Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.15 0 0 220793

Imádok varrni. :-)

Nekem ez kiikapcsolódás, nem topmanageri órabérben mért munkaidőráfordítás....

 

 

Előzmény: Frajti (220789)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220792

Sarolta Bellon Kft. a csepeli gyár területén:

http://sbellon.hu/

Bár a honlapjukból leginkább az derül csak ki hogy ponyva készítéssel is foglalkoznak. 

Ponyva és  bőrdíszmű kellék, szerszám meg ilyesmi dögivel és jó áron. Ha kis tételt veszel akkor is szó nélkül kiszolgálnak. Én sokszor vásárolok náluk pl. gyöngyvásznat (cordura, ptp - ki hogyan ismeri).  Ez az a tipikus sporttáska anyag. 140cm széles és métere 800Ft volt egy pár hónapja. ...és a lényeg hogy van belőle vékonyabb is, amit én bélésnek szoktam használni.

Előzmény: ásítósmacska (220782)
Nemo Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220791

A tolvajok egy része szemlátomást nem tudja, hogy a madárfogásos felfüggesztésű csomagtáskák egy mozdulattal leoldhatók a tartóról. Máskülönben már régen lelopták volna a biciklimről a csomagokat akármelyik hosszú túrán...

 

Olyan-amilyen (pszichológiai jellegű) védelmet kizárólag a szoros lekötözés nyújt. Vagy éppenséggel egy kosár, melynek alsó drótjai között üggyel-bajjal átbújtatható a felfüggesztőkészülék, de leszedni csak hosszú szenvedéssel lehet. Nekem csak elöl van kosaram, a hátsó táskákat a keresztbefekvő nagy hengerzsák védi a tolvajoktól.

Előzmény: Elm (220786)
ottar Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220790

Azért nehezebb lecsatolni,  mint egy kosárból egy rögzítetlen hátizsákot kikapni. 

 

Előzmény: Elm (220786)
Frajti Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220789

3500 körül vettem, Szép-kártyát is elfogadnak... Míg ha magad veszel egy anyagot, méretre vágod, gumit varrsz bele, etc. Ugyanott leszel, csak időt is áldozol bele, nálam pedig az súlyos pénz. Szóval bőven nincs csilliókért.

Előzmény: ásítósmacska (220787)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220788

Tehát kb. féltucatnyi szabályt szegtek.....

 

Lehet, ott a helyszínen kellett volna vkinek fotózni, és elküldeni a feljelentést.

De eredménye lett volna...?

PÜffffff.....

 

 

Előzmény: Grizzly. (220785)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220787

csilliókért, gondolom....

 

 

Előzmény: Frajti (220783)
Elm Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220786

Öööö...

 

"Piros lámpánál megállsz, valaki más hátizsákod kiemeli"

 

"klickfix rögzítésűeknél pont az a jó, hogy gyorsan lecsatolhatóak"

 

ez így egy mondatban, olyan fura egy kicsit, nem...? :o)

 

Vagy a klickfix-et piros lámpánál nem lehet lecsatolni csak úgy?

Előzmény: Frajti (220770)
Grizzly. Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220785

20/1984 KM rendelet:

 

10. § (1) A helyi forgalomszabályozás célja, hogy a közúti jelzések alkalmazásával közölje a közlekedésben résztvevőkkel azokat a különleges kötelezettségeket, korlátozásokat, tilalmakat, vagy veszélyhelyzeteket, amelyekre az adott helyen a KRESZ-ben foglalt tételes magatartási szabályok betartása mellett figyelemmel kell lenniük.

.....

(4) Ha az út teljes - vagy csak egyik forgalmi irány számára történő - lezárása válik szükségessé, megfelelő forgalomterelésről gondoskodni kell.

(5)32 Úton folyó olyan munkavégzés esetén, amely az út forgalmát érinti, a munkavégzésre engedéllyel rendelkező köteles a szükséges ideiglenes forgalomszabályozási feladatra (forgalomkorlátozás, forgalomterelés) tervet készíteni és azt a tereléssel érintett út kezelőjének (tulajdonosának) jóvá kell hagynia.

....

(8)34 A járdán, valamint a gyalog- és kerékpárúton végzett munkával elfoglalt területet, valamint a járdán, továbbá a gyalog- és kerékpárúton lévő - a közlekedés biztonságát veszélyeztető - akadályt el kell keríteni és arra a gyalogosok és kerékpárosok figyelmét veszélyt jelző táblákkal fel kell hívni. Amennyiben a járdát, valamint a gyalog- és kerékpárutat teljes szélességben le kell zárni, a gyalogosok és kerékpárosok közlekedésének céljára az úttest szélén legalább egy gyalogos közlekedésére alkalmas sávot kell kialakítani, vagy a gyalogosok és kerékpárosok biztonságos közlekedését más módon lehetővé kell tenni.

 

14. § (1) Az úttesten végzett munkával elfoglalt területet, illetőleg az úttesten levő - a közlekedés biztonságát veszélyeztető - akadályt piros-fehér sávozású korláttal, terelőfüzérrel, terelőkúpokkal, vagy más, hasonló eszközökkel el kell keríteni (részleges útelzárás). Éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ezen felül az elkorlátozott terület kezdetét és végét - legalább a megállási látótávolságból észlelhető, folyamatos piros vagy villogó borostyánsárga fényt adó - lámpával meg kell jelölni, vagy az elkorlátozó elemeket fényvisszaverő felülettel kell ellátni. A lezárt terület előtt el kell helyezni az „Úton folyó munkák”, valamint az „Útszűkület” jelzőtáblát. Az elkorlátozásra a nyíl alakban sávozott piros-fehér színű tábla alkalmazható.

....

(3)43 Azokat a közúti jelzéseket, amelyek az útépítés miatt nem érvényesek és emiatt megtévesztőek lehetnek, el kell távolítani, illetőleg le kell takarni.

Kapásból most ezeket találtam, amit konkrétan megszegtek, most nincs türelmem többet összeszedni, de én már ezért kiosztanék 3-4 hónap felfüggesztettet az érintetteknek, hozzászámolva a közúti veszélyeztetést is (rákényszerítették őket a korláton átmászásra, ezzel szándékosan veszélyhelyzetet okoztak). Ezt szegték meg (csak kisebb mértékben) a Margit-hídon is a kerékpársáv újrafestésekor, ezért volt nagy felzúdulás, meg egy nagyrészt hazugságokat tartalmazó újságcikk a velveten a gonosz járdán száguldozó kerékpárosokról, akik nem voltak hajlandók átugratni bringával a korláton és forgalommal szemben tekerni az autók között.

Előzmény: ásítósmacska (220780)
dhpage Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220784

túraboltokban kell legyen ezerféle méret, hiszen vannak elég méretes túrahátizsákok is.

Előzmény: ásítósmacska (220782)
Frajti Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220783

Deuterből többféle méret és szín is van, Nomádban lehet kapni pl.

Előzmény: ásítósmacska (220782)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220782

Nem tudjátok, hogy ilyen védőzsák anyagot (méterben) lehet-e kapni valahol...?  Eddig még nem találtam olyat, ami valóban vízhatlan lett volna.

Egy hátizsákhoz akarnék varrni esőhuzatot, a készek közül nem láttam még olyat, ami passzolt volna.

 

 

Előzmény: dhpage (220779)
papirusz8 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220781

Egy szavazat a csomagtartóra rakható egyoldali táskára. Abus gyárt mindenféle méretet, az enyém vízhatlan is (bár külön adtak hozzá egy vízhatlan borítót, nem tudom minek, soha be nem ázott anélkül sem).

Előzmény: dhpage (220779)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220780

Tegnapi abszurd:

 

Jövök a Kopaszi-gát felől, mennék át a Lágymányosi-hídon Pestre. A foltozott "patchwork" kerékpárutat már-már megszoktam, de hogy mindenféle jelzés _nélkül_ egyszercsak egy munkagép jön szembe, és torlaszolja el az utat pont a rézűs felhajtó felső végén, és "csavard fel a szőnyeget" módra tolja velem szembe az aszfaltcsíkot teljes szélességében....... - hát erre nem számítottam. A gyalogos "sávban" meg embermagasságú sóderhegyek. Menekülési útvonal nuku. Pár mp-es különbséggel érkeztek utánam további bringások - hát volt anyázás bőven. :))))  A munkások tojtak arra, hogy már szemből is 10-12 bicajos próbálja kitalálni, hogy "akkor ezt így most hogy?????"...  Kénytelenek voltunk átemelni a bringákat a terelőkorláton, és a szembejövő forgalom mellett az úttesten megkerülni a tankcsapdát.

Agyrém!!!!

Hazafelé már másik hídon jöttem, nem tudom, mit hagytak ott, miután letolták az aszfaltcsíkot.....

 

És akkor ne beszéljünk a szintén abszurd "terelésekről" a Szerémi úton .... a Hauszmann kereszteződésben - ahol az egyetlen átkelési lehetőség az, hogy feltolod a bringát a Trófea étterem teraszára, majd átbucskázol az autók között a túloldalra. VAgy a Hengermalom útnál a bokáig sittben átmászás, majd a túloldali járdán a nedvességtől U alakúra formálódott usb-lapból készített "híd" a felbontott járdarész felett..

 

Nincs valami előírás arra, hogy útépítés esetén azért valami vállalható minőségű utat kell garantálni....????

Mert szerintem nem lenne lehetetlen, csak az emberi hanyagság, és nemtörődömség.... :((((

dhpage Creative Commons License 2014.10.14 0 0 220779

+1 szavazat a kosárra.

 

bármit lehet benne szállítani, csak egy erős gumipók kell hozzá. nemrég vettem hozzá olyat, aminek 1-1 karabiner van a végén, ez biztosabb, mint a horgos és nem szúródik bele a kezembe naponta 2x. :)

 

eső ellen meg lehet kapni védőzsákot túraboltban, amit bármire rá lehet húzni, ha kell. ezért én biztos nem cipelnék egy kétoldali túrázós vízhatlan táskát, amit ráadásul nehezebb cipelgetni pl. egy boltba bevinni.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (220768)
ottar Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220778

Nem, a Klick Fix a rögzítő szabvány neve... Ahogy nézem több gyártó gyárt ilyen módon rögzíthető holmikat. 

(Kormányra is és a csomagtartóra is létezik...)

 

Előzmény: sportos_nick (220767)
Grizzly. Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220777
Nemo Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220776

Szervusz!

 

Nagy szeretettel ajánlom megfontolásra saját tapasztalataimat csomagtartó- és kosárügyben. Röviden: hátulra erős csomagtartó, arra madárfogású vagy hasonló felfogatású, göngyölőzáras, vízhatlan csomagtáska (akár csak az egyik oldalon), előre pedig valamilyen kosár.

 

Ideálisnak a hátsóval együtt alkalmazott első csomagtartót mondanám, de azt ritkán lehet kapni. Ügyes kezű ember egy szerencsésen kiválasztott hátsó csomagtartót rá tud berhelni a merev elülső villára is. Az én gépemen ez háromévente elfárad (a sok ütés-veréstől egyre több helyen eltörik), s olyankor újra elő kell szednem a találékonyságomat, mert a múltkor vásárolt csomagtartó ekkor már nem kapható.

 

Teleszkópos első villához kormányra lógatható elülső kosarat használhat az, akinek nincs sok szem előtt tartandó cipelnivalója.

Előzmény: sportos_nick (220764)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220775

Nem bizony. Kisebb esőben ráhúzom a hátizsákra az esővédőt. Ha nagy eső van, akkor beteszem egy hatalmas nejlonszatyorba az egészet inkább. De valószínűbb, hogy lusta disznó módjára autóba ülök...

Előzmény: sportos_nick (220773)
Butch Cassidy Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220774

Én is. Még sosem emelték ki belőle a notebookot. Ellenben már hagytam el több ruhadarabot úgy, hogy magától kiugrott.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (220768)
sportos_nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220773

Nem hangzik vízállónak.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (220768)
oleandro Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220772

ja, én is pókozok legtöbbször. De nagyobb transzportra felteszek egy ilyet, könnyű, olcsó, vízhatlan, a célnak megfelel.

 

kosárba ne tegyél értéket!!!

Előzmény: H_G (220769)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220771

Ki kell szednie a gumikötél alól, és van tükröm. De persze ebben a világban minden lehetséges.

Előzmény: Frajti (220770)
Frajti Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220770

Piros lámpánál megállsz, valaki más hátizsákod kiemeli... a klickfix rögzítésűeknél pont az a jó, hogy gyorsan lecsatolhatóak, és jópár akad már, ami hátizsákként is hordható.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (220768)
H_G Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220769

Én egyszerűen két erős gumipókkal rögzítem a hátizsákot a csomagtartón. De ez vack primitív megoldás, legalább 4 másodpercig tart levenni :)

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220768

Én a hétköznapi közlekedésben a kosár híve vagyok. Ha bemész a boltba, hátizsák kiemel.

Előzmény: sportos_nick (220764)
sportos_nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220767

Klick Fix kormánytáska, ha jól látom. Vagy termékcsoport? A csomagtartóval jobban szimpatizálok.

Előzmény: ottar (220765)
sportos_nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220766

Ja igen, egy kérdés felmerült: van-e olyan megoldás, amit ott lehet hagyni rövid időre? Pl. 2 órára, vagy eszembe se jusson?

Előzmény: sportos_nick (220764)
ottar Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220765

Én épp hasonló cipőben mászkálok, és valószínű valamelyik Abus Klick Fix(tehát gyorsan, egyben lekapható), oldaltáskaként is használható, vízálló cuccot fogom megvenni. 

Vagy még a Berguson árul VauDe hátizsákot, amit szintén KF-el lehet a csomagtartóra csattintani. 

Szerintem.

 

Előzmény: sportos_nick (220764)
sportos_nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 220764

Sziasztok!

 

Tervben van véve, hogy BKV-ről bringára nyergelek át.

Valahogyan a csomaghordást kéne megoldani, kézenfekvő a csomagtartó + táska. Kérdés, mit lenne érdemes.

A bringa egy 2007es vagy 2008as (már nem emlékszem) Merida T2 Speeder.

Gondoltam, hogy bemegyek egy boltba és egyszerűen megkérdezem az eladókat, de ők nyilván azt adják, amijük van, rosszabb esetben rám sóznak valamit, én meg azért valami jobb megoldást választanék.

Nem túrára kell, városi használatra.

Van ötletetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!