felirat lesz :o)))

Előzmény: FUTURE (57325)
kivi Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57350
Csak úgy mondom hogy beneveztem a K&H váltóra a Team Kivi-t és a Kerékpáros Topic lánycsapatát. Ez utóbbi is ontopic hír, mert Tibet helyére beugrott egy régebben ide sokat írogató hölgy, és ugye kanga233 is csapattag.
Hiver Creative Commons License 2004.05.11 0 0 57349
Szijja TB FB! :o)))
Előzmény: TB FB (57295)
Viktorino Creative Commons License 2004.05.10 0 0 57348
Tabletta.
A Fogarasi úti Tescotól a Kerepesi út felé eső első, jobb oldali, a Fogarasi útra merőleges utcában van a bolt. Saroktól 50m jobb oldalon.
Előzmény: thomaso (57345)
szilvi-019 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 57347
Huanita!Olyan jó volt olvasni a "visszatérésedről",hogy legszívesebben kimennék futni:-),de már nagyon sötét van és különben is megvolt ma már a jóleső 10-es.Irigykedek a "fenntről" jövő sugalmaid miatt,jó lenne nekem is valami hasonló.

A siófoki verseny helyett a férjem a most szombaton szervezendő Fila félmaraton mellett döntött.Tudtok erről valamit?Volt már ilyen többször is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!