Keresés

Részletes keresés

bakosferi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8595
Szia sanyav8, olvastam az írásaidat, csak nem vagyok mindig gépközelben, hogy hamarabb válaszoljak.Nem tudom idén fogok-e búvárkodni, mert az a véleményem, hogy sznorkerrel is lehet csodákat látni alapáron, ugyanis az élőlények nagyrésze a parti sávban él max 20 méterig. Persze vannak érdekes dolgok lejjebb, tudom (roncsok stb). Most például pár hozzászólással ezelőtt említették a Blue Hole-t, ami azért fel tudna izgatni...Kérdés mennyi volna ez?Azért remélem, hogy fogunk látni szép élővilágot a szálloda előtt is, mivel-ahogy neztem-nyilt tenger van elotte, es abban barmi elofordulhat...Bocs, de ez a lokott gep atvaltott angol billentyure, es nem akarom piszkalni, mig el nem kuldom a hozzaszolast.Na udv:bakosferi
Előzmény: sanyav8 (8581)
firpo1 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8593

 

Sziasztok!

Sok utazó tart a gyomorbajtól /én is/ így idén új kisérletet végzek a betegség elkerülésére:

utazás elött 1 hét kefírkúra+TESCO kiszereléses Jégermatyi kivitele...prevenció céljából 1 hívás Gyurcsók "tegye rá a telefont" Józsibácsi.

 

Eddig csak az alkohol fertőtlenítő hatásában bíztam...eredmény: dalolva f....m be.

Hiába jók a kinti gyógyik...ha elvész két nap a lábadozással.Vagy elszáll a túra miatta...azért a Mózeshegyet megcsináltam gyorsan müködő gyomorral.!

 

Tapasztalatom azt mutatja érdemes feltérképezni a szálloda területén található

klotyikat...és kimérni a távot-kalkulálni az idővel.!!!

3 éve egy "csokitekercs-fél fürt szőlő" bombával felerősítve futottam SUNRISE csúcsot a part és szoba között.....amit pont akkor takarított szerencsétlen gyerek.

Idén a CROWN PLAZA idevágó szolgáltatásait tesztelem szept.13-tól.

 

Ha valakinek van jó ötlete a megelőzésre,rendszer felerősítésre kérem írja le.

enalim Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8592
Azt nem tudom, hogy hány fokos volt a víz, de nagyon jó meleg. Mi általában 3-szor mentünk le sznorizni. Egyszer délelőtt, egyszer délben és egyszer akkor, amikor mások már felfelé indultak, olyan 4 körül és akkor is nagyon jó volt a víz, pedig a nap már nem sütött erősen. Amire viszont számítanotok kell, hogy ekkor (november elején) már hamar lemegy a nap.
Előzmény: dvk71 (8591)
dvk71 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8591
Szia újra!
Na, az szuper, jó lenne ha jó lenne az a hosszú őszi szünet:)
Akkor a víz is több lehet 23-24c -nál -gondolom:)
Tavaly júliusban nagyon meleg volt:) tuti volt 30 c
Előzmény: enalim (8590)
enalim Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8590
Szerintem biztos jó lesz az idő, mert volt, hogy 35 fok volt. Inkább az esték hűvösebbek, olyan 20-25 fok körül. Legalábbis az én tapasztalatom szerint.
Előzmény: dvk71 (8587)
tombrez Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8589
Sziasztok!

Mi egy olyan szállodába szeretnénk menni Sharmon,ahol a parton nem túl sekély a víz,tehát lehet fürödni vízicipő nélkül is,viszont van stég és lehet snorizni.
Lehet,hogy túl sok elvárás így együtt,de pld tavaly Hurghadán a szálloda partja isteni jó volt,de snorizni nem tudtunk csak ha fakultatív mentünk el.
A legolcsobb ajánlat most a Bestnél van a Sol Sharmba,jókat írtak róla a Holidaycheck-en.Köszi előre is,ha lenne fotó azt meg méginkább.
enalim Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8588
Szia!

Köszi a választ.
Hippeseket láttál?Kicsit közelebbről: merre van ez a bolt, amit írtál, mert nem tudom a benzinkút helyét sem.
Köszi.
Ui: ez nekünk nagy segítség, mert rengeteg üveget kellene elcipelni.
Előzmény: lauszlau (8586)
dvk71 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8587
Szia!
Igazán köszi az infókat!!! Remélem összejön a dolog...
társaságunkban vannak akik nagyon szeretik a meleget, úgyhogy ezért is fontos, nehogy melléfogjunk:)
Előzmény: enalim (8585)
lauszlau Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8586
Lehet bébi ételt kapni, olyanok is vannak mint itthon.Ajánlom a 24Hét üzletet a benzin kútnál,ott biztos vannak.
Előzmény: enalim (8584)
enalim Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8585
Szia!

Mi már voltunk úgy, hogy október utolsó és november első hete és fantasztikus időnk volt, átlag 32 fokkal. Lehet, hogy csak jó időt fogtunk ki, nem tudom. Az első héten nagy volt a szél, de nem volt zavaró a nagy meleg miatt. A víz is jó meleg volt, csak akkor érződött hűvösebbnek, amikor délután ment le a nap. Este, amikor vacsorázni mentünk, akkor én egy vékonyabb pulcsit felvettem, de fázós vagyok...
Előzmény: dvk71 (8573)
enalim Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8584
Sziasztok!

Van valakinek olyan tapasztalata, hogy lehet-e bébiételt kapni Sharmban? Ha igen, akkor hol, milyen üzletben látott, és milyen márkájút?
Köszi a válaszokat.
dvk71 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 8583
Nekünk a 3. utunk volt, de eddig én megúsztam ,most viszont nem , de valaki innen már előre mondta , hogy mindenki elkapta náluk is és, hogy vigyázzunk:) Én sem tudom , min múlik a dolog...
Egyébként a partja a kinti búvárok szerint is az egyik legszebb!!!
Előzmény: magius (8582)
magius Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8582
Ez nem hiszem, hogy  szálloda függő. Tavaly egy OFF helyen voltunk a párommal 3 hetet és abból az elsőt hasmenéssel töltöttem el. Egy hét alatt 5 kg-ot leadtam.
Előzmény: dvk71 (8577)
sanyav8 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8581

Szia Bakos Feri!

 

Örülök hogy írtál, mi is csak 1 hétre megyünk. :)

Már nagyon várjuk!

Olvastad az irásaimat?

 

Üdv

Előzmény: bakosferi (8579)
sanyav8 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8580

Szia Bakos Feri!

 

Örülök hogy írtál, mi is csak 1 hétre megyünk. :)

Már nagyon várjuk!

Olvastad az irásaimat?

 

Üdv

 

Előzmény: bakosferi (8579)
bakosferi Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8579
Szia sanyav8, bocs, hogy az előbb csak így jelentkeztem, de valamiért nem engedett belépni a rendszer,és azt csak próbából írtam.Azért igaz, amit írtam, és remélem kellemes hetünk lesz ott a Grandban. Mi csak 1 hétre megyünk, de a barátaink, akikkel megyünk még egy hetet maradnak.Köszi Timkó a közvetítést!Üdv.
Előzmény: sanyav8 (8570)
bakosferi Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8578
Itt vagyunk...Szept 13. indulunk mi is, majd a reptéren összefutunk biztos.Üdv
dvk71 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8577
Hy!
A szállodáról még annyit, hogy minden rendben volt kivéve , hogy mi 6 emberből öten igencsak betegek voltunk...előjött a fáraó átka, láz stb szédülés hasfájás...elég gáz volt,de visszamennék oda...Volt helyi doki a szállodában, adott gyógyszert és injekciót is akinek kellett...
Ja! szobát első kérésre cseréltek, mi megnéztünk vagy négyet:)
kaja jó volt és sokféle ,a parti étterem is nagyon hangulatos volt..
Előzmény: magius (8575)
KnéZs Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8576
Régebben a magyar Lighthouse kinti képviselete volt a C- Fun , mostanság szétváltak , a C-Fun-nál maradt Dénes , mi velül szoktunk merülni ,mint pár napja kisregényt írtam róluk :-)) . Lighthouse kint más partnert keresett , őket én személyesen nem ismerem , de állítólag 3.osztályú bázissal szövetkeztek :-( , a hajójuk nem jó. Én ezt hallottam.
Előzmény: sanyav8 (8574)
magius Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8575
Köszi, akkor oda megyünk.
Előzmény: dvk71 (8572)
sanyav8 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8574

Sziasztok!

 

Búvárkodásban kérnék segítséget.

 

Írjátok hogy van a C-FUN meg a LIGHTHOUSE. Melyikkel érdemes menni???

 

köszi

dvk71 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8573
Sziasztok!
Ha volt valaki Egyiptomban október -novemberi időszakban ,írja le legyen szíves,hogy milyen a hőmérséklet , illetve elég meleg- e még a víz???Nézegettem ezzel kapcsolatos dolgokat de csak tutibb ha van semélyes tapasztalata valakinek. Őszi szünetben készülünk- okt. vége ..Köszi!
dvk71 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8572
Szia magius!
Az El Faraana partja csodás:) tavaly nyáron voltunk ott, készülünk vissza ősszel..Sokféle hal van, ráják többféle, reggel beállsz a vízbe , kis idő múlva körülrajzanak a halak a derékig érő vízben...papagájhalak, pillangóhalak stb...sokszor a búvárokat és sznorisokat a hajók is ide hozzák..
Előzmény: magius (8571)
magius Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8571

Sziasztok!

 

Tudja esetleg valaki, hogy sznorizásra a Ras Umm Sid (El Faraana), vagy a Shark's Bay (Sultan Gardens, vagy Pyramisa) a jobb választás?

sanyav8 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8570

Szia Timi!

 

Annyira nem vagyok elkeseredve, mondom, nekem jobbnak tűnik a Grand, mint a Faraana, ezért is döntöttünk a két szálloda között végül a Grand mellett. Az igazság az, hogy szinte mindegyik hotelről írtak negatív dolgokat a neten, ha csak ezt nézném, akkor nem mennék egyikbe sem!

 

Snori szempontjából viszont biztos, hogy jobb a Faraana, de oda ahogy írjátok át lehet menni. A Grand hotelnél viszont a mély víz szerintem izgalmas :)

(Földközin pl. ahol utoljára voltunk mindig átmentünk snorizni a gyorsan mélyülő sziklás partra mivel ott voltak komolyabb halak, aztán lehet hogy itt Sharmban nem így van...)

 

Bakos? nem látom sehol őket?

 

A fizetős szabad strand napernyős?

 

 

 

 

Előzmény: btimko (8567)
zepj Creative Commons License 2009.08.22 0 0 8569
Szerintem a kartagó előfoglalással olcsóbb ha megvan hova szeretnél menni általában a best drágább, de last minut uttal ki lehet fogni mindegyiknél nagyon jó árat. Szerintem a neckermann a legdrágább, főleg a plusz kölcségeknél! A king tursnak nagyon jók a kairó+nyaralás utjai ha rászámolod a fakultatív árait nemigazán jössz ki többre más irodával, ha látni akartok, márpedig van mit látni. Szia!
Előzmény: Dénes81 (8566)
btimko Creative Commons License 2009.08.21 0 0 8568
Azt elfelejtettem hogy az El Fanar street vege azert eleg messze van, ugyhogy ne gyalog indulj el hanem taxival mondjuk, 10LE-t kell mondani.
btimko Creative Commons License 2009.08.21 0 0 8567

Szia Sanya!

 

El ne keseredj! Meg oda sem ertel! :)

Ne csak azt az egy felig-meddig negativ hozzaszolast olvasd el, hanem a korabbi sok-sok dicserot is. Ne gorcsolj ra mar az elejen, hogy rosszul valasztottal, mert akkor ez fogja az egesz nyaralas hangulatat meghatarozni, es az sem fog tetszeni ami egyebkent tetszene :) Ne szurj ki magaddal, nyaralsz, engedd el magad, biztos hogy mindent latni fogsz amire csak kivancsi vagy! Ez csak barati jotanacs, nem akarok szemelyeskedni :)

 

Javaslom hogy spanolj ossze a Bakosekkal, utastarsaid lesznek szinten a Grandban, jokedelyu, nyitott, kedves emberek. Valoszinuleg ok is mennek buvarkodni.

 

A Faraana (egyebkent Fanara) hotelek Ras Um Sid-en vannak, itt talalhato egy jo kis merulohely a hotelek elott, a "Temple". Ide eljuthatsz hajoval is ha buvarkodni szeretnel, vagy a partrol is tudsz sznorizni. Megprobalhatsz bemenni valamelyik hotelbe - Club Fanara Reef vagy Iberotel Club Fanara - vagy oldalrol az utrol lesetalni ezekre a strandokra, de megvan az eselye hogy megallitanak, vagy felfedeznek a strandon, megkernek hogy fizess a strandhasznalatert vagy tavozz, ez kellemetlen lehet. Ezt elkerulheted ha az e melletti nyilvanos strandra mesz be, ami 30LE ha jol emlekszem. Ugy jutsz el oda ha a hoteled elotti utcan balkez fele (El Fanar street) elmesz egeszen az utca vegeig. Ott meglatsz egy vilagitotornyot es egy fem madarakbol allo emlekmuvet. Ket strand is van, az egyik bejarata az emlekmu mellett van a lejto aljan, de neked a masik kell, aminek a bejarata meg a lejto tetejen van jobbra, ahol taxik allnak. Nagyon sok lepcso visz le a strandra, ne ijedj el!

 

Ezen kivul buvarkodashoz rengeteg szep helyi merulohely van meg, mindet csak ajanlani lehet, ha gyakorlottabb buvarok vagytok akkor pedig Ras Mohamed vagy Tiran sziget ki ne maradjon.

 

A Grandtol jobbra es balra nagyjabol ugyanolyan jellegu partot talalsz, a Grandtol balra levo mellekutca vegen is van egy nyilvanos strand.

 

A Ghazala stradja valoban homokos, lassan melyulo, kisebb korallszigetek vannak, de beljebb kell uszni hozza.

 

Jo pihenest

Timi

Előzmény: sanyav8 (8555)
Dénes81 Creative Commons License 2009.08.21 0 0 8566
Köszi szépen!

Még annyi,hogy az árakban nagy különbség van ezek között az irodák között?
Előzmény: zepj (8565)
zepj Creative Commons License 2009.08.21 0 0 8565
Szia! Mi utaztunk már a kartagóval semmi gond nem volt, először azzal az irodával voltunk ami csődbe ment malda, most az anubissal megyünk. Szerintem azok az irodák akik évek óta a piacon vannak gond nincs.
Előzmény: Dénes81 (8562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!