Keresés

Részletes keresés

bekatalp Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57436
amatőr
először is köszi az ismtelt hozzászólást. a cipőm asics tn333 a köv.link alatt esetleg meg is tudod tekinteni http://www.taf.pl/athletesen/asortyment/kat.phtml?k=1&c=2&typ=0

én is csak most vettem észre a leírásánál, hogy "designed for short distances" :). remélem ez azért annyira nem vészes.

Előzmény: amatőr (57424)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57435
Hetvegen rajottem ha maskent hajtogatom a polokat sokkal tobb elfer a szekrenyben:) Van egy sor leghatul amiket sose hordok csak nincs szivem kidobalni oket es ket sor elol , koszonhetoen a zsenialis uj technikanak. Csak az a baj hogy tobb mar igy se fer el

Agicaa
szerintem filasat:)

Előzmény: kaktusz7 (57433)
amatőr Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57434
Te meg merted lépni a szóviccet...
Látszik, hogy gyorsabban futsz (a topikharag elől). :)
Előzmény: Lassú Nyíl (57429)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57433
Csak óvatosan, mert ha egyszer rád dől a pólós szekrény... :-)
Előzmény: aagica (57432)
aagica Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57432
Milyen pólót adnak? :))
Előzmény: Törölt nick (57431)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57431
Jon valaki a Fila7 futasra hetvegen? Szombaton 4 kor van, szimpatikus rovid a tav (7 kili) es a ligetben lesz. Indulas a mujegypalyatol. Van megrovidebb asszem 4km es felmaraton is, azok korabban indulnak
En nagyon gondolkozom rajta, ha nem jon kozbe semmi, biztos kinezek .
messengerina Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57430
Megoldódott! Juhéjj! :-)
Előzmény: messengerina (57425)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57429
Éjjen és virágozzék a Föltargia!!!
Előzmény: amatőr (57427)
Zsazsi Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57428
Macsa!
Hát, sajnos nem találkoztunk, én tegnap éjszaka már hazajöttem. :o( (Pontosabban :o), mert ahol én voltam nem szabad futkosni, pedig a tengerpart mindössze 200m-re volt.) Kegyetlen világ! :o(
Előzmény: __macsa (57330)
amatőr Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57427
ROHAN_ó!

le a letargiával! :)
Válasz megy.

Előzmény: ROHAN_ó (57389)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57426
messengerina
Küldtem egy emilt.
Előzmény: messengerina (57425)
messengerina Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57425
[K&H Maratonváltó, 2004. június 06.]

Kedves FutóBolond Hölgyek!
Ezúton keresnék magam helyett a Kerékpáros Topik 2.0 lánycsapatába egy fő hölgyet, kinek nem kell villámlábúnak lennie, de szívesen futna egyet.
Az ok amiért lemondanám: előtte való napon (szombaton) rendezik a Velence 10x nevezetű kerékpáros ttúrát, ahol 200 km körüli teljesítés a kitűzött célom. Sajnos ez tapasztalataim szerint azt jelenti, hogy másnap a lépcsőn le- felmászás és a futás kiesik a 'programból'. :-(
Viszont a KT2.0 csapatot nem szeretném cserben hagyni, így ha valaki úgy döntene, hogy tud segíteni, örömmel venném. Befizettük a részvételi díjat, ezt én bevállalom, tehát a részvétel ingyé'van! (Mézesmadzag ON.) :-)
Természetesen, ha nem érkezik mentőangyal - redukálom a V10x teljesítményt és próbálok indulni magam.

Akit érdekel, az itt megadott mélcímemen keressen meg, pls.

Köszönöm!
Messi

amatőr Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57424
bekatalp
A 2800 méteres Cooper kb. 4:20-as km-eket jelent. Ez a tempód közelíti tehát a rövid távú maximumod. A hosszú, alapozó futásra legalább 5:30-ra, sőt, inkább 6 perc körülire kell lassulnod szerintem.
A részben aszfalton futás nemhogy hátráltatná a felkészülést, hanem még óv is: ha nem muszáj, akkor felesleges a maraton talajára gondolva előre nyúzni a lábat. Többet nyersz a felkészülés kellemes talajú km-eivel, mint amennyire a versenyen "szokatlan" lesz az aszfalt.
Természetesen a cipő sarkalatos kérdés (gyakran a szó szoros értelmében).
Hacsak nem lebegő könnyedséggel vagy/és tudatos technikával, a sarkot kihagyva talpközépre érkezel futás közben, hanem a legelterjedtebb, sarokról továbbgördülő mozgással futsz, pláne aszfalton is, akkor kell a speciális futócipő.
/E témáról az utóbbi hónapokban sok érdekes hozzászólás olvasható pro és kontra, legfőképp miki tollából./
Előzmény: bekatalp (57415)
aagica Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57423
Kezdetben én is azt hittem, hogy vasárnap és akkor feltétlen részt vettem volna. De hétfőn szabadságot kivenni... Legalább munkaidő után lenne...
Előzmény: kaktusz7 (57418)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57422
Én is kívánok nagy kalappal / sok sikert (igény szerint;-) Most mindent belétek, hétvégén meg mindent bele!!! Mondhatni: bele-bele:-)))
maydayray Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57421
Jó kérdés, én sem értem, mert elmennék, de így? Anno ifjabb Knézy mondta, hogy édesapja temetésén (Isten nyugosztalja) kevesen voltak. Hétköznap du. háromkor??? Pedig oda is elmentem volna, csak ugye az embernek van egy munkahelye meg egy főnöke...
Előzmény: kaktusz7 (57418)
ispi70 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57420
Sziasztok!

Sajnos, rossz hírt kell közölnünk a Pilisi Hegyi Ultramaratonról:

A verseny szponzorálásától szinte az összes támogató visszalépett, így azt az elvárható szinten nem tudnánk megrendezni. Ezért nehezen bár, de meghoztuk a körülményekhez képest "legjobb" döntést:

A PILISI HEGYI ULTRAMARATON NEM KERÜL MEGRENDEZÉSRE.

A már befizetett nevezési díjakat a jövő hét elején visszaküldjük a feladóknak, egy részletes levél kíséretében. Minden érintettől elnézést kér a szervezőség.

kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57419
Dagad a pénztárcám. No nem a pénztől, hanem a sok szelvénytől, amivel mindenféle rajtszámot, meg pólót átvehetek. :-)
Az Apenta váltón reszkessetek! Ne az időnk miatt, hanem mert jön a Tri-run-nosaurus Rex. :-))
kaktusz7 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57418
Minden szimpátiám, de MIÉRT HÉTFŐN???!!!
Előzmény: KLUB Rekreáció (57414)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57417
A héten már valószínűleg nem leszek internetközelben, szóval most mondom: nagy-nagy hajrá mindenkinek, aki Budapesten, Bécsben vagy a világ bármely más pontján futja AZT a hétvégén. Az erő legyen velünk! ;)
FUTURE Creative Commons License 2004.05.13 0 0 57416
Sajnos sokszor már a saját nevemet is elfelejtem. :-) Csak annyit tudnék felhozni a magam védelmében, hogy az említett személyek készülődését hosszabban nyomon követtem. Rólad viszont nem tudok sokat. Titokban edzőtáboroztál? Nagyon elbújtál ám a nagyvilág szemei elől?! Akkor most tessék nyilatkozni az eddigi felkészülésről: Mikor, hol, mennyit? :-)

Külön a Te kedvedért: 2 nap 23 óra 42 perc 45 másodperc!

Egyébként sneci és offtopik szilvi is fut. De ők nem maratont.

Minden bolondnak: A rajt előtt lehetne valami topiktali Bécsben! (Na jó, azért bármilyen bolond ne jöjjön (csak futóbolond), mert túl sokan lennénk! :-))

Előzmény: caspi (57406)
bekatalp Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57415
kedves "amatőr"!köszi a hozzászólást, megpróbálok beszerezni egy polar pulzusmérőt, és a feljegyzett adatok tükrében biztos többet tudok meg magamról és a terhelhetőségemről is. Sajnos azt, hogy mennyire futok gyorsan vagy lassan azt nem tudom, általában csak érzés szerint csinálom. Cooper-en 2800-at futottam néhány nappal ezelőtt, de eléggé ki voltam a végére. Valóban nem különsképp számít, hogy mennyi idő alatt sikerül teljesítenem a távot, nagyon örülnék ha egyáltalán sikerülne végigcsinálni. Még egy kérdésem lenne. Ha nem aszfalton edzek (csak részben), a maraton az pedig aszfalton van, az számít??előre is köszi a válaszokat
Előzmény: amatőr (57410)
KLUB Rekreáció Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57414
Kedves Barátunk!


Az alábbiakban szeretnénk a segítségedet kérni a "Fuss a fényben" elnevezésű, hagyományteremtő, első futógálánk megrendezéséhez.

A 2004. május 24-én 13.00-15.00 óra között, a Margitszigeti Atlétikai Centrumban megrendezendő, demonstratív futógálát a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége, a Helios Mozgásakadémia Egyesület és a Klub Rekreáció Sport és Rendezvényszervező Iroda szervezi; célja a fogyatékosokkal szembeni előítélet, averzió és szánalom föloldása.
Bebizonyítani, hogy ezek az emberek is ugyanolyan, teljes életet élnek mint mi, látó emberek. Sőt, erősebbek, mert az 5 km megtétele számukra gyalog sem egyszerű, de ők legyőzték félelmüket és nekiiramodnak.


A rendezvényre kb. 80-100 fő vakot és gyengénlátót és ugyanennyi segítőt várunk.
A rajt 13.00 órakor lesz az Atlétikai Centrumnál, s a több mint 5 km lefutása után az Atlétikai Centrumba kb. 14 órakor futnak be a résztvevők.

Ezt követően adják át figyelemfelkeltő petíciójukat az Esélyegyenlőségi Miniszternek, és az Európa Tanács Budapesti Ifjúsági Központ képviselőjének, beszédet mond a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének titkára, a Budapesti és Pest Megyei Szervezetének főtitkára, Budapest Főváros Polgármesterhelyettese, Zugló Polgármestere.

Szeretnénk, ha minél több szimpatizáns futna a csapattal - akár az egész távot, akár a felét az Árpád-hídtól, vagy csak az utolsó pár száz métert - szimbolikusan kifejezve együttérzésüket: fekete szemüvegben.
Természetesen itt nem a látó futók egyéni teljesítménye a fontos, hanem a vak futók mögött való szolidarító futásra szeretnénk rávenni Titeket.


A lelátókra minél több szurkolót várunk, mivel igazán fölemelő élmény lenne ezeknek a bátor és kitartó vak embereknek - kikkel hónapok óta együtt készülünk, edzünk erre az eseményre -, ha egy lelátónyi ember tapsolná meg teljesítményüket.

Nagy szeretettel várunk a rendezvényre Téged és barátaidat, ismerőseidet, hiszen minden buzdító kiáltás, méltányoló hang, gratuláló taps nagyon jól esne vak barátainknak.


Segítségedet előre is köszönjük,

baráti üdvözlettel:


Mihalik Zsuzsa
Telefon:+ 36 20 236 5648
KLUB REKREÁCIÓ SPORT ÉS RENDEZVÉNYSZERVEZŐ IRODA
1052 BUDAPEST, Apáczai Csere János u. 5.
Telefon: + 36 30 200 6022
Fax: + 36 1 355 8313, + 36 1 318 2758
e-mail: info@klubrekreacio.hu
web: www.klubrekreacio.hu

amat Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57413
Sziasztok emberek !

Én is döcögtem egy kicsit ma ( 15 km, 5:07perc/ezer m )Nem esett jól a meleg, persze lehet, hogy csak azért, mert nagyon rosszul aludtam. Sajnos a kicsike lányom nagyon náthás és bizony kellemetlen volt az iccaka. Pár napig nem leszek itt, így most kívánok mindenkinek jó edzéseket a további napokra és aki esetleg versenyez a hétvégén, annak jó versenyzést !

-balazs- Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57412
Yessss!!! :))

Én pont a rakoncátlankodó achillesem miatt vettem ki a szekrényből pár hónapja a már egyszer visszavonultatott Pegazusomat. De már nem bír sokat. Jövő szombaton kisérem utolsó útjára.

Előzmény: miki (57407)
amatőr Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57411
/areob=aerob/

A nagy elméletgyártásban elment az idő, már nem lesz ma Europark oda-vissza...
Holnap azért felkészülök a tizedmaratoni versenyre! :)

amatőr Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57410
"Első maraton" téma:
amat hozzászólása abszolút tartalmazta a lényeget, és az egyénfüggőség, fokozatosság elve is előjött.
Egy nem túlsúlyos, némi sportos előélettel (kerékpár, úszás, kocogás) rendelkező motivált embernek 4 hónap okos és megfelelő felkészülés elég lehet a maraton teljesítéséhez, de mérlegelni kell, mi mennyit ér meg.
Az izmok pár hónap alatt jól reagálhatnak a terhelésre; az állóképesség, aerob kapacitás fejleszthető, bár ehhez már kevesebbnek tűnik a 4 hónap, de a legnagyobb probléma az ínakkal, ízületekkel lehet: azok jóval lassabban reagálnak a kihívásokra, azaz bizonyos értelemben pont fordítva: gyorsan reagálnak, rögtön jeleznek, ha még nincsenek felkészülve a hosszabb terhelésre.

bekatalp: jó, hogy lemondasz a lelkesedésből elkövetett túlerőltetésről, annak sérülés, biztos kudarc lenne a vége.
Heti 3 futás 1-2 hónapig bőven elég, utána lehet növelni heti 4-re, amelyből a hétvégi mindig a nyugodt, hosszú futás. Heti 5 futásra nincs szükség, hiszen remélhetőleg nem valamilyen álomidőre hajtasz, hanem a biztos teljesítésre. Alapvető, hogy nem a lefutott időt kell nézni, nem a tempót, hanem a távot. Általános tapasztalat, hogy amennyi a versenytáv, min. annyit illik hetente készülni. Persze nem most kezdésként kell nyomatnod a 40 km-es heteket, elég lesz június végétől, ha addig nem jelez semmid. Kb. 3 héttel a nagy nap előtt egyszer le kell futni min. 30, max. 35 km-t, de az első maraton előtt semmiképp nem kell magát a távot próbaképp, edzésképp teljesíteni, de még csak a közelébe menni sem.

Jó lenne tudnod, hogy a tempóddal, amivel most futsz, kb. hol helyezkedhetsz el az areob/anaerob energiafelhasználás skáláján, magyarul nem futsz-e túl gyorsan. :) A pulzusadatok is segíthetnének a helyes tempót alakítani, bár az esetleges magas adatokat magyarázná, hogy most kezdted a komoly mozgást.

Szavaidból az tűnik ki, hogy fiatal és lendületes vagy: a maratonnál ezekhez párosuljon a hideg fej!
Fejbenfutás rulez! :)

Előzmény: bekatalp (57408)
amatőr Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57409
Elm, ha te kocogsz, én meg megszakadok, akkor tán együtt beérhetünk a Wekerlén...
Jó lenne találkozni és csoportosulni: két narancssárga FB. :)
Előzmény: Elm (57380)
bekatalp Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57408
Kösz mindenkinek a segítséget az első maratonfutást illetően. Megfogadom, a fokozatosságot, azt hiszem egy picit széthajtottam magam, volt hogy egy pihenőnapot sem nagyon tartottam egy másfél hétig, de aztán kénytelen voltam egy kis szaunával egybekötött welness-hétvégét beiktatni. Most kb 5-6 Km. futok átlagos tempóban naponta, esténként néha egy kis erősítés. A sípcsontomon már kezdem érezni a terhelést úgyhogy visszaveszek a lelkesedésből. Pulzusadataim sajnos nincsenek ,nyugalmi állapotban kb. 60-65 (saját számolás).Kösz mégegyszer az eddigig és előre is további segítséget!!
miki Creative Commons License 2004.05.12 0 0 57407
No, hát olyan is van, hogy a hóhért akasztják. Annak ellenére, hogy rendszeresen zaklatom a topik úri közönségét az elméleteimmel, most a hétvégi szokatlanul gyors futás után bejelzett az achillesem.

Nem komoly azért, de mégis előszedtem a fél éve csak utcai sétálásra használt Pegazust és abban valami Balázséhoz hasonlító technikát próbálok leutánozni, valószínűleg mérsékelt sikerrel :-) (úgymint enyhén sarkon futás, nem előrehajlás, a lábhajlító erőteljes használata). Hirtelen felindulásból futottam is így 20 kilométert ma különösebb gond nélkül :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!