Keresés

Részletes keresés

GGabor1 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4053

Illetve írtad, hogy a vizet is csak mértékkel igyam. Ezalatt körülbelül mekkora menyiségre gondolsz? Például napi 2 liter (mondjuk 1 liter lúgos és 1 liter sima) az okés? :)

GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4052

OK, köszi.

Protunpumagátlók részletezése: hát ha van hozzá kedved-időd.... :)

blaster1889 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4051

A nolplaza egy protonpumpa gátló a sok közül. Nyugodtan elhagyhatod, csekély az esélye a gyomorsav túltermelődésének. (Ha érdekel kifejtem hogy hatnak a protonpumpa gátlók :) ) Ha mégis több lenne a sav, akkor csak pár napig, és a lúgos víz megfelelően kompenzálja.

Előzmény: GGabor1 (4050)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4050

Vagy esetleg egy darabig még vegyek be mondjuk minden 2. nap a nolplazából? Csak hogy mégse legyen olyan "hirtelen" a leállás. :)

GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4049

Hát 2, 5 évig szedtem a 20 mg nolplazát (ez a leggyengébb, ha jól tudom), napi 1X, remélem ez még nem elég ahhoz, hogy komolyabb mellékhatások kialakuljanak. Bár tényleg nem vettem észre, hogy komoly emésztéis gondjaim lennének (széklet is mindig rendben), a laborok is jók, szóval csak nem tűntek még el a pepszi a gyomromból. :))

És attól vajon nem kell tartani, hogy most, hogy "hirtelen" abbahagytam a savcsökkentő szedését (mondjuk máshogy nem is tudam volna, elvégre az adagat napi 1-nél nem lhet csökkenteni) még jobban el fog savasodni a szervezetem? Hallottam valami olyat, hogy ilyenkor, gyógyszerelhagyásnál átmenetileg még több savat termel a szervezet. Ez így van vajon? Illetve később "normalizálódik" majd?

Bár gondolom ha tényleg iszom a lugos vizet, és nem eszek-iszok olyat, ami igazánb savat csinál, akkor csak nem lesz gond.

Előzmény: blaster1889 (4048)
blaster1889 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4048

A lényeg hogy semmiből ne vigyél be túl sokat vagy túl keveset. Szerintem ha lúgosítani akarsz, akkor a víz a legjobb megoldás. Azt is csak mértékkel. A savcsaökkentők tartós szedése komoly gastroenterológiai gondokhoz vezethet, pl. nem lesz elég pepszin a gyomrodban, ami elpusztítaná a baktériumokat, amiket a sajttal viszel be.

A lúgos víz okés szerintem.

Előzmény: GGabor1 (4047)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4047

De ha mondjuk a gyulladás okozza a savasodást, akkor mi lenne a teendő szerinted? Ebben az esetben is jó, ha megpróbálok "lúgosítani" különféle gyógyvizekkel vagy lúgos vizekkel, nem?

GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4046

Inzulinhiány biztos nincs. Meg szerintem annyira más se, mert emésztési problémáim gyakorlatilag nincsenek, és sosem volt súlyos a gyulladás, ahogy írtam, illetve egyáltalán nem is meszesedett (ezt ultrahang és CT is többször kimutatta). Tehát nem "standard" gyulladásról van-volt szó. De köszi a leírást. :)

blaster1889 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4045

Oké, akkor menjünk bele. A hasnyálmirigy gyulladás esetében fibrotizálhatnak a langerhans mirigyek, amik hormonokat termelnek, valamint a hasnyál összetétele megváltozik. Például nem termel elég tripszint, kemotripszint vagy karboxipeptidáz-A -t ami elengethetetlen a fehérjék és polipeptidek bontásához, ami a belső pH megváltozásához vezet, ami savasodáshoz. De lehet hogy lípázból nem termel eleget, ami kell a zsírokhoz, olajokhoz, amiből zsírsavak lesznek. Szintén vezethet savasodáshoz. Az alfa-amiláz csökkenése a keményítő és glikogén bontásához kell, ami meg pont hogy jót tenne, de ha egyszer nincs...akkor marad a savasodás. Továbbá ha a mirigy nem termel megfelelő mennyiségű inzulint, akkor nem csak a diabetes jön szóba. Az inzulin  a fehérjék és zsírok anyagcseréjére egyaránt hatással van, fokozza a szervezet cukorfelhasználását, a májban és izmokban a glükogén felépítését. Inzulin hiányában olyan anyagcseretermékek halmozódnak fel a vérben (aceton, ecetsav...) ami a vér elsavasodásához vezet. Folytassam?

Hidd el a te savasodásodat a pancreas gyulladásod okozza.

 

 

u.i. nem bántásból írtam

Előzmény: GGabor1 (4044)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4044

Igen, de az enzimeket pótolom a Kreonnal, illetve elég enyhe fokú gyulladásom van. Sőt elvileg már nincs is, kb. egy éve lehúzódott a gyulladás (mondjuk több mint egy évig be volt gyulaldva azelőtt), illetve gyakorlatilag egyáltalán nem károsodott a szerv. Szóval nem hinném, hogy ez önmagában elég volt egy komoly elsavasodáshoz, főleg ilyen étrend mellett, bár nem vagyok orvos. :)

Mindegy, az biztos nem át, ha lúgosítok.

blaster1889 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4043

A krónikus hasnyálmirigy gyulladás esetében sok fontos enzim nem termelődik, amik az emésztést segítenék, továbbá hormonzavarhoz is vezet. Ez önmagában elég biokémiai indok az állandó elsavasodásra.

Előzmény: GGabor1 (4042)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4042

Hát nem tudom, én kb. 2, 5 éve életmódot váltottam, illetve az étrendemen is jelentősen változtattam, gyakorlatilag krumplin, pirítóson, meg minimális sovány húson, sajton és kevés gyümölcsön-zöldségen élek az alapbetegségem (krónikus hasnyálmirgy-gyulaldás) miatt, tehát gyakorlatilag semmi olyat nem eszek már időtlen-idők óta, ami igazából savat csinálna (kávéről, alkoholról nem is beszélve, ilyenekkel sosem éltem, ahogy pl. cigizni se cigiztem), és mégis szednem kell a savcsökkentőt, különben gáz van. :) Szóval azért az életmód, meg étrendváltás se mindig elég szerintem, legalábbis önmagában.

Mondjuk ez most már a 2. olyan napom, amikor nem vettem be a bogyót (lúgus vízzel kísérletezek, ahogy írtam), és eddig nagyjából megvagyok, szóval hátha most sikerült elhagyni a gyógyszert.

blaster1889 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4041

Szerintem a te viselkedésed és körültekintésed a követendő példa. Tényleg! Amit leírtál, az egyik legjobb folyamat, ahogy a refluxot kezelni lehet.

Előzmény: Törölt nick (4040)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4040

Nekem is refluxom van, átéltem a gyomortükrözést, szedtem savcsökkentőt (protonpumpa-gátlót) a nyelőcsőben erosiók láthatóak, amit rendesen érzek is. Úgy fájt a mellkasom, mint akit mellberúgtak.  Ajánlottak valamit, amiben nem nagyon hittem, de kipróbáltam. Elkeztem gluténmentes élelmiszereket enni (kenyér, búzaliszt, rozs, stb kilőve) és ez nagyon bejött. Kb. Két hete csinálom, már nem kell a Rabyprex 40 mg sem. Úgy érzem egyre kevésbé vagyok savas, a gyomrom pedig egyáltalán nem ég már. Később talán visszalehet térni ezekhez az élelmiszerekhez, de az biztos, h alapvető életmód és étkezési szokás változtatásra van szükség. Mindezeknek persze alaposan utána kell járni, mert ezt nem a gasztroenterológus ajánlotta. A további tapasztalataimról majd beszámolok. :)

G.B.Bejja Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4039

Az én fájdalomküszöböm is a nulla körül van, de a gyomortükrözés szerintem nem fáj.

A szó szoros értelmében "taknyom nyálam folyt", ami baromira kényelmetlen meg kellemetlen, de nem fájdalom.

 

Szerintem kibírható, a vastagbéltükrözéssel összehasonlítva kész havaj...:)

Előzmény: sz2.andi (4031)
gombóc63 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4038

Kétszer bódítottak, az elsőnél az égvilágon semmire nem emlékszem, a másodiknál lerövidült a vizsgálat számomra. Másodszor amúgy magánrendelésen bódítottak és ott nem mertek annyi Dormicumot adni. Szóval jóval humánusabb ez a vizsgálat így, és igen, az én fájdalomköszöböm is gyenge.

 

Előzmény: GGabor1 (4037)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4037

És úgy tűrhető? :D Gondolom azért úgy is lehet érezni ezt-azt, ugye?

 

s.andi: megvagyok, köszi. :)

Lúgos víz: igen, tudom, nem szabad világba inni. :) A természetgyógyász is mondta, meg a honlapon is szerepel (naponta 1 liter, először hígítva).

sz2.andi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4036

Ó de nagyon köszi az infót! Nem tudtam, de akkor majd rákérdezek. Még ha borítékot is kell adni (az olajozás mindig kell...), azért mégse mindegy, hogy mennyibe fáj :)

Előzmény: gombóc63 (4035)
gombóc63 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4035

Nos ez nem igaz. Kórházban tb alapon csinálták nekem bódításban. Kérni kell, nem reklámozzák, mert macerás.

Előzmény: sz2.andi (4031)
gombóc63 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4034

Nekem 4 éve ezt adták mikor kiderült a baj, de bevallom egy hónap után elhagytam.  Hogy jobb-e...??

Előzmény: ann6 (4026)
sz2.andi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4033

Köcce, de amúgy óvatos legyél, nem lehet ám világba inni a lúgosított vizet azt hallottam. Valami szakemberrel beszélj róla, mennyit hogyan (doki, gyógyszerész)!

Előzmény: GGabor1 (4030)
sz2.andi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4032

Szívesen! Én most enyhén lúgosított Kristályvizet iszom. Talán többet ér, mint búcsún egy pofon :))

Előzmény: GGabor1 (4029)
sz2.andi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4031

Köszi a részletes infót. Kb. ettől tartottam én is, mivel nekem is alacsony a fájdalomküszöböm :)) Biztos engem is megviselne. Ha mindenképp kell, persze alávetem magam, de furcsa módon az orvos ezt úgy ajánlotta fel nekem, mintha kívánságműsor lenne. Egyelőre tehát kivárok, halogatok amíg lehet. A háziorvos mondta, hogy lehet altatásban (bódításban?) is csinálni, de csak maszeknál. Mondjuk elkerekedett a szemem, amikor megláttam az árát a neten.

Remélem neked hasznos volt legalább és jól vagy, ha már átestél rajta.

Előzmény: GGabor1 (4028)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4030
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4029

Ez valami Füredi ioninált lógus víz vagy mi a fityfene. A természetgyógyász azt mondta, hogy nagyon jó visszajelzéseket szoktak kapni, öregektől is, szóval... Hát reméljük a legjobbakat.

Köszi a figyelemztetést mindenesetre. :)

Előzmény: sz2.andi (4027)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4028

Szia!

 

Nekem 3 éve csináltak ilyet (mármint gyomortrükközést), hát nem fogom szépítgetni, elég borzasztó volt. Fújtak ugyan előtte valami érzéstelenítőt a torkomba, de semmit nem ért, nagyon-nagyon kellemetlen-fájdalmas volt, amikor bevezették a csövet a torkomba (gyakorlatilag olyan érzés volt, mintha beleszúrtak volna valamit). Mondjuk ez csak pár pillanat volt, utána már csak le kellett nyelni rendesen (ez egész könnyen ment), meg ki kellett bírni míg vagy 1-2 percet, amíg odalent felderítették a terepet. Ez már nem fájt igazán, viszont állandóan öklendeztem közben, ha nem éhgyomorra megyek, tuti széthányom a rendelőt vagy mit. :)) Azt, amikor kihúzták, szerencsére egyáltalán nem éreztem (anno olvastam olyat másoktól, hogy az is elég rossz). Azért ki lehet bírni, de egyszer nekem bőven elég volt (lelkileg is eléggé megviselt, vhogy tisztára olyan volt az egész, mint valami 2. világháborús emberkísérlet, nekem legalábbis ilyen gondolataim voltak az egész provedúra közben, azok a szagok, fények, meg az az egész "eljárás", a fájdalmak :S :) ). Azt hiszem kicsit sírtam is utána, bár mondjuk én tényleg hiperérzékeny vagyok. Mondjuk egyénfüggő, ki hogy viseli, van olyan, akinek meg se kottyan. Meg a dokitól is függ gondolom. ja és persze utána órákig még fáj az ember torka és ilyenek, a nyelés is nehéz. De hát ha meg kell csinálni, akkor meg kell... inkább, mint hogy pl. kilyukadjon az ember gyomra a savtól.

Olyanról amúgy nem hallottam, hogy altatva is csinálják, sőt, elvileg ezt nem is lehet úgy, mivelhogy le kell nyelni a csövet, az meg gondolom csak éber állapotban megy... Hát ha van felesleges 35 000-ed...

Előzmény: sz2.andi (4024)
sz2.andi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4027

Salvus vizet már ittam, az lúgosít, de olyan hasmenésem volt tőle, hogy abba kellett hagynom (enyhe figyelmeztetés, ha azt innád :)).

Előzmény: GGabor1 (4025)
ann6 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4026

Sziasztok,

a Venter nyálkahártya-védő? ha igen, jobb, mint az Ulcogant? miért ezt isszátok?

 

Előzmény: gombóc63 (3997)
GGabor1 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4025

:)

Voltam a természetgyógyász ismerősünknél, ajánlott valami lúgus vizet, hogy naponta igyak meg belőle egy litert (vettünk öt literes kiszerelésben), illetve egy bizonyos "kókusztejport". Ez elvileg nagyon jól leköti a savat, és minden főétkezés előtt egy kanállal kell elszopogatni belőle. Szóval most ezekkel fogok kísérletezni, remélem lesz valami hatásuk (ez a por egész jónak tűnik mondjuk). Majd esetleg megírom, hogy mire jutottam.

Ja és persze vettem magnézium-kapszulát is, de nem magne B6-ot, hanem herbáiásat (ebben még citromfű is van, ami külön jó, mivel eléggé szorongó vagyok ugye).

sz2.andi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 4024

Helló!

Tegnap voltam orvosnál aki azt javasolta, hogy menjek el gyomortükrözésre, hogy megtudjuk, milyen mértékű a refluxom. Elmesélné valaki, mennyire fájdalmas? (horrorisztikus dolgokat hallottam róla).

Altatásban is végzik, de az 35 ezer forint maszek alapon.

 

Előzmény: GGabor1 (4016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!